decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Ian 15, 2011 1:40 am

multumesc
ufff n-am crezut ca poate fi asa de greu
o sa pun linkul aici
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Ian 15, 2011 2:24 am

hai roxanne curaj, eu deja l-am vazut bucurie , inca este la inceput, dar promite
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Ian 15, 2011 3:55 am

Astept ,Roxanne!Sunt curioasa,recunosc...
Intre timp mai trag cu ochiul si la 'Stapanul inelului'...de fapt la Virgo...il astept si pe Orlando B...
Si am descoperit si un super blog...dar trebuie sa descopar si cum sa-l pun la resurse...
Mai fac o cafea...poate ma desteptez...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Ian 15, 2011 5:28 am

Aulio, Ionelo, nu mai zice aşa. Eşti deşteaptă gata, nu-ţi trebe cofeină pentru asta.

Cu coasterul "domnului Cazimi" (mi-a plăcut asta)... în realitate arată mai rău ca în poză, căci de fapt are un aer "jegos", adică pare uitat într-un şopron vreo 40 de ani şi umplut de ulei. Şi iata de ce:

Îl îndemn să îşi pună mănuşă şi să înmoaie un tampon în bitum. Se conformează. "Acum, zic, trage o dungă de sus în jos". Mă uit: trăsese două dunguţe în mijlocul obiectului. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] "Bine, zic, şterge repede cu un tampon curat". Şi el moscoleşte tot coasterul, întinzând bitumul ăla peste tot. "Frate, continuu eu deja cam iritată, trage o dungă de sus până jos".

Şi el trage: pe diagonală [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] . Şi tot aşa... După aia mi-a reproşat că al lui n-a ieşit aşa frumos ca al meu. Eh, poftim!

Acum m-a pus să îi cumpăr un pahar cu picior. I-am luat, din Carrefour, 3 ron bucata (cam mult pentru o sticlă ordinară...). Să vedem ce-o ieşi...
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Ian 15, 2011 5:32 am

Cazimi a scris:




Acum m-a pus să îi cumpăr un pahar cu picior. I-am luat, din Carrefour, 3 ron bucata (cam mult pentru o sticlă ordinară...). Să vedem ce-o ieşi...
tavalie

si vrea acum sa faca un pahar?
da are curaj nu gluma
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Ian 15, 2011 5:42 am

Păi, da, şi am înţeles şi de ce. Când mi-a zis prima dată că vrea să şerveţelească şi el ceva şi m-a întrebat cum să facă, l-am trimis să citească forumul sau măcar tutorialele de pe blog.

Şi mi-a răspuns: "Păi, ce nevoie am de forum, dacă eu am forumul în casă?".

Eh, unii muncesc peste un an la o treabă, alţii vin şi iau direct scurtătura.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Ian 15, 2011 5:44 am

sa ii fie rusine ca nu a citit pe aici, eu nu ii spuneam nimic :nu,nu:
il lasam sa se chinuie un pic 🇭🇲
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Ian 15, 2011 7:05 am

Eh, am fost şi eu tentată, dar, pe de o parte riscam să consume aiurea materialele, iar pe de alta - era o ocazie să facem ceva împreună.

În ciuda a ceea ce se crede, nu dragostea este cea care aduce armonie în cuplu, ci lucrurile construite împreună şi scopurile comune.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Ian 15, 2011 7:08 am

Cazimi a scris:


În ciuda a ceea ce se crede, nu dragostea este cea care aduce armonie în cuplu, ci lucrurile construite împreună şi scopurile comune.


aici ai dreptate aplauda
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Ian 15, 2011 9:35 am

asa este !

pai sa vedem ce mai face domnul cazimi
macar sa nu fiu singurul incepator
azi apropae ca terminai o cutie ptr picea mea sa-si puna clemele , agrafele ca tot le imprastie prin toata casa si mai ma si intep
maine cred ca o arat
pai.... wekeend placut cat a mai ramas din el

felicitari Roxanne ptr blog - este super
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Ian 15, 2011 9:51 pm

gty abia astept sa vedem ce ai facut prieteni
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Ian 16, 2011 7:17 pm

Buna dimineata, fetelor si domnilor. V-ati baut cafeluta sau e startul greu luni dimineata?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Ian 16, 2011 9:09 pm

Neata!
Cafea...am nevoie de cafea...poate-mi vine inspiratia...
Stau prost la capitolul asta...si sunt aproape de un termen limita...
Vreau ceva energie pozitiva si m-am oprit la cafeneaua noastra!
O zi buna si...o saptamana la fel!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Ian 16, 2011 9:35 pm

Neata, Ionela. Cafea ţi-aş da de la mine, că am făcut un clondir întreg, deşi nu ştiu dacă ţi-ar plăcea, că eu beau cafea filtru.

În ce priveşte inspiraţia... eh, muza are toane, vine când vrea ea. Cu cât o chemi mai tare, cu atât fuge mai abitir.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Ian 16, 2011 9:43 pm

neata fetelor, tot la cafeluta si eu ☕ , problema este ca s-a terminat si trebuie sa cumpar, nu de alta dar in cutie noua trebuie sa pun cafea "noua"
abia astept sa o folosesc :dancing:
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Ian 17, 2011 8:58 pm

Buna dimi! ...ah,ce ma enerveaza expresia asta...
Neata la toata lumea!
Sunt la a doua cafea si trebuie sa ma apuc de treaba,am de munca si dupa amiaza am o intalnire la Muzeul Taranului...sper sa fie cu ceva satisfactie...initiala ca,pe urma mai vad eu...
Sa aveti o zi buna si spor!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Ian 17, 2011 9:43 pm

Neaţa, Ionela. Bănuiesc că te duci pentru înscrierea la târgul de Mărţişor? Să ne împărtăşeşti experienţa!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Ian 17, 2011 9:50 pm

Buna,Cazimi.
Nu,nu merg pentru targul de martisor desi ma bate gandul sa incerc,dar nu stiu daca voi avea timp sa-mi pregatesc portofoliul,ca sa zic asa,mai plastic...
La muzeu ajung pentru un atelier de tesut...
Inca o cafea,ca am dormit taaare prost...aproape deloc...
Spor si inspiratie!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Ian 17, 2011 9:51 pm

Ionela, crezi că marţea viitoare putem face o trupă de comando de cumpărături?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Ian 17, 2011 9:56 pm

Cred ca da.
In cazul in care nu ma intorc de la Slobozia,intr-un foarte maare caz,dau de veste...
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Ian 17, 2011 10:09 pm

buna dimineata, mi-am baut cafeluta (cutia cea noua a fost admirata de toata lumea, nu o mai tin in bufet ci pe bufet bucurie )
of vreau si eu la intalnire
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Ian 19, 2011 9:09 am

Am terminat de bucătărit şi de şerveţelit. Sper să ţină Sf. Ilie mâine cu mine şi să îmi dea vreme însorită ca să pot face poze. Am lucrat un object la care m-am jucat cu "shading"ul şi sunt mulţumită de rezultat. Am comis aşa numitul "shabby-chic", care nu mă încântă în exces, recunosc.

Noapte bună, doamnelor şi domnule.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Ian 19, 2011 8:11 pm

Neata. Eu am terminat cafeaua si abia astept pozele lui Cazimi.
Sunt suparata.
Ieri am fost la Center in oras, un fel de Europa de Bucuresti, plin de boxe mici cu tot felul de marfa. La una dintre ele am vazut omg in vitrina o vaza decorata cu tehnica craparii, cam de 30 cm inaltime la 5 lei (chinezeasca bineinteles). 5 lei smulge parul
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Ian 19, 2011 8:20 pm

Si nu i-ai făcut poze? Măcar să aruncăm în ea cu roşii şi să zicem că-i urâtă şi de serie!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Ian 19, 2011 8:21 pm

Ba da, dar sunt in telefon si nu am apucat sa le scot.
Sper sa nu uit diseara.
Sus In jos

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 5 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 5 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: