decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Sa invatam impreuna decoupage

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 15, 2011 9:05 am

nu stiu? incearca intr-un colt sau pe fundul sticlei daca decorezi o sticla
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 15, 2011 9:28 am

Eu aveam deja patina data , am mai dat un strat de componenta 2 ( am zis ca-l pacalesc ) dar nu merge , am incercat din nou si cu vernis matt , aceeasi poveste si e tot pentart .
Tipa de la Creativ art a zis ca-mi aduce maine intr-un borcanel , lac de tamplarie pe care l-a folosit ea , sa vad ..... poate nu uita si poate merge , ca mi s-a cam taiat elanul .
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 15, 2011 8:04 pm

Daniela,eu zic sa nu amesteci ecolacul cu cel de iahturi pt ca primul e pe baza de apa iar al doilea pe baza de diluanti.Au componenta diferita si nu cred ca va iasi ceva bun.Incearca pe altceva ca sa nu strici lucrarea.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 15, 2011 9:53 pm

Dragelor va mai intrebasem mai acum ceva vreme : cum este cu acest grund Gesso ?
cum trebuie sa scrie pe cutie si ce fel de culoare are
va rog lamuritima si pe mine
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 15, 2011 9:55 pm

florin depinde de firma care il produce , unii ii mai zic si baza pentru pictura, de pe ce site vrei sa iti comanzi? da adresa si intru pe site si iti spun
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 15, 2011 10:48 pm

nu e un site anume
l-am gasit la magazinul unde au produse de pictura
am mai vazut acolo si pasta din aia de se foloseste la sabloane
intreb de grund caci doamna de acolo nu stia daca e bun si ptr sticla
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 15, 2011 10:58 pm

uite florin asa am eu

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 15, 2011 11:06 pm

aha
ms mult
pe borcanelul de la firma Gesso scria BRUGES
ma duc azi sa vedem daca ma lamuresc mai bine si sa vb cu doamna
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Feb 16, 2011 1:56 am

Exact același grund (de la Fondul Plastic) am și eu. Este foarte bun de aplicat pe orice material. Se aplică ușor și se usucă repede. Și e ieftin
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Feb 16, 2011 3:05 am

ieftin nu chiar
este 33 lei 400 g
Sus In jos
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Feb 16, 2011 3:08 am

eu mă refeream la cel de la Fondul Plastic
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Feb 16, 2011 10:58 am

La Art &Hobby au intirziator de uscare!!!le-am trimis un mail si mi l-au adaugat in comanda...Alisit aveai dreptate nu il au pe site ,dar exista in magazinul lor la 20 ml e 4 lei.Azi mi-am ridicat coletul cu toate manafeturile! bucurie mi-a ajuns de pe o zi pe alta....prin posta romana!!!!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Feb 19, 2011 9:53 am

sfat :
daca folositi o pensula cu par artificial si lacuiti cu ea cu ce sau cum o spalati dupa ?
intreb caci a-mi este cam teama sa o spal cu dilua ca si ptr vopsele
ce a-mi recomandati ?
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Feb 19, 2011 10:26 am

Gty daca lacul este pe baza de diluant o cureti cu diluant, daca ai lac acrilic / ecolac (pe baza de apa) o speli frumusel cu apa si e ca noua blink eye
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Feb 19, 2011 9:31 pm

multumesc
pun in practica
astept lacul de latine trandafir
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Feb 19, 2011 9:45 pm

[quote="gty"] multumesc
pun in practica
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Feb 19, 2011 9:52 pm

gty te rog foloseste functia EDIT daca ai omis sa scri ceva

11 6. Nu postati mesaje succesive decat daca au trecut 12 de ore de la ultima dumeavostra postare, folositi "edit" daca ati omis sa mai scrieti ceva.

va rog sa nu uitati de regulament [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

multumesc


Ultima editare efectuata de catre Mihaela in Mar Feb 22, 2011 10:08 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Feb 19, 2011 10:16 pm

da am vazut tarziu
credema nu a fost cu intentie
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Feb 19, 2011 11:06 pm

am inteles
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Feb 21, 2011 12:14 am

Fetele poate s-au mai discutat problemele pe care le ridic eu in aceasta postare,dar din ce-am citit eu n-am vazut...poate am orbul gainii sau chiar nu s-a discutat
ce vreau sa va intreb :
1. lacul ecologic ecolat e cle de la kober pt parchet ?
2. unul din paharele facute,l-am bagat in apa sa vad daca se decojeste...dezamagire totala..intradevar s-a decojit grundul de pe el....ce pot face ????
precizez ca l-am facut in felul urmator : dat paharul cu grund Gesso,lipit servetelul cu lac adeziv (http://www.complexart.ro/adeziv-si-lac-decupaj-universal-pentart-100-ml-50102.html ) si dat cu lacul acesta ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

incep sa cred ca undeva e o greseala suspicios
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Feb 21, 2011 12:35 am

nu stiu nico, eu nu am folosit nici-o data acel lac de protectie cum ii spune.din ce am citit la descrierea lacului am dedus ca nu este pentru decupaj , uite

Citat :
Lacul lucios de la firma Darwi este probabil cel mai bun lac pentru Cernit si Fimo fiind foarte rezistent si foarte lucios, avand un aspect final de portelan, sticlos.

eu acest ecolac de la kober am si nu s-a intamplat nimic in contact cu apa

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Feb 21, 2011 12:39 am

ms de raspuns Miha...clar si eu am dedus ca de la lac e problema
am intrat pe acel link dar am vazut ca sunt mai multe nuante...presupun ca noua ne trebuie incolor
si inca ceva pentru cele care folosesc acest lac ....unde-l pot gasi in Bucuresti ? ma refer la magazin fizic
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Feb 21, 2011 12:41 am

pe care link, cel de la kober? daca da, trebuie incolor sa cumperi
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Feb 21, 2011 12:52 am

Mihaela,

Nu cumva despre acest Ecolac vorbeai?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nico, eu n-am incercat experienta pana acum, de frica. Pentru rezistenta in timp, ideal este sa lasi o zi intre aplicarea straturilor (Gesso 1 zi, acrilic baza 1 zi, servetel cu adeziv 1 zi si tot asa). In plus, lacul final este complet uscat abia dupa o saptamana, chiar daca el pare a fi uscat si dupa o ora.

In plus, pentru obiectele de ceramica sau sticla care presupun folosirea in mediul umed, exista adezivi speciali care impun arderea obiectului in cuptor, la 140 grade, cel putin 5 minute.
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Feb 21, 2011 12:58 am

chiar vroiam sa-i spun Mihaelei ca mi se pare mai ok acesta :

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

tocmai pt ca specifica : "protectie impotriva apei "
Sus In jos

Continut sponsorizat




Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage   Sa invatam impreuna decoupage - Pagina 11 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Sa invatam impreuna decoupage

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 11 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Coltul membrilor forumului :: Intrebari, sfaturi de la si pentru pasionatii de decoupage-
Mergi direct la: