decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Crissy86
Crissy86
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 03/01/2011
Mesaje : 329
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 10:39 pm

Și eu cred că dacă ai crăpa-o ar fi un pic cam prea mult. Nici gelul nu mi se pare o idee potrivită pentru tavă. Și deși mie nu-mi place negrul, mi se pare că tava arată foarte bine așa, ies trandafirii în evidență (care sunt chiar superbi).
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 10:42 pm

mersi fetelor pentru ajutor. prieteni
atunci o lacuiesc si gata.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 10:53 pm

pai nu. O lacuiesti se usuca si o pozezi sa vaza si ocheanele nostre. apoi o vinzi. SI GATA :))
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 11:13 pm

[quote="AdyAnkh"] O lacuiesti se usuca si o pozezi sa vaza si ocheanele nostre. /quote]

tavalie tavalie
bine doamna daca asa va e dorinta. blink eye
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitator
Vizitator



Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Lun Feb 06, 2012 11:35 pm

Ady, mi-ai luat vorbele din gura ....Hai spor la vanzare prieteni
Sus In jos
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Feb 07, 2012 1:56 am

Imi place cum ti-a iesit tava acuma, mie mi se pare mai reusita ca inainte.
Ai vazut ca tot raul e spre un bine, data viitoare sa nu te mai necajesti. imbratisare
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Feb 07, 2012 2:05 am

da, chiar arata f bine tava. e altceva cu negru si cu trandafirii rosii. important e sa fie folosita într-un ambient potrivit care să-i puna in evidenta eleganta culorilor.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Feb 07, 2012 2:34 am

ei fetelor se mai intampla si si gresesc ca deh e omeneste.
mersi fetelor de incurajari . prieteni
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Feb 07, 2012 2:55 am


Hai ca ai ''dres-o'' bine, Miky. Nu era bine daca ai fi pus gel pe flori nu cred ca mai era tava functionala. Niste stropi pe negru? sau e prea mult..........este bine si asa, a iesit bine, eleganta si buna pentru vanzare.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Feb 07, 2012 3:25 am

da gabi mersi, mai am sa o lacuiesc si apoi o pun la vanzare. blink eye
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
simonelis21
simonelis21
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 22/06/2011
Mesaje : 159
Varsta : 42
Localizare : bucuresti
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Mar Feb 07, 2012 9:37 pm

E super si asa, dar cred ca ar merge o crapare cu bicomonent fino?nu?mie imi place la nebunie craparea bi,si poate ca sunt subiectiva....pacat ca inca nu imi iese cum trebuie.O sa mai citesc seminarul realizat de Roxana!Te pup!
Sus In jos
http://furniturideladenis.blogspot.ro
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Feb 09, 2012 9:53 am

te rog nu stiu daca am vazut vreo discutie pe tema baitului, de aceea va intreb daca ati lucrat cum l ati folosit?ati smirgheluit suprafata inainte sau/si dupa? si ce lac se poate aplica peste, lac final?
as vrea sa incerc si eu ca am vazut cateva poze pe ici pe colo si arata foarte elegant, chira imi place
Sus In jos
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Feb 09, 2012 8:33 pm

Mariana, depinde ce efect vrei sa obtii. Daca lasi baitul sa se usuce si iti place asa smirgheluiesti lemnul inainte. Daca vrei sa se mai piarda si sa se vada mai bine fibra lemnului, smirgheluiesti dupa. Trebuie sa testerzi intai si sa vezi ce vrei sa faci. Ulterior poti lacui cu orice tip de lac doresti insa pe bait nu ti-as recomanda lac de barci (bine, eu nu-l recomand in general decat in cazuri ft rare).
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Joi Feb 09, 2012 8:35 pm

Mariana baitul trebuie lasat sa se usuce cel putin 6 ore.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
gyongyike
gyongyike
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 22/01/2012
Mesaje : 70
Varsta : 36
Localizare : lugoj
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Vin Feb 10, 2012 3:35 am

va rog sa ma ajutati plange nu stiu sa folosesc acrilicele , iasa cu dungi iar pe langa servetel arata foarte urat. Nu ma pricep la desen si nu m-am priceput niciodata :503980: , cred ca voi folosi tot servetelul pentru urmatoarea incercare, daca nu am sa va urmaresc pe voi ce minuni faceti si gata rosu rosu rosu
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Vin Feb 10, 2012 7:56 am

Ghighi, ce acrilice ai? Sa faci o fotografie sa vedem ce acrilice folosesti.
Pentru un incepator (si nu numai) cel mai bine este sa folosesti acrilice de culoare deschisa: alb, crem, bleo............in functie de servetelul ales. Acrilicul se poate aplica cu buretele si va vedea mai frumos si uniform.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Vin Feb 10, 2012 10:11 pm

ghighi depinde si de pensula pe care o ai, iti trebuie o pensula care are perii un pic moi, sau cum a spus si gabi cu buretele.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Feb 11, 2012 2:51 am

Refeitor la bait, vreau sa va intreb daca pot sa aplic un decupaj pe lemn si apoi in jurul lui sa dau cu bait. Poate nu e o idee prea buna :(, nu stiu....
Sus In jos
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Feb 11, 2012 8:22 am

mai bine nu. Sau fa testul pe un alt suport, nu direct pe ceea ce vrei sa decorezi. Nu am incercat niciodata... Nu stiu daca si cand ti se usuca... Incearca
Sus In jos
gyongyike
gyongyike
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 22/01/2012
Mesaje : 70
Varsta : 36
Localizare : lugoj
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Feb 11, 2012 8:56 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


acestea sunt acrilicele si marea catastrofa plange
nu-mi place ca sa vede marginea servetelului foarte clar iar dungile sunt oribile
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Feb 11, 2012 10:07 am

atoma a scris:
Refeitor la bait, vreau sa va intreb daca pot sa aplic un decupaj pe lemn si apoi in jurul lui sa dau cu bait. Poate nu e o idee prea buna :(, nu stiu....

adina nu merge pt ca atunci cand aplici baitul pe lemn suportul "suge" foarte mult bait (cel putin la prima mana) si baitul se "intinde" pe fibra lemnului si se va vedea sub servetel unde este bait si unde nu este.
mai bine aplici bait pe toata suprafata si folosesti hartie de decoupage in locul servetelului.


ghighi in locul unde ai dat cu pensula foloseste un burete sa aplici acrilicul, iar de jur imprejurul servetelului cu o pensula subtire aplici acrilic.
ai diluat culoarea ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Feb 11, 2012 10:12 am

EU cred ca acrilicele sunt, de fapt, problema. De unde le-ai luat?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Feb 11, 2012 10:19 am

oanatos a scris:
EU cred ca acrilicele sunt, de fapt, problema. De unde le-ai luat?

Apropo de ce spune Oana mai sus - stiti ca am luat acrilice de la lidl, le-am incercat iar ca putere de acoperire sunt zero. Nu sunt bune de nimic cred ca am consumat deja jumatate de tub de alb pt o portiune cat de cat mica. Nici nu se compara cu acrilice pe care le am de la Maimeri.
Asa ca, Oana cred ca ai dreptate.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
oanatos
oanatos
Vip
Vip


Data de inscriere : 13/04/2011
Mesaje : 977
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Sam Feb 11, 2012 8:22 pm

Imi pare rau fetelor, dar banuiam asta
Sus In jos
atoma
atoma
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 14/11/2011
Mesaje : 371
Varsta : 36
Localizare : Brno
feminin

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1Dum Feb 12, 2012 2:21 am

miky a scris:
atoma a scris:
Refeitor la bait, vreau sa va intreb daca pot sa aplic un decupaj pe lemn si apoi in jurul lui sa dau cu bait. Poate nu e o idee prea buna :(, nu stiu....

adina nu merge pt ca atunci cand aplici baitul pe lemn suportul "suge" foarte mult bait (cel putin la prima mana) si baitul se "intinde" pe fibra lemnului si se va vedea sub servetel unde este bait si unde nu este.
mai bine aplici bait pe toata suprafata si folosesti hartie de decoupage in locul servetelului.


Multumesc Mihaela, o sa ma mai gandesc daca folosesc bait sau nu, nu as vrea sa lucru degeaba
Sus In jos

Continut sponsorizat




Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor   Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor - Pagina 9 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Am nevoie de o idee, sugestie, sfat, ajutor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 9 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Coltul membrilor forumului :: Intrebari, sfaturi de la si pentru pasionatii de decoupage-
Mergi direct la: