decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Bijuterii handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Apr 10, 2011 2:12 am

crissy din partea mea toata stima jos palaria , nu stiu cum aveti rabdare sa faceti atata migala , eu una nu m-as incumeta nicio data sa incep sa fac bijuterii sub nicio forma
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Apr 10, 2011 5:58 am

Mulțumesc Mihaela. Eu cred că ar trebui să încerci să faci bijuterii și abia apoi o să-ți dai seama dacă ți se potrivește sau nu.
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Apr 11, 2011 7:37 pm

Încă un pandantiv din sârmă cu sidef

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Apr 11, 2011 7:50 pm

Crissy e minunat si acest pandantiv, si mie imi place sideful jos palaria
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Apr 11, 2011 9:41 pm

E o nebunie!!!Spune-mi pt piatra ai suport,sau cum o prinzi acolo???Imi place genul asta de bijuterii cu sarma
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Apr 11, 2011 11:09 pm

Mulțumesc pentru cuvintele frumoase. Eu fac și suportul pentru piatră din aceeași sârmă pe care o spiralez.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Apr 12, 2011 9:21 am

Adevarata arta!!!!
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Apr 14, 2011 10:57 pm

Thank You Vă mai arăt o broșă

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Apr 15, 2011 6:14 am

Crissy ,eu nu cred ca as putea sa fac asa ceva plange E prea frumos!!!!!
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Apr 15, 2011 8:14 am

Mulţumesc pentru aprecieri Elena. Să ştii că nu e greu de lucrat, mai greu e până te apuci.

Și încă un pandantiv cu o piatră centrală mare de agat

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Apr 30, 2011 9:25 am

Fetele mele m-au rugat sa le fac niste brose si clame de par.Iata ce a iesit.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Mai 01, 2011 6:45 pm

Elena eu le-am vazut pe blog si le-am admirat indelung, inspre salivat 18
Trebuie sa ma apuc si eu de brose, deja am prietene care ma intreaba de ce nu fac...
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Mai 02, 2011 9:21 am

Daca ai ce iti trebuie nu e greu.Hai,la treaba!!!
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2011 10:11 pm

Revin și eu cu ce am mai lucrat în ultimul timp:

O broșă ce reprezintă stilizat o ramură de copac înmugurită

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

și un pandantiv mai fantezist cu jasp și coral

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2011 10:29 pm

crissy primul imi place la nebunie, nu stiu de ce dar ma duce cu gandul la mare
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2011 11:51 pm

Mulțumesc Mihaela pentru apreciere Thank You
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Mai 15, 2011 12:59 am

ce frumoase sunt toate bijuteriile voastre!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mai 26, 2011 2:24 pm

Avida am parcurs acest subiect. Felicitari doamnelor! Frumoase foc!

Despre mine, ce sa va zic?! L amine in oras, ori in cercul meu de cunostinte preferintele sunt pentru pietre cat mai mari, nu cipsuri,nu accesorii metalice si daca le spui pretul....

Asa ca eu nu lucrez cu sarma deoarece cumpar mai tot de pe net si nu pot sa vad sarma, deci nu am chef sa dau bani pe argintata si intr-o luna sa oxideze.
Nu prea fac bijuterii din fimo fiindca le pot vinde mai degraba tinerelor pana in 18 ani si nu am o astfel de piata de desfacere.
Asa ca m-am axat pe semipretioase si pe efectul lor asupra noastra. EU cred in aceste efecte, cred in frumusetea lor si inca de la inceput am fost convinsa ca le vand. Lucru care s-a si intamplat.
Inainte de a-mi face aprovizionarea eu am vazut muuulte tutoriale video sau nu, apoi am vazut ce au facut alte "bijuterese" si am cautat disperata prin magazinele online fiecare particica din bijuterie. M-am inscris pe vreo 2-3-4 forumuri si am cascat si io gura la altele mai destepte ca mine.
Apoi am facut comanda in magazine on line. O comanda la mine poate sa dureze si o saptamana. Compar preturi, accesorii, creez modele , vad ce mai imi trebuie sa nu scap ceva fiindca altfel nu pot incheia bijuteria.
Daca imi permiteti si va intereseaza va pot da link-uri de forumuri, de tutoriale, de magazine. La magazine va pot face si o mica descriere din experienta mea cu ele....

Aaa, blogul meu este:http://nykoletta.wordpress.com/
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mai 26, 2011 9:24 pm

Nicoletta ti-am vizitat blogul si mi-a placut.
Si eu sint indragostita de pietrele semipretioase, imi plac inclusiv la nivel tactil, ador sa simt raceala lor pe piele si felul in care imprumuta din caldura corpului cind sint purtate...
Am sesizat si eu ca cine poatra semipretioase prefera piesele mari, impozante, "statement" si este normal.
Chiar te rog sa pui linkuri, eu una sint mereu avida de informatii in acest domeniu.

Succes la bijuterit si servetelit imbratisare
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Mai 27, 2011 4:08 am

Oooo, Roxana, ce ma bucur! Credeam ca-s dusa io dar vad ca e un sentiment normal.
Ceea ce simti cand ai in mana o semipretioasa valoroasa prin culoare, stralucire, ori chiar energia pe care ti-o transmite e un sentiment unic.
Ok, o sa pun lionkuri, dar acum miros toata a malai si pui, mai imi e si foame, cu un ochi ma uit si la un tablou cu scoici pe care vreau sa-l termin... dar CEL MAI TARZIU maine pun aici cele mai importante linkuri.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Mai 27, 2011 5:41 am

Ma enervati ladies cu pietrele voastre si stiinta despre ele! Ma enervati tare de tot ca eu nu stiu nimicutaaa!
Stiu doar ca-mi plac pietrele maari si daca se poate negre sau...verzi....rosii...de toate culorile dar mari sa fie...
Trebuie sa ma apuc de studiat si invatat, asta e clar...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Iun 02, 2011 5:15 am

Foarte frumoase creatiile.Le-am admirat pe toate.Si eu sunt cu margelitul si cu copaceii feng shui pana acum.Incerc sa invat despre decupaj acum.Bafta pe mai departe! flori
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Iun 14, 2011 6:36 pm

Brosa pe care am facut-o azi dimineata ( si de care-mi este tare drag - asa patesc mereu) cu coral rosu, perle de cultura de duverse marimi, albe si negre , negru petrol(cica alea negre sunt mai valoroase.
O vizez eu pe o clienta care a luat bratara cu perle din astea...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Iun 14, 2011 7:03 pm

Este f eleganta Nicoletta jos palaria

Si eu am facut citeva brose dar nu am apucat sa le fotografiez inainte de a le vinde rusinos
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Iun 14, 2011 9:51 pm



Faina brosa, Nicoleta.
Rox, sa le fotografiezi la targ si sa ne incanti ochii saptamana viitoare si dea D. sa le vinzi pe toate.
Sus In jos

Continut sponsorizat




Bijuterii handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Bijuterii handmade   Bijuterii handmade - Pagina 3 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Bijuterii handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 3 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: