decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Apr 21, 2013 4:51 am

Multumesc, Doina :)
Am folosit pasta contur pentru pictura pe sticla,Hobby Line.
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Apr 21, 2013 7:03 am

Este trransparenta? 3D? Nu se vede bine in fotografie.
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Apr 21, 2013 8:58 am

e aurie, nu scrie nimic pe ea daca e sau nu 3D...
Asta este:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Apr 21, 2013 6:23 pm

Acum inteleg, l-ai folosit la conturul florilor, dupa culoare, am crezut ca asa este servetelul folosit
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 22, 2013 12:05 am

e prima oara cand folosesc contur, ma gandeam oare stric daca fac conturul florilor sau nu... dar mi se pare ca merge si asa :)
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 22, 2013 7:13 pm

ce frumoasa este vaza, felicitări.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Apr 22, 2013 9:09 pm

multumesc :)
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 23, 2013 6:23 am

Imi place si mie cum a iesit vaza ta, si eu folosesc mult conturul de sticla parca termina mai bine lucrarile si accentuieaza mai bine desenul.....
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Lun Mai 06, 2013 11:29 pm

4. Folosirea celor doua straturi de servetel
In locul unde am decis sa pun capsunele am lipit un strat de servetel de la forma decupata. In locul ramas liber am aplicat cele doua straturi albe cu aracet si am incretit-o cu o pensula:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am colorat sticla cu culoarea de fond, am lipit formele decupate, dupa care pe creste (sa zic asa) am pus contur de sticla auriu :))) folosind buretele. Am protejat lucrarea cu lac de yaht sa poata fi folosita pentru sirop de capsune :)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Proiectul acesta a fost un pic dificil dar mi-a placut foarteeee mult!

5. Decoupage pe piatra.

Dupa o indelungata cautare am dat peste piatra mult cautata pentru decoupage :))) pe malul Muresului :)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am curatat-o bine de tot, am aplicat un strat de grund si am lipit floricelele decoupate. Am vopsit cu acrilic locurile ramase libere, dupa care am lacuit-o cu lac de yaht.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Mai 07, 2013 8:11 pm

Minunata sticla! Iti voi fura idea, daca imi dai voie ptr. sticle de sirop.
Foarte reusita si piatra. Felicitari!
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Mai 08, 2013 7:09 am

ce frumoasa este sticla si piatra e plina de veselie, bravo jos palaria
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Mai 09, 2013 8:21 am

Reusite lucrarile tale, Ildey...... aplauda
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Mai 09, 2013 11:31 am

multumesc frumos de aprecieri :) Doina, ma bucur ca iti pot da idei :) sa faci cat mai multe sa ai set frumos :)
bucurie
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Mai 16, 2013 2:03 am

6. decoupage pe sapun.

Am gasit un sapun prin casa, zic eu antic :))) si m-am apucat de treaba...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acesta este rezultatul:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am avut o mica problema... nu stiu care o fi fost cauza, dar cand am dat cu pensula peste servetel, folosind lacul adeziv de decoupage, culoarea se lua.... oare de ce?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Mai 17, 2013 12:38 am

care culoare? de la sapun ?
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Mai 17, 2013 12:59 am

nu, culoarea servetelului....
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Mai 17, 2013 1:01 am

da stiu si eu am mai patit asa, e de la tusul cu care au fost imprimate.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Vin Mai 17, 2013 1:26 am

pacat atunci... se poate face ceva sa nu mai patesc asa? sau recunosc cumva servetelele care sunt ok?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mai 18, 2013 4:57 am

nu ai ce sa faci, asa sunt ele.
eu una nu le recunosc dupa nimic.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mai 18, 2013 5:06 am

Singurul lucru care se poate face este sa nu insistam cu pensula pe acelas loc....alceva nu stiu ce am putea face.............
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Mai 18, 2013 5:41 am

multumesc, fetelor. :) deci sa nu insint pe acelasi loc... da! sa traiti :))
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iun 06, 2013 2:45 am

7. Lipirea hartiei de decoupage sau hartie imprimata.
Mentionez ca in loc de rosu de vin am folosit maro deschis :)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Azi a fost vanduta :))
Eu tot simt ca parca lipseste ceva in partea stanga de pe capac, in partea inderioara, unde este acel loc liber. Voi ce parere aveti sau ce ati fi facut altfel?
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iun 06, 2013 4:24 am

Este draguta asa, ar fi fost mult prea incarcata daca mai pune-ai ceva pe coltul acela.
La mai multe lucrari frumoase si vanzarea lor pentru a avea curajul de a mai lucra si mai mult si pentru a fi stimulata sa inveti lucruri noi, felicitari!!!!!!!!
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iun 06, 2013 11:56 am

multumesc, chiar aveam nevoie de stimulare ca eram cu moralul la pamant :)
Sus In jos
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1Sam Iul 13, 2013 7:26 pm

Bravo, Ildey!
Scrisul ti-a iesit minunat!
Sus In jos

Continut sponsorizat




Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza - Pagina 2 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Lucrarile cursantilor-
Mergi direct la: