decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Targuri handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Urmatorul
AutorMesaj
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Apr 18, 2011 9:07 am

bafta fetelor care vreti sa participati, cum mai aflu de targuri va anunt imediat
si eu sunt curioasa cu toate ca nu particip , dar deh curiozitate feminina blink eye
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Apr 28, 2011 2:38 am

In perioada 13 – 15 mai 2011 (între orele 12:00 – 19:00) la Lente & Cafe, o locație foarte primitoare din centrul capitalei,se desfasoara 'Art Bazar'!
În cadrul târgului, artiștii plastici își vor prezenta creațiile lucrate manual, suveniruri și obiecte decorative care se pot transforma și în cadouri originale pentru cei dragi mai ales că se apropie și sărbătoarea Sf. Constantin și Elena.
Taxa de participare este de 60 lei / expozant pentru întreaga perioadă. În această taxa este inclus spațiul de expunere (expozanții vor beneficia de un spațiu de expunere de 1,5 m) și un voucher de 20 lei / zi pentru consumație (cafeaua, apa, prânzul).
La acest eveniment vor participa maxim 15 artiști și nu vor fi acceptate decât produse lucrate exclusiv manual.
Artiștii vor veni cu propriile materiale de expunere (masă, șevalet, scaun, panouri).
Înscrierile se fac în perioada 26 aprilie – 3 mai
Daca va intereseaza,persoana de contact se numeste Ruxandra Giuglea [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Apr 29, 2011 5:56 am

Fetele , eu acum am vazut postarile cu targul din Bucuresti la care a fost NICO . vreau sa va intreb , pentru a participa la targurile astea nu trebuie sa fii PFA ? Voi sunteti PFA ? . La noi , in Brasov asa e . Acum, de cand s-a incalzit pe o straduta in centru de vineri pana duminica vin artisti handmade si expun dar tb sa fii PFA , se inchiriaza masa de la primarie cu nr de autorizatie si profil .
Vreau sa va zic ca tot ce am avut casete mici , am vandut , adica 6 la numar . 20 Pe Breslo am dat 5 servetele si acum nu stiu daca sa platesc taxa ptr 3 luni sau nu .
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Apr 29, 2011 6:03 am

Laura,nu am inteles,esti sau nu 'PFA'?
Daca inchiriezi de la primarie stiu sigur ca trebuie sa fii dar pentru alte targuri,nu toti organizatorii cer asta..cei de la IHM nu cer,vor doar sa vada lucrarile cu care te prezinti si este bine sa ai blog,la fel si altii.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Apr 29, 2011 6:35 am

Nu sunt , din cauza asta nu pot sa inchiriez masa iar la targuri nu vine nimeni sa-ti verifice actele ?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Apr 29, 2011 6:48 am

Nu,de obicei nu vine nimeni. Cel putin eu nu am intalnit situatii din astea.
Este un targ la care ajung maine in vizita si voi intreba fetele de acolo despre asta si revin cu detalii.
Si casetele unde le-ai vandut? Poti sa te intreb la ce bani?! Adica pot,dar tu poti sa-mi raspunzi?!
Cat ai stat pe breslo? Mie imi place sa numesc taxa lor ca taxa de publicitate,tot 10 lei pe luna este?
Am vazut magazinul tau la un moment dat,de fapt cred ca doar casetele,acum aflu ca aveai si servetele.Sunt cateva brasovence cu magazine de furnituri,te-ai gandit sa diversifici putin?! E doar o idee,scuza-ma daca pare nepotrivit...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Apr 29, 2011 10:28 pm

Da. te rog sa intrebi si astept raspunsul .
Casetele le-am vandut asa : primele doua , cea mia mica din setul de 4 buc cu 10 lei si cea mai mica din setul cu 3 buc gen cufar cu 20 lei le-a luat o colega de-a sotului meu , dupa pasti a venit si a mai luat una ( a vrut tot mica , dar cea mai mica pe care o aveam a fost ultima caseta facuta cea crem cu trandafiri rosii si sablon - mijlocia din set de 3 ) am dat-o cu 30 lei. Alte 3 casete ( cea neagra cu trandafiri rosii , cartea si cea verde cu trandafiri rosii ) le-am trimis la Bucuresti la o cunostinta de-a prietenei mele inainte de pasti ( toate s-au dat cu 25 lei bucata ) . Toate au fost mici - medii , degeaba am cumparat seturi ca am ramas cu cele mari .
Incerc sa diversific dar tb sa gasesc suprafata de decorat destul de ieftina sa nu rezulte pret prea mare ptr ca nu se vinde .
Tot 10 lei / luna respectiv 28,5 / 3 luni , acum dupa ce am spart gheata si eu tot asa vad taxa .Am avut un cont o luna , m-am zgarcit si mi-am facut alt cont inca o luna gratis si cred ca luni merg sa platesc ptr. 3 luni .
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Apr 29, 2011 10:49 pm

eu din ce am citi pe internet despre breslo cel mai mult se vand materialele necesare pentru bijuterii si implicit bijuteriile, prea putin lucrurile ce tin de decupaj , laura incearca si vezi ce iese
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Apr 29, 2011 10:59 pm

Laura,stiam despre un targ in Brasov undeva pe str.Republicii parca,aproape saptamanal...iti spune ceva asta?!
Aveam si un nr de contact...
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Apr 30, 2011 2:57 am

Miky,trebuie sa-ti spun despre breslo ca mie mi-a mers super bine acolo....in o luna jumate am avut 9 comenzi...cea mai mare de 230 ron iar cea mai mica de 20 ron

produsele gata facute am vandut doar la comanda de 230 ron,in rest servetele din belsug si ceva blankuri din lemn.

Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Apr 30, 2011 3:08 am

Da, Ionela , este pe Postavarului ( despre asta ziceam ) Sunt 7-8 mese de lemn cu acoperis pe o latura a Regionalei CFR , mesele sunt ale primariei si una din colegele mele expune acolo dar ea este PFA
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Apr 30, 2011 4:21 am

nico nu prea am inteles, deci ai vandut casetele facute de tine in valoare de 230 de lei? plus de asta tu ai avut servetele sa vinzi, dar eu nu am.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Apr 30, 2011 11:13 am

nu Miky...nu ma refeream doar la casete...ci la mai multe obiecte : casete.vaze,tablouri ...astea toate au fost incluse intr-o singura comanda de 230 ron
in rest...au fost blankuri si servetele ,unele mai mari,altele mai mici
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Sam Apr 30, 2011 11:27 pm

ai vandut bine, chiar foarte bine
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Mai 02, 2011 9:57 pm

desi Miky va arunca cu rosii-n mine sarut ,pentru fetele din Bucuresti, am un anunt :

Targul Boierului la Muzeul Taranului ! – Fineturi si dichisuri, moncher….

Intre 27 si 29 Mai, Sectiune Handmade Eclusive, 24 de standuri pentru aceasta sectiune – fix.
Inscrieri pana pe data de 6 Mai


cine vrea sa participe,am o idee....hai sa ne unim mai multe fete ( taxa e de 190 ron ) si sa ne ducem si noi sa vedem cum e un astfel de targ
e cineva interesat ?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Mai 02, 2011 11:02 pm

ce rosii nico , cu cartofi sa se simta tavalie
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mai 03, 2011 12:09 am

Nico,unde ai gasit targul asta ca eu nu reusesc sa dau de el si sa vad termenii si conditiile pentru selectia participantilor?!
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mai 03, 2011 12:37 am

am primit PM pe breslo

eu le-am dat un mesaj in care i-am rugat sa-mi dea mai multe detalii,si atat mi-au zis...ca e taxa de participare 190 ron , 3 zile, confirmare pana pe 6 mai si plata pana pe 10 mai.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mai 03, 2011 12:44 am

Asa,si unde are loc?!
Cei de la Muzeul Taranului nu au anuntat nimic,nici pe site si nici pe blog...
Este putin ciudat,taxa cam mare pentru ei si de obicei fac selectii serioase a participantilor...


Ultima editare efectuata de catre ionela in Mar Mai 03, 2011 12:47 am, editata de 1 ori
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mai 03, 2011 12:46 am

am mai gasit si eu un targ

Spring Fling Fashion Fair – 7/8 mai – București

Spring Fling Fashion Fair este un târg 100% handmade, unde arta şi moda se întrepătrund timp de două zile, pe 7 şi 8 mai, la pubul La Copac. Prima ediţie a acestui târg îşi aşteaptă vizitatorii între orele 11-19, pe strada Pitar Moş Nr. 23.

Acest târg este dedicat iubitorilor şi iubitoarelor de frumos, care apreciază în acelaşi timp arta şi moda, îmbinate cu măiestrie în produsele lucrate manual de tinerii designeri ce îşi vor expune creaţiile.

Pasionaţii de modă îşi vor putea completa colecţiile vestimentare cu piese de rezistenţă, precum haine pictate manual-unicat, dar şi cu accesorii deosebite ce vor da un aer şic oricărei ţinute. Broşe, coliere, cercei, brăţări, pietre semipreţioase, dantela şi multe alte surprize te aşteaptă să le descoperi la Spring Fling Fashion Fair! Şi ce metodă mai bună de a încheia un weekend de shopping găseşti decât a sta la masă cu prietenii, într-o atmosferă destinsă, savurând din bunătăţile meniului casei?

Vă aşteptăm cu drag pe toţi, intrarea este liberă!

Pentru detalii şi rezervări:
La Copac
Str. Pitar Moş 23
0722.656.254/0723.567.325


au si numar de telefon si puteti suna sa aflati detaliile
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mai 03, 2011 1:06 am

iata detaliile :

- taxa 60 ron ...avans 20 ron pt confirmare pana vineri cel tarziu la sediul pubului

mi-a zis ca cu aceasta tehnica nu participa nimeni,pana-n acest moment ......ce ziceti ?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mai 03, 2011 1:13 am

detaliile sunt pentru targul pus de mine? sau la cel de care spui tu?
dar va ofera masa si scaun pt cei 60 de lei? adica ce va da in concluzie? este in aer liber sau unde? intreb si eu pt ca mi-a venit o idee 13
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mai 03, 2011 1:16 am

detaliile sunt pt cel expus de tine
nu stiu ce ne da ...poate doar spatiul sau si mobilierul ...n-am intrebat
daca e intr-un pub,cred ca e in interior

ce idee ? ce idee ? roade unghiile
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mai 03, 2011 1:21 am

pai intreaba si vezi ce iti da de banii astia, sa sti cu ce sa te duci
imi venise ideea ca la viitoarele targuri sa particip si eu - la distanta - adica trimiteam produsele mele uneia din voi, puneam si eu bani la taxa , si daca se vindea bine, daca nu iarasi bine.
va rog sa nu dati cu cartofi din cauza ideii roade unghiile
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mai 03, 2011 1:26 am

de ce sa dam cu cartofi,rosii sau ce-o mai fi ?

hai sa-ti spun ceva...mie personal,imi convine sa fim mai multe,pt ca platim taxa mai mica
logic,nu ?

in ceea ce priveste vanzarea,e la noroc....asa ca...toata lumea e binevenita

da,e drept ca noi cele din Bucuresti,putem face cu schimbul la stat la taraba,dar acum,daca tot e sa stam pentru ale noastre,si cu o persoana in plus si in minus,nu cred ca-i problema atat de grava....cel putin,asa gandesc eu
Sus In jos

Continut sponsorizat




Targuri handmade - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 3 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Targuri handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 3 din 19Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Galeria membrilor :: Unde vindem lucrarile create ?-
Mergi direct la: