decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 DUMNEZEU S-O IERTE

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Anonymous
Vizitato
Vizitator



DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Sam Ian 07, 2012 9:55 am

daca nu e bine unde am postat, rog moderatorii sa mute sau sa denumeasca cum vor ei.

acum am aflat de pe un alt forum ca Ionela Stefan nu mai este printre noi.
sunt socata si am ramas fara cuvinte...
stiu ca s-a retras de pe acest forum dar cred ca merita sa ne rugam pentru sufletul ei.

am preluat materialul de mai jos de aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Femeia de 44 de ani, Ionela, locuia de câțiva ani în satul Vulturu din comuna Maliuc, împreună cu soțul ei, Vicențiu. Acum doi ani a fost implicată într-un teribil accident de mașină, în urma căruia fetița ei a decedat. Acum întrega comunitate este șocată de cea de-a doua tragedie care s-a abătut asupra bucureștenilor din Vulturu.


În urmă cu aproximativ 7-8 ani familia lui Vicențiu, din București și-a ridicat o casă pe malul drept al Dunării, în localitatea Vulturu din comuna Maliuc. Aveau și un mic magazin în sat, povestesc apropiații. Vineri dimineață, trupul neînsuflețit al femeii a fost găsit chiar în fața casei în care cei doi soți locuiau. Nu se știe la momentul de față care au fost circumstațele în care femeia a încetat din viață. Nu este exlusă posibilitatea unei crime, dar nici a unui suicid. Medicul legist va stabili cu precizie cauza decesului. Din primele informații, femeia ar fi murit otrăvită.

„Nu cred că ar putea fi vorba despre o crimă, sunt niște oameni extraordinari, care se înțelegeau bine cu toată lumea. Noi avem aici o comunitate mică, restrânsă, auzim tot ce vrem și ce nu vrem. Dar de ei chiar nu am auzit vreodată să zică cineva ceva de rău. Este încă o tragedie în familia lor, după ce și-au pierdut fetița“, spune primarul din Maliuc, Gheorghe Manole.
Sus In jos
catya
catya
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/03/2011
Mesaje : 526
Varsta : 57
Localizare : oradea
feminin

DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Sam Ian 07, 2012 10:17 am

Dumnezeu sa o ierte si sa aiba grija de sufletul ei :((
Sus In jos
alexandru gabriel
alexandru gabriel
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 14/03/2011
Mesaje : 177
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
masculin

DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Sam Ian 07, 2012 10:59 am

Dumnezeu sa o ierte...
Sus In jos
http://www.alexandru-gabriel-quilling.blogspot.com
Anonymous
Vizitator
Vizitator



DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Sam Ian 07, 2012 12:38 pm

nu pot sa cred.....plang in hohote....am cunoscut-o pe Ionela personal la intalnirile live de cafea din Bucuresti.....am fost la ea in casa unde locuia in Bucuresti, am vazut poze cu fetita ei....stiu ca era daramata, dar dupa parastasul de 1 an , isi revenise, chiar imi spunea ca nu stie ce se-ntampla cu ea de parca toata durerea i s-a sters cu buretele.....

NU POT SA CRED !!!!!!!!!!!!!!! NU VREAU SA CRED CA NU MAI ESTE !!!!!!!

era absenta de f mult timp de pe forum, motivele nu le stiu, poate Miky sau Rox stiu ceva ....dar ma gandeam totusi ca aici undeva pe Pamant este prezenta....acum aflu aceasta veste

Dumnezeu s-o ierte !

imi vine sa scriu incontinuu despre ea, cred ca de durere ......offfff

Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Sam Ian 07, 2012 12:40 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

a fost ucisa !
Doamneeee nu se poate
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Sam Ian 07, 2012 8:19 pm

Dumnezeu sa o odihneasca !Nici mie nu-mi vine sa cred :(
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Sam Ian 07, 2012 8:46 pm

nico, nu ai cum sa iei legatura cu sora ei? sa aflam mai multe? eu am cunoscut una din surorile ei la o intalnire dar nu stiu cum sa aflu mai multe. nu indraznesc sa sun pe telefonul Ionelei. toata noaptea nu am dormit gandindu-ma la ea. Dumnezeu s-o ierte.
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Sam Ian 07, 2012 8:53 pm

si eu tot doar telefonul ei il am in agenda....atat si nu am puterea sa sun pe el .

eu am dormit, dar ma simt ca si cand n-as fi inchis un ochi....am zis ca o sa mai incerc sa vad daca mai apare vreo stire , ca la tv n-am vazut nimic despre ea.


Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Sam Ian 07, 2012 9:04 pm

of. daca mai aflati ceva va rog sa ne tineti si pe noi la curent.
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Sam Ian 07, 2012 10:00 pm

Eu sint sub soc si inca nu-mi vine a crede.
Astept sa apara si sa spuna ca a fost o farsa.
Am tinut la ea si m-a zguduit tragedia fetitei asa cum acum ma cutremura gindul ca Ionela nu mai e printre noi.
Chiar daca nu a mai scris aici, mie mi-a ramas in suflet.
Nico citind ce ai scris despre intilnirile noastre imi dau lacrimile la gindul ca asa ceva NU MAI ESTE POSIBIL!
Dumnezeu sa o odihneasca si sa ii mingiie sufletul atit de incercat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Sam Ian 07, 2012 11:00 pm

Mariuca, dar pe celalalt forum nu ai mai multe informatii ?

chiar nu a fost nimeni mai apropiat de ea si de fam ei mai mult decat am fost noi pe forum ?

eu n-am putere , efectiv stau cu tel in mana si ma uit la numele ei din agenda si n-am putere sa apelez ca as pufni in plans si nu as putea sa scot niciun sunet.

Rox , miercuri , avem o intalnire la Tinker , poate ne unim atunci fortele si sunam la numarul ei de telefon sa vb cu familia.

e ucigatoare starea asta de neliniste , pentru ca nu stim cum s-au petrecut lucrurile. sa afli asa pur si simplu ca un om drag nu mai este , dar nu stii de ce e infiorator

Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Sam Ian 07, 2012 11:14 pm

din pacate eu am primit vestea asta vineri exact in ziua cand a decedat. Va rog sa nu va suparati pe mine ca nu am facut nimic public , nici nu am vrut pentru ca doresc ca amintirea Ionelei sa va ramana in suflet asa cum o stiti voi, cum o stiu si eu si nu ca pe fata care a fost ucisa.
haideti sa nu trasnformam aceasta pierdere in subiect de barfa.
pentru mine este destul de greu sa stiu ca a plecat acolo unde nu o putem urma.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Sam Ian 07, 2012 11:23 pm

Miky, nu cred ca e cineva care vrea sa transforme moartea ei in subiect de barfa.
Toate cele care am discutat aici , ne-am exprimat durerea pe care o simtim fata de aceasta pierdere imensa , si eu personal , dorinta de a afla cum s-a intamplat tragedia.

Daca asta este dorinta familiei ei sau a ta , de a nu dezvalui mai mult decat stim deja , nu cred ca va fi cineva care se va supara .
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Sam Ian 07, 2012 11:32 pm

stiu ca si voi ati iubit-o si ca va era draga, dar pentru mine este foarte greu si dureros sa citesc aceste randuri. nici nu mai conteaza cum s-a intamplat daca ea nu mai este cu noi.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Sam Ian 07, 2012 11:36 pm

Nu, nimeni nu ar putea birfi pe tema asta. Indiferent ce s-a intimplat, Ionela ramine fiinta sensibila si greu incercata de viata care ne-a fost prietena.

Personal nu am avut nicio tangenta cu familia ei, deci chiar nu v-as putea spune mai mult decit am citit in linkul de mai sus.

Fetelor acum am inteles ca trebuie sa ii pretuim pe cei de linga noi, indiferent daca ne sint rude sau prieteni.
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
Adriana Alexandru
Adriana Alexandru
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/01/2011
Mesaje : 935
Varsta : 44
Localizare : Rm. Sarat
feminin

DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Dum Ian 08, 2012 1:22 am

Acum am citit despre Ionela si nu-mi vine sa cred... pur si simplu nu pot sa cred...nu am cunoscut-o personal dar mi-aduc aminte ca a fost inca de la inceput alaturi de noi, pe forum... Dumnezeu s-o ierte...doar atat pot sa spun...
Sus In jos
http://www.artasicreativitate.blogspot.com
Anonymous
Vizitato
Vizitator



DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Dum Ian 08, 2012 3:20 am

am aflat ca a fost ucisa. daca aflu mai multe va tin la curent.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Dum Ian 08, 2012 8:16 am


Dumnezeu s-o ierte si sa ne amintim de ea asa cum era.
Trecuse peste durerea ce o macinase, pentru ea Delta era un adevarat refugiu.
Ultima data cand am vorbit cu ea ( pe la inceputul lunii Decembrie), abia astepta sa vina in Bucuresti sa se apuce sa lucreze din nou decupaj. .....................................Vineri cand am aflat de tragedie ma pregateam sa-i spun .............ce mai conteaza....... acum imi reprosez ca nu am vorbit cu ea mai des la telefon............ Nu stiu cati stiti ca eu m-am apucat de decupaj datorita Ionelei ............De la ea am primit primele servetele, materiale...
Sus In jos
Roxanne
Roxanne
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 1286
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
feminin

DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Dum Ian 08, 2012 8:49 am

gabpri a scris:
....... acum imi reprosez ca nu am vorbit cu ea mai des la telefon............
si pe mine ma macina acest lucru, voi ramine cu acest regret enorm
Sus In jos
http://rocksinabox.blogspot.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Lun Ian 09, 2012 10:19 pm



Sa fii omorat pentru o sticla de bautura? oare de cata decadenta sociala sa ai parte ca sa faci asa un lucru de rau?
Nu merita nimeni in lumea asta asa o moarte................................... ingeras

Dumnezeu sa o ierte si sa ne ierte si pe noi, caci pacatosi suntem........Amin.
Sus In jos
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Mar Ian 10, 2012 1:30 am

Dumnezeu sa o ierte si sa o odihnesca in pace!
Sus In jos
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Mar Ian 10, 2012 2:59 am

Eu nu mai am cuvinte... Ce destin... Dumnezeu s-o ierte! Macar acum e lang fetita ei..
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Sam Ian 14, 2012 5:53 am

Acum am venit acasa... Acum am aflat....
Incredibil cata durere a putut suporta aceasta fiinta.
Tare mult imi doresc ca acolo sus sa fie fericita. fiindca avea un suflet mare....

Sa-i fie tarana usoara!
Sus In jos
roxo4ever
roxo4ever
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 28/04/2011
Mesaje : 182
Varsta : 60
Localizare : Bucuresti
feminin

DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Lun Ian 23, 2012 10:21 pm

DUMNEZEU SA O ODIHNEASCA IN PACE !!!

FII LINISTIT, SUFLET BLAND !!!
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1Lun Ian 23, 2012 11:03 pm


Sa se odihneasca in pace.
Nu vreti sa stabilim o zi si o ora la care sa ne rugam (maxim 5 min.) toate odata pentru sufletul ei? care sigur rataceste in urma traumei ................
Sus In jos

Continut sponsorizat




DUMNEZEU S-O IERTE Empty
MesajSubiect: Re: DUMNEZEU S-O IERTE   DUMNEZEU S-O IERTE Icon_minitime1

Sus In jos
 

DUMNEZEU S-O IERTE

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: