decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Ingrijirea plantelor de gradina / apartament

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Mier Aug 03, 2011 8:29 pm

eu stau si mai prost, gazonul intr-un colt a murit si am pierdut asta iarna o gramda de flori. plange
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Joi Aug 04, 2011 5:31 am


Ce frumuseti ai si in gradina si in casa. Florin tu esti gradinarul? Daca da, felicitari. Si la mine in familie sotul meu se ocupa de flori. Nu ca eu nu as putea, dar sotul meu a mostenit-o pe soacra mea, niciodata nu este multumit de prestatia mea. :sHa_lolbig2:
Sus In jos
gyongyike
gyongyike
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 22/01/2012
Mesaje : 70
Varsta : 36
Localizare : lugoj
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Vin Feb 03, 2012 11:06 pm

Nu mai posteaza nimeni aici ? Atunci va arat eu cateva floricele din colectia mea

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Feb 04, 2012 12:40 am

ghighi florile sunt superbe, as vrea sa te intreb daca lacul cu nuferi il ai in curte (banuiesc ca stai la casa).
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Feb 04, 2012 1:13 am

Bravo Ghighi, ai niste flori superbe aplauda
La mine orhideele sint inflorite (dar n-am avut timp sa le fotografiez), violetele se pregatesc si ele, iar eu visez la vara viitoare cind voi putea sa-mi umplu curtea cu flori flori
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Feb 04, 2012 10:52 am

Foarte frumoase florile tale, Ghighi. Ai imultit vreodata Violete?
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Feb 04, 2012 9:54 pm


M-am uitat la violeletele mele vad ca nu mai am nici una inflorita, dar uite am trifoiul rosu inflorit, il am la bucatarie, saracul s-a obisnuit cu frigul pentru ca eu deschid si inchid de 100 de ori pe zi, geamul:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si mi-a cumparat sotul meu o primula galbena(pana de 8 martie imi ia toate culorile, asa face de cativa ani):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Legat de inmultirea violetelor:
-se pun frunzele care au coditele mai lungi, in apa si cand au facut ''mustati'', se planteaza. Se pun cate 2 frunze in acelas ghiveci, pentru siguranta, iar peste ele se pune o jumatate de sticla de plastic. Cand incep sa apara frunzulitele mici se mai lasa cam doua saptamani 1/2 de sticla, dupa care se renunta la ea. Mult succes.
Sus In jos
gyongyike
gyongyike
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 22/01/2012
Mesaje : 70
Varsta : 36
Localizare : lugoj
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Feb 04, 2012 10:49 pm

Baltuta o am in gradina, abia anul trecut am pus-o in functiune. Astept sfaturi pentru amenajare, va pun si o poza

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Sam Feb 04, 2012 11:10 pm

tu ai facut lacul sau asa era?
te intreb pt ca vreau si eu sa fac unul dar mai mic.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
rodica
rodica
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 23/01/2011
Mesaje : 82
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 4:25 am

Fetele ,referitor la inmultirea violetelor sa stiti ca e buna metoda cu pusul frunzelor in apa dar mai sigura si mai putin stresanta pentru viitoarele plantute este ca le poti pune direct in ghiveciul cu pamint si acoperite cu un pahar de sticla transparenta. Eu am pus anul trecut in noiembrie si pina in februarie a ajuns o mindrete de viitoare floare.Eu zic ca e nu mai exista riscul sa ranesti radacinile crescute in apa cind le pui in pamint.
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 4:32 am

Ambele metode sint bune sau pot da chix. Depinde de momentul in care se face inmultirea (cel mai prost e vara pe canicula, cele mai bune primavara si toamna, oricum in afara perioadei de inflorire) si de virta plantei-mame. Nu prelevati frunze de la plante tinere, le faceti rau lor si e mica sansa de inmultire.
Se preleveaza frunze de la plantele mature, frunze sanatoase din exteriorul rozetei de frunze.
Daca alegeti sa le puneti la inradacinat in apa, trebuie sa aveti mereu grija sa umpleti respectivul vad cu apa proaspata si sa nu le plantati pina nu apar la baza petiolului frunzulite mici-mici verzi. Acela e semnul ca frunza este pregatita sa fie plantata in pamint.
Micile plantute se pun intii in ghivecele mici, violetele prefera cantitati mici de substrat (pamint) lucru care ajuta si la o inflorire frecventa si masiva.
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 4:33 am

Ce am scris mai sus e din experienta mea de multi ani de crescut violete si din cunostintele primite de la o prietena care creste specii de colectie din Saintpaulia (violeta) si in care am mare incredere.
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 8:42 am

Multumesc pentru raspunsuri fetelor imbratisare
Roxanne, vreau sa te intreb daca apa in care pun frunza trebuie schimbata sa fie mereu proaspata sau trebuie doar completata.
Prima incercare nu mi-a reusit, ce-i drept am facut-o acum 2 saptamani, deci iarna.
O sa mai incerc la primavara, imi sunt de mare folos raspunsurile voastre asa detaliate.
Thank You
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 8:44 am

Adina, doar completata.
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
gyongyike
gyongyike
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 22/01/2012
Mesaje : 70
Varsta : 36
Localizare : lugoj
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 8:49 pm

Miky, balta noi am facut-o . Vrei sa pui si pesti sau doar de decor? Noi avem si pesti , speram ca in primavara putem sa ne apucam de pescuit. Daca vrei si pesti ar trebui sa ai o sursa de apa permanenta ( noi avem o fantana arteziana).

Cat despre violete eu le rup frunzele care sunt in plus, le pun intr-un pahar cu apa pana fac "radacini" apoi le pun in pamant. Pana acum le-am prins pe toate.
Sus In jos
rodica
rodica
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 23/01/2011
Mesaje : 82
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 9:24 pm

Oricum incercati in paralel si cum v-am spus eu.,radacinile formate in apa sint asa firave ca se pot rupe in momentul cind le acoperiti cu pamint.Puse la inradacinat direct in ghivecelul cu pamint nu mai trebuie sa o mutati-poate sta acolo pina in momentul cind v-a trebui sa schimbati pamintul .Iar acum pentru ca am sentimentul ca de cite ori am intrat si am vorbit am deranjat -indiferent la ce subiect- imi iau adio de la voi urindu-va voua cele din "familie"(nu mi-am dat seama ca e circuit inchis si ca va deranjeaza cei necunoscuti din afara) numai bine si tot ce va doriti.Buna ziua.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 9:30 pm

ghighi vreau sa fac un lac micut sa am doar nuferi, nu vreau pesti.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 9:32 pm

Rodica sincer nu stiu de unde ai dedus ca 'deranjezi', imi pare rau daca ai perceput mesajul meu de mai sus ca fiind in contradictie cu al tau.
Sfaturile sint mereu binevenite, iar noi sintem o 'familie' care poate primi mereu noi membri, de ce te-am respinge?
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
gyongyike
gyongyike
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 22/01/2012
Mesaje : 70
Varsta : 36
Localizare : lugoj
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 12:28 am

Miky atunci inseamna ca il vei face cu plasa sub ca sa nu se piarda apa. Ar fi frumos sa puneti si o pompa de recirculare ca sa fie ca si o cascada, cu leduri in apa, cu nuferi si stuf , tare mult mi-as dori si eu una asa dar " avem deja o balta la ce ne trebuie inca una?" ( vorbele sotului) suparat . Cand este gata lacul tau sa pui poze ca sa-i arat ce frumos e si poate il conving :423676:
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 12:43 am

pai am pompa cu recirculare a apei bucurie , mie imi lipseste lacul.
si mai am o idee pt gradina dar sa se termine frigul asta.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
gyongyike
gyongyike
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 22/01/2012
Mesaje : 70
Varsta : 36
Localizare : lugoj
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 1:06 am

Abia astept sa o vad si sa ma inspir , asta daca nu te superi blink eye
eu o parte din gradina am plantat-o cu pomisori fructiferi pentru ca era prea mare si in primavara sotul vrea sa faca un fel de terasa din stuf langa balta ( in locul cartofilor) ras
Are cineva gard minune ? chiar creste cum ii fac reclama ca ma bate gandul sa-mi cumpar
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 1:07 am

ei stai nu te gandi ca am curtea asa de mare, le fac mai mult in miniatura. blink eye
nu , nu ma supar daca te inspiri. imbratisare
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
gyongyike
gyongyike
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 22/01/2012
Mesaje : 70
Varsta : 36
Localizare : lugoj
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 1:33 am

atunci de tine e bine ca nu ai loc de buruieni :600869:
oricum abia astept sa vad poze
Sus In jos
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 1:53 am

rodica a scris:
Oricum incercati in paralel si cum v-am spus eu.,radacinile formate in apa sint asa firave ca se pot rupe in momentul cind le acoperiti cu pamint.Puse la inradacinat direct in ghivecelul cu pamint nu mai trebuie sa o mutati-poate sta acolo pina in momentul cind v-a trebui sa schimbati pamintul .Iar acum pentru ca am sentimentul ca de cite ori am intrat si am vorbit am deranjat -indiferent la ce subiect- imi iau adio de la voi urindu-va voua cele din "familie"(nu mi-am dat seama ca e circuit inchis si ca va deranjeaza cei necunoscuti din afara) numai bine si tot ce va doriti.Buna ziua.

Rodica, imi pare rau ca te-ai suparat sau ca nu te-ai simit bine. Si eu ca tine sunt noua in bransa si pot sa iti spun ca fiecare isi da cu parerea si spune ce simte fara nicio suparare. Sper sa te razgandesti si sa ramai pe forum prieteni
Eu v-am multumit amandurora pentru sfaturi, mi se pare chiar ingenioasa varianta cu borcanul deasupra. Cand o sa am succes cu imultitul va dau se stire.
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 2:00 am

atoma a scris:
rodica a scris:
Oricum incercati in paralel si cum v-am spus eu.,radacinile formate in apa sint asa firave ca se pot rupe in momentul cind le acoperiti cu pamint.Puse la inradacinat direct in ghivecelul cu pamint nu mai trebuie sa o mutati-poate sta acolo pina in momentul cind v-a trebui sa schimbati pamintul .Iar acum pentru ca am sentimentul ca de cite ori am intrat si am vorbit am deranjat -indiferent la ce subiect- imi iau adio de la voi urindu-va voua cele din "familie"(nu mi-am dat seama ca e circuit inchis si ca va deranjeaza cei necunoscuti din afara) numai bine si tot ce va doriti.Buna ziua.

Rodica, imi pare rau ca te-ai suparat sau ca nu te-ai simit bine. Si eu ca tine sunt noua in bransa si pot sa iti spun ca fiecare isi da cu parerea si spune ce simte fara nicio suparare. Sper sa te razgandesti si sa ramai pe forum prieteni
Eu v-am multumit amandurora pentru sfaturi, mi se pare chiar ingenioasa varianta cu borcanul deasupra. Cand o sa am succes cu imultitul va dau se stire.

Nu este numai ingenioasa, ci si corecta si recomandata de specialisti.

Iar eu doar am spus ca ambele pot avea succes sau pot esua suspicios
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/

Continut sponsorizat




Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 5 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: