decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Facem schimb de servetele ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
Rux
Rux
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/06/2013
Mesaje : 652
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Noi 18, 2013 7:18 pm

Dora, stai linistita.
Putina odihna din cand in cand...ti-ar prinde bine. (Zic eu, care ma culc numai dupa 1 noaptea.)
Sus In jos
RamonaR
RamonaR
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 23/10/2013
Mesaje : 104
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Noi 20, 2013 12:44 am

memedar a scris:
Buna seara! Indraznesc si eu sa ma alatur timid forumului. Sunt mama a 2 gemene care colectioneaza servetele si indraznesc sa va intreb daca nu vindeti servetele...la preturi rezonabile(ca pentru un bugetar amarat, care vrea sa-si bucure copiii de Craciun). Imi pare rau, dar fetele nu au dubluri, asa ca nu am cum sa fac schimb... Daca cineva dintre dvs. are mai multe servetele si e dispusa sa mi le trimita astept sa ma contactati si sa imi comunicati pretul. Multumesc!

Buna,

Si eu pot sa iti trimit servetele pentru fetitele tale, gratis, evident. Daca imi dai o adresa, iti trimit un plic prin posta....
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Noi 24, 2013 12:05 am

Am reusit sa fac poze la sevetelele de Craciun, daca va intereseaza ceva, imi spuneti:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
maruka
maruka
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 05/06/2013
Mesaje : 169
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Noi 25, 2013 9:55 am

gabpri a scris:
Am reusit sa fac poze la sevetelele de Craciun, daca va intereseaza ceva, imi spuneti:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Gabi, pls, da-mi add pe facebook sa-ti vad pozele.
Multumesc
Mara
Sus In jos
Doris Parvan
Doris Parvan
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 23/01/2014
Mesaje : 21
Varsta : 49
Localizare : bucuresti
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Ian 30, 2014 9:42 pm

Am si eu destule servetele... daca sunteti interesate de ceva anume, va stau la dispozitie - numai sa-mi spuneti ce doriti!
Sus In jos
carolina
carolina
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 24/02/2014
Mesaje : 2
Varsta : 45
Localizare : Botosani
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Feb 24, 2014 11:12 pm

buna tuturor,
am si eu nevoie de niste servetele, baiatul meu de 7 ani a inceput sa colectioneze. trebuie sa-si prezinte la scoala colectia de 100 de buc (nu e obligatoriu, dar ma tem sa nu fie singurul fara colectie). pana acum are 38 de buc. nu am dubluri, asa ca le cumpar, numai sa nu fie prea scumpe. astept mesajele voastre. va multumesc mult!
Sus In jos
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Feb 24, 2014 11:47 pm

carolina a scris:
buna tuturor,
am si eu nevoie de niste servetele, baiatul meu de 7 ani a inceput sa colectioneze. trebuie sa-si prezinte la scoala colectia de 100 de buc (nu e obligatoriu, dar ma tem sa nu fie singurul fara colectie). pana acum are 38 de buc. nu am dubluri, asa ca le cumpar, numai sa nu fie prea scumpe. astept mesajele voastre. va multumesc mult!
eu personal nu am servetele de vanzare, dar de ce nu incerci sa cumperi de pe site-urile de profil?
preturile variaza intre 0.80 lei si 1.60/ buc.

Sus In jos
carolina
carolina
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 24/02/2014
Mesaje : 2
Varsta : 45
Localizare : Botosani
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 25, 2014 12:09 am

am cautat deja. am facut doua tranzactii, ca sa zic asa. astept pachetele peste vreo doua zile, dar mai caut...
Sus In jos
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 25, 2014 1:26 am

Fetelor, am nevoie de servetele cu Minnie Mouse.
Imi puteti spune daca aveti asa ceva, as vrea sa cumpar pentru ca nu am servetele pentru schimb.
Sau poate ati vazut la magazinele de hobby pe care le frecventati?
Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 25, 2014 10:12 am

RobertiS, uite unul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

mai are 3 modele, dar cu stoc 0

Sus In jos
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 25, 2014 8:23 pm

Artadar a scris:
RobertiS, uite unul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

mai are 3 modele, dar cu stoc 0

Am acel model, dar as fi vrut unul doar cu Minnie. Am o comanda pentru o fetita care e fan Minnie.
Am vazut si celelalte modele, dar nu mai sunt pe stoc.
Am mai gasit un model pe un alt site, dar trebuie sa comand un pachet si nu am nevoie de atatea, mai caut.

Multumesc pentru info!
Sus In jos
yuki
yuki
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 29/12/2013
Mesaje : 61
Varsta : 27
Localizare : bucuresti
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 25, 2014 9:11 pm

Nu stiu daca postez bine,dar nu vreau sa deschid un subiect nou

Eu imi doresc o imprimanta laser,iar mama a avut un fel de idee

Sa printam coli a4 de hartie decoupage,si sa le vindem

As vrea sa stiu,pe acest forum,ati cumpara?

Printarea se va face cu orice imagine doreste cumparatorul
Sus In jos
Artadar
Artadar
Vip
Vip


Data de inscriere : 01/05/2013
Mesaje : 663
Varsta : 60
Localizare : Buzau
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 25, 2014 9:49 pm

Yuki, la dreptul de autor pentru imprimarea unei imagini care nu-ti apartine te-ai gandit ? Dar la vanzarea legala a acestor imprimate ?
In ce ma priveste pe mine ca pictor, dac-as gasi pe cineva care mi-a imprimat tablourile si fotografiile si le-a pus in vanzare, fara sa-mi ceara permisiunea si sa imi plateasca dreptul, l-as da in judecata in doi timpi si trei miscari.
Aveam si eu un astfel de gand, sa vand propriile imagini, dar intai sa strang banuti de imprimanta.
Sus In jos
yuki
yuki
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 29/12/2013
Mesaje : 61
Varsta : 27
Localizare : bucuresti
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Feb 25, 2014 10:14 pm

Despre legalitate,mami are o mica firma inregistrata
Iar cu imaginile,sincer nu stiu ce sa spun

Oricum, ma gandeam la un magazin pe breslo sau crafty
Sus In jos
yuki
yuki
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 29/12/2013
Mesaje : 61
Varsta : 27
Localizare : bucuresti
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Feb 26, 2014 10:55 pm

nu e nimeni interesat de hartia decoupage?pacat...mie mi s-a parut o idee buna
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Feb 27, 2014 5:03 am

Sincer? Eu prefer hartia de orez si servetelele.
Sus In jos
yuki
yuki
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 29/12/2013
Mesaje : 61
Varsta : 27
Localizare : bucuresti
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Feb 27, 2014 7:15 am

pot printa si pe hartie d orez
cea pe care o folosesc acum e de matase
Sus In jos
maruka
maruka
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 05/06/2013
Mesaje : 169
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Vin Feb 28, 2014 2:39 am

yuki a scris:
pot printa si pe hartie d orez
cea pe care o folosesc acum e de matase
yuki, bafta, intereseaza-te ce si cum, sa nu fii in ilegalitate, sa nu ai probleme cu drepturile de autor, cum zicea Dora, si bafta!, nu renunta la idei, urmeaza-ti visul si calea!
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Vin Feb 28, 2014 8:57 am

yuki a scris:
Nu stiu daca postez bine,dar nu vreau sa deschid un subiect nou

Eu imi doresc o imprimanta laser,iar mama a avut un fel de idee

Sa printam coli a4 de hartie decoupage,si sa le vindem

As vrea sa stiu,pe acest forum,ati cumpara?

Printarea se va face cu orice imagine doreste cumparatorul

da, se vede ca esti tanara si inca noua in aceasta lume a decoupage-ului, idee nu o consider buna, de ce? pentru ca pot sa copiez si eu acele imagini de pe net si sa ma duc frumos cu cd-ul sau stick-ul la un centru de printare si nu mai platesc transport si le fac pe ce dimensiuni doresc eu , inclusiv A 3.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
yuki
yuki
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 29/12/2013
Mesaje : 61
Varsta : 27
Localizare : bucuresti
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Vin Feb 28, 2014 6:42 pm

Asa e, miky

Dar uite, eu am fost la cateva centre si am fost refuzata
De aici i dorinta de a avea imprimanta mea
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Vin Feb 28, 2014 10:11 pm

asta e partea a doua, eu ti-am spus din punctul meu de vedere.
pe mine nu m-au refuzat ba chiar au fost draguti la toate dimensiunile pe care le-am cerut.
incearca poate ai noroc.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Lilic68
Lilic68
Nou in bransa
Nou in bransa


Data de inscriere : 11/08/2013
Mesaje : 50
Varsta : 56
Localizare : Ploiesti
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Vin Feb 28, 2014 11:21 pm

Miky, si eu am avut ideea de a ma duce la un centru dar poti sa-mi spui pe ce fel de hartie ai cerut sa ti le imprime? Ma gandeam ca daca scot pe coala obisnuita de xerox si inmoi hartia ca sa o aplic se vor lua culorile. Asa este?
Sus In jos
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Mar 04, 2014 10:15 pm

Fetelor, referitor la drepturile de autor pentru imaginile folosite pentru hartia de decoupage.... cele care folositi hartie imprimata de voi, folositi doar imagini create de voi, sau si imagini gasite pe internet?
Cum ramane cu drepturile de autor in cazul asta?
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Mar 05, 2014 7:04 am

Lilic68 a scris:
Miky, si eu am avut ideea de a ma duce la un centru dar poti sa-mi spui pe ce fel de hartie ai cerut sa ti le imprime? Ma gandeam ca daca scot pe coala obisnuita de xerox si inmoi hartia ca sa o aplic se vor lua culorile. Asa este?

au fost foarte amabili si mi-au imprimat pe hartie de 60 dar cu hartia mea pt ca ei nu aveau.
nu este neaparat sa inmoi hartia (cel putin eu nu mai fac asa) aplic cu pensula apa pe hartie si o umezesc un pic atat cat sa nu se umfle cand o lipesc. daca este imprimata la laser nu se ia nicio culoare.

RobertiS a scris:
Fetelor, referitor la drepturile de autor pentru imaginile folosite pentru hartia de decoupage.... cele care folositi hartie imprimata de voi, folositi doar imagini create de voi, sau si imagini gasite pe internet?
Cum ramane cu drepturile de autor in cazul asta?

drepturile de autor in cazul in care tu copiezi acea imagine, o printezi si o vinzi.
daca o folosesti pt tine este ok.
pre multe detalii nu stiu ce sa iti spun.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
RobertiS
RobertiS
Intermediar creativ
Intermediar creativ


Data de inscriere : 16/02/2014
Mesaje : 326
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
feminin

Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Mar 05, 2014 9:57 pm

Ai dreptate, dar eu folosesc imaginile nu doar pentru mine, ci si pentru obiectele care le decorez si le vand.
Sus In jos

Continut sponsorizat




Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Facem schimb de servetele ?   Facem schimb de servetele ? - Pagina 11 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Facem schimb de servetele ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 11 din 12Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Galeria membrilor :: Bazar/ Cumpar/ Schimb-
Mergi direct la: