decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 7:31 am

ce haios!!!!!
eu stiam de pe celalalt forum ca e domn, dar am citit dupa ce i-am trimis pachetelul in weekend rusinos
gty servetelit placut in clubul nostru bucurie
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 7:34 am

mie imi spui? eu tot timpul am trait cu impresia ca este femeie si numai asa m-am adresat rusinos

imi cer scuze , dar nu am stiut
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 7:50 am

nu e nici o problema doamnelor
de acum incolo stim
spor si voua
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 7:40 pm

Trebuie să spun ca datorită lui Gty, consortul meu se simte mai bine şerveţelind.

Şi legat de ce zice Ionela, cu ocupatul de calorifere, aproape a nimerit-o. La un moment dat, mi-am zugrăvit singurică apartamentul şi am transformat balconul în zonă de lucru (asta nu chiar singurică). De fiecare dată când cumpăram materiale (şi ştiam exact ce vreau să cumpăr!), observam următorul fenomen: absolut constant, bărbaţii de la coadă se băgau în faţa mea, iar vânzătorii se purtau cu mine de parcă eram invizibilă. Mai târziu, aveam să constat şi reversul.

Concluzia a fost că o femeie într-un magazin de feronerie este foarte prost tratată de către bărbaţi şi stârneşte un soi de dispreţ, însă un bărbat într-o mercerie, de exemplu, are parte de admiraţia doamnelor vânzătoare şi cumpărătoare.
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 7:41 pm

Neata imbratisare
Azi fac eu cinste cu cafeaua si e cappuccino ca asa-mi place, yumiiiiiii
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 7:45 pm

Cazimi chiar voiam sa te intreb ce-ti mai face cucuiul rusinos

In tara asta inca se mai poarta "nu e treaba de femeie / barbat", complet discriminatoriu dupa parerea mea. Daca iti place un lucru e clar ca e de tine blink eye
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 7:53 pm

Cea mai frumoasă replică a dat-o soţul dentistei mele (tot dentist), când l-a văzut feciorul călcându-şi cămaşa şi s-a minunat că tati face treburi de femeie: "Singura treabă care e doar de femeie este naşterea copiilor. În afară de asta, nu există "treburi de bărbaţi" şi "treburi de femei!"
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 7:55 pm

Amin!
Exact asta cred si eu.
Dar nu-l las pe al meu sa-si calce camasile, ca stiu ca nu-i place suparat
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 8:25 pm

Mdea.... La ora la care apa ar trebui să vină caldă, adică destul de caldă pentru un duş decent, s-a oprit de tot.

Iar cucuiul mă doare mai tare ca în ziua 1, mai ales când mă mir şi mă încrunt, ceea ce (din păcate) fac dex. De unde şi ridurile, "născute" încă de pe la 16 ani. Doar că atunci n-aveam cucuie ca să mă reţină, lol. Aşa că mă minunam în voie.
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 8:27 pm

Eu la cucuie si vinatai pun Lioton gel, merge de minune iubire
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 8:29 pm

Păi Lioton ăsta nu e ceva pentru varice?
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 8:30 pm

Indicatii
Folosit in tratarea afectiunilor venoase, tromboze, varice, ulcer varicos, tromboflebite. in cazul leziunilor nedeschise cauzate de accidente sau activitati sportive, precum: entorse, contuzii, hematoame, acumulari sau umflaturi la nivelul articulatiilor, cicatrice.
Fiind tonic venos este indicat in tratarea picioarelor obosite.

Dr de familie mi-a zis de el cind a facut fiu-meu un cucui frumos :scratch:
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 8:35 pm

Aham. Oare dacă îmi pun tălpile pe frunte, îmi trece? Că oricum Lioton n-am şi nici nu cred că aş cumpăra.

Adevărul e că ar fi trebuit să pun gheaţă la momentul producerii, dar atunci nu mă durea. S-ar zice că durerile se manifestă doar la lumină, iar în beznă-s tăcute (era o pană de curent la momentul comiterii)?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 9:50 pm

mersi roxanne de cafea, acum ma duc si eu sa o fac si apoi sa o beau ,pardon savurez. ☕
fetelor am o raceala groaznica, vrea cineva?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Ian 14, 2011 9:06 pm

Cafeeeeea!
Si-un satar...sau o ghilotina...sau ceva pentru capul meu...
Cafeeeea!
Ma duc sa-mi cumpar ca nu am ce face...
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Ian 14, 2011 10:27 pm

neata lumeeeee!
azi m-am trezit bine dispusa si va astept si pe voi pe aici
ma duc sa beau ☕
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Ian 14, 2011 11:31 pm

Neata, fetelor. Eu am băut cafeaua demult, am fost şi la piaţa, şi la poşta (degeaba, căci clientul meu se pare că m-a minţit cu privire la data ridicării coletului, iar funcţionara mi-a zis că mandatul face 5 zile lucrătoare... ei, na?)

Ionela, dă-mi de ştire când ai putea să mergi în excursie pe la magazine.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Ian 14, 2011 11:34 pm

oooooo , ce matinala ai fost cazimi, eu recunosc m-am ridicat din pat pe la 11 rusinos
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Ian 15, 2011 12:11 am

Eh, acum nu mai sunt matinală. Matinală eram când mă trezeam la 4, 5 sau mai devreme. Har Domnului că reuşesc să dorm mai mult acum.

Am luat aseară un pachet de şerveţele din Carrefour; am început să decupez flori. Azi o să fac poze şi vă arăt creaţia consortului.
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Ian 15, 2011 12:18 am

Era sa zic "neata" pfffffffff
Va salut!
Eu pe-acasa cu ambii copii, sotul legitim la munca... Starea cam nasoala, sper sa treaca, ieri am facut un tiramisu, azi il incercam.
Va las pina nu va molipsiti si voi de melancolia asta blegoasa...
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Ian 15, 2011 12:20 am

tare curioasa sunt sa vad ce a realizat

roxanne deja imi curg balutele numai cand pronunti tiramisu
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Ian 15, 2011 12:21 am

si eu sint curioasa Cazimi, sa nu ne fierbi mult
Miky o sa fac poze si le pun pe blogul nou nascut suspicios
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Ian 15, 2011 1:33 am

Nu am inteles,Roxanne...s-a nascut deja blogul sau inca sunt durerile facerii?!
Cazimi,cand vrei tu iesim...vineri plec spre Slobozia ca este ziua tatalui meu...in rest...sunt la apel...
Acum iau o pauza ca a inceput 'Urania'...
...revin...
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Ian 15, 2011 1:34 am

s-a nascut bucurie
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Ian 15, 2011 1:40 am

Si...si...si?
Unde este?
Zi repede...sampanie sau trabuc sau...
Sa fie intr-un ceas bun,Roxanne!
Sus In jos

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 4 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 4 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: