decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carte de bucate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorMesaj
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carte de bucate - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Carte de bucate   Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Noi 29, 2012 12:35 am

Da, sunt asemanatoare ca si designe, dar au fundul construit astfel incat sa foloseasca convectia. Nu se pune apa deloc daca sunt legume care lasa apa sau foarte putina daca sunt legume care nu lasa apa. Nu se ridica capacul deloc, se gateste la foc foarte mic, ceasul de pe capat iti indica exact cand trebuie stins focul. Timp de gatit max.20 minute.
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Carte de bucate - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Carte de bucate   Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Noi 29, 2012 1:13 am

Fix asa cum zici tu e si la Zepter. Am si eu cateva luate de miaca'mea. Sincera sa fiu n-am gatit prea mult la ele.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carte de bucate - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Carte de bucate   Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Vin Noi 30, 2012 8:58 am

Sunt totusi cateva produse Capra Nera pe care le-as recomanda cu tarie ptr. ca usureaza munca in gospodarie. De exemplu sunt mai mult decat incantata de lavetele pentru geamuri, se pot folosi si la mobila de bucatarie. Sunt extraordinare. Deasemenea mopul este excelent, cat si spray-ul degresant. Sunt produse scumpe dar credeti-ma ca merita.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carte de bucate - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Carte de bucate   Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Lun Feb 04, 2013 7:44 pm

Explicatia neproductivitatii mele la servelit se explica prin existanta multor evenimente in familia mea in luna ianuarie:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
ankutya
ankutya
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 25/10/2012
Mesaje : 126
Varsta : 48
Localizare : Neamt
feminin

Carte de bucate - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Carte de bucate   Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Lun Feb 04, 2013 10:29 pm

Vai Doina, ce ne faci ??? Îmi plouă în gură, chiar acum când nu am mâncat de prânz :600869: Ce ne arăţi tu nouă...numai bunuţuri - somon, caviar. Cred că au fost evenimente deosebite. Foarte frumos aranjate !!!
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carte de bucate - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Carte de bucate   Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Mar Feb 05, 2013 7:06 am

Doina ne faci o pofta.....cred ca musafirii au fost foarte incantati de aranjamentele culinare si le-au mancat cu o mare placere.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carte de bucate - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Carte de bucate   Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Mier Mar 26, 2014 2:08 am

Va spune-am de budinca de spanac, iata o fotografie  a celei pe care am facut-o azi si mai jos reteta:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

- 1/2 kg de spanac;
- 2-3 fire de ceapa verde;
- 2-3 oua in functie de marimea lor;
- 100 gr branza sarata: telemea, cascaval, burduf, cas framantat, etc;
- o lingura de unt sau doua linguri de ulei;

Se opareste spanacul si se pune la scurs.Se toaca nu foarte marunt. Intre timp se pune untul la topit/ uleiul la incalzit si in el se prajeste ceapa, dar nu foarte mult cat sa se inmoaie. Se pot adauga cateva frunze de leurda si se calesc si ele, se pune totul deoparte. Se sfarama intr-un castron, branza sarata peste care se pune spanacul stors si tocat, ceapa, toate se amesteca bine se gusta de sare se adauga piper si  2-3 oua batute ca pentru omleta. Se amesteca toate bine de tot si se toarna compozitia intr-un vas yena nu foarte mare. Deasupra se rade cascaval. Eu nu am pus azi cascaval pentru ca nu am avut, dar nu arata rau nici asa. Pofta buna!
Sus In jos
Gianina
Gianina
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 11/07/2013
Mesaje : 321
Varsta : 44
Localizare : Dambovita
feminin

Carte de bucate - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Carte de bucate   Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Mier Mar 26, 2014 4:21 am

Si ai bagat la cuptor,nu?cu stevie merge?
Eu acum am vazut topicul,si ce-am vazut pe aici  18 
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carte de bucate - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Carte de bucate   Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Mier Mar 26, 2014 4:31 am

Cred ca merge si cu stevie, nu are ce sa fie rau.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carte de bucate - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Carte de bucate   Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Mier Mar 26, 2014 9:30 pm

Gabriela, am citit ieri reteta ta, am fiert spanacul, l-am pus in frigider si astazi cand ajung acasa,
prepar bunatatea. Abia astept. Nu am facut asa ceva din spanac, asa ca sunt curioasa.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carte de bucate - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Carte de bucate   Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Mar 27, 2014 6:57 pm

Iata si ce a iesit
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Incarcati reteta Gabrielei ca merita este foarte foarte buna jos palaria jos palaria 
Gabriela mai vreau astfel de retete bune.
Sus In jos
Gianina
Gianina
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 11/07/2013
Mesaje : 321
Varsta : 44
Localizare : Dambovita
feminin

Carte de bucate - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Carte de bucate   Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Mar 27, 2014 8:10 pm

Pfuu,Doina,si eu am venit asa de dimineata pe aici...si voiam sa mancam de post azi.A mai ramas ceva?
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carte de bucate - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Carte de bucate   Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Mar 27, 2014 8:14 pm

Da, a mai ramas ca sunt doar eu cu sotul, asa ca te invit.
Sus In jos
Gianina
Gianina
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 11/07/2013
Mesaje : 321
Varsta : 44
Localizare : Dambovita
feminin

Carte de bucate - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Carte de bucate   Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Vin Mar 28, 2014 5:37 am

Aaa,daca erai mai aproape veneam...asa de drag.Eu te intrebasem ca sa stiu cat rezista sau se "evapora" repede  :600869: 
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carte de bucate - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Carte de bucate   Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1Vin Mar 28, 2014 7:57 am

Ma bucur Doina ca ai facut spanacul dupa reteta mea si ca a placut.. prieteni 
Adevarul este ca pe langa Alexandru, baiatul meu cel mic care este la dieta, fac si eu tot felul de experinte culinare care imi plac. Daca o sa mai expermentam ceva va spun.....
Fiul meu isi face regimul dupa cartile astea:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am mai expermentat eu cate ceva dar nu am fost multumita de ce a iesit.
Sus In jos

Continut sponsorizat




Carte de bucate - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Carte de bucate   Carte de bucate - Pagina 7 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carte de bucate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 7 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: