decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Ian 10, 2011 5:23 am

Cazimi,ma faci sa ma simt prost...sau proasta...sau cum sunt...din doua amandoua...
Cred ca am exagerat cu gluma...scuze dar...a fost amuzant...mai ales dupa ce mi-ai explicat... :rade:
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Ian 10, 2011 5:32 am

Sa stii Mihaela ca nu m-am prins nici cand m-ai intrebat de acuarele.
Acuma cand citesc aici imi vine sa rad de prosia mea.
ca si Cazimi scriu orbeste si mai gresesc.
:scratch:
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Ian 10, 2011 5:40 am

Doamne fereste, Ionela, sa nu mai zici asa ceva. A fost o gluma si asa a si ramas. Fii linistita, nu aveam de ce sa ma supar. Daca sa ma supar, iti dai seama din prima
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Ian 10, 2011 5:49 am

oricum , partea buna este ca am ras enorm de mult si eu cred ca nu s-a suparat nimeni si in plus ne-am luminat si eu si ionela bec , in legatura cu termenii "cei noi" in lumea decupajului tavalie
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Ian 12, 2011 9:09 pm

Asa carevasazica...stati...asa se scrie cuvantul asta sau...mda...nu are cine sa-mi raspunda...acum chiar sunt singura...
Beau cafeaua linistita si...dau drumul la caini...si astept...si fredonez usurel... adaptez...mi-e frica,mi-e frica...sa stau singurica...
Cred ca e cafeaua cam tare...mai pun putin lapte...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Ian 12, 2011 9:27 pm

Dap, chiar aşa se scrie: carevasăzică. Uite că nu eşti chiar singurică şi mă bucur mult, mult, că ai prins iar glas, Ionela.

Vorbe fără conţinut la cafea: ieri am făcut un cucui pe frunte. Mă aplecam să scot din priză electronicele, fiindcă am avut o pană de curent de peste trei ceasuri. Ca atare, nu aveam lumină, era cam beznă în încăpere şi nu prea aveam ce face în sensul ăsta, fiind iarnă. Şi zbang! cu tâmpla în calorifer. Bine că nu mi-a intrat naibii în ochi şi bine că are robinet. Dacă era doar un muţuţoi, îmi spărgeam capul. Curios lucru, la 24 de ore după producere mă doare mai rău ca atunci când a luat naştere.

Altă vorbă: consortul meu s-a apucat de decoupage. Avem o dispută în această privinţă, aşa că vreau să întreb: ce părere aveţi voi de faptul că el, ca bărbat, lucrează la primul (poate şi ultimul) obiect de decoupage?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Ian 12, 2011 9:30 pm

Lasa-l Cazimi ca si al meu vine si ma intreaba de una de alta, isi da cu parerea despre tot ce fac. Mie imi prinde bine pentru ca este un om foarte practic si il intreb la randul meu tot felul de lucruri.
El mi-a dat si ideea cu acetona in loc de terebentina.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Ian 12, 2011 9:40 pm

Mulţam de răspuns, Mary. Totuşi, întrebarea mea e: ce părere vă lasă un bărbat care face decoupage?
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Ian 12, 2011 9:51 pm

Este un super-barbat, Cazimi.
Al meu este cel mai bun critic pe care-l am, e f incintat de ce iese din miinile mele si ma ajuta (v-am zis ca el a captusit cutia cu velur).

Dar nu stiti ca avem un domn si aici pe forum printre noi, nu? bec
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Ian 12, 2011 10:10 pm

Am avut eu o bănuială... Dar am zis că e greşeală de tastare când a scris "sunt foarte prost aprovizionat". Ha! O să îi spun consortului, ca să îi arăt că decoupage-ul nu îi scade din bărbăţie.

Curând o să vă arăt şi lucrarea lui, la Lucrări diverse.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Ian 12, 2011 10:13 pm

ce pot sa zic, decat ca esti o norocoasa cazimi ca impartaseste aceasi pasiune ca si tine, si acum sa va reproduc un pic din discutia mea cu sotul referitor la aceasta pasiune

vine acasa din cursa si il intreb si eu daca ii place paharul decorat
el foarte amabil imi spune ca ii place, ma mananca pe limba si il intreb daca ii place locul unde l-am asezat (pe televizor) si zice "da e foste bine pus acolo, mai ales ca rosul de la pahar iese in evidenta "
uimit zic ce rosu?paharul meu este alb cu argintiu ?
si uite asa am descoperit ca nici macar nu se uitase la el. am luat foc rosu , ii zic "da bine ma puteai sa te uiti si tu macar in treacat asa sa spui acolo 2 vorbe", m-am suparat foarte tare.

morala? daca tot nu se uita la ce lucrez macar sa se uite lung dupa banii ce ii iau din portofel sa imi cumpar cele trebuincioase decupajului :rade:
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Ian 12, 2011 10:27 pm

Da, Cazimi, l-ai dibuit bine aplauda

Hai sa va arat 2 dintre orhideele mele, sa vedeti ce flori frumoase au:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Ian 12, 2011 10:31 pm

mai roxanne tu vrei sa ma omori? ce frumoase sunt
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Ian 12, 2011 10:31 pm

ba din contra, voiam sa te binedispun prieteni
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Ian 12, 2011 10:34 pm

este o splendoare , i-am batut si eu cateva intepaturi sotului poate primesc si eu una de ziua mea, acum daca o cumpar nu am spatiu sa o tin la geam si nu vreau sa o pierd
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Ian 12, 2011 10:40 pm

Mihaela a scris:
ce pot sa zic, decat ca esti o norocoasa cazimi ca impartaseste aceasi pasiune ca si tine,

Eh, "împărtăşeşte" e cam mult spus. Dar recunosc că măcar nu mă sabotează şi nu râde (prea tare) de mine. Şi în privinţa asta, da, sunt norocoasă.

Mihaela a scris:
zic ce rosu?paharul meu este alb cu argintiu ?

Să nu uiţi, Mihaela, că bărbaţii vad de câteva sute de ori mai puţine culori decât femeile. (Compensează prin miros, simţ care le este mai dezvoltat ca al nostru). Aşa că este posibil ca el chiar să fi văzut vreun roşu pe acolo.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Ian 12, 2011 10:43 pm

ce sa ii cer? la anisorii lui (25 ) are alte procupari
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Ian 12, 2011 10:47 pm

zise babuta de ea :rade:
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 3:35 am

Am revenit...indirect ca sa zic asa...am reusit sa aprind laptopul,ca se ...ulise,ca sa nu zic vorba aia...
S-a facut ecranul negru si mi-a aparut o chestie cu psihical memory sau... ceva asemanator...si a piuit...si a tacut...si-a facut ceva purici...si m-au cam trecut apele dar,vad ca si-a revenit acum.
Mi-e frica sa mai incerc ceva la el...vroiam sa invat sa pun poze dar nici macar nu stiu cum sa umblu cu camera...
...am spus cumva ca sunt un antitalent la chestiile astea?...mai era nevoie?!
Si,nu stiu altii cum sunt,Cazimi,dar al meu mi-a trantit odata ca el spala vasele si eu insir margele...nu-ti mai spun comentariul si comentariile de dupa...asa ca,lasa-l sa-si faca damblaua in timp ce tu ai grija la calorifere,fata draga!
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 3:36 am

Insiri margele? Vreau si eu sa vad ce faci blink eye
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 4:07 am

Draga mea,daca reusesc sa si descopar cum sa fac fotografiile si cum sa le si pun aici...
Cu cea mai mare placere o sa iti arat ce fac eu...
Cred ca de luni incolo...ca am stabilit o perioada de scoala pentru zilele astea... Si cine stie poate ne mutam la schimburi ...dupa ca ma destept si eu putin...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 5:32 am

wow
ce discutii
a mea consoarta daca ar stii ea cat dau pe diversele materiale cred ca as dormi pe pres
smulge parul
dar ai trece repede caci altceva ce sa mai zica
dar unele sunt frumoase si ai plac
of- macar asa mai trece vremea si nu mai ma cicale rusinos
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 5:34 am

gty din ce ai scris tu aici eu deduc ca esti barbat? (daca nu, imi cer scuze)
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 7:22 am

aham Mihaela
surprinsa ?
my name is Florin imbratisare
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Ian 13, 2011 7:28 am

sincer? da, nici macar nu am bagat de seama ca pe plic (care ti l-am trimis azi) era numele tau, m-am gandit ca nu a vrut sa imi dea numele ei, asa ca am dedus eu ca mi-l da pe al sotului.

daca nu scriai aici habar nu aveam ca esti barbat
oricum nu conteaza sexul


ps vezi ca ti-am scris si cateva randuri in plic pe langa servetele si m-am adresat acolo ca unei doamne rusinos , sa nu se supere sotia ta
Sus In jos
http://onlyoneart.com/

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 3 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 3 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: