decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea - Cap. VI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Urmatorul
AutorMesaj
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Vin Iul 12, 2013 4:32 am

tavalie miky, e cam tarziu la ora asta de cafea, poate un intaritor usor :600869: 
Deci, eu m-am certat azi la cutite cu vecinu, pe cat erau eu de fericita pe atat de nervoasa am fost ca am un vecin in fata casei care ma aduce in pragul nebuniei. Am tacut 1 an de zile dar azi a pus capacul vecinul meu, asa ca m-am dus frumos la el si i-am zis vreo doua, pe limba lui, sa fiu sigura ca intelege ceea ce eu vreau sa-i comunic.
Dupa aceea, m-am pus pe frecat papucii. Ei da, papucii nostri, erau toti murdari de noroi si toate cele ca avem multe animale prin curte. Am frecat, am frecat si mai am o parte din ei pusi la inmuiat. Buuuun.
Pe urma m-am pus pe impachetat rufe, ma astepta muntele de rufe de ieri in pat.
Acum am intrat in camara provizorie, transformata in magazie. Selena are foarte multe jucarii pe care mi le imprastie prin toata casa, le-am luat, le-am bagat la sac si i le mai dau la anul, pe timpul asta. ii dau mai putine, pe rand, ca sa stie sa le aprecieze.
Am iesit cu Selena in gradinita, la masa, ca vroia sa se exprime artistic. I-am pus plansele, pensula si culorile in fata.
Acum trebuie sa ma duc sa gatesc, ne-am pus in cap sa mancam pana la ora 8 ca pe noi ne prindea 10,30 seara, la masa.
Azi n-am facut ce mi-am propus initial, vecinul asta mi-a intors planurile peste cap si nu numai planurile...dar lasa, mai sunt si alte zile, nu ma descurajez deloc suparat 
Miky, ce-ai facut unde ai fost? Cu pensula cum stai?
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Vin Iul 12, 2013 4:41 am

Adriana , si eu care am crezut ca nimeni nu te mai poate supara azi !!!
Miky, eu astept cumintica sa se usuce cutiuta mea de la seminarul tau shabby chic , cat de mult imi place !!!
Cafea ? Nu beau de fel , faci un ceai ?
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Vin Iul 12, 2013 5:07 am

Roxana, nici eu nu ma gandeam ca pot sa ma infurii atat de tare azi, la cat de bucuroasa am fost...insa vecinul asta trebuie oarecum oprit, a primit mai multe avertizari cu frumosul, sotul meu l-a avestizat cu frumosul, socrul meu l-a avertizat cu frumosul, vecinul din stanga l-a avertizat cu frumosul. Trebuie sa inteleaga ca nu poate urla ca un animal prin curte in fiecare zi, de dimineata si pana seara, ca nu e singur pe aici si ca nu e pe camp...mai sunt si copiii la 1 metru distanta si conteaza limbajul pe care-l foloseste. Altfel ne trezim maine poimaine ca e normal sa traim intr-un mediu in care se baga si se scoate 24 din 24 ca asa vrea un vecin crescut de mama lui in halul asta. E simplu sa-ti bagi si sa-ti scoti, si eu stiu sa bag si sa scot si i-am demonstrat-o azi... a trebuit sa fac si eu avertizarea mea de femeie ca poate avertizarea de barbat nu functioneaza la el...zic si eu...nu stiu
Oricum, e prima si ultima data cand il avertizez ca nu e frumos cum se comporta,nu e frumos ca mai sunt si femei si copiii prin jur, mai departe are grija Dumnezeu de el, saracul...
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Vin Iul 12, 2013 6:39 am

Bine ai facut, cu un nesimtit trebuie sa te porti aproape la fel, bravo tie.
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Vin Iul 12, 2013 7:11 am

Sper doar sa nu-mi fi racit gura degeaba...chestia e ca iarna nu-l aud ca tin geamurile inchise, dar vara e teroare! Daca nu da muzica la maxim, adica manele din alea sacaitoare pe creier, urla ca un animal...ori e una, ori e alta. Ca sa mai zic si eu de un decupaj afara, o relaxare in gradinita, cu soare...nu prea pot ca are grija vecinul sa imi dispara orice urma de creativitate. Din pacate, in mediul rural, se poarta vocabularul vulgar. Este domnule natural! Mama vecinului, femeie de vreo 60 de ani saraca, a zis ca e la el in curte si omul face ce vrea. Si ce daca urla si isi injura nevasta si fata mare zi de zi in gura mare...
Deci si eu acum, fiind la mine in curte pot sa injur, pot sa urlu non stop, dau si muzica la maxim ca sunt la mine in curte si fac ce vreau. Poftim cultura!
Fetelor, ma bag la un film sa ma relaxez un pic. M-a invitat sotul la cinema, cica e un film bun, ii zice ''Mama''. Sper sa-mi placa. Va salut, o seara placuta in continuare, ne auzim maine.
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Vin Iul 12, 2013 5:12 pm

Cum nu intra omul pe aici cum se intampla multe si Adriana face ordine in vecini. Vecinul meu este englez si-mi
Spune in stilul lor ca trebuie sa faca un gard ptr ca un gard bun face un vecin bun. Dupa patania ADrianei se pare ca nu e valabil. Ma duc sa fac cafea caci azi e zi de munca din plin. Sper sa ajung sa si servelesc ceva. Sa aveti o zi buna!
Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Vin Iul 12, 2013 7:21 pm

Neaţa ! Adriana, văd că ai fost vrednică rău. Nasol să ai astfel de vecin cu limbă prea "bogată"...Vlad Ţepeş i-ar fi tăiat limba tavalie 
Dacă fiecare face ce vrea în curte, poţi şi tu să-l filmezi din curtea ta, chipurile filmând floricelele de lângă gard şi să încarci filmul pe youtube, aşa, ca şi cum n-ai auzi ce urlă...să-l audă toată lumea ce "guraliv" e. După aceea mediatizezi fimuleţul. Poate auzindu-se la tv să-i fie puţin ruşine, măcar de rudele lui..
Eu am avut nervi toată ziua de ieri până adineauri, că n-am avut internet...nu de alta.
O zi bună tuturor !
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Vin Iul 12, 2013 8:29 pm

Buna dimineata fetelor. Ce planuri aveti azi? eu deja m-am programat la curatenie, spalat si apoi plec un pic in oras sa caut niste materiale de constructii ca intru in renovari.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Vin Iul 12, 2013 8:38 pm

Eu acum migălesc la un obiect pentru o temă basic...de trei zile lucrez la el..Cât se usucă un fragment din el, mai fac alte treburi prin casă. Sper să-l termin azi şi să-l pozez.
Trebuie să iau o plată ramburs pentru un buchet de maci trimişi prin atlassib..vreau să vizitez magazinul Daiso, dacă tot e în apropiere de atlassib şi dacă am bani, trebuie să fac curăţenie, poate ne şi plimbăm puţin, etc.
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Vin Iul 12, 2013 8:51 pm

Neata fetelor, e o zi frumoasa astazi, elan sa avem.
Doina, asa e, gardul rezolva doar o parte din problema, cea a privirilor indiscrete. Educatia ar rezolva problema limbii, dar cine sa-i invete pe unii tarani sa vorbeasca la varsta asta?
Dora, ai grait exact ce a grait sotul meu in urma cu cateva luni, i-a zis-o si lui sa fie atent ca nu cumva sa-l filmeze si sa se vada la Pro Tv cat de penibil e. Dar, crezi ca s-a speriat ca ar putea fi filmat? Nicicum. Intr-o zi a zis sotul ca-l va filma daca nu se potoleste. Pe youtube cu el, sa-l vada toata tara. Astia la Pro Tv abia asteapta un pic de circ taranesc. tavalie 
Miky, eu inca trebuie sa spal vasele, aseara n-am mai stat de ele. Gradinita arata jalnic, este in plan de sistemare azi. Mai am de spalat un cos, iar s-au strans rufe. Vreau sa-mi fac 2 perdelute la chiuveta si la aragaz, sa-mi dau jos usile pentru ca imi prinde mucegai, fiind tot timpul inchis. Trebuie sa cos la masina, aici nu prea am talent dar...sper sa reusesc. Camara vreau sa o termin azi, toate nebuniile s-au strans acolo, in patutul Selenei pe care nu il foloseste. Il strang si-l pun in pod (ca cine stie pe viitor tavalie ) Vreau sa fac si decupaj, nici nu ma gandesc sa treaca si ziua de azi fara sa mesteresc ceva in decupaj. Sa vad ce lectie imi aleg pentru azi de facut de la cursrurile de baza. Cam astea sunt planurile mele, sper sa le duc la bun sfarsit. Ah, am uitat, trebuie sa gatesc si nu stiu ce :689361: 
O zi frumoasa cu mult spor va doresc tuturor!

Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Vin Iul 12, 2013 9:35 pm

Vai de mine cat sunteti de ocupate fetelor :sFun_duh2:  , eu am apucat sa fac multe ieri , asa ca pe astazi am doar cumparaturi , curatenie si gatit .
Pe langa asta , vreau sa refac lucrarea cu coji de oua si sa pun faianta la cuptor ... daca mi se ingalbeneste iarasi , io alta nu mai fac .:689361: 
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Vin Iul 12, 2013 11:21 pm

Am sa pun la tutoriale la liber cateva sfaturi legate de faianta.....mie imi place sa lucrez cu faianta.
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Sam Iul 13, 2013 12:23 am

Eu am o faianta foarte buna calitativ , nu e lucioasa , e mata , dar tot fac cute , fiind suprafata mare suparat 
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Sam Iul 13, 2013 12:55 am

Eu nu am facut pana acum decupaj pe faianta, habar nu am cum iese, ideea e ca am adezivul special pentru ceramica (am cumparat cand inca mai aveam bani rusinos ) acum trebuie sa gasesc o bucata de faianta, dar ma intreb de unde :689361: Aha, gata, stiu! Socrul meu isi face baia zilele astea, astept sa-si cumpere faianta si-i cer o bucata :600869: 
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Sam Iul 13, 2013 12:58 am

Adriana , ai lectie de aplicare servetel pe faianta , la cursurile intermediare !
Eu am fost norocoasa , am gasit in pivnita 4 cutii , numai bune de decorat , da nu-mi iasa si pace ... cat ma mai supar suparat 
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Sam Iul 13, 2013 1:20 am

Ce nu-ti iasa? Pe pasta de lipit ceramica scrie temperatura si timpul ptr. Cuptor. Eu asa am facut cu ochii pe ceas
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Sam Iul 13, 2013 1:51 am

Ei Roxana, acum sunt la lectiile de baza, vreau intai sa le termin si pe urma trec la intermediare. Oricum, pana le termin eu pe cele de baza numai bine fac rost si de faianta. Nu stiu ce sa-ti zic, oare de ce nu-ti iese, poate fetele care au decorat pe faianta sa-ti dea o indrumare ceva.
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Sam Iul 13, 2013 7:25 pm

Neata fetelor, ce faceti, ce planuri aveti azi? Eu sunt bucuroasa ca ieri mi-am indeplinit aproape toate sarcinile, a mai ramas gradinita dar o fac maine, azi e duminica asa ca e timpul pentru relaxare. Vreau sa fac decupaj, poze, sa ma uit la filme cu familionul, sa pun de o prajitura si atat.
Sa aveti o duminica minunata!imbratisare 
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Sam Iul 13, 2013 8:13 pm

Pai , ma cam chinuit Miky la lectia pentru faianta ca trebuie una dintre ele sa fie facuta cu bucati de servetel si fondul umplut cu acrilic . Eu am culori acrilice foarte aprinse , si am facut fondul din combinatie a doua culori ... cand am copt-o a iesit patata rau si unde era servetelul , a iesit galbena . Am facut alta , si am facut crapaturi ( dupa sfatul lui Gabi) , acum arata bine , o pun mai tarziu la cuptor si pazesc ceasul :600869: 
Mare lucru nu fac nici eu astazi .... servetelesc cel mai probabil !!!!
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Sam Iul 13, 2013 8:26 pm

buna dimineata dragelor.
vad ca lucrati de zor, serveteliti, eu nu prea fac mare lucru azi. poate pun si eu mana pe o pensula.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Sam Iul 13, 2013 8:55 pm

Buna dimineata, ca este aroape amiaza! Eu am facut gem de rubarbar azi noapte, asa ca am schimbat fusul orar.
Acum ceva mancarica si ceva dulce. Servim masa in familie si poate spre seara ceva servelit.
Sa aveti o duminica frumoasa!
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Dum Iul 14, 2013 2:17 am

O, ce gospodina esti, bravo tie.....asta este cand sa mai faci si decupaj cand mereu ai de facut cate ceva in gospodarie.
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Dum Iul 14, 2013 4:37 am

N-am auzit de rubarbar pana acum :689361: E bun la gust?
Eu abia acum m-am apucat de decupaj, astept sa se usuce prima mana de grund. M-am pus pe pietrele de la cursul de baza, le termin si le fotografiez. Acum ma duc sa ma documentez cu photoshop, sa-i dau de capat cu bara lui Roxana, azi nu ma las pana nu reusesc mai fetelor mai, vreau si eu poze frumoase :smiley-86:
Voi, ce mai mesteriti, ce mai planuiti?
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Dum Iul 14, 2013 5:03 am

aici se mananca rubarba in draci ... mie una mi se pare acrisoara asa cruda , gem nu am mancat .Eu am postat la lucrarile pentru cursul intermediar ce am terminat azi , nu am lucrat foarte mult , dar m-am uitat la o multime de tutoriale si am vazut multe smecherii pe care voi incerca sa le aplic.Din pacate inca imi lipsesc materiale dar voi face eu ceva .
Adriana , sunt cu ochii pe forum suspicios 
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1Dum Iul 14, 2013 5:21 am

Roxana, m-am intepenit rau la bara, postez acum ce-am reusit sa fac si unde m-am intepenit.
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 38 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea - Cap. VI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 38 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: