decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea - Cap. VI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Urmatorul
AutorMesaj
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Dum Iul 07, 2013 9:48 pm

Multa sanatate parintilor Dora, lasa ca lacul final se cumpara, operele se retuseaza. Bine ca nu s-a intamplat altceva mai grav. Sa ai spor la servetelit.
Termin si eu nebunia cu mancarea, curatenia si spalatul rufelor si ma bag si eu la servetelit ca am un chef nebun bucurie 
Sa aveti o zi frumoasa, cu mult spor si inspiratie imbratisare 
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Dum Iul 07, 2013 10:28 pm

Mulţumesc fetelor imbratisare  ! multă sănătate şi vouă !
Nu mă apucai de decoupage, că nu aveam stare...gândul era că am lăsat un model de şerveţele în raftul magazinului...aşa că, nici nu s-a oprit ploaia că am şi fugit la el. L-am cumpărat, împreună cu încă unul ieftin, m-am dus să cumpăr şi chit de reparaţii, iar la întoarcere am întrebat la un magazin alimentar de unde cumpăr mereu, dacă nu aduc şerveţele imprimate, mai de soi. I-am arătat şefei ce cumpărasem şi mi-a spus că au o lădiţă cu şerveţele din acestea, dar de iarnă. Am aşteptat să le găsească şi am mai cumpărat 3 pachete...că celelalte modele le aveam..nu-s zdravănă, dar asta e tavalie 
Le-am postat deja în albumul de pe photobucket (vedeţi link de la topicul cu schimburi)
Pe facebook încă nu le arăt, că dau năvală colecţionarele, în detrimentul pasionatelor de decoupage. Vă invit pe voi să le vedeţi.
Acum mă pot apuca liniştită de decoupage.
Spor !
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Lun Iul 08, 2013 5:37 am

Fetelor, m-am dat eu viteaza ca fac si dreg azi dar abia acum m-am bagat la decupaj. Am inceput lectiile la cursurile de baza, decupaj pe sapun si lipirea servetelului pe o suprafata mica. Lucrez in paralel sa am spor ca anul asta vreu sa termin si eu primul nivel, ce Dumnezeu picteaza 
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Lun Iul 08, 2013 8:26 am

Şi eu tot pentru o lecţie lucrez..ceva greu, ce devine din ce în ce mai greu...da-mi place ! Spor !
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Lun Iul 08, 2013 7:58 pm

Pai haideti fetelor ca ma plictisesc singura pe aici ... !!!
Adriana decupajul pe sapun este cel mai usor si cel mai frumos din punctul meu de vedere !Eu l-am facut pe un sapun Dove, il mai iau in mana cateodata si atat de frumos miroase ...
fug repede sa vad ce servetele noi are Dora rusinos 
va pup
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Mar Iul 09, 2013 4:26 am

Cine este la cursurile intermediare.....a instalat ieri, Miky si cursul de shabby chic. Succes!!!
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Mar Iul 09, 2013 6:48 pm

Salutare dragelor, am inviat si eu din morti azi tavalie mi-a fost rau alaltaseara de am varsat si matele din mine, asa-mi trebuie daca m-am dat viteaza cu treburile prin casa si-am uitat ca trebuie sa mai si mananc.
Roxana, tot pe Dove am decorat si eu, imi place mult cum miroase, defapt am vreo 3-4, le-am cumparat sa le tin in sifonier, pentru miros insa nu m-as spala cu el sub nici o forma, nu-mi place ca lasa un strat alb pe piele cand se usuca (la cate chimicale o fi in el...)
Ma duc sa iau o gura de aer dupa care ma reapuc de treaba, de data asta mananc la timp ca m-am invatat minte rusinos 
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Mar Iul 09, 2013 8:08 pm

Nu-mi place ce aud, Adriana. Vezi sa nu ai probleme cu bila, dupa cum descrii tu ca ai raul.
Eu am avut aceleasi manifestari si cu 10 ani in urma, am scos pietrele de la bila.....dar cineva mi-a spus atunci daca am descoperit cauza care a dus la starea de rau. Stresul era si este pentru ca si acum am din cand in cand aceleasi manifestari. Stii cum imi dau seama ca se apropie o criza? Mi se face greata de la pasta de dinti...si atunci iau masuri, nu mai beau cafea si mananc un pic de regim..... La mine asa se manifesta, nu stiu la altii....suparat 

In alta ordine de idei va invit la o cafea buna:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pofta buna la cafea!!!!!!!!
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Mier Iul 10, 2013 4:51 am

eu nu am inspiratie sa lucrez ceva cu toate ca imi este dor sa decorez.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Mier Iul 10, 2013 6:35 am

Pana acum am fost in gradina la jumulit buruienile, parca era jungla printre rosiile si pastarile noastre tavalie 
Ei Gabriela, o fi din cauza ulcerului duodenal cu nisa, netratat...il am de vreo 14 ani... trebuia sa tin regim dar...ca un copil rau ce sunt, cine sa asculte? m-a tras Dumnezeu de urechi sa nu mai bag atatea prajeli in mine si sa nu mai neglijez masa... azi s-a pus fata pe pastari fierte si dovlecei cu orez...
Miky, pofta vine mancand, stii cum e...e mult pana iei pensula in mana picteaza 
Sa aveti spor si inspiratie, vin si eu cu ale mele lucrari maine, n-am apucat sa le fac poza.
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Mier Iul 10, 2013 8:29 am

Si eu care credeam ca numai la mine in gradina sunt burieni. Ieri am legat si eu rosile.
Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Mier Iul 10, 2013 8:33 am

Chiar...e mult până iei pensula picteaza 
Acum stau să savurez cafeaua, ce n-am apucat s-o beau la timp şi îmi fac curaj să "atac" suportul greu, că am mult de pictat la el.
Azi am avut zi plină şi nu m-am putut apropia de el, dar mâine nu vreau să mai aud de vreo treabă, sau ieşit din casă.

Dove ăsta e mai bun la decoupage, decât la spălat...că lasă pe piele un smac nesuferit, de ai senzaţia de sufocare a pielii...Nu ştiu ce-i fac atâta reclamă, că, după senzaţia neplăcută avută, n-aş mai pune în veci dove pe piele..mai degrabă m-aş spăla cu leşie ras 

Pe mine, când mă apucă o criză la ficat, o migrenă mai degrabă, încep să casc de-mi trosnesc fălcile, fără să-mi fie somn. Atunci îmi cumpăr câteva banane, le mănânc şi îmi trece greaţa, oricât de agresivă era. Am păţit de-am zăcut două zile fără mâncare şi apă, că îmi era rău şi de la salivă...şi mi-a venit poftă de banane. Corpul a ales singur antidotul. Mi-a pierit greaţa de am putut să iau un antinevralgic şi după câteva ore de somn, mi-am revenit total.
Sănătate şi spor în toate !
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Mier Iul 10, 2013 8:48 am

Interesant atidotul tau de boala, bananele. Mie nu prea imi plac si mananc foarte rar, dar merita de luat in seama...
Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Mier Iul 10, 2013 9:29 am

eu aş mânca doar banane :D
au potasiu, vitamina A, vit. B6, magneziu, fier si acestea cred ca fac bine migrenei, sau doar mie, ca sufar de-o boala de sânge care-mi forteaza foarte mult ficatul sa fabrice mai multe hematii decat la oamenii sanatosi
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Joi Iul 11, 2013 4:07 am

Salutare dragelor, hop si eu, pe-aici :600869: 
Dora, eu am reusit sa beau a doua zi dimineata cu ceai de izma si covrigi, mai tarziu am putut sa mananc 2 banane (si in cazul meu functioneaza),un cartof copt si o feliuta de branza proaspata iar seara mi-a stors sotul o lamaie si mi-a facut limonada. Toata ziua insa am zacut la pat pentru ca ma lua ametiala cum incercam sa ma ridic. A treia zi insa am fost ca noua ca si eu am fost uimita de puterile mele de viteaza prin gradina, in lupta mea cu buruienile. tavalie
 In concluzie, puterea organismului o da hrana vie, sanatoasa, nu carnita asa cum zice medicul ''bagati carne in voi, ca are proteine''
Doina, ieri sera dupa ce am smuls toate balariile, am reusit sa legam si noi rosiile, zaceau saracele ca nu am avut timp sa le ingrijim. Parca acum e alta gradina. Lucrurile trebuiesc facute la timp, caci altfel este pacat pentru ca se strica legumele si fructele pe pamant, din cauza neglijentei...
Sa aveti spor si sanatate, ma duc sa-mi incarc si eu pozele.
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Joi Iul 11, 2013 4:42 am

dau de baut betie 
m-am apucat de decorat.
am aplicat bait la o lada si am facut niste umbre la un ceas ce a ramas neterminat. bucurie 
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Joi Iul 11, 2013 4:49 am

Bine că ţi-ai revenit ! Toate au rostul lor, inclusiv cărniţa ras 
Dacă nu mănânci carne, corpul îşi procură proteine din proprii muşchi, inclusiv cei ai inimii...deci, în timp poţi avea probleme grave cu inima.
Bine că mi-ai amintit de covrigi, că uitasem într-o sacoşă unii cu tărâţă şi chimen.
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Joi Iul 11, 2013 4:54 am

Bravo miky, te sustinem si la sticla si la pensula, hai miky, hai miky!!!betie

Dora, proteinele pot fi obtinute si din surse vegetale, nu doar animale. Organismul nostru ar fi cu mult mai sanatos si mai frumos daca am renunta la consumul de carne, de aceea este recomandat regimul in caz de boala sau postul, daca e sa o luam pe cale spirituala.
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Joi Iul 11, 2013 5:10 am

Hai Miky, hai Miki ! Eu baui un suc imitaţie de fructe şi mă trăntesc puţin să-mi fac somnul de frumuseţe.
Am zis că azi nu plec nicăieri şi mă ocup de decoupage, dar n-a fost să fie. Dimineaţă citi pe f că se deschide un nou complex carrefour, în piaţa centrală. Într-o juma de oră intram în magazin în căutare de şerveţele imprimate...Şerveţele găsii doar uni, aşa că am pus ceva produse în cos, să nu ies cu mâna goală şi mă întorsei acasă după ce vizitai câteva magazine, dacă tot am ajuns în centru..
Când să m-apuc de decorat, sună tata, că să mergem la cules de caise, de pe terenul lui fratemiu...Mi-am aşteptat soţul să ajungă acasă, cu cafeaua gata, să nu protesteze că-l pun pe drum când vrea să doarmă, l-am luat pe tata de acasă şi ne-am dus cu toţii la caişi, care erau culeşi de cine ştie cine..
Am cules şi eu dintr-un lan din apropiere, 7 floarea-soarelui mai micuţe, am pozat lanul, l-am dus pe tata acasă şi ne-am întors frânţi de căldură, cu un pepene cumpărat din apropiere şi nu caise...Păpai câteva felii de pepene, turnai şi o cană de suc şi mi se închid ochii...mă aşteaptă şi bucătăria să gătesc ceva, ce să mai meşteresc ? Spor vouă, eu, nani.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Joi Iul 11, 2013 8:47 am

Avem si noi in fata blocului un corcodus din care nu apuca nimeni din bloc sa culeaga ceva pentru ca vin noaptea copii din cartier si rup crengile cu totul......mi-a venit sa plang intr-o dimineata cand ne-am sculat cu noaptea in cap ca sa megem la spital si in parcare erau numai crengi si frunze. Saracul copac.....suparat  nu stiu daca nu o sa se usuce era rupt pana jos la radacina..plange 
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Joi Iul 11, 2013 9:03 pm

Da, problema asta mi-aduc aminte ca era si la bloc la parintii mei. Veneau copiii si-l devastau pur si simplu. Erau tigani. Foarte obranici, odata le-a atras atentia mama si au inceput sa arunce cu mere in geamuri, pana la 4. Noroc ca nu au spart nici unul insa au lovit centrala aia care se pune pe fatada blocului. Off, nu suport deloc copiii obraznici, imi vine sa-i strang de gat, fie vorba de tigani, fie vorba de romani...in fine, nu e vina lor pana la urma ca sunt asa, e vina parintilor lor ca nu au fost in stare sa-i educe la timp suparat 
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Vin Iul 12, 2013 3:17 am

A, da sa vedeti ce a patit sotul meu cam cu 10 ani in urma, nu era parcarea inchisa si copii jucau fotbal printre masini. Unul care se credea mai destept facea ce facea si dadea cu mingea in masina noastra pornind alarma....aveam cielo atunci si sa oprit de cateva ori dar la un moment dat nu a mai vrut sa se opreasca degeaba apasa sotul meu pe buton nu voia si pace, asa ca a trebuit sa coboare in parcare. Normal cand a coborat a facut observatie copiilor care erau acolo si pe cel cu mingea la intrebat la care bloc sta si ca o sa le spuna parintilor ce prostii face. Ce credeti ca sotul meu sa dus la parintii respectivului? Nu.
Dar ne-am trezit cam dupa doua saptamani cu politia la usa noastra, l-au reclamat parintii copilului pe sotul meu ca cica la lovit cu piciorul in testicole. Norocul lui a fost ca erau mai multi copii pe care ii cunosteam si la geam era o vecina de la blocul in care locuia copilul respectiv si care a vazut si auzit tot si am putut sa aducem martori......Concluzia a fost ca obraznicatura a luat-o inainte si a spus chestia cu lovitul ca sa nu-i faca parintii nimic cand sotul meu ar fi venit sa le spuna ce copil au.........Si acum ma gandesc si ma intreb: oare ce patea sotul meu daca se ducea la usa lor?
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Vin Iul 12, 2013 3:49 am

Doamne, Gabriela, uite de ce e in stare o obraznicatura... de asta zic, daca obraznicatura nu e pusa la punct de parinti prin educatie, face prapad in jur, de mic si pana la adanci batraneti. O palma data la timp eu cred ca este necesara, atunci cand vorba buna nu da roade!
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Vin Iul 12, 2013 4:10 am

ce faceti fetelor ? sunt franta de oboseala.
abia astept sa fac un dus si sa ma odihnesc un pic.
o cafea? un intaritor ceva?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1Vin Iul 12, 2013 4:28 am

Doamne, Mihaela, ce bine mi-ar prinde! Sunt franta!
Sus In jos

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 37 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea - Cap. VI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 37 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: