decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Vin Ian 28, 2011 8:59 pm

Va salut si eu!
Astazi, ca in fiecare sambata, am o zi plina! Acum fug sa fac o supa de ananas cu banane coapte si pui indian cu curry. Apoi ma duc sa iau cate ceva de la magazinul minunat cu lucrusoare pentru decoupage, mai impletesc la un pulover al Sarei, cu un ochi stau aici... Eheee, treaba multa! :-)))
Sanatate multa celor bolnavioare! Eu inca tusesc...Asa viroza n-am avut de cand muma m-a facut- vorba bunicii! :-))
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Vin Ian 28, 2011 9:10 pm

azi nu fac nimic, ieri am muncit si azi stau cu cracii pe pereti, de fapt o astept pe sora mea de la constanta ca nu ne-am mai vazut de la pastele trecut, asa ca o sa am o gramada de treaba (barfim) :hi,hi:
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Ian 29, 2011 2:26 am

Hello! N-am intrat pina acum ca m-a pus naiba dimineata sa ma apuc de curatenie si mi-a luat citeva ore bune.
Si sa ma laud ce bucatareasa sint blink eye : ieri am facut o friptura de curcan de-li-cioa-sa si o prajitura cu mere, iar azi o negresa super-extra-mega-giga buna, ca mergem la nasi azi si am vrut sa o impresionez pe nasa rusinos
Aaaa si 3 cutiute cu crapaturi, prima data cind fac serios asta, dar pozele le voi posta zilele urmatoare, dupa c dau cu patina si le lacuiesc.
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Ian 30, 2011 7:59 pm

Neata.
Nu-i nimeni la cafea?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Ian 30, 2011 8:02 pm

Neata, Mary. Eu am terminat deja un clondir, ma pregatesc sa il fac pe al doilea. Luni, start greoi.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Ian 30, 2011 9:39 pm

neata fetelor, azi nu stiu ce o sa fac, dar un lucru stiu sigur - m-am saturat de frig, vreau sa vina primavara sa fie cald plange
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Lun Ian 31, 2011 12:07 am

Salutare si de la mine!
Am uitat de cafea azi, sint cu ambii copii acasa, baiatul e in vacanta.
Weekendul asta a fost plin de creatie si crapaturi pt mine. Am crapat 2 cutiute de lemn, una maricica si un ceas de perete. La primele 3 am folosit lac bicomponent si la ceas lac bicomponent fino. Am facut o gramada de poze in diverse stadii, dar pina nu lacuiesc tot, nu vi le arat blink eye
Si eu vreau caldura Miky, dar sigur ne mai asteapta si in feb. ceva zapada si frig...
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
rodica
rodica
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 23/01/2011
Mesaje : 82
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Pentru Carcoteli cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Lun Ian 31, 2011 8:54 pm

bunadimineata fetelor! am lipsit si eu putin-adica in aceste zile nu am intrat la calculator iar acum desi am treaba inainte sa merg la spital pentru niste investigatii m-am gindit sa va salut sa va urez saptamina dulce si senina si sa vad ce-ati mai facuit. ma bucur mult si-mi se bucura si inima vazind minunatiile creata de voi. va pup si pe data viitoare (care sper sa fie o vizita mai domoala.)
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Lun Ian 31, 2011 9:33 pm

rodica sper sa ne dai vesti bune dupa ce afli rezultatul analizelor, iti tin pumnii te rog

azi sunt hotarata sa ma apuc de lucru serios, am in plan 2 sticle si 2 mini-casete , sper sa fac ceva dragut
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Lun Ian 31, 2011 11:05 pm

Fetelor,ma apuca invidia!Toate lucrati si eu anul asta nu am facut nimic.Inca nu am ajuns acasa(sunt la copii la iasi ca cel mic a fost bolnavior si nu a mers la scoala)si cand o sa ajung o sa ma apuc de lucru ca mi-ati facut o pofta!!!!
Partea proasta e ca nu prea mai am materiale si trebuie sa fac o investitie cam mare.Vad eu cum o scot la capat.
Am in minte o noua expozitie si trebuie sa lucrez pe branci pentru asta.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Lun Ian 31, 2011 11:15 pm

spor la treaba elena, hai cu elan , hai,hai :Cheerleader:
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Pentru carcoteli cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Feb 01, 2011 7:16 am

scuze de off topic. Cazimi varsta ta e chiar 96 ani? ca daca da, esti super tare. asa indeletniciri la varsta asta as vrea s-o am si eu :))

in rest numai de bine, imi place mult tot ce faceti si abia astept sa mai am si eu putin timp liber sa mai "servetesc" ceva.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Feb 01, 2011 9:00 pm

Neata fetelor!Azi am fost matinala pentru m-am dus cu nepotelul sa-i fac niste analize necesare dupa viroza pe care a avut-o.Acum imi beau cafeaua si m-am gandit sa va scol.
Voiam sa va intreb daca v-ati gandit ce sa lucrati pentru Paste.Am inceput sa fur idei de oua pictate si am vazut o multime de minunatii.O sa le vedeti si voi in linkurile pe care vi le-am trimis.Astept idei.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Feb 01, 2011 9:12 pm

neata ele, ma duc acum sa fac cafea, cine mai vine cu mine la o cafeluta?

elena, vorbesti de oua oua sau oua din plastic?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Feb 01, 2011 9:17 pm

Eu am facut oua pictate in ultimii vreo 3 sau 4 ani. Problema e ca daca sunt prea frumoase, lumea nu se mai indura sa la ciocneasca sa le manance:)
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Feb 01, 2011 9:27 pm

Nu ma refer la oua pt mancat ci la oua decorative din hatie presata,polistiren,plastic,lemn sau naturale dar golite de continut.V-am pus niste intrebari refeitoare la asta la capitolul "intrebari,sfaturi,ajutor"
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Feb 01, 2011 10:06 pm

Dincolo de cafeluta, se cuvinte sa ii uram La multi ani Alexandrei. Sa ne traiesti si sa fii optimista si plina de energie si inspiratie! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Feb 01, 2011 10:07 pm

Neata!

Cazimi incredibil, i-am urat amindoua concomitent, doar ca eu la "Aniversarile zilei" si tu aici :hi,hi:
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Feb 01, 2011 10:10 pm

Eh, telepatia exista, na. Haleluia!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Feb 01, 2011 10:25 pm

La multi ani,Alexandra!Sa ai un an bun si plin de impliniri!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Mier Feb 02, 2011 12:59 am

LA MULTI ANI! sanatate, fericire si multa inspiratie Alexandra.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Mier Feb 02, 2011 4:42 am

Ziua buna!
Astazi am cautat prin casa ceva materiale pentru prima mea lucrare "decoupage" blink eye
Am gasit o poza faina cu o rozeta de trandafiri ... si sa ma fi vazut cat am stat sa decupez la ei smulge parul
M-am hotarat si asupra obiectului pe care-l voi decora - o cutie de crema Nivea pe care o voi transforma in cutiuta de bijuterii.
Aveam in plan maine sa fac marea operatiunea, dar a intervenit ceva, asa ca abia vineri ma voi apuca de treaba.
Macar am reusit sa pregatesc o parte din materiale.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Mier Feb 02, 2011 5:02 am

daniela a scris:

Am gasit o poza faina cu o rozeta de trandafiri ... si sa ma fi vazut cat am stat sa decupez la ei smulge parul

dar nu ai avut nici-un servetel sa nu mai stai sa decupezi atat?

hai daniela , incet si sigur devi si tu dependenta de decupaj tavalie

Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Mier Feb 02, 2011 5:18 am

nu, nu am nici un servetel imprimat prin casa, si mereu am uitat sa caut prin magazine
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1Mier Feb 02, 2011 6:13 am

Ce inseamna rozeta de trandafiri?
Sus In jos

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea   Carcoteli la o cafea - Pagina 9 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 9 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: