decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Targuri handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 19  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Mai 18, 2011 6:19 am

in regula, Miky ...te-am notat

si mai am o rugaminte la cine va vrea sa participe...sa-si numere creatiile ...trebuie sa tinem cont si de spatiul alocat de expunere
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Mai 18, 2011 8:29 pm

incep eu cu numaratul

am ZERO

dar ma bag si eu si intr-o luna o sa va arat ca pot muuulte

mai e ceva - nu cred ca e ok sa mergem toate cu cutii, deci hai sa diversificam 'marfa' si sa lucram si altceva
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Mai 18, 2011 8:31 pm

pai eu ma pricep la casete si mai nou fac decoupage pe textil , care imi place la nebunie, am in lucru acum 4 portfarduri bucurie
ce sa fac altceva?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Mai 18, 2011 8:33 pm

nu stiu, era doar o idee de marketing suspicios
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Mai 18, 2011 8:35 pm

ideea nu e rea, dar ce altceva as putea face? eu am o gramada de cutii nevandute, tu ai avantajul ca faci si bijuterii si ai mai multe sanse de vanzare.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Mai 18, 2011 8:36 pm

da, asa facem
eu nu mai fac cutii
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Mai 18, 2011 9:02 pm

:sFun_duh2:

am pus si eu o postare si n-a aparut smulge parul

hai ca mai incerc...nici nu mai stiu exact ce-am scris ..ufff


citisem ce-ati scris voi doua, si ziceam ca maxim 3 persoane ne putem baga pe stand....spatiul e f mic iar ca sa putem expune toate produsele nu avem cum sa fim mai mult de 3 persoane si nici asa,nu stiu sigur daca vor incapea toate...

am discutat intre timp cu tipa cu care m-am imprietenit la targ si i-am zis de ideea mea cu participarea...si mi-a zis ca ea a fost doar cu inca o persoana si si-au expus produsele destul de greu,din cauza spatiului ...a zis ca merge si-n 3, dar e cam fortat un pic
ca sa nu mai zic ca numarul lor de produse expuse,nu depaseau 50 de produse

legat de diversificare,spuneam ca eu casete nu mai fac,decat ce am deja pe stoc, si-n plus am in lucru, sticle, tablouri,galetusa din metal... si am cumparate materialele pentru : vaze,lumanari decorative, alte 2 tablouri,pe care vreau sa le fac putin mai altfel decat celelalte,icoane pe lemn,ceasuri de perete

si mai nou,m-a apucat pasiunea pentru brose,agrafe de par si alte accesorii de par...sunt la un pas mic de investit in materiale pentru confectionarea unor astfel de accesorii ...sa vedem daca duc pana la capat planul ....daca nu in viitorul apropiat,in cel indepartat,nu ma las pana nu-ncerc

Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Mai 18, 2011 9:06 pm

pai eu nu am atatea produse. nu cred ca vom ajunge toate 3 la 50 de produse
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Mai 18, 2011 9:15 pm

hmm...eu am undeva la 40 produse,incluzand cele care sunt in lucru
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Mai 20, 2011 1:58 am

NICOrnea a scris:
lasa ca revine Aniela pe meleaguri,o pun la munca si urmatorul targ,mai ales I love handmade,nu-l mai ratam...pe onoarea mea de mic intreprinzator picteaza

da, intr-adevar m-am intors :))
Chiar ieri cred ca am vorbit cu Nico referitor la targ. Eu am fost la doua targuri pana acum organizate de Ilovehandmade. Cand se mai organizeaza cred ca or sa-mi trimita un mail cu detalii referitoare la targ (cel putin asa s-a intamplat pana acum) si va dau de stire si voua. I-am spus si lui Nico, doua pers, max 3 ar merge pe stand pt ca spatiul e de doar 1,5 m de stand.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Mai 20, 2011 2:02 am

ai fost la targ? si cum au mers vanzarile? hai zi tot , dar tot da?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Mai 20, 2011 2:36 am

pai standul a costat 150 ron (am fost doua pers, deci 75 ron de pers). Eu personal am avut incasari in jur de 320 ron in doua zile de targ, iar prietena mea cu care am fost in jur de vreo 400 de ron. Deci ne-am acoperit taxa, maaterialele si am avut si ceva profit. Asta a fost la targul de Paste in locatia PAlatul Sutu. Am mai fost la acelasi targ, tot doua zile la Curtea Veche unde a mers mult mai prost dar si vremea a fost intr-adevar foarte nasoala (-6 grade si ninsoare). CA vad comercial e clar ca la PAlatul Sutu a fost cel mai bine. Daca se mai tine la Curtea Veche a doua oara nu mai merg.

Nu stiu ce altceva sa va mai zic, intrebati-ma voi ce-ati mai dori sa stiti ....
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Mai 20, 2011 2:40 am

si tu zici sa ne unim cate 3 pe stand? dar targurile astea depind si de locatie?
astia de la ilovehandmade cand mai organizeaza targ?
vezi tu, eu depind de una din voi (la cele din bucuresti ma refer) ca trebuie sa stea cineva cu produsele acolo .
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Mai 20, 2011 2:53 am

merge si 3 pe stand daca nu sunt foarte multe produse de fiecare. De obicei Ilove handmade organizeaza la Palatul Sutu, o singura data cred ca a fost la Curtea Veche, cand am fost si eu. In afara de Ilovehandmade mai sunt si altii care organizeaza targuri hand made la care am putea merge. De exemplu la Muzeul TAranului si la Politehnica mai au loc targuri cu o periodicitate cat de cat regulata.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Mai 20, 2011 3:06 am

la muzeul Taranului cum este? ai fost? se plimba lumea pe acolo?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Mai 20, 2011 3:18 am

n-am fost la Taran, singurele doua la care am fost sunt cele de la ILovehandmade despre care v-am spus mai inainte. Dar am fost ca vizitator la Taran si da, se plimba lumea, cred ca e ok si acolo.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Vin Mai 20, 2011 3:24 am

ramane sa vedem ce targuri se vor organiza in iunie , eu am ceva produse bucurie
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Lun Mai 23, 2011 12:32 am

a fost vreuna din fete in we la targ ? eu n-am ajuns "sa trag cu ochiul" pe acolo...doar pozele postate pe facebook am putut sa le vad

oricum,sambata dupa-amiaza,ma uitam pe geam si vedeam ploaia aia abundenta de ma gandeam...Doamneee daca eram acum la targ,era vai si amar de mine....nasol cu vremea asta atat de schimbatoare
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Lun Mai 23, 2011 12:39 am

unde ai vazut poze? ca eu nu stiu unde sa ma uit
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Lun Mai 23, 2011 12:54 am

pe facebook la I love handmade ... merge pe principiul ca la tinker...dai un like si vezi pozele
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Lun Mai 23, 2011 2:28 am

da, am vrut si eu sa merg la targ dar n-am mai ajuns. Iar cu ploaia, la acelasi lucru m-am gandit si eu ca si tine, Nico. Super nasol sa te prinda o ploaie din asta cu produsele pe masa...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Mai 31, 2011 8:59 pm

Se organizeaza targ Ilovehandmade in perioada 18-19 iunie la Palatul Sutu. Iata mai jos detaliile pentru cei interesati:

Dragi prieteni,


In primul rand vrem sa multumim celor ce au participat la ultima editie a targului nostru, apreciem profesionalismul lor si faptul ca ne-au inteles si respectat regulile.

Acum, asa cum v-am obisnuit, va anuntam din timp detalii despre urmatorul targ ILoveHandmade, care in luna Iunie se va organiza in 18-19 Iunie. Locatia este aceeasi: in centrul Bucurestiului, la Muzeul de Istorie Bucuresti (Palatul Sutu) de la Universitate.

Sunt convins ca regulile va sunt cunoscute, insa pentru siguranta, le aveti sintetizate mai jos:
se accepta doar produse handmade;
spatiul fiecaruia este de 1,5 metri liniari;
trebuie sa veniti cu propriul mobilier de expunere - masuta, sevalet, etc.
evenimentul se desfasoara in aer liber si indiferent de vreme;
Pentru cei care au produse cosmetice (sapunuri), avem cateva reguli mai deosebite:

trebuie sa fie 100% handmade, realizate de catre ei;
trebuie sa fie impachetate individual, sa aiba eticheta si toate actele in regula;
atunci cand sunt expuse trebuie sa fie ferite de soare si sa aiba deasupra o folie de protectie pentru praf;

Cei care NU au produse handmade NU pot participa sub nicio forma - totul trebuie realizat manual. Nu se accepta produse alimentare.

Noi nu ne propunem sa facem politie si nu vom verifica la fiecare masa ce produse aveti, ci vom acorda tuturor 100% increderea noastra (pana la proba contrarie). Insa fiecare are dreptul la o singura greseala. A doua oara nu va mai primi acest mail de invitatie si nu va mai participa la acest targ. Asadar, daca va respectati pe voi, pe noi si pe restul participantilor - DOAR PRODUSE HANDMADE.

Costul participarii este de 150 RON.

Absolut toata lumea primeste factura fiscala (pe firma, PFA, II sau persoana fizica) si pentru aceasta va rugam ca in emailul prin care ne anuntati ca ati facut transferul bancar sa mentionati si CNP-ul, adresa, numele vostru (daca vreti factura pe persoana fizica) sau CUI-ul firmei/Intreprindere familiala/PFA/Asociatie, adresa si numele reprezentantului daca doriti factura pe persoana juridica.

Metoda de acordare a locurilor este in functie de ordinea platii (cu cat platiti mai repede, cu atat primiti un loc mai in fata!!!) si veti primi un e-mail cu locul vostru la targ.


In calitate de fosti participanti, voi ati primit acest mail cu prioritate astazi, Joi, 26 Mai, iar inscrierile pentru restul vor incepe de Miercuri, 1 Iunie - asadar aveti cateva zile avans, pentru a prinde locuri mai bune.

Atentie: este de preferat ca plata sa fie realizata din contul / de catre persoana care va participa la targ. Factura fiscala se elibereaza pe numele celui care plateste, deci este de preferat ca plata sa se faca de catre persoana care participa la targ. De asemenea, atentie la platile cumulate (daca plateste cineva pentru mai multe persoane) - in cazul unei plati cumulate se elibereaza o singura factura fiscala cu intreaga valoare.

Titular cont: P.F.A. PASCU RAZVAN (Persoana Fizica Autorizata)
Cont: RO97 RNCB 0523 1170 8437 0001
Deschis la Banca Comerciala Romana (BCR)
CUI (cod fiscal): 26193967
Nr. Inregistrare Registrul Comertului: F09/1016/2009

La detalii de plata treceti: participare eveniment luna iunie 2011.

Dupa ce efectuati plata, asteptam e-mail de la voi cu detalii pentru completarea facturii (suma platita, pentru cine ati platit si datele pentru completarea facturii- datele PFA / firmei sau CNP-ul vostru si adresa etc.). Aceste date sunt obligatorii pentru inscriere, iar toata lumea primeste obligatoriu factura fiscala.

Va stam la dispozitie daca aveti nelamuriri.

Desi am incercat sa scriem cat mai detaliat, daca totusi exista intrebari, va rugam sa le adresati exclusiv pe e-mail.

Toate cele bune!


--
Echipa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ILoveHandmade.ro pe Facebook: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mar Mai 31, 2011 9:10 pm

ma poti trece pe lista de pe acum. eu merg 100 % bucurie
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Iun 01, 2011 12:24 am

eu deja m-am inscris cu prietena aia a mea ...astept confirmarea platii

Cris...ne vedem la targ ? poate ne dau astia standurile unul langa altul :)))
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1Mier Iun 01, 2011 12:30 am

pai si cu mine cum ramane? plange
Sus In jos
http://onlyoneart.com/

Continut sponsorizat




Targuri handmade - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Targuri handmade   Targuri handmade - Pagina 6 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Targuri handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 6 din 19Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 19  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Galeria membrilor :: Unde vindem lucrarile create ?-
Mergi direct la: