decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Mier Apr 10, 2013 10:45 am

1. Decoupage pe lumanare

Am selectat materialele :)

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Lucram de-mi sarea inima :)))

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Produsul final:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Mier Apr 10, 2013 10:47 pm

Incerc sa pun iar pozele, sper sa reusesc....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Joi Apr 11, 2013 3:16 am

eu nu vad nimic.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Joi Apr 11, 2013 3:38 am

eu le vad ....
ce se intampla?
am urmat exact pasii descrisi in tutorialul Roxannei.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Joi Apr 11, 2013 4:07 am

gata, gata le vad si eu
este frumoasa lumanrea insa nu inteleg ce ai facut cu punga.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Joi Apr 11, 2013 4:19 am

pai :)) asa era si in curs, am folosit-o pentru a intinde servetelul pe lumanare, fara cute.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Joi Apr 11, 2013 4:30 am

aaaaaaaa, gata am priceput
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Joi Apr 11, 2013 10:05 am

2. Cum sa imitam scrisul de mana.
Am o cutie de praline, pe care am incercat pentru prima data lacul pentru crapaturi monocomponent :) In ziua aceea nu aveam vernis, de aceea am aplicat pe ea lac de decoupage. Aici este un pic slefuita ca nu imi placea textura la atingere.
In ea tin fasiile de hartie pentru quilling.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Neavand imprimanta am copiat de pe ecran cum facuse si Miky :)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu am folosit hartie indigo pentru a transfera scrisul pe cutie, nu cred ca ar fi functionat metoda aratata la lectie. Se vede asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si produsul final, dupa lacuire:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Joi Apr 11, 2013 6:35 pm

ei ce frumos ti-a iesit, iar la faza cu indigoul nu m-am gandit.
bravo aplauda
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Joi Apr 11, 2013 10:26 pm

multumesc, mi-a facut mare placere sa parcurg aceasta lectie :)
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Vin Apr 12, 2013 8:51 am

Bravo, Ildey...vad ca te-ai descurcat cu postatul pozelor si chiar te-ai descurcat bine la primele lectii, felicitari.
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Vin Apr 12, 2013 9:51 am

Multumesc :) am o intrebare.
Daca va uitati la cutia mea de la lectia nr. 2 se vad niste dungi verticale rosii. arata exact latimea pensulei pe care am folosit-o. Asa iese si la voi? Daca nu atunci cum sa fac sa nu se vada asa? Ma deranjeaza la ochi si nu stiu daca e normal sa iasa asa....
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Vin Apr 12, 2013 10:04 am

Eu pun acrilicul cu buretele si nu se vad urmele ...... dar am inteles de la alte pesoane ca vor sa se vada urmele de pensula ca ar fi mai sic....chestie de gusturi.
Eu zic ca nu se vede urat....in fotografie cel putin...
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Vin Apr 12, 2013 6:44 pm

voi incerca si cu buretele sa vad cum imi iese. In poza se vede exact ca si in realitate, nu-mi place daca fotografia nu reda culoarea exacta sau detaliile ca lumea. Pozez si iar pozez in diferite unghiuri pana imi iese cum trebuie :)))
Cu buretele cum pui culoarea sa iasa uniform cat de cat? Eu nici cu pensula nu am reusit sa pun uniform, si cum nu pot sa revin de mai multe ori peste culoare sa nu stric fisurile in unele locuri culoarea e mai groasa. Sper sa intelegeti ce vroiam sa intreb :)))
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Vin Apr 12, 2013 6:49 pm

Ildey, abia acum am reusit sa vad lucrarile tale. Sunt grozave, te-ai descurcat foarte bine dupa parerea mea. Felicitari!
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Vin Apr 12, 2013 7:06 pm

Multumesc Doina, mai am mult pana sa va ajung pe voi din urma :) trandafir
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Vin Apr 12, 2013 7:15 pm

Pe mine m-ai ajuns deja. Eu cochetez doar din toamna trecuta cu handmade-ul.
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Vin Apr 12, 2013 7:30 pm

Fiecare avem de invatat, problema este timpul :( In octombrie ma intorc la servici, sper ca seful sa ma ia inapoi, deci nu voi mai avea nici eu timp pentru handmade doar sambata eventual. Pana atunci incerc sa profit de fiecare minut liber :)
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Vin Apr 12, 2013 8:09 pm

Aualeu, daca ai program si pana la ora 17 si doi copii de dus pe la gradinita va fi grea situatia.
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Vin Apr 12, 2013 8:55 pm

mda, va fi dar fiecare s-a descurcat cum a putut, sper sa ma descurc si eu, mai ales ca cea mare va fi la gradi ci program prelungit si cea mica la cresa... fiecare la alta destinatie :))) super. dar ce bine ca exista decoupage-ul si handcraft-ul, asa nu imi voi pierde mintile :))))
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Vin Apr 12, 2013 9:09 pm

Nu-ti pierzi mintile ptr. ca ai doua fete de crescut
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Sam Apr 13, 2013 2:02 am

Da, cu buretele iese stratul al doilea de acrilic mai uniform si nu se vede ca la pensula de unde ai inceput si unde ai terminat ... si nu intampini probleme la fixarea servetelului...
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Sam Apr 13, 2013 7:18 am

cu siguranta voi incerca si cu buretele!
Sus In jos
Ildey
Ildey
Ucenic creativ
Ucenic creativ


Data de inscriere : 17/03/2013
Mesaje : 223
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Sam Apr 20, 2013 10:02 am

3. Decoupage pe sticla

Am ales o vaza pe care o am de multi ani, dar m-am plictisit de ea si uite asa am avut ocazia sa o reinnoiesc :) La mijlocul lucrarii mi-am adus aminte ca trebuia sa si pozez :))
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am pus cateva fluturi in partea superioara pentru ca mi se parea prea goala.
Am folosit pentru prima data si conturul de sticla, vroiam sa vad ce si cum, sper ca e bine rusinos Asa arata produsul final:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si din cealalta parte:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
doinahegbeli
doinahegbeli
Vip
Vip


Data de inscriere : 02/10/2012
Mesaje : 820
Varsta : 66
Localizare : Bazna
feminin

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1Dum Apr 21, 2013 4:05 am

Foarte frumoasa! Ce fel de contur ai folosit?
Sus In jos

Continut sponsorizat




Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Empty
MesajSubiect: Re: Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza   Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza Icon_minitime1

Sus In jos
 

Ildey - Lucrarile mele pentru cursurile de baza

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Lucrarile cursantilor-
Mergi direct la: