decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Am ajuns la mal ca un naufragiat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Iul 06, 2013 11:44 pm

Primul tutorial pe care vi-l propun este sa facem decupaj cu ajutorul cojilor de oua.
Mancati in acest weekend omleta cu ceapa verde si cas , iar cojile nu le mai aruncati ci puneti-le la uscat dupa ce le-ati spalat in prealabil.
Este foarte usor de facut si exectul este maxim.
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iul 07, 2013 12:30 am

STICLA DECORATA CU AJUTORUL SERVETELULUI SI A COJILOR DE OUA
LUATI O BANALA STICLA , MERGE SI PE VAZA SAU ORICE ALT OBIECT , INCLUSIV LEMN,GHIPS ETC.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
O DATI CU GRUND SI DESENATI CU UN CREION LOCUL UNDE DORITI SA PUNETI COJI DE OUA SUB SERVETEL ASTFEL INCAT SA AVETI UN EFECT 3D
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
INCEPETI SA LIPITI COJILE DE OUA CU AJUTORUL ADEZIVULUI PENTRU DECUPAJ SI LE POZITIONATI CU O SCOBITOARE
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
CAND ATI TERMINAT DE ASEZAT COJILE SI ELE S-AU USCAT PE SUPORT PUNETI SERVETELUL CU AJUTORUL TEHNICII SERVETELULUI
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
CAND SI ACESTA ESTE USCAT TOT CU AJUTORUL UNEI SCOBITORI POZITIONATI COJI DE OUA IN JURUL SERVETELULUI CA SA IMBRACATI STICLA
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
PUNETI SERVETEL SI PE CEALALTA PARTE A STICLEI SI LIPITI COJILE DE OUA IN JURUL SERVETELULUI
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] border="0" alt=""/>
ASA ARATA CAND E GATA USCATA STICLA SI COJILE DE OUA S-AU INTARIT PE EA
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
VOPSITI COJILE CU ACRILIC ALB CA SA SE UNIFORMIZEZE CULOAREA.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
DACA VRETI PE DOP PUTETI PUNE BOABE DE CAFEA SAU DE PIPER SAU PUR SI SIMPLU LASATI ASA CUM ESTE
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
APOI DECORATI CU ACRILIC SI STICLA ESTE GATA
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
IAR EFECTUL E MAXIM
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ASTEPT SA VAD CINE ARE CURAJUL SA FACA UN OBIECT PENTRU DECOR DUPA ACEST TUTORIAL
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iul 07, 2013 1:06 am

Cred ca multa lume o sa raspunda provocarii tale pentru ca efectul sticlei decorate de tine este foarte frumos. Vad ca tu zici ca pui cojile de oua cu scobitoarea, eu ma murdaresc si ma lipesc pentru ca le pun direct cu mana, am bagat la cap si o sa fac si eu un obiect dupa ideia ta. Multumesc, Anca ....imbratisare 
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iul 07, 2013 1:18 am

Gabriela , am sa revin si eu sa va arat cateva lucrari facute de fete cu cojile de uoa, si astept si de aici de pe forum lucrari.
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iul 07, 2013 2:06 am

Astazi mancam supa de galuste ! Oare de ce ????? Cojile sunt deja la uscat blink eye 
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iul 07, 2013 3:27 am

Am coji de oua uscate cat de mici trebuiesc?
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iul 07, 2013 4:02 am

Doina , nu trebuie sa fie foarte mici, un secret ar fi sa lipesti o bucata mai rate odata si apoi cand e prinsa pe sticla , apesi cu buricul degetului si o spargi in bucati mai mici. Asa merge mai repede sa le pui pe toate.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iul 07, 2013 8:26 am

Uite cum ai reusit sa ma scoti din monotonie?Thank You 
Doar am vrut sa incerc si uite ce am reusit:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Nu am fost prea inspirata cu servetelul ales.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Maine, dupa ce vin de la serviciu, am sa incerc sa continui. Nu stiu cum, poate imi dati o idee. sos
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iul 07, 2013 8:36 am

Arata foarte bine Doina , in partea de jos ori colorezi cu verde si restul sticlei cu crem ori folosesti bordura de la servetelul cu piticul.
Astept sa vad rezultatul final si felicitari ca ai spart gheata.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iul 07, 2013 8:39 am

Ma gandeam la partea de jos sa o colorez cu verde. Partea de sus a sticlei ma tot gandesc cum sa o inchei?
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iul 07, 2013 8:47 am

Mai pune coji de oua si mai sus si ca sa nu fie prea verde, poti sa faci in partea de sus cu acrilic maro ca in examplul dat de Anca.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iul 07, 2013 8:57 am

Este o idee!
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Iul 08, 2013 5:21 am

super! de vreo doua saptamani tot adun coji de oua pentru asa o lucrare :) deci imi este de mare ajutor tutorialul tau! Pozele le voi pune la pozele mele cand va fi gata lucrarea si pun si aici daca asa trebuie :) Doina, sunt tare curioasa cum vei finaliza lucrarea ta :) bafta!
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Iul 08, 2013 6:00 am

Si eu am o sticluta de ulei de masline , infrumusetata cu coji de oua la uscat ! Habar nu am cum va arata la final ...revin cand e gata !
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Iul 08, 2013 6:29 am

Cat de tareeee! Multumim pentru idee, Anca!
Problema mea e ca tre' sa apelez la rude, pentru ca nu imi plac ouale, mananc maxim 2/an tavalie
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Iul 08, 2013 6:45 am

fetelor am sa revin cu lucrarii gata facute cu ajutorul cojilor de oua ca sa va puteti inspira iar daca sunteti asa de interesate promit ca va aduc si alte tutoriale la fel de interesante.
Nu va spun mai multe ca vreau sa va vad lucrarile cu cojile dar atat mai divulg, sa va pregatiti chit de cutit sau chit de lemn sau pasta de structura.
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Iul 08, 2013 7:52 pm

Anca , cum pictez sticla cu acrilice sa-mi ramana marginile dintre coji deschise la culoare , ca la sticla ta .....? deja am spalat-o odata ca se coloreaza si intre coji si nu se mai intelege nimik ...suparat suparat 
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Iul 08, 2013 8:38 pm

La mine arata aseara cam asa:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Urmeaza sa vopsesc c maro cojile de ou, deseara, cand ajung casa.
Cum vi se pare?
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Iul 08, 2013 8:44 pm

arata fff frumos , pana aici am ajuns si eu ...

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

am vopsit-o cu alb si am incercat sa o fac cu maro in doua nuante dar se acopera total nu doar cojile ... cred ca-mi scapa ceva totusi , dar nu stiu ce .
Anca , help bec 
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Iul 08, 2013 8:53 pm

Cred ca trebuiesc vopsite doar cojile de ou cu maro. Daca am facut munca de chinez cu pusul lor, acum trebuie sa le si vopsim!
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iul 09, 2013 1:06 am

Mmmm , nu sunt multumita de rezultat , imi imaginam sa iasa altceva dar asta este , mai greseste omu in viata ... Dupa ce am vopsit cojile de oua aplicate pe sticla cu acrilic alb , am aplicat un strat de acrilic verde si apoi am aplicat din loc in loc cu buretelul rotund un galben pal ... La final am aplicat patina din loc in loc si am folosit linere pt detalii .
Asa mi-a iesit sticluta cu coji de oua
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iul 09, 2013 1:30 am

Este frumoasa, de ce esti nemultumita? Poate daca nu mai puneai coji ar fi aratat mai bine. Si sa fi vopsit medalionul.....
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iul 09, 2013 1:56 am

Daca cumva ma incumet sa mai lipesc cu penseta ( bucata cu bucata) atatea coji de oua , voi reface sticla pe crem ... adica o voi vopsi crem inainte de a aplica servetelul si partile unde sunt cojile de oua le voi face maro , cred ca ar arata mai bine .
Nu-mi place cum arata fundalul alb la ramura de maslin , ma zgarie la ochi smulge parul , iar sa fac umbre habar nu am ... Sa pictez atat de finut nici atat ... oops asa ca ii prevad o baita calduta sticlutei mele foarte curand !!!
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iul 09, 2013 2:54 am

Nu cred ca ar arata bine servetelul cu crem sub el. Am avut asemenea experienta si s-ar putea sa nu arate prea bine medalionul.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iul 09, 2013 4:08 am

Doina are dreptate trebuia sa lasi mai putine coji de oua, trebuia sa dai cu putin grund sau direct cu acrilic alb si fara sa apesi cu o culoare de contrast numai pe coji.
Sus In jos

Continut sponsorizat




Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Am ajuns la mal ca un naufragiat   Am ajuns la mal ca un naufragiat - Pagina 2 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Am ajuns la mal ca un naufragiat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Coltul membrilor forumului :: Prezentare utilizatori-
Mergi direct la: