decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea - Cap. VI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Vin Dec 14, 2012 7:09 am

daaaaaaaaa...merita si ei ceva, nu....macar odata pe an... tavalie ca in rest ma ocup singura "sa merit" ceva de pe cardul lui, in restul timpului....
Sus In jos
catya
catya
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/03/2011
Mesaje : 526
Varsta : 57
Localizare : oradea
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Vin Dec 14, 2012 7:12 am

tavalie esti norocoasa Ioni ...eu nu beneficiez de cardul lui plange
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Vin Dec 14, 2012 7:17 am

ioni a scris:
tavalie ca in rest ma ocup singura "sa merit" ceva de pe cardul lui, in restul timpului....

tavalie tavalie tavalie tavalie
imi place cum gandesti, asta e spiritul pe care trebuie sa il avem
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Vin Dec 14, 2012 7:18 am

.... tavalie cand il prind tavalie
Sus In jos
catya
catya
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/03/2011
Mesaje : 526
Varsta : 57
Localizare : oradea
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Vin Dec 14, 2012 7:19 am

tavalie tavalie tavalie tavalie eu nici codul pin nu il stiu degeaba il prind
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Vin Dec 14, 2012 8:14 am

Buna fetelor, eu mai am cate ceva de terminat si .....am sa incep si eu sa stang lucrurile legate de decupaj....sa ramana intre noi, le-am insirat in toata casa.....sotul meu a spus ca in baia lui sa nu pun ceva ca le arunca.... tavalie .....inca nu am ajuns pe acolo dar .....cam peste tot am lasat cate ceva...
Sus In jos
catya
catya
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/03/2011
Mesaje : 526
Varsta : 57
Localizare : oradea
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Vin Dec 14, 2012 8:20 am

tavalie Gabi si pe mine fiica mea vrea sa ma mute in camera cu mama acum sunt pe hol din bucatarie m-au dat afara tavalie
Sus In jos
dincamsimona
dincamsimona
Avansat in creativitate
Avansat in creativitate


Data de inscriere : 05/02/2012
Mesaje : 484
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Vin Dec 14, 2012 11:33 am

:))
MIe mi-a facut sotul un locsor doar al meu in camera noastra. Cu vreo 2 rafturi pe birou si vreo 2 sub birou. Dar tot am pus si in alta parte :600869:
De luni ma apuc si eu sa strang o parte din ele si fac pauza pana la anu'..
Nu de alta dar are si el liber vreo 2 sapt si am zis sa fim o fam adevarata, fara hobbyuri egoiste care sa ne tina departe unul de altul
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Vin Dec 14, 2012 9:38 pm

buna dimineata dragelor.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Vin Dec 14, 2012 10:13 pm

Buna dimineata, o zi buna tuturor.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Sam Dec 15, 2012 9:52 pm

Buna dimineata,
Cum este vremea pe la voi? La noi este jale toata noaptea a plouat si s-a format polei..... acum este frumos ninge.... dar pe sub zapada a ramas ghiata.... este greu de mers . Nu am iesit inca din casa si ma tot uit pe geam ....... suparat suspicios


Va urez sa aveti o zi buna!!!!!!!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Sam Dec 15, 2012 10:38 pm

:sSig_hi: ...si la noi a plouat..e umezeala...se topeste zapada...sa tot stai in casa la caldurica....o zi minunata...
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Joi Dec 20, 2012 8:41 am

Ce mai faceti doamnelor? Ati terminat curatenia generala pentru sarbatori?..... ocupata
Sus In jos
catya
catya
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/03/2011
Mesaje : 526
Varsta : 57
Localizare : oradea
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Joi Dec 20, 2012 9:00 am

Gabi eu nici nu m-am apucat rusinos anul asta cred ca voi face numai de suprafata pentru ca ajung numai sera la 7 acasa si sunt franta ...asa ca Dumnezeu cu mila rusinos
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Joi Dec 20, 2012 10:52 am

Eu am facut curatenia generala acum o luna, inainte de a incepe gerul si vreau sa zic ca am niste geamuri gen vitrina pe care le admiram acum doua zile cand era un pic de soare, cat de murdare sunt. Eu sper sa vina MOS CRACIUN chiar daca nu este totul perfect. Ce faceti bun ptr. CRACIUN?
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Joi Dec 20, 2012 11:39 am

Sper sa-mi ajunga timpul si sa fac tot ce mi-am propus.
Parintii mei fac in fiecare an ''pelicele Domnului'' sau julfe cum se mai spune in alte parti, asta este singurul dulce pentru ca face parte din traditia familiei si ce este mult strica....
Iar la mancare deja am facut cateva preparate traditionale, care au fost deja afumate.....si sarmale din amestec de carne porc+vita, friptura de curcan.....hrean cu sfecla si cred ca salata boeuf o sa ramana pentru sfarsitul anului ca sa se manance mai bine preparatele.....
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Joi Dec 20, 2012 6:54 pm

Gabriela, esti fericita ca poti participa alaturi de parinti la pregatirea sarbatorilor.
Eu nu-i mai am. La noi fierb sarmalele in ajun de Craciun si se mananca cozonac si lichiu :(aluat dospit, foarte subtire, cusmantana si branza de vaci). A nins aseara putin si este frumos chiar daca avem multa suprafata de curatat, pacat ca nu se mai merge la colindat ca altadata.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Vin Dec 21, 2012 6:08 am

Am gresit am spus pelicele.... pelincele Domnului....
Intradevar, ma bucur ca parintii mei traiesc si sunt, cat se poate pentru varsa lor, sanatosi.
Atat noi si copii nostri ne simtim bine in prezenta parintilor mei, care nu sunt plictisitori, tata chiar are tot timpul ''la el''o vorba de duh....

Imi inchipui ce frumos trebuie sa fie la pensiune...alb peste tot....o sa aveti mult de muncit dar poate rezultatele vor fi pe masura muncii.....Sanatate sa aveti.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Vin Dec 21, 2012 7:18 am

Sanatate si voua tuturor. In privinta pensiunii, cred ca nu m-am facut bine inteleasa. Avem o casa pregatita ptr. pensiune,dar nu este in circiit. Este ptr familie si prieteni. O pregatim ptr perioada de pensie, sa avem activitate si un mic venit. Deocamdata avem serviciu si eu si sotul meu . De Craciun si revelion avem musafiri de-ai casei. Am sa postez niste poze cand am timp, caci este intr-adevar foarte frumos.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Vin Dec 21, 2012 10:08 am

Am inteles, oricum aveti de muncit chiar daca vin cei apropiati.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Dum Dec 23, 2012 7:18 am

Cum mai stati cu treburile casei? Ati terminat tot ce v-ati propus? Va urez sa aveti mult spor in tot ce va propuneti....... ocupata
Sus In jos
catya
catya
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/03/2011
Mesaje : 526
Varsta : 57
Localizare : oradea
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Dum Dec 23, 2012 10:48 am

eu cred ca stau cel mai prost ...pe maine mi-am propus sa imi fac platourile sarmale si mama sa imi faca cozonac ...si in urma cu 20 de minute am aflat ca trebuie sa merg sa o ajut pe cumnata mea la piata rosu inca un craciun ratat
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Dum Dec 23, 2012 11:55 am

Nici eu nu stau foarte bine. Am sa termin pregatirile la timp, dar voi fi foarte obosita, ceea ce nu este o fericire. Ne odihnim dupa Craciun.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Dum Dec 23, 2012 5:35 pm

:sSig_hi: Stiu ca sunteti cuprinse de febra pregatirilor si de aceea va trimit o reteta care sa va binedispuna !

Reteta pentru un an bun :

Se iau 12 luni si se curata foarte bine de amaraciune,mandrie, ura, invidie, frica, irascibilitate si stres. Se imparte fiecare luna in 28-31 zile, dupa caz,astfel ca proviziile sa ajunga exact 1 an! Fiecare zi se prepara separat: 1 parte munca, 1 parte liniste, 1 parte umor. Se mai adauga 3 linguri optimism, 1 lingurita toleranta, un praf de bun simt si... o picatura de speranta! Peste aluatul astfel obtinut se toarna apoi dragoste din belsug... Preparatul gata facut se aseaza pe farfurie si se impodobeste cu frunzulite de curaj si incredere in sine. Se serveste zilnic, cu bucurie, alaturi de ceasca de cafea din fiecare dimineata! Prezenta reteta nu se compenseaza, ea este gratuita si se transmite liber de la om la om, insotita de urarea: Un An Nou darnic si bun, Sanatate Deplina, Fericire Maxima si Abundenta Absoluta!

:smile-christmas036: :smile-christmas036: 7
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1Dum Dec 23, 2012 11:44 pm

tare nasol cu sarbatorile astea, sunt franta de oboseala, in loc sa fiu mai odihnita sunt mai obosita.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 20 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea - Cap. VI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 20 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: