decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea - Cap. IV

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Urmatorul
AutorMesaj
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Lun Ian 23, 2012 9:36 pm

Multumesc pentru cafea, Rox.
Ce bine ziceti.................... ocupata
Eu sunt si azi indispusa total, totusi nu cred ca azi o stau ca ieri prea mult pe net pentru ca indemnul vostru ma determina si pe mine sa trec ''la munca''.
Duminica prajeam peste si a sarit ulei incins pe mine, ca mi-am patat tricoul nu este nimic dar mi-a sarit pe barbie, cu toate ca am o crema speciala pentru arsuri facuta din miere, propolis.... si am pus imediat pe arsura............ieri nu am iesit din casa pentru ca aveam pete rosii.............azi s-au transformat in pustule..........si nu stiu de ce, pentru ca am pus permanent crema in strat gros. Cred ca o sa-mi ramana semne pe fata..... plange
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Lun Ian 23, 2012 9:40 pm

Gabi ia-ti de la farmacie Carpicon. Este f bun pt epitelizare (refacerea tesutului).
Si sa ai mereu in casa Bioxiteracor spray, este excelent. Iti dai imediat peste arsura si linisteste iritatia pina si durerea, usturimea. Este f bun si la basicile provocate de pantofi.
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Lun Ian 23, 2012 10:18 pm


Bine ca mi-ai adus aminte de ele, spray Bioxiteracor am avut si l-am aruncat pentru ca expirase, iar Carpicon inca il mai am, dar si asta a expirat de 6 luni, trebuie sa trimit pe cineva sa cumpere. Multumesc, Rox.
Sus In jos
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Ian 24, 2012 2:40 am

Off, mai Gabriela mai... imi pare tare rau...uite, daca te face sa te simti mai bine, eu am pistrui din nastere si n-am ce sa le fac... in cazul tau, lasa ca poate iti trece cu o crema speciala. Si pe mine au sarit stropi de ulei incins pe maini si mi-a trecut arsura desi nu am dat cu nimic altceva decat cu sare.
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Ian 24, 2012 10:10 pm

Buna dimineata, fetele

va ofer o cafeluta cu multa frisca :

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



ce planuri aveti pt aceasta zi de iarna cu muuuultaaaa zapadaaaa ? iubire
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Ian 24, 2012 10:12 pm

neata, mersi nico de cafeluta.

la mine nu ninge, aici ploua. plange
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Ian 24, 2012 10:43 pm


Multumim Nico pentru asa o cafeluta.
Ce sa facem in asa o zi ''stam la gura sobei'' si servelim..... bucurie
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Ian 24, 2012 11:05 pm

app de serveteluit ....voi mai stiti / mai aveti linkuri unde gasesc imagini pt scos la imprimanta pentru decoupage ?
google nu m-a ajutat deloc aseara cand am cautat in sus si-n jos ....din pacate, eu n-am salvat cand era "fierbinte" acest subiect ...mi-aduc aminte doar ca Florin a postat o groaza de linkuri utile , dar nu mai stiu nici topicul unde a postat , nici ce-a postat

imi dati si mie o mana de ajutor , va rog ?
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Ian 24, 2012 11:34 pm

Nico eu am multe salvate, pot sa ti le trimit pe mail (sau prin transfer.ro), daca le vrei.

Si multumim de cafea iubire
Am fost afara sa-mi iau baiatul de la scoala si am constatat ca zapada e apoasa si sint niste balti mari si urite la marginea trotuarului si... ce mare smecherie cu ninsoarea asta?! Nu-mi place, e cih! suparat
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mar Ian 24, 2012 11:56 pm

Multumim pentru cafeluta Nico fata cafea

La noi ninge de rupe, abia astept sa iesim sa facem un om de zapada bucurie A mai fost o tentativa de ninsoare acum cateva zile insa nu s-a asternut stratul de zapada prea mare, n-am putut sa facem omul de zapada, ne-am multumit doar cu o bulgareala micuta.

Planuri pentru astazi intrebare
pai, mancarica o am facuta de ieri, painea am framantat-o aseara, curatenia am terminat-o dimineata, pampersii trebuie sa-i spal, :689361: ce mai trebuie? Ah, sa ordonez atelierul ca s-a facut dezordine...
ma tot tin sa termin cu provocarea lui miky la bucatarie, aseara am inceput-o si astazi sper sa reusesc sa o finalizez. :phew:
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Ian 25, 2012 12:16 am

mie-mi place ca ninge....e flescaiala pe unde se circula...dar daca ma duc in mijlocul parcului unde n-a calcat nimeni, ma pot tavali pe jos fara probleme tavalie

Adriana, dar ai activitate, nu gluma....eu dac-as fi acasa, as dormi all day long rusinos

Rox, da vreau imaginile, te rog frumos...cel mai simplu prin transfer.ro , sa nu te chinui prea tare iubire
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Ian 25, 2012 12:28 am

Nico eu zic sa mai astepti pina te arunci in zapada caci chiar e apoasa.
Miine va fi mai ok, peste noapte ingheata si e altceva.

Gata ti-am trimis si am rezolvat si cu comanda iubire


Ultima editare efectuata de catre Roxanne in Mier Ian 25, 2012 12:40 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Ian 25, 2012 12:39 am

ati terminat cafeluta? Dau si eu una cu ceva dulce sau vreo 2 gustarici... Evident, sunt servetele hihihi. Nico, ce cauti mai exact?[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/img][img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] [/img]


Ultima editare efectuata de catre oanatos in Mier Ian 25, 2012 12:47 am, editata de 1 ori
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Ian 25, 2012 12:42 am

uite nico aici sunt link-urile pe care le-a postat florin - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Ian 25, 2012 12:48 am

chiar oana ai servetelul pe care il caut?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Ian 25, 2012 12:51 am

ms Miky ...o sa rasfoiesc topicul
Sus In jos
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Ian 25, 2012 1:06 am

miky a scris:
chiar oana ai servetelul pe care il caut?
nu Miky, imi pare rau imbratisare
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Ian 25, 2012 1:34 am

offfff, dar cand mai cumperi servetele te uiti si dupa acel model? te rog

ps: ai cumparat ce am vb ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Ian 25, 2012 7:45 pm

Buna dimineata din viscol!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

La Bucuresti nu e prea roz treaba, am o prietena care locuieste la 45km de oras si a trebuit sa ramina la hotel peste noapte, fiindca drumul spre casa era inchis.
Sa speram ca se opreste viscolul spre seara...
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Ian 25, 2012 8:18 pm

Rox , e neagra-neagra cafeaua aceasta, da ?
sunt chioara de somn , fetele....m-am culcat la 2 si azi dim am luat viscolul in fata ....sa ma scuzati daca pe parcursul zilei nu sunt f coerenta .

Am un ness pe masa, o ciocolata neagra , 2 cutii de Pepsi , o cana de ceai negru,si ceva pastile naturiste pt revitalizare date de la medic ...credeti ca e suficient pt a ma trezi ?
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Ian 25, 2012 8:33 pm

Buna dimineata,
Multumesc Rox pentru cafea, arata foooarte bine in acea cescuta.
Nico ce faci? nu crezi ca este cam mult? mai ales ness, stii cat este de tare, ai grija de inima ta, de inima ta, de inima ta................refrenul lui Dan Bitman.

Acum sa va spun si eu care este starea vremii la Iasi. Este frumos, acum straluceste soarele, zapada s-a topit pe strada dar nu si pe aleile laterale..............asta imi place pentru am pe unde sa ma plimb, iata niste poze facute acum de la geam:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Ian 25, 2012 9:08 pm

Neata doamnelor. Rox, as vrea si eu una dubla si neagra :395905:
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Mier Ian 25, 2012 9:28 pm

neata fetilii. multam rox pt cafea.

a nins si la noi aici toata noaptea si a batut si vantul. cand vad atatea drumuri blocate ma ia cu calduri. deja incep sa intru in panica. roade unghiile
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Ian 26, 2012 12:47 am

Miky, totul va fi bine prieteni
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1Joi Ian 26, 2012 1:11 am

sper sa fie asa, poate in 2 zile se vor debloca drumurile.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. IV   Carcoteli la o cafea - Cap. IV - Pagina 16 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea - Cap. IV

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 16 din 17Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: