decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea - Cap. V

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 2:16 am

am inteles la ce s-a referit , dar am asa un feeling ca din "hot" va ajunge " indatorat" tavalie

Oana, eu pana la varsta asta n-am avut de-a face cu bancile decat prin contractul colectiv de munca , in rest, am fugit de credite , carduri de credit si orice inseamna indatorire la ei cat am putut de iute .

Pana si masina mi-am luat-o cu banii jos si stransi in timp

Multumesc lui Dumnezeu ca tot ce-am facut pana-n acest moment am facut fara a fi nevoita sa apelez la banci...dar nici nu ma vei vedea ca iau credite pentru a-mi lua televizoare, termopane sau chestii minore. sau mai stiu o replica : " eh, unde am luat 10.000 de eur, hai sa mai iau 5000 "

Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 2:33 am

o tarie aveti ? fierb de draci 12 .
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 2:36 am

Am eu un butoi de 5 l in Arad :)) vrei?Da nu stiu cum facem cu posta(vesnica mea problema)
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 2:37 am

mersi adina, offff ma oftic nu mai pot, am pus scrisul un pic stramb pe o tava. plange
ce ii mai fac eu acum ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 2:39 am

Eu as vrea sa te ajut, da nici pe hartie nu scriu ca lumea. Poate daca pui o poza isi da mai multa lume cu parerea si iesi cu basma curata.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 2:40 am

Am un credit, mai avem un an de platit la el, de cand am luat casa de la tara. Nu e stress, altul nu mai vad in viata asta. Nu in Romania, adica :)) Acuma, nah, m-au furat destul, ma gandeam sa fac la fel =))))

miky avem si noi niste palinca, ceva vizichi, ceva jinars si ceva coniace bune. Mai punem un vin si ceva bere primita de la un prieten si ne facem toate de pe forum ca servitoarele :))
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 2:42 am

AdyAnkh a scris:


miky avem si noi niste palinca, ceva vizichi, ceva jinars si ceva coniace bune. Mai punem un vin si ceva bere primita de la un prieten si ne facem toate de pe forum ca servitoarele :))

suna bine de tot, unde ai spus ca stai ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 2:47 am

vin si eu cu o visinata rusinos
Miky, baga poza... Ai lacuit?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 2:51 am

nu ma nu am lacuit si am facut scrisul cu acrilic deja. offfff
stai sa fac o poza
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 2:57 am

uite oana, nu mai am ce sa ii fac. plange

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 3:01 am

pai si ce nu iti convine?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 3:02 am

miky, unde e si butoiul ala de 5l de care zicea Adina. In arad :P
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 3:02 am

1. ca e scrisul stramb
2. cred ca nu trebuia sa mai pun scrisul, acum cand o vad aici imi dau seama ca nu prea merge.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 3:03 am

mergea mai degraba TIME OF ROSES rusinos
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 3:07 am

eu nu am nicio problema cu scrisul... nu ma deranjeaza vizual. Ceea ce mi se pare ca nu e ok e compozitia in sine .. trandafirii, scrisul si marginile nu prea au niciun numitor comun. Personql as indoi acrilicul folosit la scris cu putina apa si as trage niste linii pe margini cu o pensula ciufulita.. ca la rustic
Sus In jos
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 3:08 am

Ce de bautura fetelor, ca sa nu se imbete nimeni ar trebui sa ne adunam toate la un bal mascat decoupage :)
Mihaela, eu nu vad scrisul stramb(e handwork nu e facut la imprimanta), ce mi se pare in schimb ca nu merge e culoarea scrisului(parerea mea nu dati cu pietre), eu cred ca as fi ales verde.
Sus In jos
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 3:11 am

sau ai putea face stropi.. ceva sa le lege
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 3:16 am

Roxanne a scris:
mergea mai degraba TIME OF ROSES rusinos

sa sti ca mergea, dar nu m-a dus capul.

oanatos a scris:
trandafirii, scrisul si marginile nu prea au niciun numitor comun. Personql as indoi acrilicul folosit la scris cu putina apa si as trage niste linii pe margini cu o pensula ciufulita.. ca la rustic

marginea inca nu am terminat-o , mai am de lucrat acolo.
marginea tavii este facuta in stil rustic.


atoma a scris:
ce mi se pare in schimb ca nu merge e culoarea scrisului(parerea mea nu dati cu pietre), eu cred ca as fi ales verde.

culoarea scrisului este un mov inchis, am zis eu ca se asorteaza cu marginile tavii care sunt un amestesc de lila, rosu si albastru.
nu dau cu pietre stai linistita orice parere e buna

oanatos a scris:
sau ai putea face stropi.. ceva sa le lege

ma gandeam ca la scris sa pun putina patina pe ici pe colo, dar nu stiu ce culoare.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 3:17 am

gata! mi-am turnat cafea in ceasca si ma apuc sa va citesc :)
buna ziua :)
Sus In jos
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 3:19 am

daca e rustic pune negru indoit cu apa pe mov deschis si va iesi un mov inchis. Iar la umbre pune intotdeauna patina in unghiuri... si la baza mai inchis iar treptat mai deschis pana se pierde in fundal. Ce pensula folosesti la umbre?
Sus In jos
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 3:20 am

Gina81 a scris:
gata! mi-am turnat cafea in ceasca si ma apuc sa va citesc :) buna ziua :)
buna gina... imi dai si mie? te rog
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 3:22 am

cu mare placere oana :)
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 3:23 am

oanatos a scris:
daca e rustic pune negru indoit cu apa pe mov deschis si va iesi un mov inchis. Iar la umbre pune intotdeauna patina in unghiuri... si la baza mai inchis iar treptat mai deschis pana se pierde in fundal. Ce pensula folosesti la umbre?

pai scrisul este mov inchis.

Sus In jos
http://onlyoneart.com/
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 3:30 am

da. Si ca sa iasa mov inchis pe mov deschis iti trebuie negru sau o alta culoare inchisa indoita cu apa
Sus In jos
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 3:31 am

Gina81 a scris:
cu mare placere oana :)
saru'mana. Ce buna e!
Sus In jos

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 5 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea - Cap. V

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 5 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: