decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Sa invatam impreuna decoupage

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul
AutorMesaj
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Lun Feb 21, 2011 1:02 am

nico pai pe acela il am eu, este acelasi lac ecologic, sau ai gresit tu adresa?
l-am cumparat din practiker
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Lun Feb 21, 2011 1:06 am

Mihaela,

Deci tu folosesti Ecolasure Extra? Habar n-am avut ca merge si acesta. Eu am tot auzit la voi de Ecolac si acesta l-am folosit.
Care este diferenta intre ele? Stie cineva, le-a folosit cineva pe amandoua? Aparent timpul de uscare difera. Mai este si altceva?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Lun Feb 21, 2011 1:08 am

da alisit pe ala il am si il folosesc Ecolasure Extra, nu stiu cum ai tu , dar asta se usuca repede in maxim 15 minute este uscat, si cum acum pun totul pe calorifer si mai repede se usuca bucurie
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Lun Feb 21, 2011 1:11 am

hai ca acum m-am dumirit
ms Miha&alisit de info...acum va mai intreb o chestie si gata,scapati de mine :* ...cam la ce pret se gaseste ?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Lun Feb 21, 2011 1:13 am

eu am dat pe el 21 de lei parca sau 17 lei, nu mai stiu exact, oricum nu trebuie sa depaseasca 22 de lei
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Lun Feb 21, 2011 1:37 am

oookkkk
imi iau si eu ca deja vreau sa-i fac nasei o vaza si nu vreau sa risc sa se strice

multumesc sarut
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Mier Feb 23, 2011 3:05 am

Stie cineva care sunt cele mai bune culori pentru pictura pe sticla? Care producator ar fi cel mai recomandat?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Mier Feb 23, 2011 3:18 am

Eu folosesc,sau foloseam ca nu am mai facut-o de ceva timp,de la Maimeri Ideea Vetro in relief pentru pictura pe sticla...
Pentru contururi dar merge si pentru 'umplut'...


Ultima editare efectuata de catre ionela stefan in Mier Feb 23, 2011 3:20 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Mier Feb 23, 2011 4:30 am

Ok Ionela. Deci ai fost multumita de Maimeri. Vreau sa ofer cuiva (cu o ocazie speciala) niste vopseluri pentru pictura pe sticla. Persoana tine mult la calitate si nu vreau sa ma fac de ras.

Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Mier Feb 23, 2011 4:39 am

Cred ca le poti oferi cu incredere Alina,mie mi-au fost recomandate si initial am primit cateva 'resturi' de la un tip care face,printre altele,vitralii . Dar,daca nu-i mare graba mai poti astepta si alte recomandari.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Mier Mar 02, 2011 2:39 am


9
dragelor cum faceti voi de va ies umbrele astea care m-au scos din minti ?
tot incerc si incerc si nu iese
dati-mi o palma ca sa deslusesc si eu misterul ( mura-n gura ca aia mici )
aratti-mi si mie undeva mai in detaliu , ceva acolo ...


pls
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Mier Mar 02, 2011 2:48 am

uite florin aici, eu de aici m-am luat si mi-au iesit

rabdare si pensula mica


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Mier Mar 02, 2011 8:37 am

stai linistit, Florin, ca nu esti singurul care se chinuie cu umbrele! prieteni
eu am tot studiat site-urile polonezelor si filmuletele pe youtube si tot nu reusesc sa fac umbrele ca ele asa ca mi-am personalizat umbrele :hi,hi:
eu pentru umbre folosesc o pensula mica, ciufulita rau

dragilor, zilele trecute am incercat si eu metoda cu sablonul, explicata de Alisit si mi-a placut foarte mult metoda

sper sa nu ma certe moderatorii, dar vreau sa va arat o lucrare realizata cu aceasta metoda
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Florin, uite ce am facut cu pensula mea ciufulita! - umbrele in jurul mirilor si carutei
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Mier Mar 02, 2011 9:19 pm

este minunata tavita ta iubire
totusi umbra mov nu este ok, nu siu de ce, incerc sa-mi dau seama tot uitandu-ma la ea...
cred ca fura putin din farmecul pozei propriu-zise fiind o culoare cam tare si cam intinsa ca suprafata... dezechilibreaza imaginea si atrage atentia asupra ei in loc sa te lase sa focalizezi pe trasurica..
ca sa-ti dai seama cum ar fi bine acopera cu o hartie diverse zone ale umbrei
cred ca trebuie sa-ti imaginezi cum cade lumina, sa insisti pe umbra de jos chiar intr-un usor degrade (a pus cineva un filmulet pe aici, cred ca gty, cu umbrele astea si asa am vazut ca fac-mai inchisa langa poza si pierduta spre ext), iar sus sa lasi o zona f ingusta si tot asa- mai deschisa si estompata cu cat te indepartezi de poza...

nu-mi dau cu parerea ca expert, sper sa nu te superi, dar asa vad eu "paiul din ochiul altuia"... nu ca eu as fi in stare sa fac ce-am zis... tavalie
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Mier Mar 02, 2011 10:28 pm

ehe e de lucru cu umbrele astea
si eu tot ma uit de 10 ori la tutorialele de pe youtube si nu iese dara-sa de a in ele
dar nu ma las, chit ca stric mai multe chestii
7
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Joi Mar 03, 2011 7:10 am

Bibi, intotdeauna sfaturile sunt binevenite! prieteni
totusi pe langa trasurica exista 2 nuante de mov : una inchisa, pe langa rotile trasurii, apoi din ce in ce mai deschisa de jur-imprejurul imaginii
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Joi Mar 03, 2011 7:32 am

dap
am vazut ca in partea de jos ai o nuanta mai inchisa langa roti si da f bine
sus e o problema, e prea mult mov...
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Joi Mar 03, 2011 7:36 am

cand nu ai habar de tehnica umbrelor sau efecte de pictura iti iese mai nimic
asa si noi, vorba aia "vrem sa facem din ............ bici" fata rusinoasa

mai greu pana ne dam seama ce si cum este cu umbrele, dar am decoperit un membru nou care este talentat la pictura (vorbesc de aaadiul) poate ne explica si noua cum e cu umbrele astea te rog
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Joi Mar 03, 2011 7:41 am

bibidesign a scris:
dap
am vazut ca in partea de jos ai o nuanta mai inchisa langa roti si da f bine
sus e o problema, e prea mult mov...
dap! m-a cam luat valul . . . rusinos
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Joi Mar 03, 2011 8:46 am

Dacă mi se permite să-mi dau și eu cu părerea despre cum ar trebui făcute umbrele. Tehnica ar fi cam ca cea a lui Leonardo, sfumato, atunci când culorile se amestecă delicat unele în altele. Se trece de la culoarea cea mai închisă, din jurul decupajului, prin mai multe tonuri ale nuanței respective, până când ajungi să pierzi culoarea în fondul lucrării. Potrivită pentru tehnică e o pensulă cu păr de porc, sau sintetic, de formă rotundă sau un burețel mic. Sper că s-au înțeles cât de cât explicațiile mele. Succes.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Joi Mar 03, 2011 10:18 am

Crissy86, daca ai putea sa ne si arati...
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Joi Mar 03, 2011 10:26 am

Chiar nu știu să pun filmulețe aici, îmi pare rău. Dați pe youtube sfumato technique și o să găsiți filmulețe
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 4:03 am

eh ..
daca tot a facut Alina un gest atat de nobil si acum dispun de imagini = intrebare :
cate straturi aproximativ dati voi la un obiect ( acesta fiind decorat cu aceste imagini scoase la imprimanta ) de vopsea ca sa nu mai iasa in evidenta cat de cat marginile imaginii ?
eu am dat cam 6 straturi pe o sticluta si m-am plictisit deja
sau este vre-o jmecherie ?
sau dupa ce aplici mai multe straturi de lac nu mai este atat de vizibil ?
daca doreste careva sa ma lumineze si pe mine - va rog
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 4:10 am

eu am dat 2 straturi de culoare, si am incercat sa decupez cat mai aproape de model sa zic asa, si pe margini am incercat sa fac putine umbre, ca sa nu fie atat de vizibil, adica privirea sa iti fie indreptata spre model si umbre, nu la marginea imaginii
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1Vin Mar 04, 2011 4:33 am

smulge parul doar 2 ?
inseamna ca ai lasat mai mult timp imaginea in apa ?
adica cam cat ?
Sus In jos

Continut sponsorizat




Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 12 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Sa invatam impreuna decoupage

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 12 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Coltul membrilor forumului :: Intrebari, sfaturi de la si pentru pasionatii de decoupage-
Mergi direct la: