decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Sapunul natural homemade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Mier Iul 09, 2014 9:50 pm

Nyko felicitari pentru maiestrie, arata fantastic si sunt convinsa ca si rezultatele sunt pe masura!  Noi cochetam cam de un an cu sapunurile dar nu asa bine ca tine, jos palaria  jos palaria 

E adevarat ca nu am mai cumparat sapun tot de atata vreme  :600869: 
Nu stiu daca am lasat aici reteta noastra pe care o folosim sau pe un alt forum, daca este de folos, cu mare drag. Deci noi de obicei facem cantitarea urmatoare:

4000 gr ulei curat, simplu sau combinat (masline, florarea soarelui etc etc)
1000 gr ceai de plante sau suc natural de fructe
600 gr soda puritate 89%

Deasemeni, reciclam uleiul de la prajeli si il utilizam. Am sesizat ca sapunul iese mult mai bun, procesul de saponificatie se incheie mult mai repede, iese ca cel pe care il faceau bunicile odata.

Noi nu punem uleiuri esentiale pentru ca nu avem incredere ca ar fi 100% naturale. Sigur, iese mult mai aratos insa nu vrem sa ne riscam, preferam sa fie mai degraba mai putin aratos si mai sanatos.

Procesul de fabricare este cel clasic, metoda la rece, uleiul incalzit la 40° si ceaiul, respectiv sucul de fructe amestecat cu soda caustica (soda adaugata in lichid, putin cate putin)
aduse la aceeasi temperatura cu uleiul, in jur de 40°
Amestecat totul si mixat cam 20-30 minute, in functie de grasimea utilizata.
In faza ''trace'' adica la urma, adaugate cateva frunze de menta, nuc, in general ierburi care fac bine pielii. Chiar si praf de ceaiuri am mai adaugat noi. Daca il vrem exfoliant putem adauga malai. Noi suntem totusi la inceput, nu avem experienta exagerat de mare, doar un an asa ca nu ne luati drept profestori de sapunarit. Putem sa spunem ca timp de un an am folosit formula asta si a functionat de minune. Nu e deloc greu, fiecare il poate face comod acasa, daca stati la bloc nu puteti folosi cantitatile de mai sus pentru ca aveti nevoie de o galeata mare si de o masinarie de amestecat, un mixer mult mai mare. Esential este termometrul de masurat lichide, un cantar si bineanteles ceva sa va protejati corpul. Succes tuturor!
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Mier Iul 09, 2014 11:11 pm

MUUUUULTE sunt conform metodei mele, Alexandra. Doar vre-un 1% e puuuuutin altfel. Nu-i asa ca nu te superi dc zic???
1. Am recitit acest subiect de la inceput. Sapunul albastru este al meu. Eu m-am distrat recitind... Hai bre ca-s haioasa cand vreau. Vb unui "mare om de stat" (Nu l-as mai vedea): Ce-mi plac glumele mele!!! Deci eu tocmai voi implini 3 ani de sapunarit. Nu e mult. Nu-s experta dar sunt leoaica si-mi plac laudele, asa ca va zic sarutmana pentru ele.
2. In sapun eu folosesc ulei curat obtinut chiar prin presare cat mai aproape de natural. In cel mai rau caz ulei de masline pomace - mai saracesc si eu uneori, dar compensez cu trace, adica la sfarsit, in care pun uleiuri fff pretioase, chiar scumpe. macadamia, avogado,borago,unt de shea, etc...
3.Ai experienta ta si nu vreau sa intru cu bocancii in viata ta dar uleiul dc a fost prajit iti dai seama cei-i in el??? Temperaturi mari care distrug ce au mai bun plus resturi alimentare, faina de exemplu. Si cu ala sa ma spal pe fata. Inseamna ca ai un ten ff rezistent si te felicit pentru aceasta. Sunt persoane atat de delicata incat nu suporta intr-un sapun natural nici coloranti , nici parfum desi cghiar ele sunt naturale.
4.Uleiul esential nu face decat sa accentueze efectele uleiurilor folosite. De ex dc faci un sapun pt spalat parul pui ulei esential de salvie, nu de levantica.
5. Eu fac dintr-un kilogram de uleiuri deci in 10 min maxim e mixat. Eu folosesc o cratita de inox de 3 l, un blender, un termometru si alte recipiente din plastic, Formele de siliconsi fel de fel de cutii sau ma duc mananc biscuiti si imi ramane forma. In timp devii inventiv.
6. Soda de puritate 98%, nu????
PS Flor2828, ma flatezi! Sar'mana!
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Mier Iul 09, 2014 11:55 pm

Nu ma supar deloc Nkita, eu m-am spalat cu asta asa si nu am avut nimic pana acum, multumesc lui Dumnezeu. M-am documentat si eu, sunt firme de cosmetica, care cumpara ulei reciclat de la persoane fizice, nu cred ca-l cumpara sa faca din el combustibil pentru masini. Am gresit gradul puritatii la soda, imi cer scuze, scriu la foc automat ca mai am si altele de facut, printre altele. Am intervenit pentru ca am citit mai sus ca ai spus ca nu da nimeni reteta ceea ce mi se pare un pic gresit, eu dau reteta pentru ca sunt obisnuita sa impartasesc din experientele mele cu cei din jur. Acum, fiecare face ce vrea, cu ce vrea, cum si cand vrea. Am impartasit experienta, doar atat. Nu sunt aici sa ma cert cu tine sau cu alte fete, mi-am spus doar parerea, nu trebuie sa te superi pe mine. E bine ca poti sa-ti permiti sa cumperi uleiurile acelea scumpe, nu toata lumea are insa bani, o spun din experienta proprie. Eu bag mana in foc ca sapunurile facute de noi, cu uleiurile alea reciclate sunt mult mai sanatoase decat Dove, spre exemplu. Hai ca si eu am simtul umorului, bre ;)
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 10, 2014 12:12 am

Prima concluzie: nu ne suparam, da? Eu am specificat: e metoda da, ai un an de cand il folosesti si nu ai patit nik.. tot innainte
Probabil dc ar fi sa-l vinzi sapunul tau ar fi mult mai ieftin decat al meu.
Sunt de acord cu impartasitul experientei. Si o sa vezi, aici, la acest subiect, dovada ca si eu acum trei ani , fericita ca am reusit, si suparata , pe de alta parte pe cele care nu imi dadeau, ca si eu am pus o reteta aici, exact cum mi-a dat-o soapcalc.

Intr-adevar mi-a fost greu la inceput cand m-am aprovizionat cu de toate, dar ajunsesem sa evoluez in bijuterit chiar si financiar si am investit in sapun, apoi, cateva luni am investit si reinvestit...
PS. Din propozitia "Nu sunt aici sa ma cert cu tine sau cu alte fete, mi-am spus doar parerea, nu trebuie sa te superi pe mine." ..... nu inteleg de ce sa ne certam???? De ce m-as supara eu?.
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 10, 2014 12:26 am

Cu siguranta ca daca ar fi sa-l vand l-as da cu mult mai ieftin, mi-a propus cineva si chiar ma gandeam sa fac si pentru vanzare daca tot am luat un sac de soda perle, puritate 99%
Dar, m-am razgandit! Nu facem pentru vanzare, avem multe neamuri, multe rude, avem si pod si sapunul, cu cat trece mai mult timp, cu atat este mai bun. Adica, cu cat e mai vechi, cu atat de mai eficient. Sapunaritul, pentru mine este precum decupajul acum. Pentru uzul personal, nu pentru vanzare.
Am facut o greseala in trecut cu decupajul, nu o voi repeta cu sapunul sau oricare alta pasiune.
La mine hobby-ul trebuie sa ramana doar hobby dar asta nu inseamna ca toata lumea trebuie sa faca asa cum fac eu. Voi faceti cum credeti ca e mai bine pentru voi si mai ales, pentru familiile voastre. Zile frumoase tuturor, cu sanatate si numai bucurii!
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 10, 2014 6:33 am

Adriana, Nik, jos palaria!
E nevoie de multa documentare, de multe incercari. Stiu ca si materiile prime sunt scumpe si fiecare se adapteaza posibilitatilor.
Adriana, ma bucur mult ca ai alt hobby minunat, dupa ce ai abandonat decoupage-ul! Si ai si cu cine sa impartasesti experienta.

Daca Faurei se cearta cu Rm. Sarat, se convoaca sedinta la Bucuresti!  
Na, ca si aici avem haz!  :600869: 
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 10, 2014 6:58 am

O Doamne, ce scumpa esti, mi-ai adus zambetul pe buze si iti multumesc draga Rux. Azi a fost o zi cam grea pentru mine, trebuie sa recunosc. Oricum, tot azi am decis sa activez iar blogul meu, sper sa nu ma mai razgandesc pe parcurs. Va pup fetelor, sa aveti o seara minunata!  imbratisare 
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 10, 2014 7:41 am

Multumesc Rux. Sper ca Faureiul sa nu se certe cu nimeni, dar o intalnire in Bucuresti mie imi convine fiindca eu acolo lucrez.
Adriana si eu am blog. Unul cu sapun si unul cu... restul. Nu am sters nici unul. Imi e mila de munca mea. Facebook-ul asta a acaparat tot. Asa ca eu, ca om care stie ce simte cand tasteaza te felicit ca ti-ai activat blogul cu tot ce implica acesta. O seara buna si voua, celor care mai sunteti pe aici!
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 10, 2014 7:44 am

Adriana, am niste zile si nopti...de mai bine de-o luna...incat am senzatia ca pe strada circula umbra mea. Daca-mi pierd si simtul umorului sunt moarta. Si cum sa-mi pierd simtul umorului cand zgaiba asta de catel face numai nebunii (cand nu face crize)! Mi-a aparut in bucatarie (iar!) imbracat in tanga, ca sa-mi intre cafeaua bine; a imprastiat toate boabele in hol si a pus ursuletul in castron...De cand vin de la serviciu pana plec iar, sunt in actiune. Ori adun in urma lui, ori il tin sa nu se izbeasca de pereti. Viata traita la maxim!

Abia astept sa vad blogul activat si asa sa ramana!
Te pup si spor la...sapunarit si ce mai vrei tu!

Nik, ia sa profit eu de ceva momente linistite si sa te vizitez si pe tine virtual. Care esti, unde esti?:))
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 10, 2014 7:53 am

Nu va arat nik pana n-am pagina mea! Doar sa imi parasca Adriana numele de pe facebook... Ca=s pretena cu ea... Pur si simplu m-a atras, nu stiu ce, dar i-am cerut prietenia nestiind ca o sa o gasesc aici... Dumnezeu... stie El....
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 10, 2014 8:00 am

Aha, cu alte cuvinte, ia Rux de da un search printre n-spe mii de prieteni ai Adrianei de pe facebook, printre care ma numar si eu, sac!

Te-am ghicit din primul click, jur!!! Da' nu te dau de gol!
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 10, 2014 8:17 am

Si eu am vaz din prima ca esti desteapta!
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 10, 2014 8:22 am

Nu te dau de gol gratis, am vrut sa zic!
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 10, 2014 8:32 am

Mai , mai mai, fetele din ziua de azi! Ce bine isi cunosc ele interesul! Iar de negocieri ce sa mai zicem Chiar daca au facut LITERE!
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 10, 2014 8:49 am

tavalie 

E scumpa viata, maica!
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 10, 2014 8:54 am

Mda.
Nu-s ce faci tu dar eu gasesc numai urmele mele pe aici pe forum Si la sapun si la bonsai si la bijuterit... numai la decupaj cred ca-i mai rarut!
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 10, 2014 9:31 am

Atunci e timpul sa dezvolti si decoupage-ul. Doar stai pe scaun si dai cu pensule. N-o fi greu.  tavalie 

Eu nu am mai avut timp, din pacate. Ma cam mananca degetele, dar ma pregatesc pentru cateva zile de concediu si musafiri de peste mari si tari, pe care ii vad o data pe an. Asa ca...am strans materialele si abia astept sa le imprastii iar!
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 10, 2014 4:44 pm

D'aia am si revenit aici sa fac decupaj si dc se poate sa si socializez placut cu voi. Sper ca ai lasat la suprafata macar produsul finit sa vada si ei, musafirii cat esti de talentata.
PS. Hai ca suntem tari amandoua in ironii fine! (Pai n-ai vazut-o? O fi greu sa faci decupaj??? Pai, ca la sapa sau la capsuni nu e....Dar...)
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 10, 2014 7:47 pm

Esti adorabila Nikita, nu o fi greu ca la capsuni sau la sapa dar e destul de greu cand ai un copil de 4 ani sa ai performante in decupaj, asta ti-o pot garanta eu. Poti sa cochetezi impreuna cu el, ca activitate creativa dar sa ai performante si sa devii ,,mamica'' in ale decupajului e greu, e foarte greu...dar nu imposibil. Eu nu ma consider o superfemeie, doar o tarancuta care are alte prioritati, mai intai copilul, sapa, capsunile, pe urma decupajul. Imi plac ironiile tale fine, ce bine ca mi-a dat Dumnezeu simtul umorului, hahaha! Nu stiam ca te am in lista pe fb, n-am idee cine esti ca am vreo 400 in lista si nu am timp sa-i iau pe toti la studiat. Daca vrei, poti sa vii cu un coment eventual la poza cu sapunul, adauga-mi un stegulet sau un porumbel alb si voi intui ca esti tu. Nu sunt Baba Vanga sa prezic care din aia 400 poti sa fii. :) imbratisare 
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Joi Iul 10, 2014 8:12 pm

Ei, daca o stii si pe Vanga  sigur vom  fi prietene. Ne leaga multe!

PS Discutia se referea la cineva care m-a intrebat pe FB daca e greu decupaj-ul. Imi e cam greu sa raspund
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Vin Iul 11, 2014 5:48 am

Adriana, in timp ce tu sapunareai pe fb....aparura niste like-uri. Follow your instinct si n-ai cum s-o ratezi! Evident, nu cauti "Nik", dar nici vreo Violeta. Hai ca ti-am dat pontul gratis!

In alta ordine de idei, abia astept eu sa mai creasca Selena si sa-si aminteasca ce frumuseti mesterea mami si sa vrea sa faca si ea. Atunci sa te vad!
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Vin Iul 11, 2014 6:56 am

Mai rux mai ce invarti tu cuvintele:" NU e NIK dar nici VIOLETA... Mda! Tare-mi plac oamenii inteligenti. Cred ca n-o sa ma plictisesc p'aici!
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Vin Iul 11, 2014 7:43 am

Unde-ai umblat pana acum? Parca se mai anima atmosfera pe-aici...Important e sa nu te plictisesti cu tine, ceilalti sunt un bonus atras:))
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Vin Iul 11, 2014 1:03 pm

Stai linistita ca nu fac prea multi purici. Cel mai tarziu in august plec la munca si o luna doua dispar de pe aici.. iarasi stau vreo saptamana doua acasa iarasi plec... Si tot asa pana la vacantele scolare.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1Dum Iul 13, 2014 9:05 am

Poti sa intri pe aici si sa ne saluti, macar.. rusinos  
O sa termin si eu cu lectiile de decupaj si pictura naiva, ca nu stiu cum sa-i spun. Va explic la carcoteli, despre ce este vorba.
Sus In jos

Continut sponsorizat




Sapunul natural homemade - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Sapunul natural homemade   Sapunul natural homemade - Pagina 7 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Sapunul natural homemade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 7 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: