decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Ian 19, 2011 8:32 pm

În locul tău, o cumpăram şi o refăceam, numai aşa, de oftică.
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Ian 19, 2011 8:42 pm

Buna dimineata fetelor, in sfarsit si eu printre voi!
Ti-am citit supararea mary, m-ai facut sa rad pentru ca aceeasi senzatie am avut-o eu cand am vazut masti venetiene decorate cu tehnica craparii la 10 euro (tot la chinezi, desigur). Profit ca sunt pe aici si iti fac felicitari pentru tutorial, foarte, foarte frumos decoratia cu stencil si pasta stucanta, jos palaria am incercat sa comentez pe blogul tau ieri insa nu iti mergea...
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Ian 19, 2011 8:45 pm

Adriana multumesc frumos. Inca mai lucrez la blog asa ca se poate intampla sa nu mearga.
Acum este totul in regula.
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Ian 19, 2011 8:54 pm

Cand vad cat de talentate sunt romancele nostre nu pot decat sa ma mandresc, eu care eram trista ca la noi in Romania nu se stie de decupaj iata ca voi faceti lucruri exceptionale, zeite ale artei veti fi, si nu sunt vorbe mari cand spun lucrul asta :)
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Ian 19, 2011 9:04 pm

Adriana Alexandru a scris:
Cand vad cat de talentate sunt romancele nostre

Mulţumim, Adriana. Unul dintre motivele pentru care decoupage-ul nu prea are căutare în România este faptul că nu se găsesc materiale, iar puţinele locuri din care se pot cumpăra au preţuri mai mari ca în Vest şi nicio reducere, niciodată.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Ian 19, 2011 9:53 pm

sa dea dracii in ei de chinezi , ca m-au zapacit cu kitch-urile lor, si paradoxal lumea cumpara rahaturi din astea, ce lor fi vazand la ele nu stiu?
asa are si soacra mea un rahat din asta de floare care arata oribil si nu ma lasa sa o arunc plange
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Ian 19, 2011 9:58 pm

Da' de ce să o arunci? Mai bine şerveţeleşte-o şi dă-i-o înapoi!
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Ian 19, 2011 9:59 pm

pai nu am ce. ca este o floare din asta cu sclipici
plus de asta ca eu nu suport florile artificiale

ia uite ce "frumusete"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Ian 19, 2011 10:29 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Aolio, ce kitsch! Totuşi, eu aş găsi trei utilizări la oroarea asta. Dai o cafea să îţi spun care?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Ian 19, 2011 10:31 pm

dau, ia zi?
nu stiu daca reusesc ceva caci a primit-o de la o nepoata, si o tine la loc de cinste in living unde am reusit sa il fac pe gustul meu
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Ian 19, 2011 10:42 pm

Atunci partea cea mai dificilă e aia cu şutitul. Aş scoate floarea aia şi funda şi le-aş face pe fiecare ornamente de cadouri, în loc de fundă. Iar lumânării i-aş aplica un şerveţel de nu s-ar vedea.
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Ian 20, 2011 5:59 am

Eu admir foarte mult chinezii, defapt decupajul ei l-au inventat... Ii admir pentru ca sunt inventivi, fac lucruri deosebit de frumoase din orice. Italienii au inceput sa-i imite, culmea...
Eu cred ca nu ei sunt problema si societatea, este loc pentru toti insa din cauza faptului ca traim intr-o economie bazata pe competitie si pe profit producatorul si furnizorul se gandeste mai intai la buzunarul lui nu la necesitatile cumparatorului. Dar, sa speram ca toate acestea intr-o buna zi se vor schimba...
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Ian 20, 2011 6:02 am

da adriana pe de o parte iti dau dreptate, dar nu stiu cat timp ai de cand nu ai mai venit in tara sa vezi ce lucruri chiar urate pot spune se gasesc in magazine, si nici macar nu au legatura cu "bunul simt al ochiului" sa ma exprim asa
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Ian 20, 2011 6:21 am

N-am mai fost acasa de 2 ani, partea rea este intr-adevar ca multe din produse sunt slabe calitativ dar unele pot spune ca sunt mai bune decat cele din supermercate, depinde ce cauti. Eu ma bucur ca sunt magazine de chinezi pe aici pentru ca economisesc foarte mult, pentru o persoana care nu castiga prea multi bani deci nu are posibilitati materiale prea mari, negoturile lor sunt mai mult decat bune, sunt necesare.
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Ian 20, 2011 6:25 am

asta asa este, dar parca sunt si multe lucruri nefolositoare si de mult prost gust
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Ian 20, 2011 8:08 pm

Neata.
Fara cafea, dar prima la circotit rusinos

Miky diferenta de pret este data de tara in care se produce obiectul. Noi sintem undeva la mijloc intre Occident si Orient. Daca te duci in vest o sa fii socata de preturile prea mari, ceea ce este logic avind in vedere salariile pe care le primesc vesticii, cheltuielile pe care le are angajatorul / antreprenorul (taxe, impozite), adaosul distribuitorului/vinzatorului etc. In China (am vazut acum citeva luni un reportaj foarte interesant despre economia chineza) se platesc impozite extrem de mici (in primii ani micii intreprinzatori nu platesc nimic), ca sa nu mai vorbim de salarii. Pai daca forta de munca este aproape gratis, materialele sint ieftine (ca doar vedem si noi in en-grosurile chinezesti) - cum naiba sa nu fie produsul finit ieftin? Aaaa ca e urit, asta-i altceva.
Adriana trebuie sa te contrazic, in Ro nu ajung acele obiecte chinezesti superbe care ajung la voi in vest, aici se merge pe principiul "cel mai ieftin e cel mai bun", asa ca mi se pare normal sa gasim obiecte aproape sinistre, cu care personal nici nu stiu ce sa fac - sa le stric sau sa rid de ele???
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Ian 21, 2011 8:09 pm

neata fetelor imbratisare
azi fac cinste eu cu cafeaua ☕ , nu de alta dar am destula ,mi-a adus totul cateva pachete bucurie
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Ian 21, 2011 8:12 pm

Neata si eu vin la cafea.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Ian 21, 2011 8:13 pm

hai ca am mai pus un fotoliu langa masuta


la voi a nins? ca aici totul este alb
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Ian 21, 2011 8:48 pm

La mine ninge de rupe, nu mai avem mancare, pisica nu vrea sa manance mancare pe care o are si vrea alta si mi s-au terminat si tigarile. Unde naiba ma duc pe viscolul astaaa? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Ian 21, 2011 8:51 pm

tavalie , nasol cazimi, da nu ai si tu un butic pe langa tine sa iti iei tigari?
vrei sa iti dau eu 2?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Ian 21, 2011 8:51 pm

Si la noi ninge dar este destul de cald asa incat pe strazi nu se aseaza zapada, dar pe spatiile verzi se vede ceva ceva.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Ian 21, 2011 9:18 pm

As putea rezolva cu tigarile, dar tot ramanem toti trei nemancati:(. Macar am descoperit azi o piesa frumoasa, chiar de ninsoare, care mi-a inaltat inima.

Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Ian 21, 2011 10:53 pm

Va rugam nu folositi forumul pentru reclama dumneavoastra personala , pentru anunturi de orice fel folositi functia de mesaje private (aici ma refer la anunturi de bloguri personale, forumuri, magazine on-line, etc.)

Cititi cu atentie regulamentul forumului

7. Este interzisa postarea unor linkuri sau anunturi cu scop de publicitate.


Multumim pentru intelegere





Ultima editare efectuata de catre Mihaela in Vin Ian 21, 2011 10:59 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Ian 21, 2011 10:58 pm

Scuze, chiar nu m-am gandit ca ar fi pubicitate, nu urmaresc vinderea unor bunuri sau servicii ci doar sa te invit acasa la mine asa cum tu m-ai invitat acasa la tine. Daca este vreo problema insa acest link, nu e nici o problema daca il stergi.
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 6 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 6 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: