decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea - Cap. V

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Feb 02, 2012 7:35 pm

neata lume! tocmai am pus ibricul, va invit la cafea :)
la mine ninge asa frumos .. numai ca o sa fiu blocata in casa :( asta e partea nasoala.
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Feb 02, 2012 7:43 pm

Buna dimineata dragile mele:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cu ce ne ocupam azi? Tot cu iarna? Brrrrrrrrrr [zgribulita]
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Feb 02, 2012 10:46 pm

neata fetelor
mersi rox de cafeluta

la mine iar a nins aseara, plange , trebuia azi sa ma duc la banca dar am reusit sa il fac pe socrul meu sa se duca ca mie imi este frig. rusinos
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
roxo4ever
roxo4ever
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 28/04/2011
Mesaje : 182
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Feb 03, 2012 12:20 am

Cat de departe e banca ??? O juma' de ora de mers pe jos.... Cum sa-ti fie frig ??? Hai, daca pot eu, care sufad de tot felul de fobii, dar tu care esti in toata firea ??? Facem de luni un concurs, dar pe cinstite, care merge mai mult pe jos ??? Nu-mi raspunde ca sunt troiene, ca e viscol, si tot asa ! Daca e vremea in limite normale, raspunzi la provocare ??
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Feb 03, 2012 12:28 am


Sa stiti ca nu este chiar asa cum se vede pe geam sau cum spun astia pe la TV. Cum iesi afara te adaptezi ..............este fain ca ninge frumos, parca baba iarna isi scutura pernele pline de puf................este frumos.............si totusi este iarna, ce vreti sa fie cald si totusi sa fie si zapada???????????
Sus In jos
roxo4ever
roxo4ever
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 28/04/2011
Mesaje : 182
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Feb 03, 2012 12:53 am

Ba da Gabi !! Doar ca nu traim in tara in care trebuie !!! Unele suflete chiar raman in zapada !!! E singurul meu regret !!!
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Feb 03, 2012 1:00 am

roxo4ever a scris:
Cat de departe e banca ??? O juma' de ora de mers pe jos.... Cum sa-ti fie frig ???

cam asa ceva.

roxo4ever a scris:

Facem de luni un concurs, dar pe cinstite, care merge mai mult pe jos ??? Nu-mi raspunde ca sunt troiene, ca e viscol, si tot asa ! Daca e vremea in limite normale, raspunzi la provocare ??

imi pare rau dar nu pot sa raspund provocarii tale, eu si vara am picioarele si mainile reci dapai sa ies pe frigul asta din casa. suparat

oricum trebuie sa ies azi neaparat sa ma intalnesc cu o prietena care tocmai a venit din grecia, daca nu era ea nu ma vedeati pe afara.
nici la tigari nu am mai fost, tot socrul mi le-a cumparat si pe alea.
pentru mine frigul reprezinta cel mai mare dusman.
noaptea cand ma culc imi iau pijamalele groase, sosetele in picioare, targ plapuma aia groasa iar peste plapuma am si patura din aia dubla. cu toate astea si tot mie frig.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Feb 03, 2012 1:21 am

miky si daca traiai la pol ? ras
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Feb 03, 2012 1:23 am

nu stiu gina ce faceam dar bine nu imi era. suparat
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
roxo4ever
roxo4ever
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 28/04/2011
Mesaje : 182
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Feb 03, 2012 1:42 am

Daca traia la pol, forumul avea alta infatisare iar eu tricotam si crosetam de zor, ca sa-i fie cald !!! betie :423676: :17812:
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Feb 03, 2012 3:39 am

Nici eu nu iubesc frigul, mai ales de cand nu mai am voie sa schiez. Am zis ca incerc placa, dr a zis ceva de genul: Esti nebuna? Ti-e dor de cutit? asa ca m-am calmat. Problema este ca ai mei copii ma mostenesc si schiaza amandoi, Robi de anul trecut e si calare pe placa... ceea ce inseamna stat amanet pe partie. Anul asta am zis ca mergem undeva unde hotelul este pe partie, macar sa stau si eu linistita cu Lula (tableta mea se numeste Lula. De la tableta-pilula-lula) si sa citesc :D

Dar oricum, mi-am impus sa umblu pe jos cat mai mult si zilnic. Si ma tin de asta
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Feb 03, 2012 9:54 pm

buna dimineata lume :)
o cafea, un ceai?
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Feb 03, 2012 10:23 pm

Buna dimineata, ar merge un ceai de fructe pe frigul asta
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Feb 04, 2012 10:09 pm


O cafea? Un ceai? Poftiti de alegeti:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pofta buna sa aveti!!!!!!!!!!
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Feb 04, 2012 10:33 pm

neata

le pot lua pe amandoua?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Feb 04, 2012 10:38 pm


Nu e cam mult?
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 12:34 am

nici una, nici alta....o tarie ceva nu aveti???? betie
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 12:43 am

de ce adriana simti nevoia sa bei ? suspicios
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 1:52 am

m-am chinuit o ora sa framant miky, am facut paste 1 kg si mi-au iesit terci rosu sunt suparata foc
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 2:00 am

ei lasa ca iti ies data viitoare, dar nu era mai usor sa le cumperi ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 2:15 am

pai am zis sa fac economie la bani ca daca am faina in casa nu ma costa nimic...
dar acum gata, schimb tactica, framant o data pe saptamana pastele si o data pe saptamana painea, adica 2 zile pe saptamana le dedic framantatului, mai des nu mai pot ca imi ia prea mult timp si ma simt tare obosita, nu mai fac fata, nici nu mai stiu cum ma cheama :phew:
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 2:24 am

Adriana, n-ar fi mai bună o mașină de făcut pâine? Pui ingredientele și ea ți-o frământă, ea o coace.
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 2:29 am

ba da Crissy, ar fi ideala dar nu am cu ce sa o cumpar momentan :( Poate intr-un viitor voi reusi sa iau una, pana atunci tot manutele mele trebuie sa faca treaba :phew:
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 2:50 am

Adriano, jos palaria. Mie si placinta mi-e lene sa o framant :)) Ca sa fac cozonac am luat masina de paine de la mama si am pus-o pe ea sa framante si sa tina la dospit. apoi l-am scos si l-am bagat la cuptor :))
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 2:57 am

Adriana, păi atunci mult spor în strângerea banilor și când va fi să o cumperi să nu te iei după preț, de multe ori se plătește brandul și nu tot ce-i scump e neapărat și bun.
Sus In jos

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. V   Carcoteli la o cafea - Cap. V - Pagina 3 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea - Cap. V

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 3 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: