decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea - Cap. VI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 13, 14, 15
AutorMesaj
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Sam Noi 15, 2014 6:39 am

Multumesc fetelor ! Doina , mobila reconditionata arata de vis uimit iubire
Fetelor ati inceput lucrul pentru craciun ? Eu nu merg la nici un targ anul acesta si am hotarat sa lucrez cadourile abea de la 1 Decembrie ! Parca ascultand colinde , intru mai uor in atmosfera rusinos
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Sam Noi 15, 2014 7:21 am

Salut fetelor si bine v-am regasit.
Din motive personale am luat o pauza destul de lunga si nu a fost deloc usor. Ce sa spun? Nici acum nu este bine insa, ma bucur enorm de mult sa va intalnesc.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Vin Noi 21, 2014 3:28 am

Dragele mele dragi , nu pot sa nu impartasesc cu voi bucuria mea mai ales ca aici a inceput totul !
Ieri am avut placerea sa gazduiesc in micutul meu atelier echipa manageriala de la Pentart care au ales sa vina special la Nürnberg pentru a discuta cu mine . Am avut o discutie uimitoare care s-a finalizat cu o invitatie la fabrica Pentart si un curs special , singura ( nu vor mai fi alti cursanti) cu toti profesorii Pentart ( momentan sunt 3 printre care si Gabi Solymon ) . Voi pleca saptamana viitoare la Budapesta pentru cateva zile si vroiam sa va intreb daca cumva aveti neclaritati in ceea ce priveste anumite produse Pentart ?
Pot fi mesagerul vostru iubire
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Sam Noi 22, 2014 10:34 pm

Foarte frumoasa mobila ! :51358: si tot interiorul

Bine ai revenit Roxana ! Felicitari pentru magazin si colaborarea cu Pentart.
Am folosit si eu produse pentart. I-as intreba doar de ce s-a curatat servetelul lipit pe o sacosa textila, cu adeziv special, daca am respectat intocmai instructiunile si protejat cu lac? Servetelul s-a dezlipit dupa o simpla udare cu apa rece...Oare nu mi l-au trimis alterat ? Mi-e si frica sa ud celelalte sacose decorate. As mai intreba de ce adezivul pentru ceramica s-a transformat intr-o substanta buretoasa desi nu l-am folosit ?
Nu sunt multumita nici de adezivul pentru foitele metalice. A ramas cleios si s-a curatat cu tot cu foita de aur...
Mi-ar fi placut ca pe recipiente sa aiba traducere in limba romana, daca sunt livrate din Romania, iar textul sa fie lizibil.
Nici eu nu am in plan sa merg la vreun targ. Anul trecut am cam pierdut timpul asteptand cumparatori.
Nu am inceput sa fac ornamente pentru ca am inca casa plina de ele. Am terminat doar cateva galetuse facute anul trecut. poate o sa fac doar asa, de daruit, sau dat bonus la comenzi.

Bine ai revenit Mihaela ! Ti-am cam dus dorul pe aici. Iti doresc sa nu mai ai probleme in cel mai scurt timp.
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Sam Noi 22, 2014 10:49 pm

Dora , voi pune toate intrebarile tale ! Din experienta iti spun ca poate fi si din cauza conditiilor de pastrare , nu neaparat la tine ci la importator . Daca solutiile sunt livrate iarna , exista riscul sa inghete si sa-si schimbe proprietatile . Voi folosi astazi adezivul textil la un proiect si-ti voi spune parerea mea despre el .
Din cate stiu eu Complexart are explicatiile si in limba romana , iar daca nu le au si nu-ti este greu poti intra pe magazinul meu si sa citesti acolo instructiunile . Incerc sa le scriu pentru fiecare produs in parte .Normal sunt obligati sa le aiba pe ambalaje .
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Lun Noi 24, 2014 12:04 pm

Eu le-am pastrat intr-o cutie, pusa intr-o noptiera din atelier, care n-a fost niciodata cu temperatura mai mica de 20 grede
Sus In jos
Gabriela Cara
Gabriela Cara
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 28/08/2014
Mesaje : 28
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Lun Noi 24, 2014 11:14 pm

Roxana, tocmai ce am intrat si eu pe pagina magazinului tau ca sa fac o comanda, insa nu ai la categorii si sectiunea cu hartie din orez, am gasit-o doar dand cautare in caseta de search. Poate poti verifica. Felicitari pentru magazin, mi-a placut ce am gasit acolo.
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Dum Noi 30, 2014 11:11 am

Draga mea inca nu am hartiile de orez de la Stamperia , doar servetele si solutiile Pentart ! Hartia de orez o printez la cererea clientilor cu ceea ce doresc ei :)
Dora , am lucrat si eu cu adezivul textil si a mers foarte bine ! Ideea este ca atunci cand faci lipirea sa fie suficient adeziv atat sub servetel cat si peste . Dupa uscarea complecta trebuie calcat pe spate cu programul bumbac . Nu se pune alt lac deasupra . Adezivul lac ceramic are o consistenta laptoasa , daca spui ca este ca si buretele inseamna ca nu a fost tinut la temperatura potrivita ( nu de catre tine ci de importator) . La foita metalica adezivul se lasa putin la uscat ,  , apoi se aplica foita pana nu se mai lipeste . Protejarea se face cu lac pe baza de solvent si NU pe baza de apa !
Sper ca am fost de ajutor !
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Mier Dec 03, 2014 7:29 am

Ai spalat vreodata panzele decorate ?
Am respectat intocmai instructiunile, cu adeziv mult, cu calcat la temp. mare, cu toate cele. Cand am lipit cu adeziv am observat ca are aspect branzit...deci era deja degradat. Am crezut ca totusi mai poate lipi, dar s-a dovedit ca nu-i rezistent la apa.
Stiu cum sa lipesc foita. Am si mixtion cu inchegare la 24 de ore, nu ca asta, cu priza la cateva minute. Am lacuit cu lac pe baza de solvent, care a inmuiat foita si adezivul, transformandu-le in ceva cleios.

Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Mier Iun 03, 2015 11:35 pm

Buna ziua lume ! Nu mai trece nimeni pe aici ?
Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am

Unde sunteti fetelor ? Ati parasit toate acest forum ?
Sus In jos

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 15 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea - Cap. VI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 15 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: