decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Sapunul natural homemade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Aug 31, 2011 7:40 am


Pana la urma de unde ai facut rost de reteta?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Aug 31, 2011 6:20 pm

Din capul meu!
Intai am bagat in soap calc retetele recomandate sau gasite pe net. Niciuna nu se potrivea!
Apoi mi-am dat seama ca degeaba faceam eu fel de planuri pana nu stiam ce uleiuri o sa am . Asa ca intai am cumparat uleiuri de care tot citisem apoi mi-am facut o reteta cu soap calc. Apoi am executat-o. Si mi-a iesit. De doua ori! Sunt multumita de ea.

Ziceam ca o sa va mai arat sapunul cu miere. Adica al treilea. Nu-i neaparata nevoie sa nu iti iasa primul. Uite, mie nu mi-a iesit al treilea. Se sfarama. Nu am reusit sa aflu de ce. Dar am reusit sa recuperez bucatile din margine si ... nu mai pot de dragul lui. Spala poate mai bine, dar emana un miros de prajitura, de caramel. Vad eu ce fac cu el! Il pun in masina de spalat...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Aug 31, 2011 7:00 pm

Eu am citit pe undeva ca unele sapunuri trebuiesc lasate si cate 7 zile ca sa se intareasca dar, nu mai stiu exact despre ce era vorba. Amintesc de asta pentru ca ideea cu miere o aveam si eu si am colindat putin dupa informatii.
Nu-i nimic, treci la urmatorul. Cred ca ai putea refolosi sau...nu?!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Aug 31, 2011 7:19 pm

Am trecut si la urmatorul...
Nu stiu de refolosire, fiindca incredientele sunt cantarite atat de exact incat nu se poate aprecia din ochi ce si cum...
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Sept 01, 2011 7:30 am



Sigur se poate refolosi, pui cate putin in urmatorele transe.
Mai da vad ca te-ai apucat serios de treaba, sa nu-mi zici ca vii la Sf. Parascheva cu sapun de vanzare..............
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Sept 01, 2011 8:18 am

gabpri a scris:



sa nu-mi zici ca vii la Sf. Parascheva cu sapun de vanzare..............
tavalie tavalie tavalie
cred ca ar fi in stare sa se duca .
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Sept 01, 2011 7:03 pm

miky a scris:
gabpri a scris:



sa nu-mi zici ca vii la Sf. Parascheva cu sapun de vanzare..............
tavalie tavalie tavalie
cred ca ar fi in stare sa se duca .
Da' de ce? Se vand si d'astea la Sfanta????
La cate am eu acum le vand in faurei....(putin)
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Vin Sept 02, 2011 5:44 am


Da, se vinde sunt tot felul de producatori de tot felul de chestii.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Sept 07, 2011 9:10 pm

Gabi ai luat soda pana la urma?
Ca eu am gasit un vanzator in piata la noi si pot sa-ti cumpar joi.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Sept 07, 2011 11:22 pm


Am cautat in toate cartierele si prin piete, nu am gasit, dar am o promisiune, la un magazin de langa o piata mi-a zis ca aduce la sfarsitul lunii septembrie. Asa ca nu ma grabesc. Multumesc Nico.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Vin Sept 09, 2011 3:40 am

Cate pungi vrei? Una are 800 g. Eu nu am terminat nici una pana acum. Intra aprox 100 g la 500 g sapun. Te mai intreb daca vrei , luni, marti....
Sus In jos
anamaria021
anamaria021
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 15/06/2011
Mesaje : 58
Varsta : 37
Localizare : braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Sept 11, 2011 3:59 am

nicoletta a scris:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




imi place cum ti-a iesit sapunul...felicitari bucurie
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Sept 11, 2011 7:52 am



Nico, poti sa-mi cumperi 1 kg, cred ca pentru inceput este destul atat, multumesc mult, esti o draguta.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Sept 11, 2011 5:01 pm

Multumesc Ana. Tu nu ni-l arati pe al tau?
Sus In jos
anamaria021
anamaria021
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 15/06/2011
Mesaje : 58
Varsta : 37
Localizare : braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Sept 12, 2011 12:58 am

eu inca nu am facut nici un sapun...am fost plecata din oras o perioada lunga (ieri am ajuns acasa) si nu am apucat nici sa incerc sa il fac...cat mai curand va arat ce imi iese...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Sept 24, 2011 1:30 am

Voi nu vreti sa faceti sapunuri dar eu vreau sa fac decoupage:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Sept 24, 2011 1:50 am

Sa nu-mi spui ca este sapun cu decoupage... uimit
Fata draga... fara cuvinte si... jos palaria
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Sept 24, 2011 1:52 am

[quote="ionela"]Sa nu-mi spui ca este sapun cu decoupage... uimit
............................/quote]
Da, spun!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Sept 24, 2011 5:20 am

Si cine ti-a spus tie ca nu vreau sa fac sapun?!
Vreau dar... incerc sa-mi strang cele necesare.
Mihaela m-a uitat cu soda si... m-am blocat aici.
Am gasit ulei de palmier- ca am citit eu ca este bun pentru sapun- astept niste esente... si ceva timp numai pentru asta.
Ai auzit sau intalnit cumva ulei esential de frezie?!
Am auzit neste povesti...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Sept 24, 2011 7:03 am

Pai io am trimis soda la Iasi si nu poci trimite in Delta????
Draga mea, te inteleg! Si eu pana am facut atata m-am invartit ca... in galeata cu apa...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Sept 24, 2011 7:28 pm

Este 9,25 deci au trecut 12 ore de aseara, asa ca pot pune un alt mesaj....
Ce? dormiti?
Uite eu n-am somn si am luat sapunurile astea mai albe la "pictat":
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Sept 26, 2011 1:56 am


Nicoletta, te-ai specializat in sapun, felicitari. Foarte bine arata cu trandafirii pe sapunul alb.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Sept 26, 2011 1:58 am

Tot timpul ma specializez! Cine are rabdare asteapta pana evoluez, desiiii fiecare etapa are farmecul ei!
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Sept 26, 2011 9:03 pm

nicoletta trebuie sa ne intalnim neaparat . ce aroma are sapunul ? vreau si eu o bucatica mica . arata superb iubire
mai ales ca ai aplicat si trandafiri pe el arata foarte, foarte frumos. mie imi place la nebunie. cu cat dai bucata ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Sept 27, 2011 3:11 am

Tre' sa viu la braila zilele astea Te anunt!
Ce ma enervezi cu "mica".... S-o scapi printre deste ( :sHa_lolbig2: ) Am facut eu unele in forma de bomboane... Ce tampenii , abia asteptam sa scap de ele....

Sincer, aromele nu-s puternice, desi pun mult ulei esential, cam juma de sticla nu cateva picaturi cum se face, in speranta ca dureaza mai mult. Dar in timp se estompaza. Ii ramane doar efectul benefic al uleiului esential, ca si asta are rolul lui.
Bree, sarumana pentru "superb" dar ma mai gandesc cu decupajul pe sapun: va dati seama ca acum nu ma mai pot bate in piept ca e natural 100%!
Sus In jos

Continut sponsorizat




Sapunul natural homemade - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 5 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Sapunul natural homemade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: