decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16
AutorMesaj
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Feb 23, 2011 2:17 am

alisit a scris:
Acum am realizat un lucru: ati pus limita 99 de ani???? Pai si dupa asta, cu cata experienta voi fi acumulat pana atunci nu mai sunt primita pe forum?


tavalie tavalie tavalie

la vremurile astea nu cred ca mai apucam 99 de ani impliniti
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Feb 23, 2011 2:29 am

Abia daca apucam 19. Nici tu nu i-ai implinit inca, nu?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Feb 23, 2011 2:38 am

tavalie tavalie , nici eu , acum urmeaza
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Feb 23, 2011 3:06 am

Alina,mi se pare fantastic ceea ce ai facut! Si,de invidiat toate starile prin care ai trecut si pe care le-ai trait in mijlocul copiilor! Cred ca a fost o experienta minunata si ca te-ai simtit grozav!
Spune-mi te rog,cum e asta cu istoria...noi,de fapt eu cum si de unde pot afla despre?!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Feb 23, 2011 3:23 am

Ionela, nu-mi amintesc exact pe unde am citit (dar o sa caut si postez).
Pe foarte scurt le-am spus copiilor ca decupajul este atestat cam din sec 12, cand mestesugarii chinezi l-au transformat in arta foarte populara. In Europa l-au adus mestesugarii venetieni pe la 1700, incercand sa decoreze mobile si sa le faca sa para asemanatoare cu cele importate din China (care erau foarte scumpe). La un moment dat, decupajul era atat de popular in sec 18 la curtile nobiliare din Europa incat doamnele nu mai stiau ce sa foloseasca pentru decorat si apelau la bucati din opere autentice ale pictorilor celebri ai vremii.

Si asa este: experienta cu copii este magnifica si va recomand, inca o data, sa nu o ratati, sa impartasiti copiilor aceasta tehnica, sa va oferiti priceperea si dragostea, sa rupeti putin din timp si sa le imbogatiti cunoasterea. Veti fi rasplatiti din plin.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Feb 23, 2011 3:30 am

Foarte interesant si captivant,mai ales pentru micuti dar si pentru mine! Multumesc!
Imi recunosc ignoranta in directia asta...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Feb 23, 2011 3:46 am

Ali si eu cand ma apuc de lucru ai mei sunt langa mine;fetita are 6 ani si trebuie sa-i dau si ei ceva de facut;iar piciului de aproape 3 ani ii dau sa mazgaleasca ceva cu pensula;uneori apuc sa fac ce mi-am propus,alteori nu!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Feb 23, 2011 3:59 am

Te invidiez Tudorela. Baietelul meu (daca ii mai pot folosi diminutivul acesta, pentru ca merge pe 13 ani) este foarte orientat pragmatic, spre lucrurile exacte, incat nu prea imi imprataseste pasiunea.
Nu-mi dai si mie unul dintre cei doi ai tai, ca sa poti lucra in liniste?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Feb 23, 2011 5:18 am

O ba daaaaa!Macar pe Tudor ca el e mai tomic!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Feb 23, 2011 8:51 am

Si-mi mai si place la nebunie numele lui. S-a facut, vin sa-l iau.


Buna dimineata, fetelor...sau Buna ziua deja?
Nu e nimeni pe nicaieri. Nimeni nu mai spune nimic, nimeni nu ne mai arata ce lucreaza...hotarat lucru: toata lumea este prinsa in febra concursului.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Feb 23, 2011 11:38 pm

Alisit sunt eu pe aici!E drept cam tarziu dar am avut de facut un drum in oras si apoi programul meu zilnic:facut de mancare,aspirat,luat fata de la gradinita etc;La noi ningee de azi noapte intruna,avem zapada si unde nu vrem:vorba aia iarna nu-i ca vara!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Feb 23, 2011 11:40 pm

Buna Tudorela. Sa vorbim in soapta, sa nu-i deranjam sau scoatem din febra consursului pe ceilalti.
I-ai facut bagajele lui Tudor?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Feb 24, 2011 2:43 am

I-am facut numai ca-i problema cu anotimpul;el adora marea ca si mine de altfel si m-a intrebat daca se poate juca la nisip;i-am spus ca poate sa se dea cu sania sau cu patinele;a ramas f.nedumerit! suspicios
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Feb 24, 2011 5:24 am

Salutari fetelor, va invit la o cafeluta italiana fata cafea doreste careva? Nu e aromata ca Iacobsu nostru romanesc dar merge si asta...
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Feb 24, 2011 5:27 am

vin eu adriana, ce mie dor de o cafeluta din italia party
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Feb 24, 2011 5:42 am

am si frisca daca doresti... party

am primit mesajul, sper sa particip si la urmatorul concurs daca ma lasa fiica-mea.
Mihaela, nu te-a intrebat pana acum, ai bebe?
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Feb 24, 2011 5:47 am

inca nu adriana cu toate ca mi-as dori, dar poate peste 2-3 ani cam asa zic eu, inca este devreme
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Feb 24, 2011 6:06 am

Mihaela, asa gandeam si eu sa stii... inca este devreme...nu e inca momentul... nu am casa... nu am servici...pana cand doctorul m-a fortat sa fac bebeul din cauza unor probleme de sanatate. Acum ii multumesc din suflet pentru indemnul pe care mi l-a facut atunci, e minunat sa tii in bratele tale un pui de om... sange din sangele tau, carne din carnea ta... Iti doresc din tot sufletul sa ai aceasta experienta, a fi mama este cea mai mare implinire pentru o femeie...
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Feb 24, 2011 6:42 am

Si eu zic la fel Adriana!Dupa ce am avut-o pe Antonia am zis ca fac o pauza de cativa ani dar Doamne,Doamne a decis ca peste 3 ani sa-i aduc un fratior;si eu am zis ca sunt tanara si acum am 32 ani cu copiii de aproape 6 si 3 ani!Meseria de mama e cea mai frumoasa din lume dar si cea mai grea!
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Feb 24, 2011 7:01 am

Sa-ti traiasca ingerasii tudorela! De fapt, chiar Doamne, Doamne ne recomanda sa facem copiii la un interval de 3 ani... Intr-adevar, meseria de mama este cea mai frumoasa dar si cea mai grea... Sunt multe lucruri la care trebuie sa renunti, de ex. ceea ce iti placea sa faci inainte acum nu mai poti sa faci sau faci mai rar pentru ca bebeul este intotdeauna pe primul loc...dar ce satisfactie sa-ti vezi splendida creatie cum creste pe zi ce trece... si ce bucurie cand vezi ca este sanatoasa si frumoasa...pe urma mai sunt si momentele haioase, uite de ex. chiar in urma cu cateva momente cand va scriam in forum picea mea se distra la spatele meu cu pampersul plin de caca pe care am uitat sa-l arunc cand am schimbat-o... l-a desfacut si l-a framantat pe urma l-a intins peste tot in pat si pe hainutele ei. Nu mai spun ca mi l-a intins si pe par cand am luat-o in brate...acum astept sotul sa vina acasa si ma arunc direct in dus
:rade:
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Feb 24, 2011 7:36 am

stiu ca sunt minunati copii dar inca nu este cazul , cel putin din punctul meu de vedere, mai stau putin pana sa fac pasul decisiv, plus de asta sotul este inca copil, abia are 25 de ani si sigur nu este pregatit sa aiba copii acum, pe langa tineretea lui el este sofer si tot timpul este plecat , abia daca sta pe luna 5 zile acasa si nu vreau sa fac copil fara sa fie implicat, sa il vada cand ii cresc primii dinti, cand face primul pas, si asa mai departe. daca isi va gasi un serviciu mai stabil sa fie in fiecare noapte acasa in cazul asta voi face copil, dar altfel nu
eu asa gandesc un copil are nevoie de 2 parinti nu doar de mama
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Feb 24, 2011 9:22 am

Nu, in cazul asta nici eu nu iti recomand...e important ca ambii parinti sa fie prezenti. Poate ca intr-o zi va fi mult mai bine in tara si nimeni va mai fi nevoit sa stea departe de familie...

Mi-a facut placere sa beau cafeaua impreuna cu voi fetelor, trebuie sa ma retrag acum, familia ma cheama, va urez o seara placuta in continuare.
trandafir
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Feb 24, 2011 7:04 pm

Adriana cand mai ai timp intra si ne povesteste cum te-ai decis sa mergi intr-o tara straina!Nu ti-a fost greu?Ai mers la ceva sigur sau pe parcurs ai reusit?

Vad ca eu sunt prima astazi la cafea!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Feb 24, 2011 8:18 pm

Si eu pe aici,buna dimineata!
Dau o cafea cui doreste,cu lapte sau fara,cu zahar sau fara,sper doar cafeaua sa va placa;eu beau cafea cu doar 10% cofeina dar,tocmai mi-am amintit,am si un pachet de Pellini,aromata,foarte buna!
CAFEA! Cafea!
Ce liniste! Cu siguranta toata lumea munceste pe rupte si pentru concurs si pentru 'martisor'!
Sa aveti o zi buna si mult spor!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1Vin Feb 25, 2011 1:58 am

Subiect inchis.

Continuarea: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 16 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 16 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: