decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea-Cap.II

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Mar 10, 2011 7:17 am

cazimi vrei sa vin cu baietii de la braila sa ii rup picioarele?
nasol, dar cred ca este mai bine sa iesi dintr-o relatie care nu iti face bine, dacat sa stai de dragul la ce a fost
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Mar 10, 2011 7:25 am

Mihaela...esti mortala.... tavalie !!!!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Mar 10, 2011 7:31 am

Da' ce cezi Mihaela,ca aici la capitala avem nevoie de baietii de la Braila pentru a rupe picioare?!
Sa-ti dau o veste: aici, daca vrem,rupem NOI,fetele,picioare!
Nu trebuie decat sa strigi,Cazimi si am venit.Pot face asta singura,fara sa te implic...dar cred ca-ti va placea sa dai si tu macar un sut...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Mar 10, 2011 7:37 am

Am o alta propunere...Cazimi da-i ca amintire barile de la draperie!... tavalie
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Mar 10, 2011 7:56 am

Sus capul Cazimi!Si maine e o zi si poate cu mai mult soare.Asta-i viata si trebuie uneori sa te impaci cu ce-ti da ea.Si fata mea cea mica trece printr-un divort{noroc ca nu are copii si nu au ce imparti}dar a iesit cu fruntea sus si a spus ca mai bine libera decat cu GRIJA in spate.Sunteti tinere si aveti viata in fata.Hai Cazimi,FRUNTEA SUS!Si aminteste-ti proverbul"tot raul e spre bine"
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Mar 10, 2011 8:51 am

Multumesc, fetelor, de incurajari. Am mare nevoie acum.

In ce priveste galeriile, e cam greu, fiindca-s d-alea cu sina, iar sub ele tavanul e plin de gauri, fiindca le-a pus el cu soacra-mea. Pe mine ma intrebau "cum sa facem?", iar dupa ce le raspundeam, tot cum ii ducea capul faceau... adica cu vreo 8 gauri in plus.

Hai ca deja ma simt mai bine:)
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Mar 10, 2011 9:10 am

Mi-am amintit de povestirea Roxanei.....noi ridem si glumim ca na...asa e omul face haz de necaz dar,....simplu si usor nu e sa te rupi de locuri si obiecte care te-au insotit in cursul vietii....in oameni investim si sentimente mai profunde si oricum ramai cu sufletul ciobit pe veci!(experienta proprie)!
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Mar 10, 2011 9:21 am

coca ai dreptate dar nici nu poti sta intr-o relatie doar de dragul ca ai pus suflet, usor nu este , dar va veni o zi in care decizia pe care ai luat-o te va face sa fi mandra ca te-ai detasat atunci cand a fost cazul
cel putin asa sunt eu mai radicala, merge bine , nu la revedere , nu are rost sa stai doar de amorul artei, sau sa faci compromisuri ca poate merge :nu,nu:
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Vin Mar 11, 2011 10:13 pm

Bună dimineaţa feţelor... vin şi eu cu cafeluţa ☕
cine doreşte, cine pofteşte...
am cu frişcă şi cu ciocolată fata cafea să mai îndulcesc atmosfera un pic.

Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Vin Mar 11, 2011 10:38 pm

He he he...
La ce atmosfera te referi,Adriana? Lasa,nu-mi raspunde si da-mi o cafea,ca poate e cazul sa ma mai indulcesc si eu...
De obicei beau cafeua cu lapte si fara zahar...poate de-asta sunt asa acra...
Si 'Pellini',ca de cand mi-a adus fratele meu prima data,doar din asta beau...
Neata!
Sa aveti o zi buna cu spor si inspiratie!
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Mar 12, 2011 3:53 am

Scuză-mă Ionela pentru dimineaţă, am venit cu cafeaua şi v-am lăsat...fiică-mea nu prea mă lasă să respir dar asta este, nu le pot împăca pe toate...priorităţile mai întâi şi plăcerile pe ultimul loc...
Am văzut că fetele au probleme serioase aici...
coca, orice uşă închisă înseamnă o altă uşă deschisă...nu te îngrijora, vei vedea că ţi se va oferi o altă oportunitate...
Cazimi, nu ştiu dacă aveţi copii sau nu, îmi cer scuze şi pentru intervenţie, poate că nu ar trebui să-mi dau cu părerea...crizele într-o căsnicie sunt cât se poate de normale, important este cum le depăşim...este uşor să îţi iei lucrurile şi să pleci când apar neânţelegerile dar oare copiilor le-ar fi mai uşor cu părinţii despărţiţi? Eu cred că indiferent de situaţie, copiii ar trebui să fie întotdeauna pe primul loc...
Eu vă doresc să aveţi răbdarea şi înţelepciunea să treceţi cu bine prin criză...de dragul copiilor dacă îi aveţi...
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Mar 12, 2011 4:10 am

mersi adriana de cafeluta, mai este valabila? vreau si eu una caci azi am pofta de cafea, fiind frumos afara ma gandeam sa iau cafeluta de la tine si sa o savurez afara prieteni
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Mar 12, 2011 4:15 am

Cum să nu Mihaela, cu mare drag prieteni
Ce planuri aveţi astăzi fetelor?
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Mar 12, 2011 4:47 am

eu nu am nici-un plan, cum sotul este plecat il astept cumintica acasa girl curtsey
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Mar 12, 2011 4:58 am

Bine faci draga mea, aşa trebuie să fie o femeie la casa ei! Al meu soţ acum a venit de la cumpărături...şi-a luat ustensile că în România sunt mult mai scumpe.
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Mar 12, 2011 5:22 am

Eu fetele am facut de dimineata o supa si o oala de sarmale ....umplutura am pregatit-o de ieri cu gindul ca treaba sa mearga mai repede ,sa mai pot lucra...dar cum niciodata nu se potrisesc planurile...am primit musafiri ...si... s-a dus si ziua mea de lucru!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Mar 12, 2011 5:35 am

Hehe, in afara de toate relele care ma asteapta, macar de treaba asta cu gatitul si de intrebarea "ce vrei sa mananci azi" am scapat.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Mar 12, 2011 5:47 am

Nici eu nu am pe cine sa intreb "ce vrei sa mananci azi"!......pe copii ,da,si o fac cu drag....
dar mai trebuie sa si mancam si fara ciorba sau supa nu stau niciodata......si sarmalele dau ceva de lucru dar pina fac o friptura, o garnitura......si pe alea sa le fac maine sa fie proaspete....
Doamne ...pe mine ma ia frica cind vad prin ce trec bietii oameni in Japonia....daca explodeaza acolo fabrica aceea ...e vai de sufletele noastre,o sa stam neputinciosi si asteptam ceva de care numai Dumnezeu ne poate ferii!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Mar 12, 2011 6:00 am

Cazimi, nu te bucura! Situatia nu e decat temporara. Imediat apare unul care mai intai iti va rupe inima si apoi te va intreba: "Ce mancam azi?"
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Mar 12, 2011 6:40 pm

lol! Alisit! Eu am observat invers. Mai intai te intreaba niste ani "ce mancam azi?" si abia apoi iti frange inima.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Mar 12, 2011 6:55 pm

cazimi imi pare rau pt.d-nul 'Ramona'!Dar lasa ca acusi vine primavara si vin alte stoluri de randunoi numai cuiburi sa fie!
Eu va dau un capucino si inca incerc sa ma trezesc atata timp cat copiii se cearta pe o jucarie!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Mar 12, 2011 7:16 pm

Multumesc, Tudorela, pentru incurajari.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Sincer, deocamdata nu ma gandesc la niciun stol (in afara de alea evidente din capul meu), dar am mare nevoie de prieteni. Iar voi sunteti niste minunate, cu sustinerea voastra, cu sustinerea voastra!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Mar 12, 2011 7:22 pm

Neata Tudorela. "o cafea as bea din mana ta. Imi place ca tu stii s-o faci amara" parca asa zicea Sorescu. Ei, ai si amara. Cazimi, ai dreptate: inima ti-o frange dupa ce-ti mananca mancarea, dar mai intai ti-o fura - asta trebuia sa spun.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Mar 12, 2011 7:43 pm

Mi-am dat seama ce voiai sa spui si da, sunt de acord: mai intai ti-o fura, iar apoi ti-o "furi" tu, cand iti frange numita inima.

Ma intreba daca nu cumva mi-a ramas undeva in cotloanele mintii acest vers din Sorescu atunci cand am deci ca imi place cafeaua nu foarte tare, neagra, fara lapte, fara zahar si fara alte farafastacuri. Turcii credeau in Evul Mediu ca laptele adaugat in cafea provoaca... lepra!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1Sam Mar 12, 2011 8:31 pm

Buna dimineata! vin si eu cu cafeluta, alaturi de voi!
Cazimi, capul sus! Undeva in lume exista si jumatatea ta, intr-o zi o vei gasi!
Sus In jos

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea-Cap.II   Carcoteli la o cafea-Cap.II - Pagina 8 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea-Cap.II

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 8 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: