decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Bine ai venit !

Pentru a beneficia de tot ceea ce va ofera forumul nostru va rugam sa va conectati daca sunteti deja membru, sau sa va alaturati comunitatii noastre folosind optiunea de inregistrare.

Decoupage forum creativ este un portal de discutii dedicat iubitorilor de decoupage si nu numai.
Va invitam sa va alaturati familiei noastre pentru a vedea ceea ce decoram si pentru a ne impartasi din experienta si pasiunile dumneavoastra.
Veti mai gasi concursuri, seminarii de decoupage cat si provocari in lumea decoupage-ului.

Cu drag, echipa Decoupage forum creativ !
decoupage
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  GalerieGalerie  ConectareConectare  
Te asteptam si pe tine la seminariile de decoupage
Ultimele subiecte
» Sa invatam impreuna decoupage Cap. II
Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Iul 28, 2016 3:04 am Scris de annacreatza21

» Targ Handmade si Design 21-22 Mai 2016
Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2016 10:14 am Scris de mirela123

» Sunt incepatoare ce imi trebuie ?
Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Dec 05, 2015 5:44 am Scris de Artadar

» Hai sa facem cunostinta
Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Noi 12, 2015 2:54 am Scris de Ioana Chis

» Proces lacuire
Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Noi 05, 2015 8:28 pm Scris de tynatwine

» Servus !
Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Oct 11, 2015 9:34 pm Scris de Artadar

» Targ handmade 26-27 Septembrie 2015
Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Sept 09, 2015 3:47 am Scris de mirela123

» Targ handmade si design 25-26 Iulie 2015
Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 30, 2015 6:13 am Scris de mirela123

» Carcoteli la o cafea - Cap. VI
Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Iun 21, 2015 9:14 am Scris de Artadar

» Inscrieri Targ handmade 16-17 Mai 2015
Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Apr 27, 2015 5:58 am Scris de craftart

» minim 5% reducere pentru membrii forumului :)
Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Sam Mar 21, 2015 7:51 am Scris de rusuroxana

» Targ handmade Florii si Paste 4-5 Aprilie 2015
Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Mar 19, 2015 5:43 am Scris de mirela123

» Ma bucur ca existati!
Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Feb 19, 2015 9:53 am Scris de Rux

» va rog sa ma ajutati cu un sfat
Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Feb 10, 2015 10:38 pm Scris de Irinaaa

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Translate

Decoupage pe Facebook
Parteneri

Tinker coloreaza lumea

 Art & Hobby-Creativ


Tinker coloreaza lumea


Distribuiţi | 
 

 Concurs handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Iun 27, 2011 3:34 am

wau, abia astept sa o vad bucurie
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Iun 27, 2011 9:04 pm

Am anulat votarea si nu ma razgandesc.
Le multumesc celor care au participat si, fara alte comentarii, premiez participarea.
Am primit adresa Deei si maine pleaca plicul cu premiul promis.
Mai astept inca celelalte doua adrese si, lansez o provocare!
Sunteti libere sa propuneti o tema de concurs dupa reguli personale!
Cineva?!...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Iun 27, 2011 9:14 pm

Mersi Ionela pt premiu...de abia astept sa vad ce este! Eu propun pt viitorul concurs urmatoarea tema:
DECOUPAGE "ORASUL TAU" putem decora ce obiect dorim si prin ce metoda insa rezultatul sa descrie orasul/zona de provenienta.
Ex. eu sunt din Constanta, si pot alege ca tema pt decor: marea,nisipul,portul Constanta, la fel si pt Braila, Dunarea, portul din Braila etc, fiecare zona este reprezentata de ceva. De exemplu pt Bucuresti se poate realiza ceva stil ani 60-70, retro, care sa reprezinte zona veche din Bucuresti.
Asa fiecare isi va pune mintea la contribuie si mai ales imaginatia...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Iun 27, 2011 9:28 pm

Este o tema la care ne putem gandi desi titlul impune decoupage nu hand made...
Si despre premii?!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Iun 27, 2011 9:37 pm

Pai la premii , nu stiu in general in ce valoare se o ofera premiile? daca sunt simbolice se pot da servetele, pensule..etc. Iar referitor la tema handmade am putea sa o denumim "CURCUBEU" si poate face fiecare ce vrea: brosa, cercei, pandantiv, inel dar sa respecte tema.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Iun 27, 2011 9:44 pm

Deea, in cazul in care nu ai inteles, premiile la concursul cu brose sunt oferite de mine personal, din lucrurile mele, asa cum am vrut si pe cheltuiala mea.
La asa provocare ma gandisem eu...
Nu inseamna ca oblig pe cineva sa faca acelasi lucru dar, concursurile decoupage intra in alta categorie.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Iun 27, 2011 10:12 pm

Asta am inteles ca le-ai dat tu! dar ca si valoare...adik poti sa dai:un suport brosa, unul pt inel, unul pt un set de cercei, sau poti sa dai 10 din fiecare...la asta m-am referit. Si tu ce ai de castigat din chestia asta... ai lansat un concurs la care, in cazul trecut s-au inscris 3 persoane si acelea care s-au inscris din cate mi-ai spus nici nu ti-au trimis toate adresa pt premiu.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Iun 27, 2011 10:18 pm

Ma simt putin prost de felul in care ma abordezi si ma simt si proasta in acelasi timp.
Nu m-am gandit nici sa castig ceva si nici la valoarea premiului.
Cred ca m-am gandit doar la valoarea gestului in sine...
Este adevarat ca m-am asteptat la mai multe participante dar, am invatat sa ma multumesc cu putin...
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Iun 27, 2011 10:45 pm

Scuze...nu vreau sa te fac sa te simti in nici un fel...dar eu vorbesc din prisma mea...a fost prima data cand m-am inscris la un concurs handmade si ma asteptam sa fie ceva concurenta....la un moment dat am intrebat daca se mai tine pt ca dupa 4-5 zile eu eram singura din concurs. Si ma gandeam ca poate nu este motivant premiul sau cine stie. Si ma gandeam la o provocare pt toata lumea...cine vrea sa participe la concurs sa ofere si un premiu astfel la final castigatorul va primi cate ceva de la fiecare. Si poate asa se vor inscrie mai multi. ce parere ai?
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Iun 27, 2011 10:52 pm

Ma indoiesc ca varianta propusa de tine va fi mai atractiva si va aduce mai multi concurenti, sincer, dar, putem incerca...
Gandeste-te la ceva concret, tema, reguli si toate cele...
Dupa care dezbatem si...de ce nu?!
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Iun 27, 2011 11:04 pm

va rog sa fiti mai explicite sa pricep si eu partea asta cu premiile. ce trebuie sa faci mai exact? sa stiu daca ma implic sau nu .
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Iun 27, 2011 11:34 pm


Mai da ce s-au mai suparat fetele astea. Hai sa dam note, poate le mai imbunam si sunt dispusa sa ofer din servetele pe care le am in plus(si am cateva...), ce ziceti? uite asa ne implicam toti. prieteni
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Iun 27, 2011 11:54 pm

Ionela, nici eu nu stiu ce rezultate va da, dar ideea era ca unde sunt 3 participant nu e concurs....ma gandeam sa stimulam intr-un fel candidatii. Cat despre regulile intr-un concurs nu pot sa ma pronunt caci nu am mai organizat, singurul la care am participat este cel organizat de tine cu brosa.

Si gapri nu cred ca este nimeni suparata, incercam sa gasim o tema pentru un concurs, nu cred ca este motiv de suparare ci pur si simplu ne dam cu parerea.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Iun 27, 2011 11:59 pm

pana la urma nu am inteles nimic, ce concurs vreti voi sa faceti ? pt bijuterit sau pt decoupage ?
va rog sa ma luminati fata rusinoasa
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 28, 2011 12:00 am


Atunci, hai sa ne dati niste lectii cele care va pricepeti si dupa aceea..... concursul, dar numai neprofesionistii ca vorba aia nu ne putem pune cu d-nele profesoare.
Sus In jos
gabpri
gabpri
Moderator
Moderator


Data de inscriere : 06/05/2011
Mesaje : 3624
Varsta : 68
Localizare : Iasi
feminin

Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 28, 2011 12:02 am



Mai Miky, Deea considera ca au fost prea putine la concursul de bijuterii si deci nu prea a fost cocurenta. Asa ca o sa amanam concursul, luam niste lectii si ...ne inscriem mai multi.
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 28, 2011 12:14 am

Mda....eu am inteles ca pentru bijuterit ( desi la inceput am dat tema pentru decoupage, pentru ca asa am inteles )
Gabpri sa sti ca nu am studiat si nu mi-a aratat nimeni, ma consider incepatoare din moment ce fac de o luna bijuterii din fimo si cernit...iar la sarma imi prind urechile....nu imi reuseste nimic...poate doar sa indoi sarma pana se rupe.
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 28, 2011 12:22 am

deeaandreea7 a scris:
Mda....eu am inteles ca pentru bijuterit ( desi la inceput am dat tema pentru decoupage, pentru ca asa am inteles )
.
aici nu am inteles eu, si tot nu pricep :sFun_duh2: , vreti concurs de bijuterii sau decoupage?

deea referitor la participantii la concursul cu bijuteriile , din cate observi aici suntem impatimite cu decupajul, si sunt unele fete care mai bijuteresc cate ceva. sa nu fi dezamagita de nimic, a fost primul concurs organizat pentru bijuterii, a fost placerea Ionelei sa organizeze acest concurs, si premiile sunt din partea ei. dupa cum vezi aici nu sunt interese pentru premiile puse in joc , toata lumea lucreaza de placere, pt targuri si ne invatam una pe cealalta. eu sunt sigura ca se vor mai face concursuri pentru bijuterii si vor fi mai multe fete care vor participa. dar ce este cel mai important din toate lucrurile astea - PRIETENIA .
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 28, 2011 2:04 am

deeaandreea7 a scris:
Asta am inteles ca le-ai dat tu! dar ca si valoare...adik poti sa dai:un suport brosa, unul pt inel, unul pt un set de cercei, sau poti sa dai 10 din fiecare...la asta m-am referit. Si tu ce ai de castigat din chestia asta... ai lansat un concurs la care, in cazul trecut s-au inscris 3 persoane si acelea care s-au inscris din cate mi-ai spus nici nu ti-au trimis toate adresa pt premiu.
1. Ma simt vizata. Nu in sens negativ. Ci in sensul care impune sa zic de ce.
Orgoliul meu sau mai degraba dorinta de a vedea daca sunt buna sau nu a tot solicitat o votare. Mi se pare ca de 2 ori am zis pana sa raspunda Ionela.
Acum i-am vazut raspunsul si ii respect decizia.
Asa ca adresa mea o sa o trimit dupa ce inchei acest mesaj.
2.DEX-ul zice ca un concurs este o intrecere intre 2 sau mai multe persoane, state, organizatii, etc. Si noi vuram TREI.
Asa ca nu avem ce contesta.
3. Nu cred ca ne motiveaza valoarea premiului.
4. Daca am vreo idee despre o tema pentru un nou concurs va zic. Dar eu cu ideile.....mai prost asa!
Sus In jos
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 28, 2011 2:16 am

Mda se pare ca mi se sare in cap caci am incercat sa fac lumea sa participe la concursuri sau macar sa incerce sa faca ceva pentru a motiva lumea sa se inscrie. Pentru mine un concurs inseamna motivare...nu in sensul sa fii cel mai bun ci sa incerci sa realizezi obictul din tema concursului.
Si sunt de acord cu Miky ca este foarte importanta prietenia, dar asa....
Ionela a lansat o provocare la un nou concurs handmade...iar pentru prima tema care am propus-o mi s-a spus ca implica mai mult decoupage-ul decat handmade, deci sa inteleg ca se vrea un nou concurs handmade! Miky tu imi spui ca este un forum unde pe primul plan e decoupageul!
Eu nu mai inteleg nimic. De fapt pt ce categorie trebuie sa ne gandim la tema.


Si imi cer scuze daca am jignit ce cineva...
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 28, 2011 2:21 am

nuuuuu deea m-ai inteles gresit, eu am spus ca au fost putine participante la concursul cu brosele pentru ca majoritatea de aici fac decoupage.
daca doriti sa faceti alt concurs pentru bijuterii sunteti libere sa va alegeti tema, reguli si ce mai vreti voi.
nu este vorba ca ai jignit, dar fiecare are un punct de vedere si si-l exprima, dar asta nu inseamna ca se jigneste.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 28, 2011 2:22 am

Deea, te rog, nu te supara pentru oarece confuzie de pe aici...
Rezumam:
Puteti propune orice concurs, decoupage sau hand made. Nu exista restrictii in aceasta directie, doar ca Miky facea referire la faptul ca suntem la topicul cu hand made si era putin in ceata.
Vrei un concurs decoupage?
Sa auzim detalii concrete!
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 28, 2011 2:25 am

da ionela , aici nu pricepusem eu , ce s-a propus intrebare - concurs de handmade sau de decoupage.
Sus In jos
http://onlyoneart.com/
Anonymous
Vizitato
Vizitator



Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 28, 2011 2:28 am

Ce rau ca nu suntem fata in fata sa na auzim inflexiunile vocii. Astfel sunt convinsa ca multe lucruri negre ni se vor parea roz. Cum de altfel sunt!


Andreea eu nu ti-am sarit in cap, doamne fereste, ca ar fi vai de capul tau la cate kile am tavalie
Nu mai incarc pe aici cu mesaje anoste ca eu n-am nici o idee, dar o sa particip la orice concurs si orice seminar ca n-am particapt la unu si imi pare rau si acum. Macar votam!
Sus In jos
miky
miky
Admin
Admin


Data de inscriere : 31/12/2010
Mesaje : 5576
Varsta : 43
Localizare : Braila
feminin

Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iun 28, 2011 2:31 am

nicoletta a scris:
imi pare rau si acum. Macar votam!
tavalie tavalie tavalie
nicoletta ai si tu o boala cu votatul , iti pare rau ca nu ai votat la seminarii ? vezi daca nu te-ai inscris ? ai ratat votarea tavalie tavalie
Sus In jos
http://onlyoneart.com/

Continut sponsorizat




Concurs handmade - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Concurs handmade   Concurs handmade - Pagina 4 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Concurs handmade

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

+
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
decoupage :: Aleea Cafenelelor :: Avem hobby-uri comune?-
Mergi direct la: