decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Sa invatam impreuna decoupage Cap. II

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Mai 16, 2011 8:16 am

la ce se foloseste retarderul ? o poza,ceva, sa ma ajute sa-l "ginesc" printre produsele de pictura ?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Mai 16, 2011 8:31 am

NICOrnea a scris:
o poza,ceva, sa ma ajute sa-l "ginesc" printre produsele de pictura ?
tavalie tavalie tavalie
nu pot sa pun poza pentru ca seara nu imi ies pozele cum trebuie, maine promit ca imediat cum ma trezesc fac poza.

retarder-ul - impiedica uscarea culorilor acrilice atat de repede, folosind retarder putem face pittorico , sau cum stim noi "umbre".
ai priceput acum ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Mai 16, 2011 8:38 am

da, ms pt lamuriri prieteni
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Mai 17, 2011 9:39 pm

Roxa , spune-mi, te rog, ce fel de sclipici era acela pe care l-ai folosit la caseta ta ? mi se pare f util printre materialele de decoupage...presupun ca nu se gaseste doar pe auriu ...

am si eu modelul acela de servetel si chiar sunt "obsedata" de auriu si vreau sa-ncerc o caseta asemanatoare


si daca tot suntem la acest topic....dezvoltati mai mult....ce-ati invatat nou ?
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Mai 17, 2011 10:06 pm

Nico erau 2 feluri: un slipici auriu f fin si unul mai mare, eu la coroana am pus din cel mai mare si in rest din cel fin. Era auriu, argintiu, roz inchis, verse si parca si albastru. Trebuie verificat pe site-ul Tinker daca se gaseste la ei, daca nu, o intrebam pe Gerda ce marca este.

Vreau sa va marturisesc faptul ca nu ma asteptam sa fac o astfel de caseta. Adica am vazut de multe ori servetelul ala si ma gindeam daca sa-l iau sau nu... Iar cind a trebuit sa aleg servetel ieri l-am luat aproape fara sa clipesc.
Nici la sclipici nu ma asteptam (ati vazut ceva facut de mine dat cu sclipici? nici eu!) dar mi- a placuuuuuut bucurie

Impresia generala - excelenta! Mai vreau la workshopuri Tinker. Am lucrat, am ris, am cunoscut fete f creative si spirituale.
Si mi-a placut Gerda in mod deosebit: stie multe si vine mereu cu idei bune atunci cind esti in pana. Se invirtea in jurul nostru, ne fotografia, ne avertiza cind exageram (mai ales cu sclipiciul).

Eu vreau neaparat workshop pe textil si ceramica te rog
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Mai 17, 2011 10:12 pm

felicitari dragele mele jos palaria
sa sti rox ca lucrul cu sclipiciul este foarte usor, eu l-am folosit de multe ori .
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Mai 17, 2011 10:14 pm

multumim imbratisare

pai ce-am zis io ca nu e usor? nu l-am folosit ca-i prea sclipicios, nu ca imi era frica de el blink eye
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Mai 17, 2011 10:20 pm

Roxa, nu te-ai inscris pt workshopul pe faianta ?

pe textil si eu vreau,dupa faianta
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Mai 17, 2011 10:21 pm

nu cred ca va fi faianta asa curind, a fost abia acum 2 saptamini
cred ca urmatorul e pe textile, vii?
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Mai 17, 2011 10:48 pm

DA

joi sunt "calare" pe blog si daca se anunta textil, dau telefon imediat bucurie
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Mai 18, 2011 9:50 am



Ce fericite santeti, ca locuiti in Bucuresti. Aveti posibilitati multiple pentru a va perfectiona. Va invidiez.
tavalie plange
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Mai 18, 2011 7:34 pm

gabpri tu mai ai o sansa cu workshop-ul , pentru ca Iasi este mai mare decat Braila, eu in veci nu voi gasi asa ceva in oras, doar daca il organizez eu tavalie tavalie
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Mai 18, 2011 7:43 pm

Asa si? de ce nu il organizezi? cine te retine? suspicios
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Mai 18, 2011 8:01 pm

ras si cine vine? unde il organizez?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Mai 18, 2011 8:04 pm

in curtea aia frumoasa a ta
macar citeva prietene daca-ti vin si tot e un succes
pt inceput

eu as face daca as avea spatiu

si (sper din toata inima) cind imi voi termina casa, chiar ma voi gindi la niste intilniri cu fete pasionate de decoupage - si vei fi invitata si tu (o sa poti dormi la mine) imbratisare
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Mai 18, 2011 8:07 pm

problema este ca din cerccul meu de prieteni nu este nimeni interesat de decoupage, nu am cu cine face workshop
pe deasupra am intrat in renovari la casa, schimbari usa, geam, pus rigips pe pereti si vreau sa imi decorez casa in stilul shabby chic.
o sa am nevoie de ajutorul vostru cu sfaturi in ceea ce priveste reconditionarea unor obiecte din lemn.
am o masa pe care vreau sa o transform , sa o vopsesc alba dar nu stiu pasii care se fac . ma refer la slefuire, ce vopsea se aplica, etc.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Mai 18, 2011 10:04 pm

si o sa ne arati si nou miky ce iese? niste poze...cand termini. chiar sunt curioasa sa vad o casa in stilul shabby chic. pe net am senzatia ca nu-s reale, ca sunt doar de poza.....deh, pareri.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Mai 18, 2011 10:06 pm

da mariuca, voi face poze la mobila cum au fost si cum le-am transformat. momentan sunt in cautari de materiale, de idei, de cum se face, etc.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Mai 19, 2011 1:03 am

Miha asteptam si iti urez spor la treburi
va iesi super
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Mai 19, 2011 1:05 am

mersi florin, cum am mai spus sunt in faza de documentare

apropo stie cineva cu ce pot curata lacul de pe o masa?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Mai 19, 2011 9:28 am



Am fost la Bricolaj si am intrebat cum se pot reconditiona niste scaune de lemn cu spatar. Unul mi-a zis ca sa incep cu smirghel si daca raman resturi sa sterg cu diluant, si se definitiveaza cu lana de sarma. Altul mi-a zis ca intai cu diluant, smirghel, lana de sarma. Bineinteles cu manusi, masca, ochelari pentru ca se face mult praf. Se spala obiectul de lemn si a doua zi se da cu grund special in functie de fibra lemnului si la urma vopseaua.
Spor la treaba. ocupata
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Mai 19, 2011 8:23 pm

stai gabi ca m-ai pierdut , pana la urma cum fac? cred ca mai intai cu diluant pentru a se curata lacul vechi, apoi smirghel si la final lana de sarma, pe care nu o gasesc pe nicaieri.

off topic
daca facem un subiect nou cu reconditionare - ce parere aveti?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Mai 19, 2011 8:50 pm


Daca vrei pot sa iti cumpar eu de aici de la Bricolaj, sant de mai multe feluri sau diversi producatori, ma duc sa fac o prospectare de piata.
suspicios
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Mai 19, 2011 8:52 pm

trebuie sa fie si pe la noi, imposibil, cred ca nu am cautat eu pe unde trebuie.
mersi pentru ajutor, dar mai mult va fi transpotrul decat lana :rade:
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1Vin Mai 20, 2011 1:12 am

miky si ceilalti care vreti sa curatati vopseaua sau lacul de pe obiecte din lemn :
-exista o pasta decapanta , se da cu ea , se lasa sa se scorojeasca si apoi dati cu o lama sau sminghel
bec
Sus In jos

Continut sponsorizat




Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 5 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Sa invatam impreuna decoupage Cap. II

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 5 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Coltul membrilor forumului :: Intrebari, sfaturi de la si pentru pasionatii de decoupage-
Mergi direct la: