decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Carcoteli la o cafea - Cap. VI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40
AutorMesaj
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mar Mar 04, 2014 6:46 pm

Buna dimineata. Ma pregatesc pentru servici, o cafeluta?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mar Mar 04, 2014 9:02 pm

Buna dimineata!!  fata cafea 
Miky, eu am nevoie de cafeluta pentru ca am dormit putin noaptea trecuta..
Gabriela, imi pare rau ca ai probleme, sper sa se rezolve cat mai repede si sa te linistesti!
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mar Mar 04, 2014 10:28 pm

Am fost si eu online la curs , a fost si Adriana ! A fost interesant dar nu stiu daca o sa fac acel tip de lucrare , nu ma reprezinta ...
In rest incerc sa ma recuperez , am deja o luna de cand am lucrat doar in reprize pentru ca nu m-am simtit bine , m-am saturat de doctori si spitale , perfuzii si ambulante .
Am inceput incet , incet sa mai fac cate o decoratiune pentru casuta noua , am lucrat si cateva bijuterii ... incet , incet cu voie buna ajung unde trebuie .
Voi ? Decorati astazi ceva ?
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mar Mar 04, 2014 10:45 pm

Roxana, imi pare rau ca ai probleme de sanatate... iti urez sanatate multa si abia astept sa vad decoratiunile pentru casa!
Eu astazi incep sa lucrez la 2 comenzi pentru fetite.
Sus In jos
rusuroxana
rusuroxana
Admin
Admin


Data de inscriere : 16/05/2013
Mesaje : 838
Varsta : 42
Localizare : Germania
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mar Mar 04, 2014 10:48 pm

Se pare ca sunt sanatoasa tun , asa arata toate analizele  imbratisare , am doar tensiunea mica rau si de asta sunt ametita ...
Sus In jos
http://www.decoupagebyroxanarusu.com
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mar Mar 04, 2014 10:55 pm

E foarte bine daca esti sanatoasa si sunt convinsa ca exista o solutie si pentru reglarea tensiunii!
Sus In jos
yuki
yuki
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 29/12/2013
Mesaje : 61
Varsta : 28
Localizare : bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mier Mar 05, 2014 2:20 am

Roxana,iti voi spune si eu ceva
Problema cu tensiunea e..minora,si iata de ce

Voi spune povestea mea...pe care nu voiam sa o spun,dar pentru c a boala s-a intors pentru a 4 a oara,o voi face,caci vreau sa ma descarc

De la varsta de 11 ani sufar de rectocolita ulcerohemoragica.Boala crohn pe scurt
In faza acuta, aveam intestinul inflamat, si cu fistule care sangerau
Tratamentul agresiv mi- a afectat coloana,inima,bila,ficatul..si cel mai rau,la 18 ani arat de 10
Nu tu sani,menstruatie,sunt ff scunda,sunt subnutrita...
Anul trecut am inceput un tratament alternativ,da,ca si celelalte,a mers bine o vreme apoi...
Acum sunt acasa,si luni ma internez
Ma simt oribil.mi-e rau tot timpul,nu sunt utila cu nimic
Imi chinui parintii,care fac imposibilul sa ma ingrijeasca
Ma simt ca un parazit,si ma gandesc,daca asa voi fii toata viata,mai bn mor

Deci..tu fii fericita,ca eu nu am nicio speranta
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mier Mar 05, 2014 3:28 am

Imi pare rau sa aud ca si voi aveti probleme de sanatate.
Roxana incearca sa faci pauza de la decupaj, eu am avut probleme cu tensiunea care oscila pana am lesinat si am aflat ca datorita produselor folosite(chiar daca se spune ca sunt pe baza de apa si non toxice) si inhalarea mirosurilor, a prafului....asta a dus la modificari ale tensiunii si deci au aparut problemele de sanatate. Am facut o pauza de 6 luni de la decupaj si de atunci folosesc masca si manusi si tot mai am probleme, de aceia nu lucrez mult, incerc mai mult sa consider decupajul o pasiune si atat. Am observat ca si atunci cand lucrez cu grija mi se intampla sa-mi creasca tensiunea.

Alina, imi pare rau ca ai asa niste probleme de sanatate, sincer nu pot dacat sa cred ca stiinta medicala sa fi gasit o metoda pentru rezolvarea acestei boli cumplite numita Crohn.
Stiu ca nu sunt in masura sa dau sfaturi avand in vedere ca sotul meu a murit datorita unei boli cumplite dar pe care a tratat-o doi ani cu indiferenta si noi, cei apropiati lui, nu am stiut nimic. Atat as vrea sa-ti spun:SA NU CAPITULEZI ATATA TIMP CAT MAI EXISTA O SPERANTA!
Multa sanatate tuturor!
Sus In jos
yuki
yuki
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 29/12/2013
Mesaje : 61
Varsta : 28
Localizare : bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mier Mar 05, 2014 3:35 am

Sunt tratamente,dar nu pt copii..aici e buba
Atunci cand corpul are activitate hormonala,boala desi e sub control,ataca din nou
Orcum,nu am mai fost la medic de vreo 2 ani...aud ca lucrurile au mai evoluat
Nu pot decat sa continui,ca si pana acum
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mier Mar 05, 2014 4:07 am

Multa sanatate, Alina si nu dispera, ''speranta trebuie sa moara ultima''!
Eu cred in asta, pentru ca sunt o persoana optimista dar trebuie sa accepti ajutorul tuturor....chiar si un sfat este important cateodata.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mier Mar 05, 2014 7:00 am

Alina eu nu stiu ce sa spun pt ca nu am avut asemenea probleme in familie si nici decese care sa ma afecteze. Insa un lucru stiu sigur - tu traiesti si continua sa traiesti , cred ca asta e cel mai important.
Dan (sotul) a pierdut si sora si fratele iti imaginezi cam cum sunt socrii mei insa nu gandi ca esti un parazit ci din contra parintii tai se bucura de tine pt mult timp de acum incolo si cred ca asta conteaza cel mai mult.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mier Mar 05, 2014 7:16 am

Yuki, imi pare foarte rau pentru problemele tale de sanatate, dar cu siguranta parintii tai nu gandesc ca tine si ar suferi daca te-ar auzi spunand asta. Ti-o spun in cunostinta de cauza...
Am un nepot de 14 ani care s-a nascut cu sindrom Di George si multe alte probleme de sanatate. Are scolioza foarte avansata si din pacate progresiva, deci avanseaza pe zi ce trece, a ajuns deja la 94 curbura. Era programat la operatie pe 6 martie, adica maine, asta dupa ce l-au vazut "n" medici si in sfarsit au gasit anul trecut unul in care sa aiba incredere si care este si OM, nu doar medic si care a facut tot posibilul sa gaseasca un anestezist care sa accepte sa participe la operatie, sa gaseasca un spital privat care sa fie de acord cu operatia, dupa refuzurile tuturor clinicilor particulare pentru ca nimeni nu vrea sa isi asume cazul (spitalele de stat n-au intrat in discutie pentru ca n-au conditiile necesare operatiei), care a platit bilet de avion unui medic din Italia sa vina la operatie cu nu stiu ce aparat special pentru monitorizarea coloanei...
Nu exista zi in care copilul asta sa nu fie pe drumuri...spitale, investigatii, gimnastica medicala, psiholog, scoala. Am pierdut numaratoarea tomografiilor, RMN-urilor etc.
Copiii de la scoala sunt rai, rad, il batjocoresc. Nu toti, vreo 98%. Cand in sfarsit am zis ca operatia va avea loc maine, Dumnezeu i-a dat inspiratie medicului sa mai solicite niste analize suplimentare si s-a descoperit ca are si hemofilie, adica nu i se coaguleaza sangele. Din spusele dr, ar fi murit pe masa de operatie in 15-20 min si n-ar fi avut cum sa-l salveze. In conditiile astea operatia se amana, pentru ca are nevoie de o plasma speciala, prelucrata, mai exact de 10 pungi, care costa 10.000 Euro. Asta pe langa cei 10.000 Euro stiuti din timp ca si cost al operatiei, aparte de eventualele complicatii care ar putea aparea si genera alte sume.
Cu toate astea, cu toata disperarea ca nu mai apare si lumina de la capatul tunelului, cu toata oboseala acumulata, cu toate noptile nedormite de griji si ganduri, nu am auzit-o niciodata pe cumnata mea spunand ca are un copil povara si am convingerea ca nici macar n-o gandeste. Si ea si sotul ei fac tot ce e posibil ca lui sa-i fie bine, in masura in care se poate.
Imi imaginez ca iti este greu, dar ai parintii alaturi si cu siguranta intr-o buna zi se va gasi o rezolvare, important e sa nu-ti pierzi speranta. Se spune ca o gandire pozitiva atrage o rezolvare pozitiva a problemelor.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mier Mar 05, 2014 8:00 am

In ce priveste gandirea pozitiva va spun cu siguranta ca este adevarat.
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mier Mar 05, 2014 9:10 am

Roxana, si eu am tensiune foarte mica si cunosc starile pe care le descrii. Eu m-am pus pe picioare si mi-am recapatat energia cu argila, care mi-a stopat si crizele cauzate de ulcer. Nu e chiar cel mai minunat gust din lume, dar....la cat de rau imi era, as fi baut orice.
Sus In jos
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mier Mar 05, 2014 10:20 pm

Imi pare rau sa aud ca va confruntati cu probleme de sanatate... va urez multa sanatate si putere si credinta sa mergeti mai departe!
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1Mier Mar 05, 2014 11:11 pm

Buna ziua dragi doamne, ce mai faceti?
Ce ziceti punem de un concurs? Stiti ca sunt datoare cu o provocare. Tot am asteptat ca sa vina Alex cu provocarea lui dar daca nu  mai aparut, vin eu cu o provocare legata de sarbatoarea Pastelui.
Ce ziceti?

-------

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos

Continut sponsorizat




Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Empty
MesajSubiect: Re: Carcoteli la o cafea - Cap. VI   Carcoteli la o cafea - Cap. VI - Pagina 40 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Carcoteli la o cafea - Cap. VI

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 40 din 40Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: La taifas-
Mergi direct la: