decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Hai sa facem cunostinta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 21 ... 32  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Sept 15, 2011 5:39 pm

Doina, bine ai venit in familie!
La lucrul cu calculatorul ar putea fetele sa-ti spuna cat de rau stau eu... dar, invatam din mers, fii fara grija. Si eu, ca si alte fete de aici, fac cate putin din fiecare dar, de decoupage m-am apucat nu prea de mult timp asa ca , tot impreuna! Suntem incantate sa te primim printre noi!

Mihaela, la un moment dat am mai intrebat pe cineva: esti sigura ca ai nimerit unde trebuia?!
Nu ma apuc acum sa-ti detaliez cat de om este pentru mine pata de stil din respect pentru tine. Si, imi permit sa spun ca nu sunt singura in breasla, cu anumite pareri.
In casa noastra te primim cu drag, suntem o familie deschisa formata din oameni sinceri. Am reusit sa cunosc personal membri din familia noastra si stiu exact despre ce vorbesc!
Bine ai venit si sper sa gasesti ceea ce cauti, aici, la noi!
Sus In jos
avatar
artfero
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 17/07/2011
Mesaje : 178
Varsta : 53
Localizare : alba iulia
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Multumesc ,Ionela!   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Sept 15, 2011 9:28 pm

ionela a scris:
Bine ai venit fata draga!
As vrea sa cred ca starea ta se datoreaza crizei de 40 5 dar, sunt convinsa ca este ceva mai greu!
Suntem aici si pentru tine, oricand simti nevoia sa vorbesti, oricand ai o intrebare si crezi ca noi iti vom putea raspunde...
O facem cu mult drag!
Bine ai venit! :smiley-95:


Multumesc ,Ionela!
Ai dreptate,nu e vorba de cei 40 de ani ai mei,pe care ,sincer, nu i simt .Dar toate trec...
Maine imi comand materiale si incep...
Ah rusinos am uitat sa ma prezint : sunt Claudia.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Sept 15, 2011 9:39 pm

Claudia, draga fata, intr-adevar toate trec...
Cuvintele sunt de prisos in orice situatie asa ca revin si iti spun ca suntem aici si pentru tine!
Cred ca toti si fiecare trebuie sa isi duca crucea.
Ce fel de materiale iti iei?
Abia astept sa iti vad inceputurile...
Ziceai ceva de servetelele pe care le ai.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Vin Sept 16, 2011 6:13 am

Multumesc pentru primire!
Miki, invitatia ta la concurs ma onoreaza, multumesc mult, dar, stii cum se spune: ,,teoria ca teoria, practica ne omoara,, si eu abia incep sa lucrez, poate data viitoare. Acum incerc sa definitivez cite ceva din ceea ce am in lucru si apoi sa aflu parerile voastre.

Ionela, ma bucur ca ma primiti in familie, este exact ceea ce caut - oameni interesanti, sinceri, pasionati de ceea ce fac, dispusi sa impartaseasca cu ceilalti informatii, momente speciale. Asa ca, da - am ajuns unde trebuie.
Cunoastem oameni in situatii diverse, iar unii ne pot dezamagi uneori, regret ca ai avut o experienta neplacuta si ca am atins, fara cea mai mica intentie, un punct sensibil. 16
Toate bune, Mihaela
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Sept 18, 2011 6:22 am

Bine v-am gasit!
Eu sunt Anastasia, locuiesc intr-o localitate din judetul Iasi, sunt casatorita si am o fetita de 1,8 ani. Pana acum am lucrat origami, kirigami, crosetare etc. insa acum imi doresc sa invat decoupage. Sunt foarte incantata de ceea ce faceti. Felicitari!
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Sept 18, 2011 6:27 am

Bine ai venit Anastasia :smiley-95:

Daca esti hotarata sa inveti decoupage te vom ajuta si iti vom explica ce stim noi. Bine ai venit in familie !
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Oct 01, 2011 4:28 am

Buna imbratisare

Mi-am facut si eu cont de cateva zile dar abia acum am reusit sa postez.

Despre mine...sunt Madalina, am 21 de ani si sunt din Bucuresti. Umblu dupa margele de vreo doi ani de zile insa de cateva luni m-am apucat si de decoupaje. iubire Nu stiu prea multe dar tot incerc sa experimentez si sa vad ce imi iese
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Oct 01, 2011 4:39 am

Bine ai venit Madalina!
Si eu tot cu experimentatul in decoupage pe langa lucrul cu lutul de modelaj si alea alea...
Intamplarea face sa fi vorbit despre tine cu o prietena draga mie, de fapt despre magazinul tau de pe breslo, ca ai reduceri la servetele. Sau confund?!
Am observat ca ti-ai facut temele si ai pus deja bannerul forumului pe blogul tau, multumim.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Oct 01, 2011 5:22 am

Salut Madalina si bine ai venit la noi welcome .
Ai scris ca de cateva luni te-ai apucat de decoupage, ne poti arata ce ai lucrat ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Oct 02, 2011 1:02 am

Ionela, pai cum sa nu imi fac temele ? :P De asta nici nu am postat pana acum, am mai citit pe aici sa ma lamuresc cu una si cu alta. Iar legat de magazinul meu de pe Breslo, e adevarat.

Miky, o sa va arat, dar sa nu te astepti la ceva spectaculos, abia acum invat unele tehnici si inca am probleme cu intinderea servetelului pe suprafete mari rusinos
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Oct 02, 2011 3:15 am

Mada's Craftings a scris:
abia acum invat unele tehnici si inca am probleme cu intinderea servetelului pe suprafete mari rusinos

in timp vei intinde servetelul perfect, important este sa o iei pas cu pas, mai intai o bucata mica, apoi una mai marisoara si apoi din ce in ce mai mare.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Oct 02, 2011 6:27 pm

Bun venit Mada in familia noastra prieteni
Abia asteptam sa-ti admiram creatiile.
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
simonelis21
simonelis21
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 22/06/2011
Mesaje : 159
Varsta : 42
Localizare : bucuresti
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Buna fetelor!   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Oct 05, 2011 4:58 am

Buna fetelor! Simona ma numesc, si aseara , la Tinker, a fost prima oara in care am realizat o frumoasa cutie, prin tehnica decoupage, si sunt foarte incantata.
Imi doresc sa cresc, sa evoluez in acesta fascinanta lume a decoupageului, asa ca voi avea nevoie de sfaturile voastre. Si aseara am intalnit persoane minunate, deschise, vesele, lucru care ma motiveaza si imi dau curaj sa incep sa " decupez" alaturi de voi.
Personal vorbind, sunt casatorita, cu Dan, avem un baietel de 3 anisori, Denis, si o mica afacere de serigrafie (imprimari textile si nu numai) cu care dorim sa crestem. Va pup!
Sus In jos
http://furniturideladenis.blogspot.ro
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Oct 05, 2011 12:04 pm


Bine ai venit Simon, asteptam intrebarile tale si iti vom impartasi din experientele noastre. flori
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Oct 05, 2011 7:41 pm

Bun venit Simo, ne-am cunoscut la Tinker si mi-a placut mult cutiuta ta, desi era prima!
Te invit sa o prezinti si fetelor aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Oct 05, 2011 8:30 pm

Bine ai venit printre noi Simona welcome.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Oct 15, 2011 11:52 pm

Bine ai venit sarut
Sus In jos
simonelis21
simonelis21
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 22/06/2011
Mesaje : 159
Varsta : 42
Localizare : bucuresti
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Oct 24, 2011 8:47 pm

Buna dragelor! Multumesc pentru primire! As dori sa va arat primele mele cutiute realizate prin tehnica decoupage[img][/img]
Sus In jos
http://furniturideladenis.blogspot.ro
simonelis21
simonelis21
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 22/06/2011
Mesaje : 159
Varsta : 42
Localizare : bucuresti
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Oct 25, 2011 2:02 am

fetelor, nu stiu sa postez imagini. imi cer scuze, dar ma poate indruma cineva?
Sus In jos
http://furniturideladenis.blogspot.ro
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Oct 25, 2011 2:40 am

Sigur. Dar te rog frumos sa le atasezi la capitolul LUCRARILE NOASTRE DE DECOUPAGE.

Pentru Photobucket ai instructiuni aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pentru Webshots si Tinypic aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Succes!
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Oct 25, 2011 2:50 am

Buna,ma numesc Mariana si am 26 de ani. Sunt deja foarte indragostita de aceasta "arta", daca putem sa o privim asa.m descoperit/o anul trecut cand am umblat prin magazinele de hobby sa/mi confectionez invitatiile de nunta pe motiv ca doream ceva unicat si cu gust, asa ca am ramas pe domeniu:) .am inceput sa va urmaresc si pe voi si mi/am dat seama ca am foarte multe de invatat de aici. am confectionat deja ceva cutiute si cred ca sunt pe drumul cel bun:),cu ajutorul vostru, sau mai bine zis impreuna cu voi, voi ma voi specializa si voi ajunge mai departe:).
Deci sunt casatorita, nu sunt muncesc ceva special, dar am numeroase hobby-uri. Cand am inspiratie scriu, cand sunt in pana de cuvinte pictez si mai nou ma joc cu tehnica decoupage-ului :)
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Oct 25, 2011 5:37 am

salut mariana si bine ai venit welcome . ne bucuram sa te cunoastem si daca ai nevoie de ajutor nu ezita sa il ceri. ai scris mai sus ca ai facut cateva cutiute , ni le poti arata ? prieteni
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Oct 25, 2011 7:09 am

sigur, numai ca trebuie sa ma indrumati putin, cum sa le postez?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Oct 25, 2011 7:11 am

scuze, acum am vazut mai sus indicatiile
sper sa ma descurc
Sus In jos
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Bine v-am gasit   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Noi 16, 2011 10:49 am

Buna tuturor,

Multumesc pentru mesajul de primire, mai ales ca nu ma asteptam sa primesc unul.
Numele meu este Adina si am gasit acest forum pe un alt forum :). Tehnica decoupage-ului am gasit-o din greseala in timp ce cautam decoratiuni pentru Craciun, acum incerc sa adun cat mai multa informatie astfel incat pana la Craciun sa am niste ornamente originale facute de mine si poate chiar si niste cadouri pentru cei dragi (dar pana acolo mai e cale lunga).
Cu arta nu prea am avut eu tangenta niciodata, de aceea nu cred ca imi va fi usor. Am oscilat si inca oscilez intre jurnalism si asistenta sociala... ce combinatie...
Pana acum am decorat un ceas (pe care il credeam stricat, dar surpriza functioneaza), sper sa reusesc sa vi-l arat in una din zile.
Sfaturi primesc cu drag si sper sa fac progrese vizibile



Sus In jos

Continut sponsorizat




Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 11 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Hai sa facem cunostinta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 11 din 32Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 21 ... 32  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Coltul membrilor forumului :: Prezentare utilizatori-
Mergi direct la: