decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea - Cap. VI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul
AutorMesaj
anaide
anaide
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 26/02/2014
Mesaje : 293
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Mai 04, 2014 10:06 pm

Frumoase decoratiuni Doina ! Nici la noi nu se obisnuieste sa decoram casa ,dar poate o sa schimb eu traditia la anu :))ca arata mult mai bine si parca simti mai intens atmosfera de sarbatoare !
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Mai 04, 2014 11:55 pm

Este adevarat ca simti altfel atmosfera de sarbatoare. Eu pun crengi verzi, cu flori daca se poate, intr-o vaza si agat oua. Afara pe unde pun ornamente de Craciun, acum agat decoratiuni de Paste. Am decorat niste oua mari si le-am agatat la niste geamuri mari, gen vitrina.
Adriana, am incercat si eu anul trecut sa vopsesc ouale natural si a fost un fiasco total.
Nu mi-au reusit nici cele cu coji de ceapa, care altadata le faceam tot eu, cu frunze invelite in dresuri.
Cred ca nici ceapa nu mai este ce a fost.
Sus In jos
kkrmen
kkrmen
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 12/04/2014
Mesaje : 128
Varsta : 41
Localizare : Maramures
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Mai 05, 2014 2:40 am

Buna ziua fetelor,ce frumoase decoratiuni ati facut pentru Paste!...mi-as dori si eu o asa colivie,e foarte draguta.Doina,sa stii ca daca incerci sa vopsesti oua cu coji de ceapa cumparata nu o sa-ti iasa,mie mi-au iesit de fiecare data,dar mereu folosesc cojile de la ceapa de acasa .
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Mai 05, 2014 4:29 am

Carmen,  cred ca asa se explica ca nu mi-au iesit ouale. De regula pe la vremea Pastilor nu mai am ceapa din gradina, anul acesta am sa pastrez cateva. Referitor la colivie, este de la un magazin de decorațiuni,  dar sunt pe net cam la acelasi pret, 120 lei cea mare si 60 lei cea mica., te mai costa transportul.
Sus In jos
kkrmen
kkrmen
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 12/04/2014
Mesaje : 128
Varsta : 41
Localizare : Maramures
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Mai 05, 2014 9:23 am

Asa se intampla si la mine cu ceapa,se termina sau se mai strica,dar cojile le pastrez:)...colivia este doar de decor?eu zic ca e pacat sa o murdareasca papagalii,eu am avut papagali,dar ne-au murit de cateva luni si nu am mai luat altii ca numai mizerie fac:).
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Mai 05, 2014 9:47 am

A, da? interesant ca ai pus gazon in cojile de oua. Inseamna ca de aceea mie mi-a iesit asa de rare firele de grau.
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Mai 05, 2014 10:45 pm

Mai, treaba asta cu papagalii sau orice alta pasare in colivie...nu stiu cum sa spun dar ma intristeaza...In urma cu multi ani am avut si eu papagali, am plecat in strainatate si i-am dat cuiva din familie...au murit la putin timp. Ideea e ca am facut o mare greseala ca i-am cumparat, e trist sa vezi o pasare in colivie...nu e locul ei acolo, e contra naturii, pasarea are aripi si trebuie sa zboare...n-ar trebui sa existe astfel de magazine cu animalute dar problema nu e ca exista magazine de genul asta, problema e ca exista cerinta de animale si pasari exotice sau mai putin exotice... Dar in cazul asta ma bucur mult pentru ca Doina a luat-o doar de decor, nu pentru pasari. O colivie ca decor e tare draguta, si eu as vrea una frumos decorata. In mod simbolic as lasa portita deschisa :)))
Referitor la cojile de ceapa, eu nu am avut suficient ca nu m-a dus mintea sa le strang de-a lungul timpului...acum stiu ce am de facut...si da, e ceapa din gradina noastra. Pentru urmatorul an o sa am o cantitate suficienta de coji pentru inrosit ouale :)))
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Mai 05, 2014 10:54 pm

Adriana, nici nu as putea folosi colivia ptr. pasari ca are suport de lumanari in interior si eu vreau sa pun borcanele cu flori curgatoare, vii. Am doua casute ptr. pasari, agatate in pom. Daca ai observat la mine nici cainele nu are tarc, este liber. Separarea lui o fac doar la cererea musafirilor si se face printr-o poarta ce separa doua curti, dar atunci sufera mult cand se vede singur. Oricum daca nu ai posibilitati sa cresti o vietate asa cum trebuie mai bine renunta la idee.
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Mai 05, 2014 11:44 pm

Da, sunt total de acord cu tine Doina, daca nu putem creste animalele si pasarile in conditii bune, mai bine nu mai crestem deloc!
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
kkrmen
kkrmen
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 12/04/2014
Mesaje : 128
Varsta : 41
Localizare : Maramures
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Mai 08, 2014 11:55 pm

Buna ziua fetelor...am cam lipsit de aici,dar acum e weekend nu merg la munca si o sa am timp sa resfoiesc pe aici si sa vad ce ati mai mesterit.Mi-a sosit un colet cu produse pentru decoupage si o sa si lucrez si sunt asa de mandra:).Sa aveti un sfarsit de saptamana cat mai placut!
Sus In jos
Gianina
Gianina
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 11/07/2013
Mesaje : 321
Varsta : 44
Localizare : Dambovita
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Vin Mai 09, 2014 12:53 am

Ziua buna!In week-end am fost plecati la parinti,si abia ieri a venit sa ne instaleze netul noul furnizor de servicii ca am renuntat la romtelecom.Saptamana asta am tot stat prin gradina si solar sa punem rasadurile care le-am adus...azi ma odihnesc ca m-am trezit odata pe la 4,30 ca a plecat sotul.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Vin Mai 09, 2014 7:43 am

Foarte bine Gianina ca te-ai ocupat de gradina, o sa te bucuri si tu si familia ta de produsele gradinii.
Carmen abia asteptam sa vedem cu ce noutati o sa ne incanti ochii.
Sa aveti spor, dragelor!
Si eu sunt cu florile, la unele schimb pamantul, pe altele le plantez, pe altele le mai scurtez....
Sus In jos
Gianina
Gianina
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 11/07/2013
Mesaje : 321
Varsta : 44
Localizare : Dambovita
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Vin Mai 09, 2014 7:53 am

Eu am iesit la aer cu copiii,dupa cina,si acum deja ploua.
Am facut un borcan si o caseta,dar am uitat sa pozez caseta si e departe deja.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Mai 10, 2014 5:17 am

Of ce e si cu ploaia asta.. suparat  suparat 
Ma supar pentru ca abia astept sfarsitul de saptamana sa ma duc la fratele meu si uite ca vremea imi joaca feste..iata un colt din raiul verde de care va vorbesc:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
kkrmen
kkrmen
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 12/04/2014
Mesaje : 128
Varsta : 41
Localizare : Maramures
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Mai 10, 2014 7:36 am

Buna seara fetelor...azi am mesterit si eu ceva,va arat si poze pe pagina mea...Gabriela in fotografie vad un colt de rai ,ce m-as mai odihni eu acolo...am si eu o gradina mare si frumoasa doar ca mai trebuie amenaja,dar mai incolo.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Mai 10, 2014 7:46 am

Foarte frumos coltul de rai, ti-am admirat si cactusii. Pe la noi s-au invartit norii toata ziua dar de plouat au fost 2-3 stropi. Am pus si eu rasadurile in pamant si cred ca am exagerat cu numărul lor. Aprox 50 fire de rosii, 60 capia, 60 gogosari, 40 ardei, 40 vinete, 40 țelină
Maine cred ca nu ma voi putea misca de spate.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Mai 10, 2014 9:20 am

Doina, cred ca vin la tine cand sunt coapte rosiile ca sa mananc salata pe saturate... rusinos
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Mai 10, 2014 9:25 am

Esti bine venita, Gabriela.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Mai 10, 2014 9:40 am

Sa fim sanatosi cu totii si poate ne vedem, mai curand decat crezi..
Cine va placut pana in prezent de la Eurivision?
Sus In jos
Gianina
Gianina
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 11/07/2013
Mesaje : 321
Varsta : 44
Localizare : Dambovita
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Mai 10, 2014 9:55 am

Doina,ti-a venit si tie randul :600869: ...noi am pus in solar 100 de fire de rosii inalte si vreo 20 pitice,plus cate 20 de fire de ardei,de vreo 4 feluri,pe langa solar am vreo 30 de vinete,si a doua zi am pus si vreo 30 de varza,15 de telina,cateva fire de busuioc si cateva de cimbru,si cateva cuiburi de teci fideluta.
Eu n-am loc de fiu-meu la tv.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Mai 10, 2014 6:37 pm

Rosii pitice sunt chery? Teci fidelute sunt un soi de fasole, cred. Busuiocul il pui in solar sau afara?
 Gabriela, abia astept sa ne intalnim. Eurovision nu am urmarit, caci seara sunt lata de oboseala.
Ce faceti astazi? Eu mancare si o prajiturica, caci maine sunt toata ziua la Ploiesti in delegație si voi ajunge franta seara acasa.
Va doresc o duminica placuta!
Sus In jos
Gianina
Gianina
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 11/07/2013
Mesaje : 321
Varsta : 44
Localizare : Dambovita
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Mai 10, 2014 11:29 pm

Ziua buna!m-am culcat tarziu,m-am trezit tarziu.
Prajitura am facut aseara,trebuie sa fac mancare,acum terminam supa cu galuste.
Rosii pitice adica nu cresc inalte,fara arac.Teci le zice aici eu le ziceam pastai acasa...fasole verde adica dar ficeluta nu lata.Busuiocul l-am pus afara,dar nu stiu daca e de mancare.
Multumim!o zi frumoasa va doresc si eu!
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Mai 11, 2014 7:12 am

Eu pun frunze de busuioc proaspat in salate si in limonada, da un gust deosebit. Nu foarte mult pentru ca amaraste. Pun la uscat busuioc, cimbru si le scot de pe tulpina frecand intre palme. Asa la folosesc la fripturi, ceai.
Eu am facut ieri o prajitura cu branza si pentru ca nu imi placea cum arata am ras ciocolata neagra pe deasupra si a schimbat total gustul si nu rau, a iesit buna, buna. A venit prietena fiului meu cu o verisoara si au mancat jumatate din prajitura, asa ca am avut confirmarea calitatii ei.. rusinos
Sa nu credeti ca am facut o prajitura intr-o tava mare, nu, am folosit o tava medie asa ca sigur nu s-au ingrasat, domnisoarele.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Mai 11, 2014 7:53 am

Am intrebat de busuioc ptr mancare deoarece cel in ghivevi cumparat de la supermarket nu rezista prea mult, am incercat sa-l pun in gradina si nu a rezistat. Ceva nu stiu eu prea bine ptr ca ar trebui sa faca seminte.... Acum am plantat din nou trei ghivece si am primit si un fir de busuioc cret. Am avut si anul trecut, din Anglia,  dar toamna a murit.
Trebuie sa fie buna prăjitura cu ciocolata deasupra.  Eu am facut cu rabarbar, de sezon si un  compot de rabarbar ptr consum imediat.  Am mâncat afară pentru ca a fost o zi splendida astazi. Am udat florile si la rasaduri cu picatura. Ma bucur ca stau toate in picioare dupa caldura de astazi.
 O seara placuta va doresc.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Mai 11, 2014 8:27 am

La compotul de rabarbar merge mult zahar? La noi se gaseste numai in supermarket si nu stiu cat este de proaspat dar am incercat anul trecut si am facut o tarta si mi-a placut ce a iesit.
Sus In jos

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 11 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea - Cap. VI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 11 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: