decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Joi Ian 06, 2011 11:02 pm

aici puteti scrie ce vreti voi
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Vin Ian 07, 2011 12:47 am

Orice, orice? blink eye
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Vin Ian 07, 2011 12:52 am

da roxanne , la ce te-ai gandit? suspicios
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Vin Ian 07, 2011 7:57 pm

Buna dimineata!Vad ca sunt singura pe aici...Ma chinui sa beau o cafea...poate imi trece durerea de cap...De ce durere?...Am stat ieri nu mai putin de doua sute de pagini pe Breslo sa ma uit dupa servetele...si inca pe alte doua site-uri...dar trebuie sa citesc notitele sa vad care...si notitele sunt varza...dar cred ca am reusit sa structurez putin...
Tot umbland pe net de zor am reusit sa ma aflu cate ceva despre tehnica asta...ca tot nu intelegeam eu de ce,daca vreau sa decorez total o suprafata imi mai trebuie vopsea acrilica si...
...trebuie sa beau cafeaua intai...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Vin Ian 07, 2011 9:18 pm

Hai că nu eşti chiar singurică pe aici. Eu sunt la a treia ceaşcă de cafea... nu că asta mi-ar folosi prea mult în scopul trezirii.
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Vin Ian 07, 2011 10:17 pm

Si eu, si eu, dar fara cofeina, se pune ca tot a cafea miroase.

Azi ma apuc de un tutorial, sa-mi tineti pumnii ca e prima data ever cind fac asa ceva... Vreau sa decorez un ceas de perete te rog
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Vin Ian 07, 2011 10:28 pm

Mult succes. Eu mi-am propus sa fac un ceas pentru o prietenă de acum mai bine de un an. Am ceasul, am conceptul, am făcut şi cifrele aferente... Stau toate şi mă aşteaptă. Aici măcar am o scuză: nu e cu decoupage ingeras

Ţie o să îţi iasă, o să vezi.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Ian 08, 2011 12:26 am

ce cafea fetelor? eu de cand m-am trezit fac curat prin casa si tot nu am terminat, abia am apucat mai devreme sa beau cafea si sa trag o tigare
(stelyrar sti tu despre ce vorbesc rosu )
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Ian 08, 2011 12:55 am

Eu am terminat cafeaua, am terminat curatenia, am mai lucrat ceva dar va arat mai tarziu.
Acu trebuie sa imi bat capul sa impachetez un cadou si n-am nici cea mai mica idee. suspicios

Ionela eu am numai servetele cumparate de la supemarket, deocamdata. Cele de pe net sunt destul de scumpe, mai cumpar cate unul de la magazinul de edcupaj din oras.
Poate reusesc sa merg in Ungaria sa vad ce gasesc pe acolo.Da nu stiu cand intrebare
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Ian 08, 2011 12:58 am

of mary ce harnica esti, gata nu mai scriu aici , ma duc sa fac curat ca nu mai termin pana la 4 , dar mai intai ma duc sa trag o tigarica :bounce:
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Ian 08, 2011 2:15 am

Lady Mary, ai gasit solutia de impachetare a cadourilor? Daca nu, aici sunt, da-i drumul si intreaba.
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Ian 08, 2011 2:27 am

Mary si eu voiam sa-ti spun de Cazimi ca e experta la impachetat, dar am fost plecata si acum am citit ce-ati scris.
Urasc cumparaturile de weekend rosu
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Ian 08, 2011 2:27 am

Am pus setul intr-o cutie patrata alba. Tava pe diagonala si paharele pe colturi in directii diferite. Cutia nu are capac si aici m-am impotmolit. suspicios
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Ian 08, 2011 2:41 am

E bine până aici că ţi-au încăput în cutie. După mine, ai două posibilităţi:

În cazul fericit în care paharele nu depăşesc înălţimea cutiei, pui o hârtie de ambalaj şi îndoi colţurile dedesubt, pe fundul cutiei. Le prinzi cu scotch şi, inainte să întorci cutia, treci funda şi o petreci peste fundul cutiei, întorci cutia, legi funda.

În cazul în care paharele sunt mai înalte decât cutia, ai două posibilităţi: o bucată mare, dar foarte mare de hârtie de ambalaj sau o bucată mare de celofan. Pui cutia în mijlocul hârtiei/celofanului şi aduni colţurile hârtiei, astfel încât să obţii o piramidă. Închipuie-ţi că împachetezi un tort. Strângi cu o fundă tot celofanul, mai aproape de cutie decât de colţurile cutiei şi apoi desfaci colţurile, ca să "înflorească". Totul - ca o fustă cloş cu capul în jos, funda fiind talia.

Nădajduiesc că poţi vizualiza ce am spus.

Am minţit: dacă nu ai hârtie mare, mai ai o posibilitate, cu două bucăţi de fundă, stânga dreapta, pe modelul "bomboană", deşi se pretează mai bine la obiecte cilindrice sau sferice.

În imagine, un glob uriaş pe care l-am dăruit de Crăciun:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Ian 08, 2011 8:22 am

Cazimi esti foarte priceputa la ambalaje.
Am optat pentru chestia cu piramida si a iesit foarte frumos . Din pcate nu am facut poze.
Multumesc mult.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Ian 08, 2011 8:44 am

Cu drag. Mă bucur că ţi-am fost de folos şi că ai avut hârtie. Sau celofan? Ce ai folosit?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Ian 08, 2011 8:46 am

Am folosit totusi hartia de impachetat. Celofanul nu statea prea bine la acest cadou.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Ian 08, 2011 9:17 am

Tipul asta "adunat" de cadou arata mai bine cu celofan, dar ideal este ca el să fie colorat. Toată chestia ţine de fapt de ideea că arată mai bine dacă dosul nu e diferit de faţa ambalajului.

Roxanne, mulţumesc de recomandări. Deşi nici nu ştiu de unde ai dedus tu că-s "expertă" la împachetări. Recunosc că-s pasionată şi că, într-un fel toate celelalte nebunii au început cu fixaţia pentru aspectul cadourilor.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Ian 08, 2011 9:22 am

Daca tot esti atat de amabila mai am o rugaminte.te rog
Cum sa impachetz paharele ?
Vezi ca am mai facut si nu idee cum ar trebui impachetate
1. pentru trasnspot (asta daca este posibil)
2. pentru inmanarea directa clientului
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Ian 08, 2011 10:07 am

Le împachetezi ca pe sticlele de vin: cu hârtia îndoită pe fundul sau piciorul paharului, iar în partea de deasupra strângi hârtia cu ajutorul panglicii. Dacă nu ai un cilindru de carton pe măsură, nu prea ai o altă modalitate. Dacă partea de deasupra a hârtiei o bagi în pahar, va fi foarte greu să împătureşti hârtia neted, neavând sprijin şi riscă şi să se tuflească în timpul transportului.
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Ian 08, 2011 10:49 am

Cazimi a scris:
Roxanne, mulţumesc de recomandări. Deşi nici nu ştiu de unde ai dedus tu că-s "expertă" la împachetări.
QED aplauda
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Ian 08, 2011 10:57 am

yeah. Când o să fiu mare, o să mă fac "wrapper" şi-i fac concurenţă lui Eminem.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Ian 08, 2011 8:03 pm

Buna dimineata!
Gata cafeaua, deci sa ne delectam blink eye
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Ian 08, 2011 8:06 pm

Păi eu vă aştept aici de mai bine de un ceas. Din fericire, mai am încă de băut din cafea
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1Sam Ian 08, 2011 8:07 pm

Buna dimineata. Eu mi-am baut cafeaua si plec la cumparaturi .
Sus In jos

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 1 din 16Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: