decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Sapunul natural homemade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Iul 02, 2011 1:51 am

anamaria si tu faci sapun ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
anamaria021
anamaria021
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 15/06/2011
Mesaje : 58
Varsta : 37
Localizare : braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Iul 02, 2011 1:53 am

vreau sa incerc sa fac si eu sapun dar nu gasesc termometrul...in rest am toate ingredientele...
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Iul 02, 2011 1:54 am

stai sa intre nicoletta sa citeasca si te va bombarda cu intrebarile tavalie , de cand cauta informatii .
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
anamaria021
anamaria021
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 15/06/2011
Mesaje : 58
Varsta : 37
Localizare : braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Iul 02, 2011 1:57 am

daca stiu sa ii raspund cu cea mai mare placere...inca sunt in plina documentare si eu...:D
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iul 03, 2011 2:05 am

Asa se face sapunul
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
pentru cine nu stie.

Anamaria ai cautat pe net termometre?
Sus In jos
anamaria021
anamaria021
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 15/06/2011
Mesaje : 58
Varsta : 37
Localizare : braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iul 03, 2011 11:19 pm

am cautat zilele trecute si am gasit pe un site un termometru la 52ron si 2 in jur de 65 ron...akm strang banutii pentru 1 macar pentru inceput...
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Iul 04, 2011 8:27 pm



Incearca sa cauti termometru la DOMO, mi-a spus cineva ca au termometre pentru fripturi care merge si la lichide. Am cautat pe net:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu au poza termometrului, dar este mai ieftin decat cel de care zici tu.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Iul 04, 2011 8:40 pm



La Iasi a fost targul olarilor "Cucuteni 5000", am fost si eu cu mama si cu tata. Erau foarte multi cu sapun de vanzare 10-15-20 de lei 100 gr. in functie de materiile prime folosite, sincer va spun nu mi-au placut cum aratau. Una avea cu niste modele in interior si cand am intrebat-o daca modelul este tot un sapun medicinal, a ras si nu mi-a raspuns. Si na, am tras o concluzie, poate gresita, ca nu era de calitate, nu natural... Una era cu sapun facut in Ungaria, avea eticheta tradusa, dar si aici am avut retineri. In concluzie, ce facem noi in casa cu mana noastra este "homemade". In cartea de care tot v-am vorbit scrie ca cel putin doua transe se dau cadou la neamuri, prieteni, cunoscuti.... si apoi vin comenzile.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iul 05, 2011 12:23 am

Cand vom deveni experte asa ar trebui sa arate sapunrile noastre: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Restul... ce vedem noi in comert... NU!
Sus In jos
anamaria021
anamaria021
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 15/06/2011
Mesaje : 58
Varsta : 37
Localizare : braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Iul 08, 2011 12:04 am

gabpri a scris:


Incearca sa cauti termometru la DOMO, mi-a spus cineva ca au termometre pentru fripturi care merge si la lichide. Am cautat pe net:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu au poza termometrului, dar este mai ieftin decat cel de care zici tu.


o sa incerc si la domo daca sunt asa de ieftine...multumesc
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Iul 08, 2011 12:55 am

ana sunt curioasa ce iti va iesi pana la urma. cand crezi ca vei realiza primul sapun ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
anamaria021
anamaria021
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 15/06/2011
Mesaje : 58
Varsta : 37
Localizare : braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Iul 08, 2011 2:18 am

imediat ce imi iau termometrul (daca il gasesc unde a spus gabpri) ....si daca il gasesc saptamana viitoare spre sfarsit o sa il incerc
bucurie
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Iul 08, 2011 8:15 pm



De soda caustica de puritate 90-95%,ai facut rost? Te rog sa-mi spui si mie de unde, pe unde am sunat eu, vand la bax.
Sus In jos
anamaria021
anamaria021
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 15/06/2011
Mesaje : 58
Varsta : 37
Localizare : braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Iul 09, 2011 7:13 am

gabpri a scris:


De soda caustica de puritate 90-95%,ai facut rost? Te rog sa-mi spui si mie de unde, pe unde am sunat eu, vand la bax.


eu am facut rost dintr-o piata din braila...a costat 3,5ron 1 kg...
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Iul 09, 2011 10:57 am


Scrie pe aambalaj ca este de puritate mare? Te intreb pentru ca si mie mi-au spus unii ca au soda cum vreau eu si pe ambalaj scria ca este pentru facut sapun dar de puritate nu amintea nimic. Asa ca nu am stiut care e treaba si nu am luat. Pune o poza sa vedem cum arata.
Sus In jos
anamaria021
anamaria021
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 15/06/2011
Mesaje : 58
Varsta : 37
Localizare : braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iul 12, 2011 3:18 am

[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [/img]

am gasit de 98% puritate...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Iul 13, 2011 9:17 am

Felicitari: ai devenit sapunereasa! Doar cele profesioniste sunt atat de secretoase.

Stii eu am multe exemple din lunga-mi viata.
Eram odata la cules cirese. Si o colega ne striga , in livada in disperare.
Gasise o cireasa uriasa (ei , in fine, mare)
Si zice: Uite, o vezi?
Si in secunda urmatoare o inghite....

Asa si tu: Uite o vezi!
Eu cred ca de bucurie scriam un intreg articol: unde, cand, cum....
Care piata , fata draga, ca maine ma urc in tren??????????????
Si daca nu gasiti, caut eu o metoda sa ajunga si la voi...
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Iul 13, 2011 9:22 am

nicoletta esti zapacita rau tavalie
eu abia astept sa vad ce faceti voi "sapunaresele" .
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Iul 13, 2011 2:44 pm

ce sa facem?
Eu cel putin fac bijuterii scumpe (am noroc sa fi gasit fro 2 cliente... cu potential), fac bani deci, nu rezist sa nu-i dau in casa si....
tot sper
ca ma duc dupa ulei
ca iau soda
Si intre timp citesc

La romance nu gasesti decat generalitati, la englezi, m-am lamurit cu Google traducere asa ca am aterizat la francezi.
Intre timp mi-a casunat sa fac un colier cu perle si cristale swarowski. Se cheama garden-nustiucum.asa ca va imaginati ce simbolizeaza. 50 roni sunt numai materialele.Uite un'se duc banii mei!
Sus In jos
anamaria021
anamaria021
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 15/06/2011
Mesaje : 58
Varsta : 37
Localizare : braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iul 14, 2011 12:14 am

nu stiam ca pot spune numele pietei...gasesti in piata saraca...cea de pe langa blocul turn...e un magazin unde au detergent varsat...cred ca e singurul magazin care da asa...iti spun ca sa iti faci o idee pe unde este...si in zona magazinului sunt si mai multe magazine-macelarii...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iul 14, 2011 1:47 am

Eii asa zi!
Sarmanaaaaaaaaaaa!
Nu ca m-as fi lamurit, dar o asrtept pe Miki ca io blocul turn cred ca e pe langa maternitate, pe Galati. si piete stiu doua pe viata mea: Concordia si Piata Mare/
Las ca gasesc io. nu-ti face griji

Am zis ca am pus mana pe o sapunareasa, dar am pus la indoiala p reteta pe care mi-a dat-o si s-a suparat pe mine nu mai vb cu mine
In schimb asta e blogul ei.
Daca nu te sperie , zau!
Ca soap calc nu e bun, ca e pt uleiurile din afara
Ca ea a stricat o gramada de material la inceput, (ce mie imi da mana sa stric?)
Ca uliurile din comert nu sunt toate la fel de bune pentru sapun.
Tot in urma expoerientelor s-a fixat pe niste uleiuri, ca....
Zice, precum Urania numai lucrurile negative, fara a spune si solutiile.
Na . cititi si voi, de va-nbolnaviti!
Apropo ii da mana ca are 40 de mil salariu. Se compara cu mine??? Io bugetar . nu ea....
Scuzati greselile , dar a astupat sotul geamul, parca e-n cosciug
Ce? La voi nu e cald?
AAaaa. Blogul ei :http://sapundecasa.wordpress.com/
Sus In jos
anamaria021
anamaria021
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 15/06/2011
Mesaje : 58
Varsta : 37
Localizare : braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Iul 16, 2011 6:35 am

chiar acolo e blocul turn...pe langa maternitate....soap calc stiu ca a mai folosit o persoana si a spus ca i-a iesit sapunul...

nu am gasit termometrul la domo...
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Iul 16, 2011 8:15 am


Ce ti-au zis cei de la Domo? nu mai au? sau trebuie de facut comanda pe site?
Sus In jos
anamaria021
anamaria021
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 15/06/2011
Mesaje : 58
Varsta : 37
Localizare : braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iul 17, 2011 8:34 am

nu mi-au spus nimic...pur si simplu s-au uitat la mine parca am cerut ceva iesit din comun...si au inceput sa rada...pana la urma mai astept putin si fac comanda la cele vazute de mine...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Iul 20, 2011 7:06 am

Ana, ai mai aflat ceva de termometrul ala? Ca as vrea si eu unul...
Miky, ai putea sa adaugi la pachetul meu si un pachet de soda luat de acolo de unde spunea Ana ca este la voi,in Braila?
Sus In jos

Continut sponsorizat




Sapunul natural homemade - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 2 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Sapunul natural homemade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: