decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea - Cap. VI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Urmatorul
AutorMesaj
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Sam Iul 19, 2014 10:06 pm

Mie -mi spui? Asa pot sa mai mananc si io cate-o prajitura- smulgand iarba din curte/curti.
Sus In jos
Gianina
Gianina
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 11/07/2013
Mesaje : 321
Varsta : 44
Localizare : Dambovita
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Dum Iul 20, 2014 5:09 am

Doina,am crezut ca numai la mine o fi balamuc... :600869: 
Azi am lenevit....m-am trezit la pranz si acum iar mi-e somn.Dar am mancat si cred ca pun o muzica sa fac si eu ceva miscare.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Dum Iul 20, 2014 9:25 am

Adevarul este ca in urma ploilor dese si abundente din vara aceasta, toate plantele au crescut mai mult ca alta data si bineinteles ca si buruienile au crescut multe si viguroase. Asa ca va inteleg cand spuneti ca aveti multa treaba prin gradinile voastre. Eu nu am gradina dar vad in curtea fratelui meu cat de mult are de munca.
Sus In jos
flor2828
flor2828
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 15/05/2014
Mesaje : 353
Varsta : 42
Localizare : Tg-Mures
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Sam Iul 26, 2014 9:13 am

Dragele mele, azi am fost la festivalul medieval de la Sighisoara si am cautat articole handmade. Ei, va spun ca decoupage-ul ia amploare fiindca nu am mai vazut doar obisnuitele bijuterii, ceramica, sculptura in lemn, sticla, quilling, picturi, ci, pentru prima data, am vazut si cutii si tablouri realizate cu decoupage (in mare parte flori, trandafiri). Sincer, nu stiu cata trecere au avut, daca au avut vanzare, dar le-am vazut si tare m-au incantat.
Sus In jos
nyko
nyko
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/07/2014
Mesaje : 176
Varsta : 65
Localizare : Faurei
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Sam Iul 26, 2014 3:20 pm

Adevarul e ca ma intereseaza daca decupajul se vinde sau nu. Am o prietena... vinde intr-o veselie. La mine nu se misca nimic. Poate si fiindca ea e mult mai buna.
(Dar nici eu nu ma las. Cand o sa pun servetelul asa cum trebuie... ma imbat!)
Sus In jos
flor2828
flor2828
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 15/05/2014
Mesaje : 353
Varsta : 42
Localizare : Tg-Mures
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Sam Iul 26, 2014 4:48 pm

Nyko sa stii ca erau lucrari asa, mai comune, ma refer la cutiile de bijuterii. Acum, nu ca as fi vreo experta, dar nu se apropiau de lucrarile pe care le-am vazut aici pe forum. Am zis, muuulte cutii cu traditionalii trandafiri si nu erau chiar toate perfect facute (servetelul mai avea incretituri pe ici pe colo, se simtea textura servetelului, mai trebuiau lacuite o data, de doua ori). Imi pare rau ca nu am avut aparatul de fotografiat cu noi si drept e ca nu stiu cum a mers vanzarea. Insa am vazut niste tablouri facute cu decoupage, care erau super. Pe baza de lemn mare, mare, si cred ca au printat imaginile (le-am recunoscut de pe net) pe A3, fara brizbrizuri, doar imaginea aplicata si pictat conturul lemnului, dar aratau fooarte bine. Partea buna la genul asta de tablouri e ca nu fac cute, erau perfecte. In orice caz, era o mare de oameni si erau foarte multi straini, si ei cumpara!
Sus In jos
georgika_a92
georgika_a92
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 11/07/2014
Mesaje : 71
Varsta : 43
Localizare : mangalia
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Lun Iul 28, 2014 8:59 am

Buna seara fetelor   ,hai sa va zic de "alta moda"la noi ,la Mangalia la targ exponanti vin cu 30% handmade si 70%chinezari si le vand si pe acelea drept handmade.O prietena a fost si ea la targ cu tablouri in servetel dar si combinate cu pictura si magneti pictati ,alaturi cineva era cu tablouri pe placi de faianta si le dadea cu 5 lei ,va dati seama ca prietena mea nu a vandut niciunul.In final s-a lasat pagubasa cu targul.
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Lun Iul 28, 2014 9:46 am

Cam cum poate sa arate un tablou de 5 lei?
Sus In jos
georgika_a92
georgika_a92
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 11/07/2014
Mesaje : 71
Varsta : 43
Localizare : mangalia
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Mar Iul 29, 2014 1:20 am

O bucata de servetel pe o placa de faianta de 15 /15 ,care la inceput respectiva doamna care le vinde le spunea celor care intrebau la ce se poate folosi ,ea le spunea ca poti sa pui oalele fiebinti luate de pe aragaz ,acum le-a pus agatatori ,deci le-a transformat in "tablouri".maine poate voi posta niste poze cu ele
.
Sus In jos
flor2828
flor2828
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 15/05/2014
Mesaje : 353
Varsta : 42
Localizare : Tg-Mures
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Mar Iul 29, 2014 5:48 am

Daca sunt facute corect, cu adezivul corespunzator, arse in cuptor, se pot folosi sa pui oale fierbinti.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Mier Iul 30, 2014 7:44 am

Deci, informatia nu este incorecta. Chiar asa se procedeaza cu faianta. Se foloseste adeziv pentru ceramica, se coace in cuptor ca sa fie rezistenta la vasele calde dar se poate folosi si ca un mic tablou pentru bucatarie punand un agatator fixat cu un lipici foarte rezistent.
Sus In jos
georgika_a92
georgika_a92
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 11/07/2014
Mesaje : 71
Varsta : 43
Localizare : mangalia
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Dum Aug 03, 2014 3:26 am

Acum am citit ce ati scris ,peste servetel nu era dat cu nimic ,ca eu am intrebat-o pe doamna care le vindea ,a zis ca pur si simplu a dat pe faianta cu adeziv si a lipit servetelul .Acum cred ca s-a mai perfectionat d-na ,ca a venit cu mai multe lucrari si cei drept nu mai sunt la fel ca la inceput , acum sunt mai frumoase si sunt lucioase .
Sus In jos
Gianina
Gianina
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 11/07/2013
Mesaje : 321
Varsta : 44
Localizare : Dambovita
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Mar Aug 05, 2014 9:12 am

Uf,am tot zis ca va salut si iar s-a facut tarziu...am fost plecati la o cupa in Delta apoi am ramas cateva zile si la mare,am trecut pe la ai mei si am lasat copiii si am venit duminica seara acasa.Acum sunt singura ca sotul e plecat la munca si am treaba gramada ca va dati seama cum arata gradina dupa atata timp.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Mar Aug 12, 2014 5:39 am

Am vazut pe facebook ca ati fost in Delta si la mare, ma bucur pentru voi, Gianina. Lasa ca o sa faci tu ce trebuie si in gradina, sanatate sa fie!
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Mar Oct 28, 2014 7:49 am

Va salut fetelor, spre rusinea mea nu am mai trecut pe aici de multa vreme, imi creaza o stare de tristete decupajul, ca sa vedeti...ceea ce ma bucura si ma fascina ieri, azi ma deprima... :embarrassed:
Va doresc sa reusiti sa gasiti un echilibru in tot ceea ce faceti, mai ales in decupaj... sa reusiti sa va organizati si copiii si casa si hobby-ul. Va pup pe toate, cu drag! Spor si inspiratie in toate cate faceti! :40803:
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Mar Oct 28, 2014 8:34 pm

Bine v-am regasit dragi prietene vechi si noi ! Imi pare rau ca am lipsit atat de mult insa sunt foarte incantata de ceea ce am gasit acum la intoarcere . Am gasit multe fete doritoare sa invete decoupage iar pentru mine asta este o incantare .
Bun venit membrelor noi si multa inspiratie !
Adriana , draga mea ... nu pot sa cred ca nu gasesti cateva minute pe saptamana pentru decoupage , asa pentru sufletelul tau ! ai vandut chiar toate materialele ?
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Mar Oct 28, 2014 8:50 pm

Ei Roxana, aproape toate. Maine pleaca jumatate din materiale. Ramane sa mai fac inca 2 sau 3 pachete, sa le fotografiez si sa le pun spre vanzare. Pe urma gata, adio decupaj. Asa se intampla cand nu reusesti sa gasesti un echilibru. Deci fetelor, nu faceti ca mine!
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
flor2828
flor2828
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 15/05/2014
Mesaje : 353
Varsta : 42
Localizare : Tg-Mures
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Mar Oct 28, 2014 10:00 pm

Roxana, bine ai revenit printre noi, fie ca de data acesta sederea sa fie pe termen nelimitat! bucurie
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Mar Oct 28, 2014 10:47 pm

Cu ce forte proaspete ai revenit, Roxana!!! Cum reusesti?
Te-am urmarit pe Facebook, nu ai lenevit! Felicitari!!
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Mier Oct 29, 2014 7:03 pm

Bine ai revenit, Roxana! Cam lunga calatoria!:))
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Lun Noi 03, 2014 4:54 pm

Împlinirea unei dorinte. Reconditionata si pictata mobila saseasca.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si costume incomplete deocamdata
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sper sa va placa.
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Lun Noi 03, 2014 7:06 pm

Wow! Superb!
Sus In jos
flor2828
flor2828
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 15/05/2014
Mesaje : 353
Varsta : 42
Localizare : Tg-Mures
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Lun Noi 03, 2014 8:43 pm

Chiar ca wow, mobila arata bestial!
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Mar Noi 04, 2014 7:17 am

Ma bucur ca va place.
Sus In jos
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1Mar Noi 04, 2014 11:06 pm

Bine ai revenit Roxana!

Doina, mobila arata super!!! Tare mi-as dori si eu niste piese de mobilier vechi, sa ma pot juca cu ele...
Sus In jos

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 14 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea - Cap. VI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 14 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: