decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Sa invatam impreuna decoupage

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul
AutorMesaj
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 4:42 am

vorbim de hartia imprimata nu?
auzi da ce gramaj are hatia?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 4:46 am

Cum adica in apa? Inmuiati hartia imprimata si apoi...
Cred ca trebuie sa o iau de la cap cu cititul si ... 13
Acum,ca s-a terminat si concursul.ce-ar fi sa faceti un tutorial despre lucrul cu hartia imprimata?!
Gata,gata,nu aruncati cu rosii sau cartofi ca sunt scumpi...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 5:07 am

da da Miha
pai m-am blocat ..... este cea normala care o folosesc toti care imprima la Laboratoarele foto
ce gramaj ar trebui sa fie Miha ?

sa stii ca ar fi bun un tutorial cu Hartia imprimata
fetele care am vazut ca au folosit nu vor sa ne spuna si noua secretul te rog
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 5:10 am

pai aia pe care o folosesc toti la imprimat este de 80 de g, cea pe care o cumperi de pe site-uri este de 55 g
la centrul de care iti spune-am eu (cel de la mine din oras) mi-au imprimat pe hartie de 60 g, ceea ce este o diferenta foarte mare de la 80 g cat este a ta si 60 g cat este a mea
acum intelegi de ce am dat doar 2 maini de acrilic


apropo de tutorial, stai sa termin acum ce am in lucru (2 casete) deja sunt aproape de final si promit sa fac si un tutorial, caci am ramas datoare de prin ianuarie daca nu ma insel intrebare
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 5:42 am

eu am citit undeva ca pt servetele se dau 10 straturi de lac si pt altfel de hartie 20 de straturi suspicios
consumi o cutie de lac pe un singur obiect :rade:
eu dau unu sau 2 straturi in functie de cum iese si pana acum nu a fost rau.. am facut si niste mobila mai demult cu un singur strat si arata bine si acum, dupa cativa ani...

iar cu hartia sta treaba asa la mine: am taiat la dimensiunile unui A4 hartie mare de flipchart... nu stiu exact ce gramaj are hartia asta ca nu mai am ambalaju, dar pare mai subtire decat hartia decoupage
initial am incercat sa imprim direct pe ea, dar mi s-a poticnit imprimanta, a intins tonnerul si n-a iesit
apoi am vazut smecheria cu lipitu pe o coala A4 de 80g si a mers brici... pot scoate orice imagine minunata gasesc pe net...
singura mica problema este ca hartia asta nu e alba, ci un pic crem, dar daca imaginea e clara si bine colorata nu se baga de seama
pentru a nu avea margini vizibile decupez pe contur cat mai fidel...
am deja pe masa de lucru niste obiecte pt care am niste decoupaje 3d si abia astept sa vad ce iese
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 6:04 am

Pai si noi abia asteptam sa ne arati ce ai reusit!
Ce-i aia flipchart?
Pot face o fotografie unei naturi,unui subiect pe care l-am conceput eu si apoi sa o imprim? De fapt,cum pot face asta?!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 6:12 am

flipchart este tabla aceea cu trepied pe care se monteaza un teanc de foi mari A0,cred, si se fac prezentari mazgalind pe ele cu markere speciale
hartia se vinde la suluri de 100 de coli parca si costa aprox 30 lei la Metro. ies o gramada mare de foi A4 de imprimat dintr-un sul
eu nu am cumparat special, aveam la firma sotului meu un flipchart si mi-am amintit ca hartia e subtire si ar fi numa buna

cu pozele reale nu stiu, n-am incercat, eu am printat doar imagini downlowduite de pe site-uri free
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 6:42 am

De fapt, cand hartia este mai groasă, secretul este să dai câteva straturi de la pe lângă hârtie, până se mai egalează. Dacă nu se simte când dai cu unghia, poţi începe să dai lac peste tot.

Ideal, hârtia trebuie să fie mai subţire (min 55g sau mai puţin) ori, dacă asta nu se poate, să fie un pic lucioasă. La top nu se prea găseşte, dar caietele cu hârtie velină (inclusiv studenţeşti) au hârtia şi mai subţire (70-55), şi mai lucioasă.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 7:13 am

aha ..
deci in concluzie ...
hartiade 60 g este buna si dupa ce lipim dam cu vopsea pana se mai atenueaza marginile
eu am incercat asa : 1. am vopsit cu 2 straturi o sticla cu grund
2. dupa ce sa uscat fireste am decupat imaginea exact pe margini
3. am pus imaginea pe obiect si am trasat cu un creion marginile , apoi am luat imaginea si pe sticla a ramas forma imagini
4. am vopsit apoi sticla pe langa forma imaginii , si asta cam de 4-5 ori
5. aici m-am enervat :explozie: si am renunta a mai da cu vopsea
6. am trecut mai departe si urmeaza sa dau cu lac
si de aici concluzia mea ca : trebuie hartie mai subtire

Miha dar daca duc hartie de 60 g la astia cu imprimanta o fi de acord sa scoata ?
Alina hartia trimisa de tine de care este ?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 7:35 am

Crezi ca stiu, Florin? Eu am lucrat cu ea si inmuiata a mers bine. O sa verific de care este si daca e loc de mai bine, adica de mai subtire, mai imprim cateva ca sa vedem diferenta.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 8:05 am

nu stiu florin daca accepta, practic ar trebui, ca doar e platesti, dar daca tot sunt de acord, incearca sa cumperi 1 foaie de 60 de g si o foaie de 40 g (se gasesc din ce stiu eu la librarie) si te prezinti cu ele la centru de imprimat
incearca asa sa nu cheltui prea mult pe hartie si sa nu iti imprime aia
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 10:07 am

Florin, mi-a placut la nebunie punctul 5 din descrierea pasilor tai si inca si mai mult mi-a placut concluzia la care ai ajuns...felul in care ai facut-o. Ai fost genial.
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 2:46 pm

bibidesign a scris:
eu am citit undeva ca pt servetele se dau 10 straturi de lac si pt altfel de hartie 20 de straturi

Eu dau peste șervețel vreo 5 straturi de lac, pentru că șervețelul absoarbe foarte mult, iar pe hârtie am dat doar un singur strat de lac și a devenit foarte lucioasă.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 7:52 pm

Florin eu la paharul de sampanie am folosit un truc;in jurul imaginii scoase la imprimanta am folosit pasta structuranta;
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 10:39 pm

[quote="Cazimi"]De fapt, cand hartia este mai groasă, secretul este să dai câteva straturi de la pe lângă hârtie, până se mai egalează. Dacă nu se simte când dai cu unghia, poţi începe să dai lac peste tot.

lamuriti-ma si pe mine care e secretul cu egalatul,pls!
daca hartia este mai groasa dar dacupatul se face exact pe contur, de ce trebuie sa egalezi nivelul desenului cu cel al fondului??? este vreo regula in decoupage? suspicios
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 10:48 pm

bibi trebuie sa il egalizezi pentru ca daca hartia pe care o folosesti este groasa se vede pe obiectul decorat si nu este estetic sa ma exprim asa
si de asta se intervine acolo, si cel mai bine este sa faci si niste umbre , astfel incat atunci cand privesti obirctul decorat sa fie un tot unitar
sper ca am explicat bine
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 11:23 pm

Fetelor eu am folosit hartie pt decupaj care este destul de groasa in comparatie cu servetelul.Trebuie neaparat inmuiata in apa si apoi aplicata pe obiect.Trebuie intervenit cum s-a spus mai sus cu niste trucuri pt a nu se cunoaste marginea.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 11:28 pm

exista si o tehnica in care poti avea fara probleme margini se pare
este vorba de 3d decoupage, in care am vazut ca pui chiar mai multe straturi unele peste altele
a incercat cineva asta?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Sam Mar 05, 2011 12:54 am

bibidesign a scris:

este vorba de 3d decoupage
a incercat cineva asta?

Eu am incercat si nu mi-a plăcut deloc, dar deloc cum a ieşit. Hintul cu lacul pe lângă bucata de hârtie lipită (precum şi înmuierea hârtiei înainte de lipire) are drept scop să nu se vadă că acolo e ceva lipit, ci să pară că hârtia face parte din obiectul respectiv. Daca ai o diferenţă de nivel pe suprafaţa obiectului (hârtia fiind mai "înaltă", dacă e groasă), nu obţii asta, ci doar o hârtie lipită pe ceva.

Deci nu e nicio regulă, ci doar depinde de scopul urmărit.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Lun Mar 07, 2011 6:19 am

ieri am fost la Hornbach si m-am aprovizionat cu ceva materiale
din pacate tipa de la raionul hobby era complet pe dinafara, asa ca a trebuit sa ma servesc singura
am gasit 2 produse pentru crapaturi de la Maimeri (marca pe care eu o consider f buna), dar nu pricep deloc cum se folosesc
unul este CRAQUELE VARNISH si are aspectul unui lac usor translucid si destul de subtire
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

celalalt este o pasta alba, groasa si uscacioasa CRACKING PASTE
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

pe eticheta mica in romaneste scrie f succint cum se foloseste, iar cele in engleza, franceza, italiana sunt destul de neclare
va rog spuneti-mi si mie cum le folosesc caci am dat un car de bani pe ele
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Lun Mar 07, 2011 6:50 am

Bibidesign, iti pot spune ce-i Craquele Varnish de la Maimeri pe care l-am folosit: este lacul de crapare monocomponent, care da crapaturi cu aspect de lemn vechi, vopsea sarita.
Se foloseste intre doua culori acrilice contrastante si nu necesita patina. Aplici o baza acrilica, lacul Craquele, lasi sa se usuce si dai a doua culoare, neaparat contrastanta. Daca ai folosit o baza deschisa, a doua este una inchisa si invers. Ai grija la a doua vopsea cand o aplici: nu da cu pensula de doua ori in acelasi loc. Orice urma de pensula o lasi cum a iesit din prima tusa. Printre crapaurile care apar in al doilea strat de vopsea vei zari culoarea primului, deci nu e necesar sa evidentiezi crapaturile cu patina.

Daca afli ce-i cu pasta spune-mi si mie te rog. Am o banuiala, dar m-ar ajuta sa-mi spui ce scrie pe cutie...se pare ca este pasta care da crapaturi in raze. Am citit despre ea dar n-am vazut-o pe nicaieri.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Lun Mar 07, 2011 8:59 am

am incercat pasta pe o cutie de conserve
am aplicat-o cu un cutit pt ca asa scrie pe instructiuni si intr-un strat relativ grosut
am pus-o pe calorifer ca sa se usuce repede si iata ce a iesit[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cam ciudate si grosolane crapaturi, dar poate daca suportul este neted si plat si aplicarea se face cu grija si rabdare si intr-un strat subtirel si uniform, iese mai bine...
mai incerc odata maine
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Lun Mar 07, 2011 9:07 am

Data viitoare las-o sa se usuce de voie...poate iese altceva. Nu scrie in instructiuni despre cum se usuca?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Lun Mar 07, 2011 7:25 pm

bibidesign a scris:
celalalt este o pasta alba, groasa si uscacioasa CRACKING PASTE
va rog spuneti-mi si mie cum le folosesc caci am dat un car de bani pe ele

Este o pasta al carei scop este obtinerea unui aspect de perete crapat de vreme (sau de cutremur). Personal, nu stiu cum s-ar putea folosi in decoupage, dat fiind ca ideea acestei paste este un aspect cat mai aspru si mai neregulat. Concluzia: ce ti-a iesit pe cutia de conserve este exact ceea ce trebuie sa iasa. Nicio raza sau alte modele. Nu este pasta structuranta, asa incat se va crapa pe orice suport ar fi aplicata.


In aceeasi gama, Maimeri mai are paste cu aspect de hartie si de nisip, din cate imi amintesc ca fiind cele mai interesante.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1Mar Mar 08, 2011 2:06 am

ei firar sa fie , am zis sa fac si eu un tutorial cu decupaj pe o caseta din lemn, si imaginea din interior am pus-o invers smulge parul
Sus In jos
http://onlyoneart.com/

Continut sponsorizat




Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 13 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Sa invatam impreuna decoupage

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 13 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Coltul membrilor forumului :: Intrebari, sfaturi de la si pentru pasionatii de decoupage-
Mergi direct la: