decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea - Cap. V

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 3:06 am

Ady, nu cred ca e vorba de lene in cazul tau, cred ca e vorba de criza de timp, uite, in cazul meu spre exemplu, mie chiar imi place sa simt coca printre degete (asta pentru ca abia acum am descoperit placerea de a gati) problema este cea a timpului, uneori am timp mai mult, alteori am timp mai putin. Acum, spre ex, fata doarme, sotul e afara la facut partie (ne-am inzapezit, lumeee) eu am timp liber pentru calculator. Cand Selena se va trezi, va trebui sa las la o parte calculatorul si sa ma dedic ei. Totul e de organizare, eu la capitolul asta INCA stau prost! Nu mai stiu ce sa ma fac, cum sa ma organizez intrebare

Multumesc Crissy, asa e, uite de ex eu am o masina de taiat paste, foarte buna cumparata din Italia, este manuala si e foarte utila. Am luat-o pe cea mai ieftina, am dat 40 euro pe ea, erau si la 100 dar nu ma dadeau banii afara din casa. Nu e zis ca ce e scump e si bun, asa cum nu e zis ca ce e ieftin e si prost!
E doar convenabil :600869:
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 3:14 am

Adriana Alexandru a scris:
Totul e de organizare, eu la capitolul asta INCA stau prost! Nu mai stiu ce sa ma fac, cum sa ma organizez intrebare

Eu zic sa nu te agiti cu organizarea, lasa lucurile sa vina de la sine. Cand ai timp atunci le faci si gata.
Stabileste 2-3 pucte mai importante si gata.
uite iti dau un ex: in fiecare joi calc rufele iar in fiecare vineri fac curat peste tot, adica sterg usile, geamurile, etc, ca si la o curatenie generala. (asta nu inseamna ca nu fac zilnic curat in baie sau in living).
astfel sambata si duminica sunt relaxata, plec cu sotul in oras (asta daca e acasa) si mai decorez.
cam astea sunt cele 2 reguli dupa care functionez. in astea 2 zile pe saptamana eu am treaba.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 3:24 am

Crissy86 a scris:
Adriana, păi atunci mult spor în strângerea banilor și când va fi să o cumperi să nu te iei după preț, de multe ori se plătește brandul și nu tot ce-i scump e neapărat și bun.

Adriana, asa de bine cunosc povestea.
Si eu sunt de aceiasi parere, brandul nu conteaza intodeauna, la masina de paine pentru familie e importanta capacitatea, sa faca o paine cat de cat mare nu de 750gr. A noastra e de 1250gr si am luat-o de la Lidl acum aproape 2 ani, a fost la promotie cca 100ron, dar pana acum nu am avut nici o problema cu ea.
Cum a zis si Ady, cozonacul il framanta si apoi il coc, la paine e la fel foarte utila.
Va doresc tuturor spor la organizare!
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 3:37 am

Da fetelor, asta m-ar ajuta la treburile in casa, o masina m-ar scuti de cel putin o ora de framatat, timp in care as putea sa fac multe alte lucruri ...printre care si un decupaj :)

Va multumesc fetelor, mi s-a aprins beculetul bec
s-a trezit Selena, va doresc o Duminica placuta in continuare imbratisare
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 3:40 am

Si voi sa aveti o duminica placuta!
Imediat se trezeste si Elena si dispar si eu din peisaj :270437:
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 4:16 am

Adriana, eu sunt satula de framantat polimer :)) Timp liber poate as avea daca m-as origaniza si eu mai bine, dar daca eu m-as organiza nu as fi eu. Asa ca... suparat
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 10:47 pm

fetelor , va rog o cafeluta , neagra-neagra , ca abia am reusit sa ma calmez.

am zis ca strang pe cineva de gat azi dim din cauza RATB-ului . pacat ca nu l-am vazut nici pe Boc , nici pe Basescu in luuuuungul meu drum spre serviciu , care a fost triplu decat faceam de obicei.
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 10:55 pm

Nico te rog:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Boc oricum a demisionat, deci (cica) nu mai are nicio vina tavalie
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 11:10 pm

a demisionat boc? pe bune ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 11:11 pm

Boc = Motoc. Parerea mea :))

Anyway, pot sa sterpelesc o cafea ? Ca imi pica felinarele intre dinti si o sa va privesc prin strungareata pe care nu o am
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 11:15 pm

AdyAnkh a scris:
Boc = Motoc. Parerea mea :))
you might be right
e plin PDLul de Motoci...

AdyAnkh a scris:
Anyway, pot sa sterpelesc o cafea ? Ca imi pica felinarele intre dinti si o sa va privesc prin strungareata pe care nu o am
absolutely iubire
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 11:23 pm

neata... si eu vreau una rusinos
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 11:24 pm

Lady e destula pentru toata lumea trandafir
cum merge treaba cu casa?
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 11:34 pm

Roxanne a scris:
Lady e destula pentru toata lumea trandafir
cum merge treaba cu casa?
uff, Rux, alerg non stop. Am rezolvat dormitoarele...toate 3. Dureros e la bucatarie. Dureaza 2 luni pana termina mobexpertul mobila plange
Sus In jos
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 11:35 pm

tu cum stai?
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 11:36 pm

auci! dormiti pe saltele?
e, la mine inca nu e cazul de mobila, noi de-abia am terminat zidurile suspicios
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 11:42 pm

ah, nu.. ZNe vom muta cand va fi gata rusinos
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 12:10 am

merci Rox pt cafeluta .

eu l-astept si pe Basescu sa-l urmeze ....cu curaj
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 1:38 am

In aprilie ne apucam si noi de santiere. Deocamdata la bloc :)) Separam copiii. Pentru putina sanatate mentala pe care o mai am. Asta inseamna: izolat, pus tavan fals din motive de bloc construit cu popoul, zugravit, mobilat decorat. Deocamdata urmaresc programele bancilor, cand sunt mai multi bani, cum se schimba garzile, care e mai prost pazita... doar tre sa sustin cumva financiar tot santierul, nu ? :)))
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 1:44 am

AdyAnkh a scris:
In aprilie ne apucam si noi de santiere. Deocamdata la bloc :)) Separam copiii. Pentru putina sanatate mentala pe care o mai am. Asta inseamna: izolat, pus tavan fals din motive de bloc construit cu popoul, zugravit, mobilat decorat. Deocamdata urmaresc programele bancilor, cand sunt mai multi bani, cum se schimba garzile, care e mai prost pazita... doar tre sa sustin cumva financiar tot santierul, nu ? :)))
asta da plan! tavalie tavalie tavalie
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 1:46 am

AdyAnkh a scris:
In aprilie ne apucam si noi de santiere. Deocamdata la bloc :)) Separam copiii. Pentru putina sanatate mentala pe care o mai am. Asta inseamna: izolat, pus tavan fals din motive de bloc construit cu popoul, zugravit, mobilat decorat. Deocamdata urmaresc programele bancilor, cand sunt mai multi bani, cum se schimba garzile, care e mai prost pazita... doar tre sa sustin cumva financiar tot santierul, nu ? :)))
tavalie tavalie
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 1:47 am

auzi mai Ady, pai in felul asta poti sa-ti faci o casa, ce rost are sa te incurci cu reamenajarea apartamentului???
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 2:03 am

Ady, eu te-as sfatui sa te gandesti ffff bine inainte de a te baga la vreun credit....doar daca e absolut, absolut necesar...daca nu....mai bine pui un tavan intr-un an decat credit.

lucrez in domeniu si cunosc niste lucruri care ma face sa nu incurajez pe nimeni la credite.

eu mi-am luat sot cu tot cu credit din dotare si am inceput o lupta asidua pentru a-l acoperi intr-un an de zile....chit ca nu voi mai vedea un film la Mall decat o data la 6 luni, dar noi de creditul ala trebuie sa scapam...REPEDE
Sus In jos
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 2:05 am

lasa Ady... Nico, s-a bagat fata la unul de 100.000 euro tavalie
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 2:06 am

Nico nu cred ca la credit se referea Ady :600869:
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 4 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea - Cap. V

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 4 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: