decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Am nevoie de un sfat...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Alexandra23
Alexandra23
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/03/2014
Mesaje : 11
Varsta : 32
Localizare : Cluj
feminin

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Mar Mar 11, 2014 12:52 am

Buna tuturor
...am o cutie de lemn decorata cu tehnica servetelului (prima cutie facuta) si acum mi-ar placea sa dau jos servetelul ca sa o pot redecora...aveti vreun sfat?
va multumesc mult! ;)

Sus In jos
yuki
yuki
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 29/12/2013
Mesaje : 61
Varsta : 27
Localizare : bucuresti
feminin

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Mar Mar 11, 2014 3:55 am

E lacuita? Presupun k o poti smirgheluii

Sus In jos
Alexandra23
Alexandra23
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/03/2014
Mesaje : 11
Varsta : 32
Localizare : Cluj
feminin

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Mar Mar 11, 2014 4:02 am

Nu am aplicat lacul de protectie, doar lipit servetelul cu adeziv de la Pentart. Am incercat aseara sa dau jos servetelul cu smirghel...dar, nu merge! :889244: 
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Mar Mar 11, 2014 5:28 am

Am inteles ca este cutie de lemn. Incearca cu o carpa inmuiata in apa.
Sus In jos
Alexandra23
Alexandra23
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/03/2014
Mesaje : 11
Varsta : 32
Localizare : Cluj
feminin

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Mar Mar 11, 2014 5:31 am

Am incercat si asa...am si scufundat cutia in apa si m-am gandit ca ce va fi,va fi...dar nu prea merge... suparat 
Sus In jos
Alexandra23
Alexandra23
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/03/2014
Mesaje : 11
Varsta : 32
Localizare : Cluj
feminin

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Mar Mar 11, 2014 5:33 am

...macar mi-am dat seama cat este de rezistent adezivul... uimit 
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Mar Mar 11, 2014 5:57 am

Ar fi trebuut sa mearga, frecad usor cu degetul
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Mar Mar 11, 2014 10:04 am

Smirgheluieste cat poti dupa care pune grund cu buretele, daca nu se acopera de la primul strat mai pune unul si sigur se va acoperi complet si asa vei putea da o fata noua obirctului tau.
Eu am aplicat metoda asta chiar si pe obiecte lacuite, va spun sigur ca merge.
Sus In jos
Alexandra23
Alexandra23
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 07/03/2014
Mesaje : 11
Varsta : 32
Localizare : Cluj
feminin

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Mar Mar 11, 2014 10:42 am

Multumesc frumos pentru sfat! ;) O sa incerc asa si dupa va spun cum a iesit...
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Mar Mar 11, 2014 10:49 am

Mult succes, Alexandra!
Sus In jos
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Mar Mar 11, 2014 8:42 pm

Am modificat si eu o cutie care era chiar si lacuita. Am incercat mai multe variante pana s-a curatat tot. Am curatat cu cutter-ul, am dat cu smirghel cat am putut, am pus-o putin sub jet de apa (nu foarte mult pentru ca se umfla lemnul), apoi am dat-o cu chit pentru ca se zgariase de la cutter.
In final a iesit bine, dar e ceva de munca...
Sus In jos
Ania
Ania
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 16/03/2014
Mesaje : 2
Varsta : 53
Localizare : Constanta
feminin

Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1Dum Mar 16, 2014 2:21 am

Eu am dat cu grund ai apoi cu acrilic si a mers. Am redecorat-o si a iesit mult mai bine. era tot prima cutie facuta.
Sus In jos

Continut sponsorizat




Am nevoie de un sfat... Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de un sfat...   Am nevoie de un sfat... Icon_minitime1

Sus In jos
 

Am nevoie de un sfat...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Coltul membrilor forumului :: Intrebari, sfaturi de la si pentru pasionatii de decoupage-
Mergi direct la: