decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Bijuterii handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Iul 06, 2011 8:43 pm

trendybijoux a scris:
Din pacate nu am mai intrat pe acest forum ca sa postez iar anunt..nu-mi dau seama de ce tot apare anuntu..imi pare rau..
trendybijoux nu prea am inteles ce ai vrut sa spui mai sus intrebare
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Iul 07, 2011 4:03 pm

trendybijoux a scris:
Din pacate nu am mai intrat pe acest forum ca sa postez iar anunt..nu-mi dau seama de ce tot apare anuntu..imi pare rau..
Asta-i tare!!!!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Aug 12, 2011 12:28 am

Am cumparat de la Adalee (si-a deschis magazin independent) cele mai frumoase pietre de carneol pe care le-am vazut in ultimii doi ani, pentru o comanda deosebita.
Ca sa vedeti si voi de ce nu am timp de decoupage si nici bani pentru sapunuri. Numai comanda asta la Adalee a fost de 200 lei. Plus niste incuietori din argint si alte alea de 50 lei in alta parte... De unde sa mai am bani si de sapun...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Aug 12, 2011 1:39 am

pai stai ca nu pricep, tu ai cumparat un set gata facut si vrei sa il "dezmembrezi" sa faci altul ? sau cum ca nu inteleg .
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Aug 12, 2011 3:00 am

Nu! Pe asta l-am facut eu! cu carneol luat de la Adalee. Si. ziceam, ca pe tot ce am cumparat de la Adalee, deci toata comanda, am dat 2oo de lei.
Si timp nu am fiindca, de exemplu am de facut 6 pomisori, iar bani de sapun la fel n-am ,fiindca dau banii pe margele.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Aug 12, 2011 6:11 am

setul de sus e facut de tine ? uimit arata bestial, si la ce pret il vinde-ti doamna? macar asa sa stiu si eu informativ blink eye
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Aug 12, 2011 6:36 am

eeeeeeeeeeeee fata rusinoasa
iti spun la o cafea....
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Aug 12, 2011 6:44 am

si cand o sa fie cafeaua ? sa sti ca nu am uitat ca ai fost in oras si nu m-ai anuntat suparat .
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Aug 23, 2011 8:52 pm

iata o parte din colectia mea de cercei facut pentru targul I love handmade din septembrie

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Aug 23, 2011 9:19 pm

Ce frumoasa prezentare ! aplauda Iar cercelusii sunt minunati! Te felicit din toata inima. Atat de frumos arata pe acel suport incat mi-l imaginez pe noptiera mea cu cercelusii multicolori atarnand pe post de veioza. Pe bune sunt tare frumosi. Iti doresc sa ai succes cu ei la targ si sa-i vinzi pe toti ca sa faci si sa ne mai arati altii. :sSig_goodjob2:
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Aug 23, 2011 9:23 pm

multumesc frumos....sper sa fie cum spui tu...iar de modele, nu duc lipsa...am atatea idei, eu stau prost cu timpul
as vrea sa-ncerc si ceva seturi, cu colier si bratara, dar deocamdata m-am axat foarte mult pe cercelusi ( deh, materialele costa,accesoriile costa si mi-a fost greu pt moment sa iau mai multe )
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Aug 23, 2011 10:39 pm

dspataru a scris:
Ce frumoasa prezentare ! aplauda Iar cercelusii sunt minunati! Te felicit din toata inima. Atat de frumos arata pe acel suport incat mi-l imaginez pe noptiera mea cu cercelusii multicolori atarnand pe post de veioza. Pe bune sunt tare frumosi. Iti doresc sa ai succes cu ei la targ si sa-i vinzi pe toti ca sa faci si sa ne mai arati altii. :sSig_goodjob2:
SUBSCRIU!
M-a impresionat pur si simplu!
Bravo!
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Aug 23, 2011 11:01 pm

multumesc, tizo :)

sunt mandra de rezultat, cu timpul sigur voi face modele mai complexe ( sau nu, se stie despre mine ca-mi plac lucrurile simple,fara prea multe tehnici , nu, Miky ? ) .....persoanele care sunt maestre in bijuterii vad simplitatea lor, dar atat am putut , deocamdata
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Aug 24, 2011 12:24 am

NICOrnea a scris:
( sau nu, se stie despre mine ca-mi plac lucrurile simple,fara prea multe tehnici , nu, Miky ? )

auzi? vad ca de la un timp te iei de mine in orice mesaj tavalie tavalie tavalie , iti sunt draga, nu ? blink eye

acum lasand gluma la o parte este impresionant ce ai facut. uimit , abia astept sa ii vad live. felicitari nico si la mai multe bijuterii.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Aug 24, 2011 4:16 am

Impresionant!
Imi place ca iti extinzi aria de creatie, Nico!
Vanzare sa fie!
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Aug 24, 2011 8:39 am


aplauda aplauda Nico m-ai lasat fara cuvinte, ai avut ceva spor, vanzare buna la targ.
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Aug 24, 2011 9:11 pm

multumesc tuturor pentru incurajari prieteni
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Ian 31, 2012 9:04 am

hihi, aici ma simt si eu in largul meu.

Va prezint cea mai recenta joaca: prima incercare de filigree din polimer

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Ian 31, 2012 7:44 pm

Ady ne si explici? rusinos
Eu mi-s zero la polimerit da-mi place mult sa le admir (mai ales la tine!).
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Ian 31, 2012 8:10 pm

uh *feels like an idiot* da, va explic :)) Tehnica este asa... cam de chinez batran. In princiupiu lucrurile stau asa: faci ramele alea de mi se incolacesc pe acolo cu o scula care se cheama extruder. Pentru ca eu am deocamdata un extruder mai ieftin aka mai prost, l-am adaptat pentru lipsa totala de forta in maini pe care o am, si i-am gasit un sistem de a il fixa intr-un pistol din acela mare metalic pentru tuburile de silicon. Extruderul merge pe principiul sculei de decorat torturi (accent pe a doua silaba, din motive de dieta tavalie )
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] un mic tutorial despre. Cel verde din filmulet este un extruder destept, dar inca nu m-am infipt in el :)) eu am exact modelul argintiu, dar merge greu si e nesimtit de multe ori.

Asa. Scotem ramele pe o gaura mica. ca sa iasa degrade pun mai multe nuante sau culori in feliute mici si "hranesc" asa extruderul.
Si acum vine distractia. Nu-i bai ca tu de fapt nu iti mai simti mainile de la cum ai impins polimerul afara din extruder pe gaura aia mica mica (cam ca o nastere, asa) acuma trebuie sa incepi sa il aranjezi. Ce faci? Pai faci cateva spirale. Le aranjezi pe un suport tot de polimer. Iti gandesti inainte dimensiuni, forma, ca sa te incadrezi frumos in tot. Dupa ce ai pus spiralele incepi sa "umpli" spatiul liber cu rame, astefel incat sa arate ca niste cercuri care se suprapun. La final mai faci niste liniute mici pe unele cercuri, mai pui niste margelute (eu am folosit cele de nail art si le-am pus pe fiecare in parte, cu mana). Nu sunt perfecti pentru ca nu am imbinat bine capetele, au ramas niste spatii mici. Oricum, este perechea mea, de obicei imi tin mie tot ce e primul dintr-o tehnica noua.

Pentru ca am probleme de exprimare, am gasit un tutorial mai clar :))

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Ian 31, 2012 8:18 pm

mama cita munca!!!!!!!!
te felicit, de azi esti MY POLYMER IDOL jos palaria
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Ian 31, 2012 8:23 pm

este multa munca. Nu sunt asa tare, Rox, mai mult incapatanata. Sunt altele de sute de ori mai bune. Dar ma straduiesc si eu cat pot iubire
Sus In jos
dincamsimona
dincamsimona
Avansat in creativitate
Avansat in creativitate


Data de inscriere : 05/02/2012
Mesaje : 484
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Feb 07, 2012 9:36 pm

ce tehnica complicata..
Eu fac bijuterii simple, intr-adevar din cristale swar dar nu asa de..migaloase.
Am vrut migaleala si am zis sa fac decoupage rusinos
Aa si am mai facut copacei..
Acolo migaleala, dar si relaxare cand iti dorm pruncii bucurie
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Feb 07, 2012 11:51 pm

Să vă arăt ce am făcut eu pentru Mărțișor. Niște broșe din fetru:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Feb 08, 2012 12:07 am

foarte frumoase....felicitari Crissy
Sus In jos

Continut sponsorizat




Bijuterii handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 6 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Bijuterii handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 6 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: