decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Bijuterii handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Aug 19, 2012 8:36 am

Sunteti dragute, va multumesc .
Ultimul e un nufar pandantiv facut pentru o prietena buna.
Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Mai 02, 2013 12:08 am

:sSig_hi: pasionatelor de bijuterit. Crissy, Elena, Nicoleta, NICOrnea, Andreea, Mihaele, etc. va felicit pentru creatiile frumoase.
Si eu sunt pasionata de aceasta indeletnicire, cam mult. Lucrez fara sa primesc comenzi, doar din placerea de a combina materialele, sau de a modela lutul polimeryc.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Mai 05, 2013 2:53 am

MihaelaB, imi place cum ai modelat florile.
Mai sus e panoul cu care am participat la targul de Valentines Day, de la Galleria Mall...de aceea sunt toate rosii.

setul acesta este cu servetel lipit direct pe piele alba
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Mai 05, 2013 3:02 am

Sunt frumoase....ar trebui sa imbini utilul cu placutul si sa incerci sa le vinzi la targ......sa stii ca am obsevat ca bijuteriile se vand mai bine decat lucrarile de decupaj....
Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Mai 05, 2013 3:33 am

multumesc ! Setul acesta l-am daruit.
La mine s-a intamplat invers. Din tot panoul acesta ce l-am expus 3 zile, a fost cumparat doar setul cu cirese. In schimb mi s-au cumparat 4 CD-uri decorate cu servetele...
Aveam la mine cutii pline cu fel si fel de bijuterii, in toate culorile, dar n-au starnit interes....se cumparau la greu asa zisele bratari shambala...
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Mai 05, 2013 4:43 am

Da, te inteleg si eu am fost saptamana aceasta la un targ......am vandut sapunuri cu tema ''Paste'' , imitatii de oua, suporturi de lemn pentru pus ouale si cateva casete mici....pentru ca erau mai ieftine. Langa mine era cineva cu bratari shambala, scumpe si vindea la greu......erau si bijuterii frumoase si muncite dar se vindeau greu.....
Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Mai 05, 2013 7:47 am

Intr-o zi o fetita a cumparat niste cercei floricica din FIMO, de 5 lei si atat am obtinut in ziua aceea...iar acasa nu aveam mancare si niciun ban...alta de langa mine si-a umplut cu bani o valiza diplomat, din vanzarea unor sfori rosii legate cu doua noduri, plus o margica, sau parca fara, pe care le-a evaluat tot la 5 lei...
Cu toate ca am vazut cata lume crede in prostia ca asemenea sforicica apara de blesteme, aduce noroc, sau determina gainile sa scoata mai multi pui la un clocit (asa mi-a zis una...) si cumpara la greu asa ceva, m-am jurat sa nu profit de prostia omeneasca.
Aveam si eu sfoara din aceea, dar am lucrat cu totul altceva. Cea care mi-a zis de chestia cu clocitul, mi-a cumparat una crezand ca e din cea vrajita :D ca plecase cea cu bratarile shambala.
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Vin Oct 04, 2013 2:47 am

Fetelor, am cochetat si eu un pic zilele trecute cu cerceii, nu sunt exagerat de lucrati dar imi face o mare placere sa-i creez. Abia astept sa fac urmatoarea serie :D

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Vin Oct 04, 2013 2:57 am

O, Adriana dar ce frumosi si eleganti sunt. Ma bucur ca ai mai gasit o preocupare frumoasa de hand made, felicitari..jos palaria 
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Vin Oct 04, 2013 3:09 am

Multumesc Gabriela, am prins curaj, am sa mai fac rusinos 
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Oct 06, 2013 7:26 am

multa inspiratie si succes !
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Oct 07, 2013 1:04 am

Foarte frumoase, Adriana! Sambata particip la un teambuilding unde este si un concurs de creatie margele de nisip, sunt foarte curioasa daca o sa-mi placa.
Este migalos, Adriana?
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Mier Oct 09, 2013 1:10 am

Multumesc fetelor, abia astept sa ma apuc iar sa mai mesteresc cativa cercei :)
Doina, nu e migalos deloc, le insir cu ajutorul unui ac subtire ;) Ma ajuta si fetita, evident. :)
Sa ne povestesti experienta de Sambata!
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Oct 19, 2013 10:11 pm

Combinatii cromatice de sezon
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
cu jasp rosu, chihlimbar baltic, granate, margele mari de sticla, margelute TOHO, accesorii cuprate, toate insirate pe sarma de otel plastifiata si accesorii metalice cuprate.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
cu agata old crazy lace, margelute TOHO, accesorii cuprate, insirate tot pe sarma de otel.

Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Oct 20, 2013 4:01 am

Vai ce frumoase sunt!!! Felicitari Dora :51358: 
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Oct 20, 2013 6:40 pm

Dora , superbe bijuteriile , la cate combinatii am vazut deja la tine , cred ca ai casa plina de accesorii !!! Doina , noutati ceva ?
Fetelor , boala grea asta cu handmade-ul .... daca am descoperit secretele decoupage-ului , acum ma bate gandul sa incerc si niste bijuterii vintage ! In cateva zile imi vin materialele , alti bani alta distractie dar sunt asa curioasa daca ma descurc bucurie !!!!
Va pupacesc !
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Oct 21, 2013 8:10 am

O da ce de noutati pe aicea. Bravo Dora, ai realizat niste lucruri minunate.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Oct 21, 2013 8:51 am

Vai fetelor, eu credeam ca numai pe mine m-a cuprins curiozitatea. După fimo acum vreau si bijuterii. Frumoase ca cele ale Dorei.. Am fost la teambuilding si vreo 3 ore am mesterit margele de nisip si vreo doua ore haine din ziare. Am sa revin cu poze. Cel mai frumos a fost seara medievala.
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Oct 22, 2013 2:38 am

Uauuu , Doina eu abea am ajuns la faza Fimo ! in doua zile ajung materialele si ma apuc !Hai posteaza pozele sa vedem ce ai invatat , eu una sunt tare curioasa !
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Oct 22, 2013 4:15 am

Multumesc frumos ! nu-s chiar cine stie ce...sunt simple, in armonii de toamna.

Abia astept, Roxano, primele tale bijuterii vintage. Ma starnii si pe mine atunci si comandai accesorii de numai 30 lei..ca n-aveam destule...doar un geamantan plin cu pietre semipretioase si accesorii metalice. Cand le-oi consuma, nu stiu. De kg de margelute nu mai zic...ocupa si ele un geamantan si mai mare, impreuna cu luturile polimerice si accsoriile necesare modelarii.

Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Oct 22, 2013 6:21 am

Dora mai dureaza putin pana ajung bazele pt bijuterii ! Fimo ajunge maine si ma si apuc de floricele ! Sunt asa nerabdatoare parca e dimineata de craciun !party 
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Oct 22, 2013 8:44 am

Uite si ce am invatat la Sovata:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



O multime de margele de nisip cu care sa continui.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Ce este mai important, a fost o intalnire minunata numai intre fete si o seara medievala cu scenete. Puteti cauta Casa Romantic, Sovata ptr. poze.
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Oct 22, 2013 8:47 am

Vai ce micute sunt margelutele !!! Migala multa la o bratarica dar sunt foarte frumoase ! Felicitari Doina !
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Oct 22, 2013 8:57 am

Cred c-a fost frumos, ca o sezatoare. Ai invatat un singur fel de impletitura ?
Nu ati avut farfuriute in care sa asezati margelutele ? Vad ca s-au cam amestecat.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Oct 22, 2013 9:06 am

Dora, daca citeai pe forum este vorba despre teambuilting in cadrul caruia au fost mai multe subiecte. Tema principala a fost comunicare, ce ne cam lipseste multora.
Sus In jos

Continut sponsorizat




Bijuterii handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 8 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Bijuterii handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 8 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: