decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Bijuterii handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 14, 2011 9:55 pm

Multumesc!
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 14, 2011 10:04 pm

Rox nu participa la acest targ

de pe forum , la targ ne ducem eu, Miky si CrisAniela
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 14, 2011 10:45 pm

Gabpri vorbeam despre niste brose facute acum citeva luni, de 8 martie. Mi-a cerut cineva, le-am facut, dar n-am apucat sa le si fotografiez inainte de a i le trimite, tipic pentru mine... rusinos
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 14, 2011 10:48 pm


Scuze, nu stui ce am dar in ultimul timp fac mereu confuzii. Sa fie de la servelit? nu mai saunt asa atenta?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 14, 2011 11:26 pm

Ori o fi din cauza concursului Gabriela!
Lasa fata draga, ca nu-i nici o nenorocire ca le-ai incurcat... Acu, sa fiu sincera pana la capat, ma bucur ca le-ai incurcat inaintea mea...
Acum, ca tot vorbim despre brose si brosulite, ce-ar fi sa o punem de-un concurs mititel?! Mi-a venit mie asa...
A?
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 14, 2011 11:29 pm

pai vb cu admina , daca ne da verde bucurie
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 14, 2011 11:31 pm

Ce admina draga?! rosu Ce ?!
Etete dracie...
Si daca nu ne da voie sa ne dea avertisment...
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 14, 2011 11:34 pm

fetelor voi va luati lumea in cap? tavalie

fiecare este liber sa organizeze concurs, sau ce ii mai trece prin cap. nu aveti nevoie de acordul meu . spor la treaba dansuri
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 14, 2011 11:35 pm

bai, nu stiu...mie mi-e frica de bau-bau :))))
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 14, 2011 11:40 pm

Aha, asa se zice acum...
Tie ti-e frica de concursuri carevasazica...
Vedem. Asteptam sa treaca targul vostru si problema mea, apoi revin in forta... Sau poate nu astept deloc...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 14, 2011 11:40 pm

ionela a scris:
Ori o fi din cauza concursului Gabriela!
Lasa fata draga, ca nu-i nici o nenorocire ca le-ai incurcat... Acu, sa fiu sincera pana la capat, ma bucur ca le-ai incurcat inaintea mea...
Acum, ca tot vorbim despre brose si brosulite, ce-ar fi sa o punem de-un concurs mititel?! Mi-a venit mie asa...
A?
Da, da, ca mai am o brosa disponibila. Dar idei... ioc!
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Iun 15, 2011 12:18 am

pana la urma care este ideea concursului ca sunt in ceata, de altfel toata ziua am fost asa. oops
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Iun 15, 2011 12:35 am

Pai am vrut sa-l deschid pe undeva dar nu prea stiu unde... Ma gandesc si revin...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Iun 15, 2011 6:21 am

maaaaaaaaaaaai
am uitat sa va spun Este eclipsa si d-aia suntem... eu nu prea... asa!
Stati linistite ca trece....
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Iun 15, 2011 8:29 am

Și eu vreau la concurs!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Iun 15, 2011 8:41 am

Crissy, ma bucur ca iti place ideea!
Maine pun anuntul...
Chiar ma gandesc ca prima provocare sa fie o brosa lucrata in orice tehnica!
Trebuie sa ma gandesc si la premiul pe care il ofer...cred ca vor fi furnituri, ace de brosa, margele si margelute, baze pentru cercei sau inele...
Stiu ca sunteti nerabdatoare dar, va rog, lasati-ma pana maine...
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Iun 15, 2011 8:51 am

Ideea ta e super. Poate dacă mai pui încă o condiție, pe lângă obiect, n-ar fi bine? Mă gândesc că dacă o să existe 3 flori, o pisică și încă 5 chestii abstracte cum va fi votarea? Dacă ar fi o temă pentru toți se va vota doar interpretarea și execuția. Părerea mea
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Iun 15, 2011 8:59 am

Adevar graiesti, domnita!
Maare adevar...
Hai ca mi-ai dat tema de gandire in seara asta!
Ai vre-o idee pentru prima tema?!
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Iun 15, 2011 9:09 am

Cred că primul lucru la care te gândești când zici "broşă" e o floare. Dacă se pot lucra în orice tehnică poate ar trebui impusă şi culoarea.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Iun 15, 2011 9:33 am

Yes!
Floare si culoare, o definitie exacta...
Sa vedem, orange ca este culoarea anului sau mov-violet pentru ca imi place mie?!
Ma gandesc.
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Iun 15, 2011 8:03 pm

IO votez MOV rusinos
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Iun 15, 2011 8:26 pm

Mie culoarea mi se pare ultimul lucru care trebuie impus.
Eu m-as opri la tehnicile folosite: margelute, fimo, decupaje, diverse materiale, piele, organza, etc.
Asaaaaaaaaa, degeaba am io margelute dc nu se gaseste nici de frica una .... neagra, de exemplu, printre ele.
Eu zic ca e prea restrictiv.

Dar daca-o fi si-o fi am luat niste culori acrilice si le vopsesc, le mai si pozez de departe si gata lucrarea...
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Iun 16, 2011 8:44 am

Nico, dacă ar fi în concurs toate culorile pământului, nu ai fi tentată să votezi culoarea preferată? Eu aș fi.
Dacă e voie să lucrezi cu orice material e imposibil să nu găsești prin casă ceva negru, să zicem, că doar culoarea impusă nu va fi fuchsia, galben citron sau roz bombon.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Iun 16, 2011 5:32 pm

Eu mi-am spus parerea.
Dar aici conteaza parerea majoritatii.

Asa ca deja au inceput sa mi se invarteasca prin cap idei VEEERZI!
Spor la lucrari tuturor!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Iun 16, 2011 6:41 pm

Verde...
Nu prea verde...
Dar verde sa fie...
Spor si inspiratie!
Sus In jos

Continut sponsorizat




Bijuterii handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 4 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Bijuterii handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 4 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: