decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Targuri handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Urmatorul
AutorMesaj
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Iun 18, 2011 9:23 am

Nico, da mâine de ce nu mergi, că taxa oricum ai plătit-o? Poate că duminica o să fie lume mai multă.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Iun 18, 2011 10:15 am

Eeeee si cand vei fi tu mai linistita nu ne spui si noua cu ce se mananca targurile astea?
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Iun 18, 2011 11:29 am

Crissy...chiar daca am platit taxa , timpul meu liber e mult mai pretios decat sa vand 2 vaze pt care am muncit o saptamana. Sunt foarte suparata, pt ca stiu cat am muncit, pt ca stiu cat am indurat azi soarele ce ardea de mi-au lipit pantalonii de piele, cu tot cu umbrela "protectoare" , sunt suparata pt ca oamenii nu mai au bani pt o bucurie a sufletului.
Daca nu era colega mea, plecam de la pranz.

Nicoletta, targul la care am participat azi se numeste " I love handmade" si asa cum ii spune si numele se intalnesc toti "creatorii" de lucruri handmade....asa cum noi facem obiecte decorate cu tehnica servetelului, unii fac bijuterii, altii posete, altii oale,cratiti si linguri ...sunt niste exemple

Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Iun 18, 2011 3:23 pm

Bun asta a fost acum. Dar ziceai de "data viitoare" si ca " ai sa stii"

Adica?
Te duci toamna?
Gasesti o metoda de a imbogatii romanii?
Sau ce?
flori
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Iun 18, 2011 7:54 pm

unele lucruri trebuiesc tinute doar pt sine :sFun_thbpbpthpt:
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Iun 18, 2011 9:23 pm

Aaaa! Ma scuzi!
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Iun 19, 2011 3:16 am

nico ma gandeam ca poate de spui si noua parerea ta referitor la targ , poate ai niste idei mai bune ne a ne prezenta la targ.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: targuri   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Iun 19, 2011 3:28 am

Miky, totul tine de marketing...de promovarea produselor pe care le prezinti, de expunerea lor ( aici am gresit enorm prin acea etajera ) . am urmarit oamenii , ce cauta, ce necesitati au si asa mi-am format o parere. Nu poti invata ce sa faci la un targ decat ducandu-te tu personal la unul si sa-ti faci propria parere si sa-ti formezi propria viziune.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Iun 19, 2011 3:36 am

ai dreptate, dar de ce spui ca ai gresit cu etajera ?


off topic
am mutat discutia la topicul corespunzator
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Iun 19, 2011 3:53 am

prin modul de expunere al produselor. impactul vizual e mult mai puternic la nivelul picioarelor ( sa ma exprim asa ). tocmai de asta spun....am fost, am vazut , am invatat
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Iun 19, 2011 7:25 am


Imi pare rau Nico, ca esti necajita ca nu a mers la targ cum ai sperat. Dar cum spune vorba romaneasca "romanul cat traieste invata" si vorba ta cu experienta, poate data viitoare va fi mai bine. Poate ne impartasesti si noua din experianta ta. sos
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Iun 19, 2011 7:37 am

Gabi, tot ce-am avut de spus, legat de acest subiect am spus in postarile de mai sus. De suparata nu sunt suparata decat pe mine ca n-am reflectat f mult la capitolul organizare.

Tot ce vreau in acest moment e sa se-ncheie week-end-ul asta cat mai repede, ca cel putin ziua de azi, am stat ca pe ghimpi , gandindu-ma la targ si am suferit ca un caine ca nu m-am mai dus...dar cand zic ceva, nu ma mai intorc...iar de maine am de pregatit o lucrare la seminarul de textile...asa ca....here i come bucurie
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Iun 19, 2011 8:18 pm


Stai linistita Nico, am si eu mai multe experiente in ale afacerilor pe cont propriu si nu stiu cum sa va spun....toate triste. Macar acum imi bucur ochii cu ceea ce fac si le fac cadou celor din preajma mea, pentru ca vreau eu nu si nu ca mi le cer ei. La sfarsitul acestei saptamani ar trebui sa se deschida si in Iasi un targ numit "CUCUTENI 5000", dar in ziare nu scrie nimic, la Primarie nu m-am dus sa intreb si in alta ordine de idei nu am lucrari la vanzare, dar ca experienta ar fi fost bine. suspicios
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Iun 19, 2011 9:13 pm

Nico, imi pare rau ca ai fost asa de dezamagita. Stiu ca ai lucrat mult si abia asteptai targul asta, dar nu cred ca exista neaparat o regula la targurile astea. Pt mine asta a fost al trei-lea la care merg si nu pot sa ma plang...In prima zi intr-adevar am avut incasari f putine, dar duminica a mers binisor. Intr-un final, pt ca stiu ca sunteti curioase si vreti detalii am incasat in doua zile de targ 752 ron, 3 persoane, ca asa ne-am cuplat pana la urma.
Asa am fost si eu la primul targ, m-am gandit ca o sa vand toata taraba si n-a fost nici pe departe asa, dar am mers si la urmatorul si tot asa. Nu trebuie sa dezarmam :)
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Iun 19, 2011 9:21 pm

si mie mi-a zis mai multa lume ca duminica va merge mai bine, dar cand am vazut ce s-a intamplat sambata , iar esecul vanzarii , sa zic asa, l-am pus pe seama unor tampenii de-ale mele, am zis ca duminica n-are rost...daca va fi sa le vand, le voi vinde de acum inainte.

o alta greseala la targuri este cuplarea pe acelasi stand a mai multor persoane....e fix parerea mea, pt c-am vazut poze de la targ ieri , cu standul "meu" si-am vazut cum si-a aranjat colega standul...bestial....eh...apoi, chiar cred c-a facut vanzare duminica....n-am vb cu ea

Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Iun 20, 2011 2:50 am

avand in vedere ca a fost prima participare , eu sa sti ca sunt multumita.
CrisAniela a spus ca mi-a vandut produse in valoare de 215 lei, asta inseamna ca am avut profit de 157 de lei, pt ca 50 de lei a reprezentat taxa la targ, iar 8 lei taxa coletului catre Cristina.
per ansamblu sunt multumita, chiar daca nu s-au vandut multe produse, stiu acum care este cererea si ce se cauta.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Iun 20, 2011 4:40 am

da-mi voie sa te contrazic...n-ai avut profit de 157 ron..pt ca-n acesti bani iti intra si banii pe materiale
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Iun 20, 2011 5:15 am

Nico , dar pana la urma ce a mers cel mai bine la vanzare ?
Oricum , eu zic sa nu fiti dezamagite , poate la urmatorul va fi mai bine
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Iun 20, 2011 5:42 am

da nico ai dreptate, oricum sa sti ca eu nu sunt dezamagita, din contra chiar ma bucur ca am participat si sigur ma voi duce si la altele.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Iun 20, 2011 7:08 am

Miky, fara nicio suparare,dar da-mi voie sa-ti spun ceva....e o mare diferenta intre tine si mine ( nu-mi permit sa vb si-n numele Cristinei ) ....treci mult mai usor peste o "infrangere" cand nu participi la ea....la mine s-au adunat de la prima ora pana spre seara....la inceput , m-am chinuit juma de ora sa bag etajeta in masina...cum o asezam, nu-ncapea...pana la urma, a trebuit sa merg cu ea scoasa din portbagaj si-ntreg drumul am stat cu panica, sa nu lovesc vreo masina la vreun viraj, ajunsa acolo cu o intarziere de 30 min, am "alergat" sa asez marfa, binenteles am transpirat in urmatoarele 5 min de zici c-am sapat un hectar de pamant ...apoi, a fost caldura insuportabila care mi-au lipit hainele de corp, palmele erau de ziceai c-am adunat prune de pe jos de sleioase, mancat doar patiserie si covrigarie, pt toaleta am mers 10 min prin soare sa ajung intr-un loc civilizat, curat.

ti-am enumerat toate aspectele astea, nu pt a ma victimiza, ci pt a scoate in evidenta, ca e mult mai usor sa spui..lasa ma, asta e, la urmatoarele targuri merg cu inima largaaaa , cand nu trebuie sa suporti nimic din toate cele de mai sus.

Laura, eu nu sunt dezamagita, suparata ca n-am vandut marfa sa plec la turci in concediu....sunt dezamagita pentru c-am trecut prin multe, am investit bani si timp...eu 2 saptamani n-am stiut ce-i ala sot, casa, masa ....vinerea inaintea targului am plecat de la serviciu, mai mult lesinata ...am clacat din cauza oboselii.....adica, consumul de energie si timp a fost prea mare, pt ca la finalul unei zile de stat in conditiile enumerate mai sus sa plec acasa cu un profit CURAT de 15 ron.


Ultima editare efectuata de catre NICOrnea in Lun Iun 20, 2011 7:15 am, editata de 1 ori
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Iun 20, 2011 7:15 am

NICOrnea a scris:

cand nu trebuie sa suporti nimic din toate cele de mai sus.
aici ai dreptate, pentru ca eu nu am fost fizic acolo, asa ca nu stiu cum este , dar asta nu inseamna ca accept infrangerea asa usor cum ai spus tu. normal ca in sufletul meu speram la mai multe produse vadute, dar am invatat din aceasta "experienta" ce se cauta, ce trebuie sa fac, ce nu trebuie sa fac. tot ce pot spune eu este ca nu trebuie sa ne descurajam ci din potriva sa vedem unde gresim de nu s-au vandut, si sa ne corectam greselile.
mai mult de atat nu pot spune, ii las locul Anielei
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Iun 20, 2011 7:17 am

pai asta am luat si eu la bagaj cand am plecat sambata seara de acolo...cele enumerate de tine in postarea anterioara.
fiecare din noi percepe altfel lucrurile....suntem unici prin definitie si nu avem aceleasi trairi si asteptari
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Iun 20, 2011 5:12 pm

Daca pregatirea pntru un targ se face lejer, in timp, adicaaaa sa avem stoc de marfa, adicaaaa sa avem bani sa ii tinem blocati in marfa.... atunci o oarecare nesansa va fi acceptata mai usor.

Adica neajunsurile mici (proasta organizare - caldura, conditii igienice, etc) vanzare sub asteptarile noastre, etc. sunt uitate daca punem in balanta experienta acumulata.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Iun 21, 2011 3:09 am

Fetelor ma macina o intrebare ca sa participi la targuri de ex I love handmade iti trebuie pfa sau ceva de genu ca as vrea si eu sa particip si nu stiu cum sa fac.
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Iun 21, 2011 4:39 am

nu...inscrierea se face pe baza datelor din buletin pt facturare si prin plata taxei de inscriere in contul indicat de ei
Sus In jos

Continut sponsorizat




Targuri handmade - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 8 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Targuri handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 8 din 19Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Galeria membrilor :: Unde vindem lucrarile create ?-
Mergi direct la: