decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Hai sa facem cunostinta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 22 ... 32  Urmatorul
AutorMesaj
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Joi Feb 02, 2012 2:05 am

nu stiam ca un cont aici e o mare realizare. tavalie
bine ai venit Gina, ma bucur sa te cunosc. :806227:
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Joi Feb 02, 2012 2:10 am

"nu stiam ca un cont aici e o mare realizare. "

salivare (emoticon cu limba scoasa n-am gasit :P )
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Joi Feb 02, 2012 2:18 am

Bun venit Gina.
De cind faci decoupage?
Cum ne-ai gasit?
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Joi Feb 02, 2012 2:43 am

geru' asta ma tine in casa, si navigand pe batranul google am dat peste voi, cautam probabil sa dau de o cafenea sa-mi incalzesc sufletul :)
nu fac decoupage, insa cu siguranta ma voi uita la ce lucrati voi
Sus In jos
simonelis21
simonelis21
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 22/06/2011
Mesaje : 159
Varsta : 42
Localizare : bucuresti
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Joi Feb 02, 2012 8:21 am

Buna draga Gina! welcome
Sus In jos
http://furniturideladenis.blogspot.ro
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Joi Feb 02, 2012 8:25 am

Gina81 a scris:

nu fac decoupage, insa cu siguranta ma voi uita la ce lucrati voi

poate ca nu faci acum dar cred ca te vei "virusa" in timp. :600869:
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Joi Feb 02, 2012 9:28 am

Bine ai venit, Gina!
Nici eu nu faceam decoupage cand am ajuns pe forum, iar acum dupa trei luni ma declar virusata, mai rau ca la gripa ca virusul asta de trei luni nu mai trece, ba chiar se agraveaza. Daca nu mesteresc ceva citesc, daca nu citesc mesteresc lol!
Sedere placuta pe forum!
Sus In jos
dincamsimona
dincamsimona
Avansat in creativitate
Avansat in creativitate


Data de inscriere : 05/02/2012
Mesaje : 484
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 1:44 am

Buna.
Sunt Simona, nu am facut decoupage pana acum, am intrat special sa invat :)
Pana acum am mesterit doar bijuterii din cristale sw si copacei, dar ma tenteaza si decoupage-ul cu toate ca nu stiu cu ce se mananca :)
Am vazut ce a facut Roxana si.. imi place mult :)
Aaa..si am 33 (ani) , 2 minunati (copii) si imi plac mult de tot...panselutele :)

Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 2:01 am

Simona bine ai venit , ma bucur sa te cunosc. prieteni

Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 2:10 am

Bun venit Simo, succes la invatat picteaza

Orice intrebari ai- sintem aici prieteni
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 2:51 am

Bine ai venit, Simona. Ce bine ca nu sunt singura afoana :))
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 2:56 am

AdyAnkh a scris:
Bine ai venit, Simona. Ce bine ca nu sunt singura afoana :))
sinteti amindoua prietenele mele, asa ca-mi permit sa zic: Ady tu ai facut decoupage, Simo e chiar afoana :600869:

Dar trebuie sa vedeti ce bijuuri ies din miinile fetelor astora doua jos palaria jos palaria
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 2:59 am

ce am facut nu se cheama decoupage, e asa... un lipit de servetel =))))))))

Dar imi fac eu timp de seminarii si atunci sa va tineti ce va omor cu intrebari. Numais a treaca nebunia valentinareasca si martisoreasca
Sus In jos
simonelis21
simonelis21
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 22/06/2011
Mesaje : 159
Varsta : 42
Localizare : bucuresti
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 8:41 am

Bine ai venit Simo! Ai intrat pe un forum cu totul deosebit, unde ai sa intalnesti doar persoane de o frumoasa calitate, dornice sa ne ofere informatii pretioase din experienta lor, si carora le multumesc inca o data! sarut
Sus In jos
http://furniturideladenis.blogspot.ro
dincamsimona
dincamsimona
Avansat in creativitate
Avansat in creativitate


Data de inscriere : 05/02/2012
Mesaje : 484
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 9:52 am

Multumesc mult de primire.
Intr-adevar, sunt afoana (multumesc Roxi si pentru aprecieri) in ale decoupage-ului.
Sa va zic ce am priceput eu in ultimile ore de azi de cand am intrat pe acest forum?
Deci..tehnica servetelului.. dai cu un gel apoi lipesti servetelul (stai ca acum 2 min am citit ca se desface in 3-4 foite cate are el..hmmm) si apoi dai cu lac.
Corect?!? bucurie
Mai trebuie sa intru la tutoriale ca sa ma destept..
O intrebare scurta si rapida.. nu ma primeste nimeni la ea acasa sa imi arate exact cum se face? Sau vreun seminar ceva?!
Pentru afoni bineinteles care nu stiu care este diferenta intre acrilica si lavabila rusinos
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 8:36 pm

dincamsimona a scris:

O intrebare scurta si rapida.. nu ma primeste nimeni la ea acasa sa imi arate exact cum se face? Sau vreun seminar ceva?!
ba da, eu la mine, da' vino repede ca vineri incep munca prieteni
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 8:46 pm

Simo mi-am amintit!
Unul dintre partenerii nostri, Tinker ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ), organizeaza workshopuri de tehnica servetelului, ar fi bine daca ai putea ajunge la unul pt inceput.
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
dincamsimona
dincamsimona
Avansat in creativitate
Avansat in creativitate


Data de inscriere : 05/02/2012
Mesaje : 484
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 8:53 pm

ok, vin la tine? cand.. azi? miercuri? :D
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 9:25 pm

Simona te primesc si eu imbratisare , cat e un druma pana la braila? o nimica toata.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Dum Feb 05, 2012 9:39 pm

bine ai venit simona :)
Sus In jos
dincamsimona
dincamsimona
Avansat in creativitate
Avansat in creativitate


Data de inscriere : 05/02/2012
Mesaje : 484
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 2:26 am

Bine v-am gasit fetelor. Micky..pe vremea asta, pana ajung la tine cred ca termin de facut ceva ..cu tot cu invatat uimit
Multumesc mult
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Lun Feb 13, 2012 3:55 am

Buna ziua tuturor fiintelor minunate de pe acest forum. Am ramas cu ochii larg deschisi cand am vazut aceasta tehnica uimitor de ingenioasa. Inca nu cunosc nimic despre ea, dar sper incetul cu incetul s-o decopar. Va multumesc.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Lun Feb 13, 2012 4:03 am

Bine ai venit pe forumul nostru, Lica.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Lun Feb 13, 2012 4:29 am

Bine v-am gasit!!!

Numele meu este Andrea, si am 32 de ani, mamica a unei fetite de 13 luni. Mi-a povestit Ady de acest forum, asa v-am gasit. bucurie
Eu ma ocup de bijuterit de vreo 3 ani deja, dar imi place orice care are legatura cu handmade. Am facut cateva cutii cu tehnica servetelului, pe care le-am facut cadou, am cateva facute pentru mine,mi-am decorat o masuta si un scaun cu servetele, dar cea mai mare problema a mea sunt cele peste 50 de cutii de lapte praf care ma asteapta la decorat. Asa ca abia astept sa studiez mai temeinic aceasta tehnica sa ma pot pune pe treaba :600869:
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1Lun Feb 13, 2012 4:55 am


Bine ai venit si tu Andrea. Ai sa gesesti aici idei nenumarate pentru cutiile tale. A avut cineva o ideie minunata, a transformat cateva cutii in pusculite personalizate pentru fetite si pentru baieti.....................
Sus In jos

Continut sponsorizat




Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa facem cunostinta   Hai sa facem cunostinta - Pagina 13 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Hai sa facem cunostinta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 13 din 32Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 22 ... 32  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Coltul membrilor forumului :: Prezentare utilizatori-
Mergi direct la: