decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Ingrijirea plantelor de gradina / apartament

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Ian 12, 2014 11:10 pm

Wow, Doina! Imi imaginez ce frumusete e acolo!
Mi-ai amintit de Tara Lalelelor. Daca va cunosteam acum 2 ani...va umpleam de bulbi. Am adus atat de multi incat nu mai stiam cui sa-i dau ca sa nu se strice.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Ian 12, 2014 11:17 pm

Doamne si ce scumpi sunt. Imi pare rau ca nu ne-am cunoscut caci eu am spatiu de plantat cat vrei.
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Ian 12, 2014 11:23 pm

Cand imi vin prietenii in vara, le spun sa-mi aduca. Acum 2 ani am cumparat si eu, ca nu m-am putut abtine, mi-au mai cumparat si ei....si cand am ajuns acasa a trebuit sa distribui 2 sacose cu bulbi, ca doar nu era sa-i plantez in parchet. Am avut lalele, gladiole, crini, dalii, zambile.
Erau pachete cu 100 bulbi dar nu-mi amintesc pretul. Stiu doar ca mi s-au parut foarte ieftini acolo, comparativ cu preturile de la noi.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Ian 12, 2014 11:27 pm

Cred ca erau ieftini din cauza cantitatii mare din pachet. Am invatat, de fapt, ca atunci cand iesi din tara, in concediu, sa nu faci conversii valutare.
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Ian 12, 2014 11:37 pm

Am locuit o perioada mai mare acolo si lucram la o scoala, deci nu faceam conversie, luam euro direct. Si cum ii luam...asa-i dadeam.  :600869: 
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Ian 12, 2014 11:39 pm

Nu-i nimic, sa nu-ti para rau. Eu am o deviza, totul se compenseaza pe lumea asta!
Sus In jos
rodica
rodica
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 23/01/2011
Mesaje : 82
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Lun Ian 13, 2014 12:33 am

Da, asa este, zorelele sint de fapt anuale, dar semintele cazute rezista si peste iarna in pamint si incoltesc primavara. De fapt daca ai observat la o tufa cu zorele de indata ce trec florile si cad pe jos se autoinsaminteaza si tufa se indeseste pina toamna.
Sus In jos
Jadehomedeco
Jadehomedeco
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 11/10/2013
Mesaje : 194
Varsta : 40
Localizare : Reghin
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Feb 22, 2014 11:30 pm

vreau si eu lalele:)
neata fetele.....dupa mlt timp...
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Lun Feb 24, 2014 9:51 am

Va tin minte si cand voi avea bulbi de zambile, va trimit.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Mar 09, 2014 5:58 am

Am intarziat cu fotografiatul ptr. zambile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Mar 09, 2014 7:50 am

Ce ma bucur pentru tine ca ai asa de mult miros de primavara, in casa ta.. rusinos
La mine a inflorit o craciunita si un trandafir japonez portocaliu(preferatul sotului meu):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Mar 09, 2014 8:08 am

Doina cate flori de sezon ai!! si imi plac cosuletele in care sunt puse!

Gabriela, ce frumos e trandafirul!!
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Mier Mar 12, 2014 10:37 am

Ce flori frumoase aveti!
Doina, unde ai gasit acel cosulet gen jardiniera? E super!
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Mier Mar 12, 2014 10:59 am

Sa va arat florile primite de 8 martie:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

am primit si un buchet de lalele mov, tare frumoase erau in prima zi, nu am fost destul de inspirata sa fac o fotografie iar a doua zi nu am mai avut la ce sa fac, s-au ofilit... suparat
Sus In jos
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Mier Mar 12, 2014 9:04 pm

Ce frumoase sunt Gabriela!!
Am primit si eu Primula, sunt mai sensibile de fel dar pana acum vad ca rezista bine..
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Mier Mar 12, 2014 9:45 pm

Rux, l-am cumparat in decembrie 2013 de la Baumax.
Gabriela, foarte frumaose florile. Primulele sunt perene, ptr. exterior, deci nu au nevoie de multa caldura. Asa se explica sensibilitatea lor din cate stiu eu. Eu le plantez afara dupa ce trec florile.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Mier Mar 12, 2014 9:52 pm

Cand sotul meu traia, de 8 martie imi cumpara de la Metro o tava cu mai multe feluri si culori de primule. Am la geamul de la bucatarie un blat destul de lat si le puneam acolo, dimineata cand intram in bucatarie parca imi zambeau in soare, aveam o intraga gradina de flori divers colorata. Tare frumoae erau!
Anul acesta am primit flori de la copii, cumatri m-am bucurat si ma bucur inca de prezenta lor in casa, dar.....va dati seama ca amintirile inca dor!
Intradevar, Doina, dupa ce se trec le dau fratelui meu care le planteaza in gradina, pentru anul urmator.
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Mar 13, 2014 6:12 am

Gabriela,  imbratisare 

Mi-am amintit de socrul meu, care nu avea rabdare sa vina 1 Martie/8 Martie/ziua mea, in fiecare an imi aducea flori in seara dinainte. Acum ii duc eu lui flori...
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Mar 13, 2014 8:55 am

Asa se intoarce roata in viata, Rux!
Sus In jos
Gianina
Gianina
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 11/07/2013
Mesaje : 321
Varsta : 44
Localizare : Dambovita
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Vin Mar 21, 2014 9:43 am

Vin si eu cu floricele de la mine din ograda,dar sa nu radeti de ele,ca sunt timide. blink eye 
Si incep cu kalanchoe...mai am una creata dar n-a vrut sa stea la pozat,mai incerc.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Trifoi peste alocasia
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si o primula singuratica...e prima care a inflorit
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Mar 22, 2014 8:34 am

Astazi am lucrat afara si cum am vazut florile tale, Gianina, m-am gandit sa vi le arat pe ale mele:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Mar 22, 2014 8:47 am

Cat de frumoase sunt florile tale, Doina. Ai si magnolii, le-ai cumparat asa arbust sau au fost puiuti, sunt greu de inmultit?


Ultima editare efectuata de catre gabpri in Sam Mar 22, 2014 9:04 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Gianina
Gianina
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 11/07/2013
Mesaje : 321
Varsta : 44
Localizare : Dambovita
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Mar 22, 2014 8:56 am

Aaa,ce de flori si sunt desfacute.La noi abia au iesit ca stam in zona de deal.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Mar 22, 2014 9:05 am

Si ale tale sunt frumoase, Gianina. Timide, timide dar bine ca au aparut, speram sa nu mai vina zile urate si friguroase, m-am cam saturat de vreme urata.
Am si eu un trifoi rosu, la un moment dat i-au cazut aproape frunzele si am crezut ca l-am pierdut, dar vad ca si-a revenit:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Mar 22, 2014 10:05 am

Am patit si eu la fel cu trifoiul rosu, am crezut ca este din cauza frigului, este aprox. in dreptul usii de
la intrare. L-am mutat si nu i-a placut. Acum si-a revenit, dar nu are prea multe frunze.
Magnolii, am doua feluri unul alb cu floare stea mai primavaratic si al doilea mov-roscat cu floare ddubla, infloreste un pic mai tarziu. I-am cumparat puieti, dar sunt de talie mica. Am incercat cu  un fel de samburi-seminte, primiti, cu puit luat de la diverse persoane, dar nu a mers, in schimb cand am cumparat (erau destul de mici) am reusit din prima. Au aprox. 5 ani.
Gianina si eu stau la deal, intr-o zona cu padure, dar anul acesta a fost mai cald in centrul tarii, fata de sudul tarii, asa se explica ca avem vegetatie mai devreme dacat la voi.
Aveam ghiocei infloriti in ianuarie, iar allele timpurii au boboci mari.
Sus In jos

Continut sponsorizat




Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Ingrijirea plantelor de gradina / apartament   Ingrijirea plantelor de gradina / apartament - Pagina 9 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Ingrijirea plantelor de gradina / apartament

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 9 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: