decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Urmatorul
AutorMesaj
catya
catya
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/03/2011
Mesaje : 526
Varsta : 57
Localizare : oradea
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Sam Iun 30, 2012 8:22 am

Simona e bestiala cutia ,sincer eu as lasa-o asa ...eu folosesc ecolac de la kober si nu am probleme cu el ...l-am folosit si pe fond alb si din cate am vazut nu s-a ingalbenit in timp
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Sam Iun 30, 2012 8:27 pm

dincamsimona a scris:
Miky.. pai nu inteleg ..
Lacul de la Ecolac nu e lac final?
Sau te referi la o marca anume?

ba da simona este lac final, dar in timp el ingalbeneste lucrarea, cel putin asa mi s-a intamplat mie.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
dincamsimona
dincamsimona
Avansat in creativitate
Avansat in creativitate


Data de inscriere : 05/02/2012
Mesaje : 484
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Sam Iun 30, 2012 10:06 pm

Am inteles Miky, multumesc mult
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Mier Noi 28, 2012 9:16 am

Buna,

Am aflat de curand de tehnica Decoupage si sunt foarte interesat de aceasta datorita faptului ca realizez obiecte din lemn masiv(cutii de bijuterii, ladite pentru copii, mic mobilier, etc.) si as vrea sa folosesc aceasta tehnica pentru personalizarea acestora.Fiind incepator as avea de voie de cateva sfaturi din partea voastra.
Pentru inceput as avea cateva intrebari:
1.Pot aplica pe obiectele din lemn imagini printate pe o imprimanta laser?
2.Daca da, pot folosi hartie obisnuita pentru imprimare sau am nevoie de hartie de orez sau servetele?
3.Pentru lacuirea obiectelor pot folosi lacul de lemn care il folosesc acum(Sadolin pentru lemn) sau am nevoie de un lac special?
Astept raspunsurile si sugestile voastre.

Va multumesc !
Sus In jos
catya
catya
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/03/2011
Mesaje : 526
Varsta : 57
Localizare : oradea
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Mier Noi 28, 2012 9:27 am

Marcu welcome pe forumul nostru

1. poti folosi imagini printate pe imprimanta laser dar sa nu fie foia mai groasa de 80mg
2.poti folosi hartie obisnuita de 60 sau de 80 mg ...unele fete au reusit sa faca si pe servetel dar noti care au imprimanta laser se risca la asa ceva
3. noi in general folosim Ecolac ...cum ai citit mai sus pe culori deschise in timp se ingalbeneste...nu stiu cum se comporta lacul pe care il folosesti tu ...trebuie incercat
4. poate ne arati si noua ce fel de cutii si cufere faci chiar asa brute si poate ne dai si niste preturi blink eye ...cu siguranta ca multe fete ar fi interesate sa cumpere

5. daca faci 25 de mesaje (ceea ce nu e greu) te poti inscrie la lectii aici pe forum si vei invata mult mai multe

imbratisare
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Mier Noi 28, 2012 10:14 am

Mersi mult pentru ajutor.
Deocamdata nu am incercat sa fac decoupage, am aflat de curand de treaba asta dar mi se pare foarte interesanta.Banuiesc ca e o chestie de exercitiu .O sa postez si cateva imagini cu ceea ce fac deocamdata.
Sus In jos
catya
catya
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/03/2011
Mesaje : 526
Varsta : 57
Localizare : oradea
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Mier Noi 28, 2012 10:30 am

vezi ca decoupage-ul devine dependenta bucurie
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Mier Noi 28, 2012 10:39 am

Sper ca nu, deja sunt obsedat de partea cu lemnul :)
Ceva imi spune ca o sa ma reprofilez pe partea asta.Eu am incept cu un atelier de tamplarie obisnuit dar treaba asta cu decoupag-ul m-a pus serios pe ganduri.Ce pot sa spun deocamdata e ca acum folosesc lemn de fag(se finiseaza foarte bine) si cred ca s-ar preta foarte bine la decoupage.
Sus In jos
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Mier Noi 28, 2012 6:10 pm

MarcusSod a scris:
Sper ca nu, deja sunt obsedat de partea cu lemnul :)
Ceva imi spune ca o sa ma reprofilez pe partea asta.Eu am incept cu un atelier de tamplarie obisnuit dar treaba asta cu decoupag-ul m-a pus serios pe ganduri.Ce pot sa spun deocamdata e ca acum folosesc lemn de fag(se finiseaza foarte bine) si cred ca s-ar preta foarte bine la decoupage.

Si eu as fi foarte interesata sa-ti vad lucrarile din lemn. Poate iti faci un pic de timp si ne postezi cateva. Iar Catya are dreptate. Decoupage-ul devine dependenta! :) Eu sunt obsedata de doua saptamani, de cand mi s-a pus pata pe tehnica asta.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Joi Noi 29, 2012 5:03 am

Buna,
Sper ca la sfarsitul saptamanii viitoare(deocamdata am cateva comenzi pe cap) sa postez cateva modele de cutii si ladite in lemn natur ca sa va dati si voi cu parerea cam la ce fel de imagini s-ar preta.Eu m-am gandit la cateva modele de ladite pentru jucarii la dimensiuni de aprox. L:70-80cm, l:35-40cm, h:30-40cm.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Joi Noi 29, 2012 7:55 am

MarcusSod a scris:
Buna,
Sper ca la sfarsitul saptamanii viitoare(deocamdata am cateva comenzi pe cap) sa postez cateva modele de cutii si ladite in lemn natur ca sa va dati si voi cu parerea cam la ce fel de imagini s-ar preta.Eu m-am gandit la cateva modele de ladite pentru jucarii la dimensiuni de aprox. L:70-80cm, l:35-40cm, h:30-40cm.

buna inainte de toate trebuie sa stiu daca sunteti barbat (eu mai am obiceiul de mai incurc borcanele rusinos ).

eu sunt foarte curioasa ce ladite aveti si chiar am nevoie de una de dimensiuni mai mari insa nu dimensiunea de mai sus este deja o lada de zestre.
eu am nevoie de : l - 30 cm, lt - 28 si h - 15 cm cu aproximatie.
sunt prevazute cu balamale si incuietori?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
catya
catya
Vip
Vip


Data de inscriere : 08/03/2011
Mesaje : 526
Varsta : 57
Localizare : oradea
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Joi Noi 29, 2012 8:21 am

Miky scuze ca sunt off topic dar ca sa nu mai incurci borcanele nu ai putea sa pui sub avatar la fiecare ce gen este? rusinos
Sus In jos
avatar
artfero
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 17/07/2011
Mesaje : 178
Varsta : 53
Localizare : alba iulia
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Vin Dec 28, 2012 11:36 am

MarcusSod si pe mine ma intereseaza cutii din lemn.Unde le pot vedea ?Multumesc!
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Dum Iun 16, 2013 9:11 pm

Am uitat sa va intreb ieri......stiti ca vara trecuta am lucrat cate un set de trei clopotei de diferite marimi pentru terasa fratelui meu si pentru o vecina a lui.
Pe clopotei fratelui meu am pus servetele cu diferite flori de camp si floarea soarelui:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

iar pe clopotei vecinei, am folosit hartie de orez cu maci:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ambele seturi au stat afara in iarna ce a trecut si sunt in bataia soarelui. Primul set nu s-a decolorat, al doilea cel cu macii, da. Atat de tare s-a decolorat ca se vede doar conturul florilor si nu se cunoaste ce culoare a avut initial.
  Stie cineva care ar fi motivul? si ce ar trebuit sa fac sa le proterjez mai bine?
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Lun Iun 17, 2013 12:24 am

Presupun ca la ambele seturi ai folosit acelasi lac final, probabil cel de yacht?
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Lun Iun 17, 2013 1:00 am

Asta este, nu imi aduc aminte daca am folosit acelas tip de lac.......pentru ca la un moment dat am inceput sa folosesc si spray-ul incolor auto, il folosesc in special pentru sticle...dar daca am dat si pe clopotei, habar nu am...suparat
Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Lun Iun 17, 2013 7:17 pm

Nu conteaza lacul, ci calitatea culorilor folosite la imprimare, sau capacitatea lor de a rezista la actiunea directa a luminii. Eu stiu ca rosul nu prea rezista. Pacat de motivul pierdut...ce frumosi erau la inceput.
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Vin Iun 28, 2013 10:40 am

Sper ca scriu unde trebuie .... Va rog sa-mi spuneti daca ati intampinat aceeasi problema si daca da , cum a-ti rezolvat-o ...

In primul rand am folosit astazi ca si baza un dulapior de ikea din lemn cu 6 sertare, l-am grunduit (2 maini) , am vopsit cu acrilic alb si apoi am aplicat pe peretii acestuia parti din servetel si la fel pe fata sertarelor.
Servetelul aplicat era alb si la uscare , a devenit patat ... adica unde am aplicat adeziv a devenit galbui ... am aplicat servetelul cu adeziv Marabu mat . Am trisat putin si am acoperit partile galbui aplicand cu buretelul putin auriu , am sa atasez pozele maine cand e dulapiorul uscat , sa vedeti despre ce vorbesc .

Tot astazi , am aplicat acelasi imprimeu ca si la dulapior pe o rama alba de lemn insa nu-mi place cum se vede diferenta intre partea unde nu a fost aplicat servetelul si partea cu aplicatia ... Mai mult de atat la uscarea lacului final ( tot marabu) se vad urmele de la pensula , desi am incercat sa aplic cat mai uniform si fara multe urme .... ce nu fac bine ?
Multumesc !


Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Vin Iun 28, 2013 9:14 pm

Roxana, mie nu mi s-a intamplat asta si n-am nici experienta celorlalte fete. Am folosit numai adeziv Pentart si lac final tot aceeasi marca, nu stiu cum e Marabu. Poate ai pus prea mult adeziv sau poate trebuia usor diluat cu apa?...zic si eu.
La rama foto ai diferenta de nivel intre suport si model? Fiind servetel, adica foarte subtire, n-ar trebui sa fie diferenta. Sau poate n-am inteles eu la ce te referi.
Ataseaza poze, sigur fetele te vor putea lamuri.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Dum Iul 07, 2013 5:07 am

am primit astazi acest suport, este un fel de cos in care era o sticla de alcool. stiu ca va fi alb, trandafiri in concluzie  - shabby , insa nu stiu ce as putea pune in el sa il pot folosi in casa.
idei
bec 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Dum Iul 07, 2013 9:22 am

Eu as deschide capacul si as pune un aranjament cu bete de bambus de diferite lungimi, forme si chiar culori dar asortate in culorile desenelor puse....
Mai am o ideie, taie dintr-o salcie curgatoare o creanga cat mai stramba. Poti sa o lasi la uscat o vopsesti cu auriu, argintiu sau ce culoare vrei tu, pui cativa fluturasi sopeso si gata. Astia poti sa tii fac eu daca te hotarasti la varianta asta.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Mier Iul 10, 2013 4:56 am

sa sti ca nu e rea idee ta, dar as vrea sa fie ceva mai spre shabby si cred ca niste trandafiri uscati si apoi fixati cu fixativ ar merge oare?
sau care e procedeul?
se fixeaza si nu se mai usuca ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Mier Iul 10, 2013 8:24 am

Ce ai zice de niste scaieti, din aceia mari sau papura?
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Mier Iul 10, 2013 8:43 am

Scaietii nu merg la ce vrea Miky sa faca, pentru ca o sa puna pe suport desene cu trandafiri.
Da Miky, ar fi si asta o ideie cu trandafirii uscati. Eu usuc trandafirii boboci cei mai buni sunt cei de culoare deschisa: albi, roz, galbeni..... impachetez trandafirii intr-un ziar si ii leg de coada cu capul in jos si ii pun la uscat, cam in doua saptamani pot fi folositi. Raman drepti si se pastreaza destul de bine culoarea. Iata o fotografie cu trandafirii mei uscati anul trecut si pe care ii am si acum in asteptarea unora noi:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1Mier Iul 10, 2013 8:49 pm

si ii mai dai cu fixativ ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/

Continut sponsorizat




Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 15 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 15 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Coltul membrilor forumului :: Intrebari, sfaturi de la si pentru pasionatii de decoupage-
Mergi direct la: