decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea - Cap. VI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 12:41 am

O mutare ar rezolva problema.
Gabriela, a aparut anuntul cursului online la complex art, maine la ora 19.
Sus In jos
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 1:14 am

:600869: 
Fetelor, eu acum am priceput care e treaba cu cursurile de la Complexart... mi se pare foarte tare ideea, sper sa imi fac si eu timp sa urmaresc cursurile.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 1:19 am

Ma bucur. De ce nu ai intrebat?
Sus In jos
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 1:30 am

Pentru ca nu am vrut sa devin stresanta, si asa pun destule intrebari.  rusinos
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 2:08 am

Am primit e-mailul prin care eram anuntata ca maine sunt cursurile la ora 19 si chiar ma pregateam sa scriu despre asta aici, dar mi-ai luat-o inainte Doina.
Imi cer scuze, Doina, este clar ca nu am inteles bine ce zi s-a ales pentru continuarea cursurilor... rusinos 
RobertiS trebuie sa-ti faci timp pentru ziua de maine pentru ca pentru incepator o sa fie interesant si va continua cu umbrele pitorico, curs pe care toata lumea doreste sa-l vada, cred ca o sa fie o ingramadeala .... suspicios  sper sa nu avem probleme cu internetul.. suparat
Sus In jos
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 2:20 am

Ai dreptate Gabriela, sper sa imi fac timp maine.
Sunt prinsa in ultima vreme cu niste comenzi si eu lucrez doar seara si in weekend pentru ca am si job. Si pe langa asta mai trebuie sa si gatesc si alte treburi casnice care sunt convinsa ca le faceti si voi.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 2:27 am

Te inteleg perfect pentru ca esti tanara si ai si alte obligatii peste care nu ai cum sa treci.
Sus In jos
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 3:00 am

Sunt convinsa ca asa suntem toate, avem si alte obligatii pe langa hobby-uri.
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 3:54 am

Eu am fost dezamagita de tema aleasa sincer , nu ma consider atotstiutoare dar lucrarile pregatite pentru maine stiu cum se fac ... o sa fiu prezenta totusi ca am timp suficient :)
La cursul cu umbrele pitorico voi fi muult mai atenta desi acolo trebuie o calitate a imaginii impecabila ca sa intelegi ce si cum trebuie facut . La primul curs a realizat tot un fel de pitorico pe langa servetel si nu sa vazut mare lucru ... om vedea ce o sa fie ... :)
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 5:09 am

Au fost multe solicitari de la incepatori pentru un astfel de curs, iar cei de la Complex Art sunt interesati sa-si vanda marfa si ei hotarasc tema cursului. Eu sunt curioasa sa vad daca aflu ceva nou.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 6:23 am

Gabriela, nu inteleg ce scuze imi datorezi, pur si simplu s-ar fi putut sa nu fi inteles eu. Bine ca suntem pe faza. Eu, sincer, tot timpul gasesc cate un amanunt, ceva ce mi-ar prinde bine.
Daca nu intervine ceve voi fi prezenta.
Sus In jos
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 7:12 am

Fetelor, si cum vizionam cursul? Pe site-ul lor, avem nevoie de cont? rusinos 
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 7:15 am

Va fi pus la dispozitie un link , se intra ca si invitat ( Guest) !
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 7:40 am

Am inteles, multumesc!
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 7:42 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Aici este linkul , va fi functional de la ora 18.45  imbratisare 
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 7:47 am

Merci mult, Roxana! Sper sa nu intervina altceva si sa fiu prezenta maine, cred ca mi-ar prinde bine!
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 9:02 am

Am uitat sa va spun ce am gasit in Auchan:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

este bun si are un miros teribil.
Sus In jos
Gianina
Gianina
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 11/07/2013
Mesaje : 321
Varsta : 44
Localizare : Dambovita
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 9:24 am

Ce tentant,Gabi!Pacat ca nu avem Auchan.Sa bei si pentru mine o ceasca.
Buna seara si imi cer scuze de absenta!Sanatate va doresc ca e mai buna ca toate si o primvara frumoasa!
Eu am avut o zi plina,activa sa nu zic agitata si cand a aparut oboseala am adormit cu cartea in mana.
O seara frumoasa! :40803: 
Sus In jos
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 9:40 am

Gabriela, nu am baut niciodata combinatia asta de ceai, cred ca e tare bun!
Gianina, ce lucrezi frumos?
Sus In jos
Gianina
Gianina
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 11/07/2013
Mesaje : 321
Varsta : 44
Localizare : Dambovita
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 9:53 am

Pai am luat o pauza de la decupaj,am trecut la ac si ata. blink eye 
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 10:08 am

Am scris aici cu ceva timp in urma ca strang, cand este sezonul lor, petale de la trandafirii buni pentru dulceata. Pun la uscat si iarna fac ceai, este bun impotriva stresului, a insomniilor dar si pentru gust cu un pic de lapte. Sa stiti ca este foarte bun si asta amestecat cu menta.
Am uitat sa va spun ca dupa ce petalele s-au uscat, se pun bine intr-un borcan care se inchide ermetic ca sa-si pastreze aroma.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 10:20 am

Am promisiuni de un asemenea trandafir. Bunicii mei, langa Borsec, faceau dulceață.  Foarte buna. Petalele erau pusecla uscat.
Sus In jos
Gianina
Gianina
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 11/07/2013
Mesaje : 321
Varsta : 44
Localizare : Dambovita
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 10:22 am

Eu am trandafiri dar nu de dulceata,si nici nu prea am vazut pe aici...mi-a promis cineva lastar,dar nu mai stiu cine(nu de aici).
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 10:47 am

Si petalele de la trandafirii de gradina care miros frumos, poti sa-i usuci si sa-i pui in borcane care se inchid bine, poti amesteca cu busuioc uscat si si scos de pe crengute dar nu sfaramat. Borcanele poti sa le decorezi tu si din cand in cand sa le deschizi sa iasa mirosul, cand nu mai miroase scoti cate o mana de amestec si il freci in mana sa vezi atunci cat de frumos miroase busuiocul sfaramat. Sper ca am fost de ajutor.
Sus In jos
Gianina
Gianina
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 11/07/2013
Mesaje : 321
Varsta : 44
Localizare : Dambovita
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mar 10, 2014 10:51 am

Busuioc am...s-a uscat asta toamna dar i-am luat semintele.Multumesc,Gabi,esti o comoara!
Sus In jos

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 2 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea - Cap. VI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 2 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: