decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea - Cap. VI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Joi Mar 06, 2014 2:30 am

Buna ziua.
Hai cu provocarea, Gabriela! Sa vedem care, cum, cand ne mobilizam.
Sus In jos
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Joi Mar 06, 2014 3:04 am

Gabriela, suna bine propunerea ta!
Sus In jos
yuki
yuki
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 29/12/2013
Mesaje : 61
Varsta : 27
Localizare : bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Joi Mar 06, 2014 3:51 am

gabi,eu de mult astept o provocare...sper doar sa dureze mult,sa ies din spital pana se termina,sa particip si eu
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Joi Mar 06, 2014 3:52 am

Alex stie ca are de lansat o provocare ! Ii scriu din nou astazi sa vad ce spune , din punctul meu de vedere regulile `jocului`se respecta .
Gabi , te rog lasa-mi o zi sa vad ce raspunde !
Va pupacesc .
Eu am avut spoooor ... am decorat veiozele din dormitor cu magnolii roz , am facut si un tablou care sa se asorteze .
Ieri am lucrat si la masina de cusut , mi-am luat niste perdele de bumbac si erau f lungi . Le-am scurtat aseara si am pus si o dantela foarte veche primita de la o doamna in varsta de aici din Germania  bucurie 
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Joi Mar 06, 2014 5:49 am

Ok, Roxana astept raspunsul de la Alex.
Ma bucur pentru tine ca reusesti sa amenajezi apartamentul dupa cum vrei tu, dar ai grija de sanatatea ta!
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Joi Mar 06, 2014 6:14 am

I-am trimis din nou PM si astept raspunsul lui ! Nu fac multe lucruri odata , dar sunt entuziasmata ca-l pot aranja asa cum vreau 03.06.2014 iubire 
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Joi Mar 06, 2014 8:57 am

Am citit postarile din ultimele doua zile si realizez cat de bine imi este  mie. Sănătate va doresc tuturor.  Astept concursul.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Vin Mar 07, 2014 5:29 am

Multumim, Doina!
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Vin Mar 07, 2014 5:37 am

rusuroxana a scris:
I-am trimis din nou PM si astept raspunsul lui ! Nu fac multe lucruri odata , dar sunt entuziasmata ca-l pot aranja asa cum vreau 03.06.2014 iubire 

Poti sa astepti mult si bine pt ca iti va raspunde destul de tarziu si nu cred ca isi va tine provocarea asa cum trebuia.
Din punctul meu de vedere mi se pare corest sa respecti niste reguli, ai castigat o provocare, ai primit premiul si la fel de corect si ofera la randul tau ceea ce ai primit .suparat 

Sus In jos
http://onlyoneart.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Vin Mar 07, 2014 5:54 am

Asa zici? ..... suparat 
Atunci ce fac vin eu cu provocarea mea sau punem de un concurs si dupa aceia vin eu?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Vin Mar 07, 2014 6:13 am

gabpri a scris:
Asa zici? ..... suparat 
Atunci ce fac vin eu cu provocarea mea sau punem de un concurs si dupa aceia vin eu?

Da, si cred ca asa este corect.
Asa vrea sa le avem pe amandoua.  suspicios 
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Vin Mar 07, 2014 9:03 am

Ok, pregatesc premiul, materialul, voi ganditi-va deja la provocarea ce va avea tema legata de sarbatoarea Pastelui.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Vin Mar 07, 2014 10:34 pm

La multi ani doamnelor si domnisoarelor, sa fiti sanatoase.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Sam Mar 08, 2014 12:40 am

La multi ani si tie Miky si tuturor fetelor de aici  flori 
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Sam Mar 08, 2014 2:32 am

La multi ani tuturor!  imbratisare   trandafir 
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Sam Mar 08, 2014 5:36 am

La multi ani!
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Sam Mar 08, 2014 9:30 am

La multi ani!!!!!!!!!!!
Sa fim sanatoase, voioase, vesnic tinere in cuget si simtire, sa avem multe bucurii de la copii, care avem, care nu, sa se grabeasca si sa puna repede de un beby.. imbratisare  :smiley-95:  :smiley-95:
Sus In jos
ancuta
ancuta
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 08/03/2014
Mesaje : 6
Varsta : 54
Localizare : bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Sam Mar 08, 2014 10:57 pm

cine stie? produsele cu care se lucreaza in tehnica decoupage-ului afecteaza in vreun fel gelul de pe unghii? am o astfel de manichiura, ca doar trebuie sa fiu si "doamna" la serviciu.... trebuie sa lucrez cu manusi?
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Dum Mar 09, 2014 5:01 am

Daca suporti manusile, folosestele pentru ca in hobby te si murdaresti si cam toate materialele se curata greu. Iar de pe haine nu se ia de loc, asa ca trebuie sa folosesti un halat, un sort de bucatarie sau o rochie de casa de care sa nu-ti pese ca se murdareste.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Dum Mar 09, 2014 6:10 am

Ce mai faceti? Obosite dupa atata sarbatoare? Am reusit si eu sa am ceva timp liber si ma grabesc sa vad ce se anunta ptr. marti la Complex Art, sa fiu pregatita.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Dum Mar 09, 2014 7:14 am

Cum marti? Gaby a spus ca joia o sa fie, cel putin asa am inteles... suspicios
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Dum Mar 09, 2014 7:23 am

Poate nu am fost atenta eu. Am inteles ca va fi in aceasta saptamana si apoi tot la doua săptămâni,  nu am auzit sa schimee ziua sau ora.
Sus In jos
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Dum Mar 09, 2014 9:54 pm

Buna dimineata fetelor!!
Ce faceti, cum e vremea la voi? La noi e vant puternic si frig... :(
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Dum Mar 09, 2014 10:50 pm

La noi este soare si frumos. Gabriela cred ca ai avut dreptata, la Complex Art nu este miscare.
Sus In jos
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1Dum Mar 09, 2014 11:09 pm

Ohh, ce dor imi e de o zi cu soare!!
Sus In jos

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Cap. VI Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea - Cap. VI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 1 din 15Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: