decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Sa invatam impreuna decoupage Cap. II

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 04, 2011 12:32 am

multumesc Roxanne, ma uit acum:)
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 04, 2011 12:33 am

Intr-adevar se foloseste pt o mai buna fixare a culorilor si pt o acoperire mai buna.Si eu cand am facut fonduri albe sau f deschise ,am folosit grund.Este f bun.Dar acolo nu e nevoie nu l-am folosit .Am incercat fara grund si daca am vazut ca merge fara el ,am renuntat.Cu ocazia asta am facut si economie.M-am adaptat situatiei din mers ,dar nu sustin ca asa e corect.Eu va spun cum am facut eu.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 04, 2011 12:52 am

oana lacul monocomponent il aplici dupa ce primul strat de acrilic este uscat complet

poate reusesc sa fac un tutorial despre lacul de crapare monocomponent

elena nu pricep ceva intrebare , nu ai mai dat cu grund pe sticla? si atunci cum de nu s-a luat acrilicul negru atunci cand ai dat cu lac? pentru ca stiu din proprie experienta ca daca nu dai cu grund pe sticla acrilicul se curata
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 04, 2011 4:17 am

Nu am patit niciodata asa ceva.Lacul pe care il folosesc este cel de barci pt ca acopera mai bine si are un luciu grozav.Mai rar folosesc cel pe baza de apa.Il intind cu o pensula f moale si nu apas sau dau de multe ori intr-un loc si il dau dupa ce s-a uscat f bine acrilicul,eventual a doua zi.Sincer nu am patit sa se ia vopseaua.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 04, 2011 4:51 am

pai cate straturi de acrilic dai pe sticla?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 12:20 am

mary cu ce pot inlocui pasta structurata? ai idee?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 1:28 am

chiar asa mary cu ce ?
Miha eu am incercat sa inlocuiesc cu "chit de cutit" ( folosit la acoperit gauri din pereti sau alte materiale"
dar crapa cat timp se ususca , dar se prinde bine am observat
daca ai prin casa asa ceva incearca :flower:
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 1:46 am

pai daca atunci cand se usuca crapa , nu imi este de folos , eu vreau sa ramana acolo nu sa crape
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 7:27 pm

Eu folosesc chit de cutit de la Kober. De crapat crapa daca se pune langa o sursa de caldura.Daca se lasa la uscare normala nu crapa. Eu am patit sa apara fisuri dar nu crapaturi, atunci inainte de finisare se aplica un strat de grund sau un strat de vopsea acrilic alb.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 7:57 pm

am inteles cu craparea, dar de care ? cum a spus florin mai sus sau exista pentru mai multe tipuri ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 8:02 pm

De la Kober este numai unul si pe cutie scrie chit de cutit.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 8:06 pm

mersi Thank You , ma duc pe la magazinele mari sa vad daca gasesc
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Apr 06, 2011 1:22 am

mai putem folosi si altceva care sa inlocuiasca grundul?
sau gasim ceva asemanator in magazinele de bricolaj?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Apr 06, 2011 1:29 am

nu stiu oana, dar cel mai bine este sa folosesti grund, tu nu gasesti ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Apr 06, 2011 1:35 am

ba daaaa
dar ma gandeam ca poate exista si alta varianta
cum putem inlocui lacul adeziv cu lac pt yaht sau eco lac, ma gandeam ca exista si pt grund vreo varianata mai avantajoasa
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Apr 06, 2011 1:38 am

nu stiu oana , poate au vreun raspuns fetele
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Apr 06, 2011 1:52 am

Eu lacul adeziv nu l-as inlocui cu alt tip de lac, decit daca n-as mai avea in casa si ar trebuie sa face super-urgent ceva, sincer.

In privinta grundului pot sa-ti spun ca la lemn de ex., daca lemnul este de culoare deschisa, aplic direct vopseaua acrilica, fara grund. Pt protectie prefer sa aplic mai multe straturi de lac. Din punctul meu de vedere grundul ajuta la o priza cit mai buna a vopselei pe materialul-suport.
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Apr 06, 2011 1:57 am

merci mult Roxana. Eco-lacul l-am primit de la un coleg si sunt multumita de el. mi-a prins si pe panza. l-am folosit si la tablouri
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Apr 07, 2011 6:54 am

buna fetelor. eu sunt mai micuta asa intr-ale decoupage-ului si ma confrunt cu o dilema...va rog sa ma ajutati sos
am vazut ca se vorbea aici de grund si eu tocmai voiam sa fac un ceas de perete ca sa-l daruiesc. Ideea e asa: e un ceas pe care il aveam si suportul sa zic asa e din plastic, iar din ce am citit pe-aici e indicat sa se dea grund, mai ales ca era un bleumarin inchis.
Si am dat in consecinta primul strat de grund, dar nu stiu cat trebuie sa-l las la uscat, pentru ca ce am cumparat eu e asa intr-un recipient micut de 10 ml si nu are instructiuni pe el intrebare
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Apr 07, 2011 7:01 am

lasa ca o sa te faci tu mare intr-ale decupajului
nu poti face o poza? nu scrie nimic pe el? denumire , ceva?
sa fi sigura ca prinde lasa-l la uscat pana maine , maine mai dai un strat si apoi poti aplica culoarea acrilica
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Apr 29, 2011 6:19 am

Am gasit ceva interesant si vreau sa impartasesc cu voi:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Este cineva interesat?! Mi-ar prinde bine compania cuiva...
Sus In jos
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Apr 29, 2011 9:09 am

ionela a scris:
Am gasit ceva interesant si vreau sa impartasesc cu voi:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Este cineva interesat?! Mi-ar prinde bine compania cuiva...
eu... vin eu cu drag bucurie prieteni
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Apr 29, 2011 8:17 pm

fetelor daca va duceti la lectii poate faceti si poze sa va vedem si noi bucurie
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Apr 29, 2011 8:57 pm

Facem poze,Mihaela dar nu vedeti nimic asa,degeaba...
Trebuiesc platite!
Vreau sa imi iau si servetele de la ei ca am vazut niste modele noi si minunate,vrei ceva?!
Astept lectia cu nerabdare,sunt asa de curioasa!
Si,in acelasi timp o voi cunoaste pe Oana!
bucurie bucurie bucurie bucurie
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 42
Localizare : Braila
feminin

Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Apr 29, 2011 8:59 pm

da,da vreau si eu cateva servetele, vb la telefon? sau iti trimit prin pm link-ul catre servetel?

off topic
ti-am spus ca te invidiez pentru faptul ca te intalnesti cu fetele? 12
Sus In jos
http://onlyoneart.com/

Continut sponsorizat




Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sa invatam impreuna decoupage Cap. II   Sa invatam impreuna decoupage  Cap. II - Pagina 2 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Sa invatam impreuna decoupage Cap. II

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 2 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Coltul membrilor forumului :: Intrebari, sfaturi de la si pentru pasionatii de decoupage-
Mergi direct la: